» »

Prišel na plačan dopust, a lastnik o tem ne želi slišati

Prišel na plačan dopust, a lastnik o tem ne želi slišati

draciel ::

Pozdravljeni!

Slišal sem eno resnično prigodo in sicer od nekaterih znancev, ki so prišli na dopust na Hrvaško v nek apartma, vendar jih lastnik ni hotel sprejeti, ker "niso plačali". Rekel jim je naj plačajo ali pa naj se obrnejo nazaj. S sabo so imeli voucher od agencije ( potrdilo, da je stvar bila plačana ), lastnik pa še vedno ni hotel slišati. Poklicali so na agencijo v slovenijo in jim povedali zgodbo, oni so pa hladokrvno odvrnili: "Pa jim plačajte še enkrat, da bo mir"...

Kaj se je zgodilo na žalost ne vem, pravtako tudi ne vem za katero slovensko agencijo je šlo..
Zanima me pa sledeče:

Kaj v konkretno takem primeru narediti? Ti si na dopustu, 300km proč od doma in naletiš na tako situacijo. Kaj boš naredil? A lahko pokličeš policijo? ( Ne verjamem, da bi se s slovenci veliko ukvarjali ). A je agencija dolžna poskrbeti, za tvojo nastanitev? A agencija odgovarja za take stvari? Na koga se obrniti ?

#000000 ::

Jest bi poklical policijo na Hrvaškem oz. bi se zglasil pri njih, samo zato da ti dajo zapisnik in izjavo lastnika namestitve, pol bi šel s tem prvo na našo policijo in prijavil goljufijo, nakar še na zvezo potrošnikov, pa novice in eventuelno preverjeno :)

Denarja verjetno nebi dobil še vsaj nekaj let, ampak bi pa jim naredu štalo.

bluefish ::

Na sami lokaciji najbrž težko, da lahko kaj narediš. Je pa dobra ideja, da dobiš zapisnik lokalne policije ali kaj podobnega, da pozneje ni izgovorov ter nejasnosti.
Ob vrnitvi domov pa za začetek prijava na Tržni inšpektorat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

draciel ::

Ok hvala. Me pa zanima kdo potem za to odgovarja? Lastnik apartmaja ali agencija? Kdo te je praktično nategnil tukaj?

Tilen ::

S kom imaš pogodbo? Z agencijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xCore ::

Če se ti to zgodi vsaj greš z avtom domov. Brat je šel v Turčijo kjer so jim rekli da ni hotela... predstavni agencije se je jokal ker so mu rekli v hotelu da ga bodo ubili ker je hotel v lasti mafije.

Nato so jim uredili hotel kjer ni bilo morja in so morali z avtobusom na plažo.
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

draciel ::

xCore je izjavil:

Če se ti to zgodi vsaj greš z avtom domov. Brat je šel v Turčijo kjer so jim rekli da ni hotela... predstavni agencije se je jokal ker so mu rekli v hotelu da ga bodo ubili ker je hotel v lasti mafije.

Nato so jim uredili hotel kjer ni bilo morja in so morali z avtobusom na plažo.


Hvala lepa za take počitnice..

St235 ::

draciel je izjavil:

Ok hvala. Me pa zanima kdo potem za to odgovarja? Lastnik apartmaja ali agencija? Kdo te je praktično nategnil tukaj?


tisti skomer imaš sklenjeno pogodbo. V tem primeru bi bila to slovenska agencija. Kaj konkretno v dani situaciji naredit je pa velik problem. Namreč ti z lastnikom apartmaja kot takim nimaš sklenjenega nič. Tako,da dvomim, da bi lokalna policija sploh se hotela s tem ukvarjat. Oziroma bolje rečeno se niti nima pooblastil za ukrepanje.

IceIceBaby ::

Poklicali so na agencijo v slovenijo in jim povedali zgodbo, oni so pa hladokrvno odvrnili: "Pa jim plačajte še enkrat, da bo mir"...


A je to hipotetičen primer, ali se je res komu zgodilo? Težko si predstavljam, da bi agencija takole reagirala, zaradi take zadeve lahko pošteno najeb....

draciel ::

Ma to je bila resnična zgodba, se pravi se to dejansko je zgodilo. Bom poizkusil izvedeti za katero agencijo je šlo.

In vem ja. tudi jaz sem začuden glede tega. Po mojem mnenju je to nemogoče da bi agencija tako odreagirala.

St235 ::

Resna agencija tipa Relax, kompas dvomim, da si kaj takšnega privošči. Manjše agencije, ki so v tem času da prideš iz dopust že v stečaju je pa druga zgodba.

IceIceBaby ::

Svašta :)

Drugač pa. Pokličeš na agencijo, zahtevaš šefa in rečeš, da ti bodo plačali komplet dopust, vse stroške in konkretno odškodnino, če ti takoj ne uredijo aranžmaja, ki si ga v naprej plačal. Zraven poveš, da boš obvestil tržno inšpekcijo, zvezo potrošnikov in pop tv, če zadeva ne bo urejena v pol ure.

draciel ::

Evo izvedel ime agencije: Tarol

Good Guy ::

draciel je izjavil:

Evo izvedel ime agencije: Tarol



Najbrž nisem edini, vendar za tole slišim prvič.

Nimajo lastne spletne strani, vse kar se manšel o tej "firmi" so info na itis/bizi...

IceIceBaby ::

Ne zgleda ravno, kot firma, ki gre vsako leto v stečaj. Prometa imajo nekaj, poslujejo z dobičkom, delajo že od 1997...

Težit po telefonu in zagrozit s tožbo ter prijavo, če ne gre drugače. Sicer pa lepa beseda lepo mesto najde. V veliki večini primerov v takih situacijah pride do nesporazuma, ki se ga da rešiti čisto mirno in brez težav.

draciel ::

Good Guy je izjavil:

draciel je izjavil:

Evo izvedel ime agencije: Tarol



Najbrž nisem edini, vendar za tole slišim prvič.

Nimajo lastne spletne strani, vse kar se manšel o tej "firmi" so info na itis/bizi...


Tudi jaz še nisem slišal nikoli o tej agenciji.


Sicer je pa res. Nočem metati nobene slabe luči na kakšno firmo ali pa kaj. Vendar če se je to res zgodilo je nedopustno. In tudi če firma nima svoje spletne strani.. nevem no. Kako pa zaboga sploh njihovo ponudno pogledaš??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

Good Guy ::

IceIceBaby je izjavil:

Ne zgleda ravno, kot firma, ki gre vsako leto v stečaj. Prometa imajo nekaj, poslujejo z dobičkom, delajo že od 1997...

Težit po telefonu in zagrozit s tožbo ter prijavo, če ne gre drugače. Sicer pa lepa beseda lepo mesto najde. V veliki večini primerov v takih situacijah pride do nesporazuma, ki se ga da rešiti čisto mirno in brez težav.


Sem mnenja da tuki lepe besede nimajo kaj počet. Ti plačaš jurja, prideš na lokacijo, kjer ti nek nona pove da ni blo plačano nič, da se lahko obrneš in pelješ nazaj domov.

Yugos ::

firme imajo na hrvaškem z lastniki stanovanj pogodbe, jaz sem bil na lošinju v dveh takih stanovanjih, vsak lastnik mora imeti svojo evidenco in te popisati po podatkih osebnega dokumenta.

Moram reči da je ta primer nesramen vendar ni to pravilo bolj izjema.

Dobra agencija ne bo dopustila takšne ljudi ker jim kvarijo ugled.

draciel ::

Ja samo pomoje je tukaj bolj krivda lastnika ki po možnosti sovraži slovence, ker če prideš ti na lokacijo z voucherjem (se pravi v rokah držiš dokaz da si plačal ), ki ti ga da agencija potem to ni njihova kriva. Je pa absolutno njihova krivda to da ti odvrnejo " pa plačaj še enkrat da bo mir".

Agencija bi v tem primeru morala odvrniti: Oprostite za nastalo napako, res nam je žal da je prišlo do tega.. in nato bi oni se morali zmeniti z lastnikom apartmaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

freesty ::

Vse v redu dokler nisem prebral " pa plačaj še enkrat da bo mir". Če lastnik komplicira agencija ne more nič naredit, da to prepreči, lahko pa ti hitro poišče alternativo. Drug in vsekakor BOLJŠI apartma.

IceIceBaby ::

Good Guy, kaj potem predlagaš? Da se začneš kot norc dreti v telefon in s tem ne dosežeš nič? To je najslabši način, da dosežeš svoje. Po možnosti boš na drugi strani naletel na še večjega kolerika, ki te bo po telefonu poslal nekam in odložil. Sicer boš v tem primeru lahko dobil denar nazaj pa še kaj, ampak dopust bo pa pokvarjen.

Vedno najprej razložiš situacijo od začetka do konca in prosiš, da čim prej uredijo. Če to ne dela pa malo bolj na trdo razložiš, da se jim ne splača zajebavati strank.

Vse v redu dokler nisem prebral " pa plačaj še enkrat da bo mir".


Tole je res čez mejo dobrega okusa. Ampak bi bilo treba slišati še drugo plat zgodbe.

Zgodovina sprememb…

draciel ::

lahko pa ti hitro poišče alternativo. Drug in vsekakor BOLJŠI apartma.


Se strinjam. Edino tako bi mogoče naslednje leto še prišel k njim nazaj.


Vedno najprej razložiš situacijo od začetka do konca in prosiš, da čim prej uredijo. Če to ne dela pa malo bolj na trdo razložiš, da se jim ne splača zajebavati strank.


Če mene vprašaš se je tudi potrebno najprej lepo pogovorit in potem če ne zaleže pa malo na trdo. Problem je v tem ker veliko ljudi ne ve kako v takih situacijah reagirati. Mislim.. ti se voziš dol 5ur in potem se ti to zgodi.. jaz razumem da bi človek popiz*il.

St235 ::

Ja samo pomoje je tukaj bolj krivda lastnika ki po možnosti sovraži slovence, ker če prideš ti na lokacijo z voucherjem (se pravi v rokah držiš dokaz da si plačal ), ki ti ga da agencija potem to ni njihova kriva.


Voucher je list papirja, ki ga lahko natisne vsaka stara mama. Agencija je tista, ki mora s svojim imenom jamčit da voucher velja. Če lastnik ni dobil denarja na svoj račun lahko ti 1000x trdiš, da si plačal agenciji ne vem kakšne zneske to z njim nima nič. Predvsem pa si ti sklenil pogodbo z agencijo in te lastnik nič ne briga. Če ima on nerazčiščene zadeve z Slovenci je agencija tista, ki je dolžna poskrbet da do takih situacij ne pride oziroma jih nemudoma reši.

draciel ::

Aja.. čaki se pravi voucher ti lahko oni izdajo, vendar to ne pomeni da so oni plačali???

St235 ::

Normalno, jaz ti lahko natisnem 1000 voucherjev na različne hotele po hrvaški, pa to ne pomeni, da sem hotelu karkoli plačal ali da te čaka soba.

Phantomeye ::

draciel je izjavil:

Aja.. čaki se pravi voucher ti lahko oni izdajo, vendar to ne pomeni da so oni plačali???


Ja, lahko je kak študentek pozabil dat nakazilo naprej.

draciel ::

Aja no sej hvala bogu da sem vprašal.. to so napake, ki se nebi smele dogajati. Če bi se men to zgodilo bi najbrž naredu teror nad lastnikom, seveda pa on ni nič kriv če ni dobil plačano.

Nevem če bom šel "siguren" letos na morje, heh.

IceIceBaby ::

Nekateri čist preveč komplicirate in se sekirate "na zalogo".

draciel ::

Ja sam raj biti pripravljen na tako, kot pa če nisi. V tem primeru lahko narediš kakšno neumnost..

St235 ::

draciel je izjavil:

Aja no sej hvala bogu da sem vprašal.. to so napake, ki se nebi smele dogajati. Če bi se men to zgodilo bi najbrž naredu teror nad lastnikom, seveda pa on ni nič kriv če ni dobil plačano.

Nevem če bom šel "siguren" letos na morje, heh.


Fora je v tem, da če pride do napake potem se od agencije pričakuje da zadevo reši. Ne da te odslovi, da pač še enkrat plačaj.

ahac ::

Če lastnik ni dobil denarja na svoj račun lahko ti 1000x trdiš, da si plačal agenciji ne vem kakšne zneske to z njim nima nič.

Lastnik tudi lahko pokliče z agencijo in se zmeni. Saj verjetno niso bili prvi gosti preko te agencije... pa tudi, če so bili... pa ne bo več sodeloval z njimi. Pač je njegovo poslovno tveganje, da mogoče kdaj ne dobi denarja.
Na easy bi vsi denar služil, ko gre kdaj kaj narobe pa to z njimi nima več nič, ja... to je pravi balkanski biznis (isto seveda velja tudi za agencijo). Se vidi, da vsi čist preveč na easy služijo keš...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

IceIceBaby ::

No ja. Poklicati agencijo ni ravno neka zahtevna zadeva. Tudi agenciji ni težko poklicati lastnika apartmajev. Dolgoročno je to precej bolj izi kot se ukvarjati z reklamacijami, tožbami in inšpekcijami.

Precej neumno, če mene vprašaš. Preveč neumno. Zato me pa zanima še druga plat zgodbe.

Yugos ::

daj na ytube celo štorijo, povej točno ime lastnika, po forumih napiši in naj folk zve, zanima me kok bo mel prometa.

Brezveze je tult hrvati to uno, raje napadi modela osebno preko medijev.

Jebemti jaz bi zgodbico posredoval 24ur!

mihec87 ::

Yugos je izjavil:

daj na ytube celo štorijo, povej točno ime lastnika, po forumih napiši in naj folk zve, zanima me kok bo mel prometa.

Brezveze je tult hrvati to uno, raje napadi modela osebno preko medijev.

Jebemti jaz bi zgodbico posredoval 24ur!


Zakaj lastnika?
Kaj bi sam naredil v primeru da oddajaš apartmaje pa se ti na vrate namala družina z voucherjem za bivanje ki ga nisi dobil plačanega po možnosti niti rezervacije? Kaj dost kot zavrnit ali poklicat na agencijo ne moreš..

V prvi vrsti je to težava agencije saj si z njimi podpisal ter plačal..

Yugos ::

mihec87 je izjavil:

Yugos je izjavil:

daj na ytube celo štorijo, povej točno ime lastnika, po forumih napiši in naj folk zve, zanima me kok bo mel prometa.

Brezveze je tult hrvati to uno, raje napadi modela osebno preko medijev.

Jebemti jaz bi zgodbico posredoval 24ur!


Zakaj lastnika?
Kaj bi sam naredil v primeru da oddajaš apartmaje pa se ti na vrate namala družina z voucherjem za bivanje ki ga nisi dobil plačanega po možnosti niti rezervacije? Kaj dost kot zavrnit ali poklicat na agencijo ne moreš..

V prvi vrsti je to težava agencije saj si z njimi podpisal ter plačal..


niti ne, dober lastnik bo to sam rešil, sam se je spustil v pogodbeno razmerje in če ceni svoje ime ne bo tako hitro nesramen ampak bi poklical agencijo in sam rešil!

jaz sem prvič stanoval pri eni družini in potem še pri drugi ker pa nisem imel urejeno je ta pomagal da sem pri njih dobil, temu se reče usluga.

Ta je pa takoj postal nesramen, ne pozna olike in poslovne etikete, taki ne spadajo v nobeno agencijo, pomoto mora sam z njimi odpravit, ti si stranka, ti si tukaj da uživaš!

St235 ::

popolnoma samoumevno, sploh kot ti uletijo prepotentni Slovenci in ti mahajo z nekim voucherjem iz agencije za katero še v življenju nisi slišal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ahac ::

Kaj bi sam naredil v primeru da oddajaš apartmaje pa se ti na vrate namala družina z voucherjem za bivanje ki ga nisi dobil plačanega po možnosti niti rezervacije? Kaj dost kot zavrnit ali poklicat na agencijo ne moreš..


Zakaj ne moreš? Saj imaš prost apartma.
Če je rezervirano in ni plačano potem itak ne bi nič povedal gostom, ker je moj problem, če mi agencija ne plača. Saj verjetno to niso edini gosti, ki so prišli preko te agencije in če je bilo do zdaj vse plačano potem je verjetno napaka in bodo tudi to plačal. Če ni niti rezervirano je pa spet odvisno od tega ali je do zdaj z agencijo vse potekalo OK.

Edino razlog za tak odgovor, ki so ga dobil, bi bil to, da res ne bi nikoli slišal na to agencijo, ampak to bi gostom tudi lepo razložil, da jim bo jasno kdo jih je nategnil.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

dmok ::

Jaz že nekaj let rezerviram apartma pri lokalni HR agenciji, plačam 20% akontacije, preostanek plačam takoj po prihodu, pol pa naj se oni sami med sabo dalje pogovarjajo (lastniku lahko pokažem račun). Sicer bi bilo možno, da v času od rezervacije do prihoda agencija propade, ampak še vedno izgubim samo akontacijo, kar pa sem pripravljen požret. Pa ko sem nazadnje preverjal sem ugotovil, da si naše agencije odrežejo še soliden kos pogače za sebe - par let nazaj je bilo to še dodatnih 15+%.

d.

medenko ::

Pa zakaj hudiča hodite preko XYZ mutibari agencije?

RockyS ::

Sploh pa na hrvaško :D Ne rečem, da greš nekam v tri pm, valda da greš prek agencije, ampak da za apartma na Hrvaškem potrebujete agencijo..

jype ::

adapipika> Pa zakaj hudiča hodite preko XYZ mutibari agencije?

Zakaj sploh preko agencije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

darkolord ::

adapipika> Pa zakaj hudiča hodite preko XYZ mutibari agencije?

Ker je pol evra cenejše kot pri kakšni resni


jype> Zakaj sploh preko agencije?

Za en apartma je verjetno brezveze, če si pa zahtevnejši, ti lahko agencija agencija uredi zadeve bistveno bolje, hitreje in enostavneje, kot bi to lahko sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

FlipeR ::

Al pa če preskočiš agencije razne in hodiš vedno k enim in istim nonotom v Malinsko isti teden v juliju celo življenje in je :)
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)

driver_x ::

Ali pa malo na booking.com pogledaš.

IceIceBaby ::

Booking.com ima trenutno za hrvaško hude cene. Preko agencij je veliko ceneje.

fosil ::

Prek agencije pogosto dobiš hotel ceneje, ker imajo zakupljene kapacitete, ali dobijo posebne ceno.
Sicer pa voucher v današnjih časih ni magična stvar, ki ti odpira vsa vrata. Je samo kos papirja, relikt iz bivših časov.
Hoteli imajo svojo evidenco in če te ni na njej ne boš nič opravil in obratno, če si na evidenci ponavadi prideš skozi tudi brez voucherja (običajno sicer z nekaj godrnjanja).
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepoštena praksa pri nakupu stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412657 (9505) thramos
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710268 (7745) Telbanc
»

Najem stanovanja

Oddelek: Loža
183930 (3614) Invictus
»

Apartma preko agencije ali...

Oddelek: Loža
202556 (2097) Zeberdee

Več podobnih tem