» »

Elysium

Elysium

1
2
3

opeter ::

jype je izjavil:

Glede na potencial je tako slab film, da je groza.
Šibka, popolnoma linearna zgodba brez vsake smiselne vsebine. Limanje klišejev na klišeje.
Še sreča, da zna WETA lepe sličice risat.


Jaz ga še nisem gledal, ampak ko bom, ne bom gledal zaradi zgodbe, temveč zaradi slikic in badabumov.

flbroker je izjavil:

Sem nehal gledati pri 19min ker mi ta zlajnana zgodba že gre pošteno na živce. Nesramni bogati belci proti ubogim poštenim obarvanim, GTFO!


A to si v kinu stal in šel ven?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

oo7 ::

A smo gledal isti film?
Men je bil Elysium odličen:)

jype ::

Kaj je pa odličnega na njem?

David je preživel težko otroštvo, ulica ga je utrdila in izurila, nakar je premagal Goljata in rešil svet.

Aja, že vem! Kalašnikov, ki strelja mini-rpgje.

Poldi112 ::

Ja, pretežno sekret. Nekje na ravni Prometheusa. Lep, a neumen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Izi ::

Grozno koliko nepoznavalcev filmske umetnosti imamo tukaj :P

Od poletja lansko leto sem film pogledal že dvakrat in sem popolnoma zadovoljen. Prav nič slabši ni kot District 9.
Isti režiser, isti način, ista zgodba. Edina razlika med District 9 in Elysium je, da se prvi dogaja sedaj, drugi pa 150 let v prihodnosti.
Se pa lepo vidi hipokrizijo gledalcev, ki so bili navdušeni dokler so bili izkoriščani neki kvazi vesoljčki, ko pa režiser reče bobu bob in vesoljčke zamenja z realnostjo, pa je takoj cel halo in gre za rasizem.

Elysium pravzaprav zelo lepo prikaže neizogibno prihodnost. Vsak pri sebi ve, da bo tako, čeprav si nihče ne upa priznati. Kljub temu, da so in bodo "obarvani" vedno v večini bodo vedno belci vodili svet naprej. Preprosto zato ker znajo delati z denarjem.
To je kar se tiče zgodbe, ki pravzaprav v ničemer ne izstopa samo prikaže neizbežno prihodnost, kar gre večini v nos.

Kar se pa tiče same izvedbe pa gre za vrhunski film.
Imamo same top igralce, ki nam predstavijo res odlično igro. Spet enkrat za spremembo imamo dodobra razvite tako dobre kot slabe like, ki so v večini filmov zanemarjeni in namenjeni "poceni" igralcem. Tukaj pa je glavni "bad guy" odlična Jodie Foster, ki nikoli ne razočara, da nepozabnega drugega "bad guya" Krugerja sploh ne omenjam.
Nepozaben pa je seveda tudi CGI, ki je res vrhunski, tako da je ogled čisti užitek.
Vsekakor film primeren za večkratni ogled.
Moja ocena 8/10

jype ::

Moja ocena je 0/10.

Moja ocena izijeve ocene je negativna.

oo7 ::

jype je izjavil:

Kaj je pa odličnega na njem?

David je preživel težko otroštvo, ulica ga je utrdila in izurila, nakar je premagal Goljata in rešil svet.

Aja, že vem! Kalašnikov, ki strelja mini-rpgje.


Zgodba se strinjam ni nič posebnega je pa SCI-Fi umetnina in super akcija z odličnim negativcem.
In ja Kalašnikov je zakon;)

Izi je izjavil:

Grozno koliko nepoznavalcev filmske umetnosti imamo tukaj :P

Od poletja lansko leto sem film pogledal že dvakrat in sem popolnoma zadovoljen. Prav nič slabši ni kot District 9.
Isti režiser, isti način, ista zgodba. Edina razlika med District 9 in Elysium je, da se prvi dogaja sedaj, drugi pa 150 let v prihodnosti.
Se pa lepo vidi hipokrizijo gledalcev, ki so bili navdušeni dokler so bili izkoriščani neki kvazi vesoljčki, ko pa režiser reče bobu bob in vesoljčke zamenja z realnostjo, pa je takoj cel halo in gre za rasizem.

Elysium pravzaprav zelo lepo prikaže neizogibno prihodnost. Vsak pri sebi ve, da bo tako, čeprav si nihče ne upa priznati. Kljub temu, da so in bodo "obarvani" vedno v večini bodo vedno belci vodili svet naprej. Preprosto zato ker znajo delati z denarjem.
To je kar se tiče zgodbe, ki pravzaprav v ničemer ne izstopa samo prikaže neizbežno prihodnost, kar gre večini v nos.

Kar se pa tiče same izvedbe pa gre za vrhunski film.
Imamo same top igralce, ki nam predstavijo res odlično igro. Spet enkrat za spremembo imamo dodobra razvite tako dobre kot slabe like, ki so v večini filmov zanemarjeni in namenjeni "poceni" igralcem. Tukaj pa je glavni "bad guy" odlična Jodie Foster, ki nikoli ne razočara, da nepozabnega drugega "bad guya" Krugerja sploh ne omenjam.
Nepozaben pa je seveda tudi CGI, ki je res vrhunski, tako da je ogled čisti užitek.
Vsekakor film primeren za večkratni ogled.
Moja ocena 8/10


Izi lepo napisano:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Pithlit ::

A se nam ponavlja debata okol Prometheus-a? Zanimivo kako so (smo) igralci isti.

Edina svetla točka tega filmčka je Kruger. No ja... in eyecandy.
Life is as complicated as we make it...

BlackMaX ::

jype je izjavil:

Moja ocena je 0/10.

Moja ocena izijeve ocene je negativna.


Vse je stvar okusa, kar je seveda subjektivne narave. Ampak ker, je tako razmišlanje one way street je tvoja ocena vredna tko k tvoja ocena. :)

Tudi, če ti je film slab ne moreš zanikati dejstva, da je CGI zelo dobro speljan. In že samo zaradi tega ocena nikakor ne more biti 0.

wungad ::

Fajn movie, ne bo se pa neki močno shranil v moj brain :D
.

Poldi112 ::

Karakterji so bili švoh. Sploh Damon. Neprepričljiv. Neumrljiv. To je bila bolj risanka kot scifi. Že tisti pogovor z law enforcement robotki je bil čisti wtf. Ja, režiser hoče pakazati, da so sitni. Samo to pokaže na tako nespreten način, da misliš, da je Matt Damon ali fejst zabit, ali jih pa prvič vidi in ga preseneti odziv (kar pa vemo da ni res).

Potem tisti glavni resistence tip. Mirno bi Matta pustil umreti, ker nima denarja za transport, pol ure filma kasneje pa skoraj joka, ko ga vpraša za dovoljenje, če sme narediti tisto, kar že celo življenje čaka - ker bo kot side effect ubil Matta. Model je res hitro postal svetnik. A je to ta fenomenalni character development?

Kritika družbe je pa na podobnem nivoju kot v Atlas Shrugged. Striktno enostransko in pretirano v bozjo mater.

Da bomo belci večno vladali, kot je nekdo omenil, je pa tudi ena velika bedarija. Imeli smo prednost terena, to je vse. Naivno je predpostavljati, da smo uber rasa in da bomo večni. Dosti jih poznamo, ki so živeli v teh utvarah, pa se jim večinoma ni ravno obneslo.

BlackMaX je izjavil:

jype je izjavil:

Moja ocena je 0/10.

Moja ocena izijeve ocene je negativna.


Vse je stvar okusa, kar je seveda subjektivne narave. Ampak ker, je tako razmišlanje one way street je tvoja ocena vredna tko k tvoja ocena. :)

Tudi, če ti je film slab ne moreš zanikati dejstva, da je CGI zelo dobro speljan. In že samo zaradi tega ocena nikakor ne more biti 0.


Seveda je lahko. Kako mi prevajamo turd polishing? Ker točno to je CGI. Uporabna zadeva, ki pa nima nobenega smisla, če ne gradi na smiselni zgodbi. Vsaj v scifi, kjer so pričakovanja malo drugačna kot pri akciji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

jype ::

Moon (2009) je neprimerljivo boljši film: Liki so dejansko kompleksni, večplastni, film je precej več kot le boj dobrega proti zlemu, računalniška grafika je brez napak, fizika je verjetna, zgodba je odprta za interpretacije in ni patološko megalomanska.

V Elysium se pa kar vse nemogoče reči vedno zgodijo tako, da glavni junak zmaga, čeprav je v resnici popolnoma pasiven in počne samo tisto, kar ima v vsakem trenutku edino na izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlackMaX ::

Poldi112 je izjavil:

Karakterji so bili švoh. Sploh Damon. Neprepričljiv. Neumrljiv. To je bila bolj risanka kot scifi. Že tisti pogovor z law enforcement robotki je bil čisti wtf. Ja, režiser hoče pakazati, da so sitni. Samo to pokaže na tako nespreten način, da misliš, da je Matt Damon ali fejst zabit, ali jih pa prvič vidi in ga preseneti odziv (kar pa vemo da ni res).

Potem tisti glavni resistence tip. Mirno bi Matta pustil umreti, ker nima denarja za transport, pol ure filma kasneje pa skoraj joka, ko ga vpraša za dovoljenje, če sme narediti tisto, kar že celo življenje čaka - ker bo kot side effect ubil Matta. Model je res hitro postal svetnik. A je to ta fenomenalni character development?

Kritika družbe je pa na podobnem nivoju kot v Atlas Shrugged. Striktno enostransko in pretirano v bozjo mater.

Da bomo belci večno vladali, kot je nekdo omenil, je pa tudi ena velika bedarija. Imeli smo prednost terena, to je vse. Naivno je predpostavljati, da smo uber rasa in da bomo večni. Dosti jih poznamo, ki so živeli v teh utvarah, pa se jim večinoma ni ravno obneslo.

BlackMaX je izjavil:

jype je izjavil:

Moja ocena je 0/10.

Moja ocena izijeve ocene je negativna.


Vse je stvar okusa, kar je seveda subjektivne narave. Ampak ker, je tako razmišlanje one way street je tvoja ocena vredna tko k tvoja ocena. :)

Tudi, če ti je film slab ne moreš zanikati dejstva, da je CGI zelo dobro speljan. In že samo zaradi tega ocena nikakor ne more biti 0.


Seveda je lahko. Kako mi prevajamo turd polishing? Ker točno to je CGI. Uporabna zadeva, ki pa nima nobenega smisla, če ne gradi na smiselni zgodbi. Vsaj v scifi, kjer so pričakovanja malo drugačna kot pri akciji.


CGI je kratica za Computer Generated Image in vsem kar je s tem povezano. In film, ni vse samo zgodba, čeprov je super fajn, če je le ta dobro sestavljena.

In še enkrat, ocena ne more bit 0. Simple as that. Če pa teb zgodba ne odgovarja in če zaradi tega ne maraš filma, potem prejt gledat limonade :D

Osebno imam rad ScFi filme, ta mi ni imel dobre zgodbe ampak, očitno mu nebi dau ocene 0.

haha kaj ste tolk "jezni" da ni bil boljši in se preveč pričakovali, tako da zdj to izražate s oceno 0?

Hecna stvar.

jype ::

BlackMaX> ocena ne more bit 0.

Komot je. Oceno nič sem dal tudi "The Day After Tomorrow", ki je, enako kot Elysium, samo tisoča ponovitev najbolj klišejske možne zgodbe, kjer se dobre igralce dobro plača da igrajo slabo, potem se pa okoli njih nariše lepe sličice.

BlackMaX ::

jype je izjavil:

Moon (2009) je neprimerljivo boljši film: Liki so dejansko kompleksni, večplastni, film je precej več kot le boj dobrega proti zlemu, računalniška grafika je brez napak, fizika je verjetna, zgodba je odprta za interpretacije in ni patološko megalomanska.

V Elysium se pa kar vse nemogoče reči vedno zgodijo tako, da glavni junak zmaga, čeprav je v resnici popolnoma pasiven in počne samo tisto, kar ima v vsakem trenutku edino na izbiro.


Te razumem, moon je boljši film ni dvoma o tem. Sam tvoja ocena je čist mim no.

jype ::

BlackMaX> haha kaj ste tolk "jezni" da ni bil boljši in se preveč pričakovali, tako da zdj to izražate s oceno 0?

Ker sem pričakoval dober film, dobil pa skrpucalo. Saj vem, sam sem si kriv.

BlackMaX ::

jype je izjavil:

BlackMaX> ocena ne more bit 0.

Komot je. Oceno nič sem dal tudi "The Day After Tomorrow", ki je, enako kot Elysium, samo tisoča ponovitev najbolj klišejske možne zgodbe, kjer se dobre igralce dobro plača da igrajo slabo, potem se pa okoli njih nariše lepe sličice.


No no, vidim, da to razočaranje še ni poteklo xD

garamond ::

Meni je bil film popolnoma dolgočasen. Tudi tehnologija me je razočarala -- za Z.F. film bi morala biti veliko bolje narejena (tukaj ne mislim da CG efekte).

Ocena na IMDb 6,7 je realna (torej -- srednje slaba) in bi bila še nižja, če ne bi bilo znanega igralca in lepe grafike.

@opeter Rajši glej kaj drugega, tudi če bi gledal samo zaradi efektov.

BlackMaX ::

jype je izjavil:

BlackMaX> haha kaj ste tolk "jezni" da ni bil boljši in se preveč pričakovali, tako da zdj to izražate s oceno 0?

Ker sem pričakoval dober film, dobil pa skrpucalo. Saj vem, sam sem si kriv.


Mene je tud razočaral, sam CGI je pa cool.

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

Potem tisti glavni resistence tip.

Ta lik je skrajno shizofren.

Vsi ostali (razen Krugerja) so pa tko enodimenzionalni da se ob gledanju bojiš da se boš s papirjem urezal. Priznam. Kruger (mi) je bil fenomenalen. Sploh kot kontrast Wikus-u (District 9). Pa tudi drugače Sharlto obvlada.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

oo7 ::

jype je izjavil:

Moon (2009) je neprimerljivo boljši film: Liki so dejansko kompleksni, večplastni, film je precej več kot le boj dobrega proti zlemu, računalniška grafika je brez napak, fizika je verjetna, zgodba je odprta za interpretacije in ni patološko megalomanska.

V Elysium se pa kar vse nemogoče reči vedno zgodijo tako, da glavni junak zmaga, čeprav je v resnici popolnoma pasiven in počne samo tisto, kar ima v vsakem trenutku edino na izbiro.



Se strinjam, da je Moon boljši film.
Ampak Moon je Sci-Fi drama Elysium je pa Sci-Fi akcija normalno, da ima Moon boljšo zgodbo kar se tiče efektov pa je Elysium boljši.

m0LN4r ::

Sem ga sam tudi pogledal pred novim letom.

Moje mnenje, nič posebnega. Vedno manj me mika gledat filme. Mogoče, ker sem privrženec animejev in mi cgi pomeni veliko manj kot zgodba. No saj zdaj že v animejih se tudi pojavi kak fajni cgi, ampak še vedno ni v ospredju.

Glede zgodbe pa, meni ni dovolj, če je zgodba dobra. Mora biti tudi dobro predstavljena gledalcu.
Take sci-fi klišeje so že meli v Gundam serijah iz let 1980 ali Macross 1983, pa so ble boljše zgodbe. Edina razlika je bila, da je blo na roko risano in ni bil v ospredju rompompom.

Vidim, da iz zahoda zadnje čase ne dobimo nič novega, kot klišeje pa superjunake pa sci-fi štancanje in razna nadaljevanja 1,2,3,4,5,6.

Predvsem so mi tisti smešni, ko se delajo norca iz animejev pa da je to otročje. Potem pa gledajo supermana pa spidermana pa elysium pa avatarje take fore pa rečejo fah kak zakon. Haha.

Močno predlagam, da si pogledate nekaj stvari iz moje liste: http://myanimelist.net/animelist/m0LN4r
Da boste bolj kritično gledali na zahod in vas industrija nebo zavajala z EFEKTI, ampak videli zgodbo in tudi dali nato kako je to izpeljano. Nekateri animeji so celo tako narjeni, da jih lahko poslušaš pa so zanimivi, ni treba bulit v škatlo non-stop.

Tistim, ko ste pa že oprani ni pomoči. Takim bo vrhunec vedno film, kjer se na začetku pojavi bogi deček, ki nenadoma postane superhero se tepe celo sredino filma okoli njega vse explodira in na koncu, ko že vsi obupajo pa mislijo, da nebo zmagal se v zadnjih 10 minutah ali manj vse obrne, ker se evil guy spotakne glih preden ga zaštiha. OMG.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

Z animi ni nič narobe. Jaz z olajšanjem pogledam z otroci tudi razne risanke, ker imajo veliko boljše zgodbe kot večina ameriških filmov. Nad CGI pa sem se nazadnje navduševal v Levjem kralju žnj let nazaj.

Elysium sem pogledal in sem moral na net, da sem se spomnil, kaj to za en film sem sploh gledal, ko sem videl topic na ST. Pa še vedno se ne spomnim, pa sem pogledal celega. Moon mi je bil super, redki so taki, District 9 tudi. Elysium ima lahko najboljše efekte, zgodba pa je 0. O x karkoli pa je še vedno tam blizu nič.

BlackMaX ::

m0LN4r je izjavil:

Sem ga sam tudi pogledal pred novim letom.

Moje mnenje, nič posebnega. Vedno manj me mika gledat filme. Mogoče, ker sem privrženec animejev in mi cgi pomeni veliko manj kot zgodba. No saj zdaj že v animejih se tudi pojavi kak fajni cgi, ampak še vedno ni v ospredju.

Glede zgodbe pa, meni ni dovolj, če je zgodba dobra. Mora biti tudi dobro predstavljena gledalcu.
Take sci-fi klišeje so že meli v Gundam serijah iz let 1980 ali Macross 1983, pa so ble boljše zgodbe. Edina razlika je bila, da je blo na roko risano in ni bil v ospredju rompompom.

Vidim, da iz zahoda zadnje čase ne dobimo nič novega, kot klišeje pa superjunake pa sci-fi štancanje in razna nadaljevanja 1,2,3,4,5,6.

Predvsem so mi tisti smešni, ko se delajo norca iz animejev pa da je to otročje. Potem pa gledajo supermana pa spidermana pa elysium pa avatarje take fore pa rečejo fah kak zakon. Haha.

Močno predlagam, da si pogledate nekaj stvari iz moje liste: http://myanimelist.net/animelist/m0LN4r
Da boste bolj kritično gledali na zahod in vas industrija nebo zavajala z EFEKTI, ampak videli zgodbo in tudi dali nato kako je to izpeljano. Nekateri animeji so celo tako narjeni, da jih lahko poslušaš pa so zanimivi, ni treba bulit v škatlo non-stop.

Tistim, ko ste pa že oprani ni pomoči. Takim bo vrhunec vedno film, kjer se na začetku pojavi bogi deček, ki nenadoma postane superhero se tepe celo sredino filma okoli njega vse explodira in na koncu, ko že vsi obupajo pa mislijo, da nebo zmagal se v zadnjih 10 minutah ali manj vse obrne, ker se evil guy spotakne glih preden ga zaštiha. OMG.


Death Note = EPIC!

Ne gledam lih tolk anime risank ampak vem pa, da delajo veliko na zgodbi in zato jih tud cenm. Death note je pa to use potrdil.
Ko sem vidu listo sem sam to gledal in videl, da sva istega mnenja.

destiny ::

Vse kar lahko rečem za ta film je meeeh :| District 9 žal ni bil nič boljši. Ne razumem pa ljudi, ki pravijo da je film dober zaradi ok CGI-ja. Kot bi rekel da je računalniška igra dobra zaradi lepe grafike, pa čeprav je igralnost na psu. Enivej, pogrešam filme kalibra Bladerunner, Alien 1-3, Event Horizon, Space odyssey 2001, SW franšiza pa še kakšen bi se našel. Moon je bil npr. odličen.

Oberyn ::

Ha, nisem edini, tudi meni je bila svetla točka tega filma Kruger. Pa ene par orožij mi je bilo všeč. Ampak Kruger je pa carski lik. Če bi vsaj imel malo bolj moški glas (kot Dolph mogoče), na žalost je čivkal kot najstnica v japonskem animeju.

Samo, ne morem pomagati, meni nemogoči tehnični kiksi uničijo vzdušje. Tehnologija je bila večinoma iz bližnje prihodnosti, razen one nemogoče spake na orbiti. Ta je bila iz pravljice. A mi lahko kdo pove, od kje zračni pritisk na notranji površini in po kakšnem čudežu prebivalci, če že ne crknejo v 10 sekundah od vakuuma, ne crknejo v 3 dneh od kozmičnih sevanj?

D3m ::

jype je izjavil:

Kaj je pa odličnega na njem?

David je preživel težko otroštvo, ulica ga je utrdila in izurila, nakar je premagal Goljata in rešil svet.

Aja, že vem! Kalašnikov, ki strelja mini-rpgje.


Dam oceno 10/10 samo zaradi tega. Najboljši 2 minuti mojega življenja. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Izi ::

Nikec3, sedaj pa že trolaš.
Distric 9 in Elysium sem primerjal ker ga je naredil isti režiser po istem kopitu. Ni variante, da bi bil en bistveno slabši od drugega. Oba sem gledal večkrat in oba sta na povsem istem nivoju.

Moon in Elysium se pa res ne da primerjati, ker je Elysium je pravi visokoproračunski film, Moon pa je izdelek primerljiv s projekti za diplomsko nalogo. Nikakor pa ne pravim, da je Moon slab. Nasprotno, saj sem jaz odprl tukajšnjo temo o njemu in ga izrecno priporočil.
Moon ima zanimivo zgodbo z zasukom na koncu, ampak si pa komajda zasluži naziv "film". Je že skoraj gledališki izdelek. Elysium pa je film kot se zagre.

S Pithlit se strinjam, da se ponavlja debata iz filma Prometheus. Isti osebki kot tam so tudi tukaj še vedno brez filmskega okusa.

Z M-Powerjem se moram pa strinjati, da so za tiste, ki jim je ta film skrpucalo, edino primerne španske limonade. Tam so v ospredju travmatične zgodbe in veliki preobrati na vsakih četrt ure. Zato pa ženske tako padajo nanje, ker so delane točno za njihov okus, kjer je važna samo zgodba in čim več nepotrebnega govorjenja.
Za prave moške možgane, pa je pomembna predvsem vizualnost pred vsem, zgodba je pomembna samo toliko, da skupaj drži akcijske prizore in Elysium je delan za moški okus.
Se pa kot povsod kaže, da je svet zadnja desetletja postal popolnoma poženščen. "Chick flicks" vsi po vrsti dobivajo najvišje ocene. Pravi moški filmi pa končajo z ocenami okoli 6/10.
Izgubljam upanje za prihodnost človeštva.

vostok_1 ::

Elysium. Žal res si zasluži oceno okoli 6. Tehnično sicer izvrstno izveden a, da bi kaj spodbujal domišljijo...nope. Pač, čim dobi hollywood preveč prstov vmes gre vsakršna globlja misel v smeti. In ja, enodimenzionalnost likov je itak problem.
Sm recimo gledal en starejši Sci-Fi, Fortress (1992) in kljub oznaki sci-fi akcija so nekatere scene in liki presenetljivo dodelani za tak film.

District 9 je bil v splošnem precej boljši, čeprav v retrospektivi, ne pretirano drugačen.
Čez "The Man From Earth" ga seveda ni.
Toplo priporočam tudi "Pandorum", prijetno presenečen sm bil.
In obvezno gledanje je tudi GATTACA. Obvezno!

Sicer pa jype si mi smešen. Ob vsem tvojem intelektu si pričakoval od The Day After Tommorow kaj vrednosti. Fail.

Poldi112 ::

Pa saj elysium je španska limonada. Visokoproračunska, lepa, a limonada. Nobene pametne zgodbe, plehki in neprepričljivi karakterji, ... Ne vem kako lahko vi, ki ste zadovoljni s tako plehko zgodbo, druge pošiljate gledati španske limonade. Narobe svet.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

>Za prave moške možgane, pa je pomembna predvsem vizualnost pred vsem, zgodba je pomembna samo toliko, da skupaj drži akcijske prizore in Elysium je delan za moški okus.

Govori zase. Če ti je dobra zgodba prevelik mentalni napor glej akcije. In potem se ti, ki ga je strah razmišljanja, bojih za prihodnost rase. Smeh.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

oo7 ::

Poldi112 je izjavil:

Pa saj elysium je španska limonada. Visokoproračunska, lepa, a limonada. Nobene pametne zgodbe, plehki in neprepričljivi karakterji, ... Ne vem kako lahko vi, ki ste zadovoljni s tako plehko zgodbo, druge pošiljate gledati španske limonade. Narobe svet.


Ti prmerjaš Elysium z limonado kaj je potem zate drama pornič?




Se pravi to je zate isto?:)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Pithlit ::

Izi je izjavil:

Isti osebki kot tam so tudi tukaj še vedno brez filmskega okusa.

Na tvojem mestu bi bila jaz malo bolj previdna s tem žaljivim odnosom. Da ne bo šel kdo slučajno iskat nekega določenega citata.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

D9 je popolnoma drugačen film: Gre za dokumentarno reportažo, razvoj Wikusa je skrajno kompleksen in na noben način podoben nobenemu liku iz Elysiuma, odnos do razvoja zgodbe ni popolnoma urgenten in edini "bad guy" v D9 je v resnici samo v službi pravih zlobnežev, ki jih nikoli ne spoznamo drugače, kot s pričanjem tistega računalničarja o razkrivanju nezakonitih vladnih programov na koncu.

V Elysiumu začnemo z najbolj klišejskim možnim likom neke vrste bivšega kriminalnega klošarja, ki se je v preteklosti upiral in zameril diktaturi, ter brezciljni eliti, ki ignorira trpljenje množic. Potem brez vsakega razvoja zgodbe pride do naključne nesreče, zaradi katere se kar zapored začnejo dogajati sami skrajno malo verjetni dogodki, dokler junak s svojo smrtjo na koncu ne odreši celotnega planeta.

Samo še Jesus (izg. Hesus, jasno) mu bi morali dati ime, pa bi bil kliše neizmerno popoln.

oo7 ::

jype je izjavil:

D9 je popolnoma drugačen film: Gre za dokumentarno reportažo, razvoj Wikusa je skrajno kompleksen in na noben način podoben nobenemu liku iz Elysiuma, odnos do razvoja zgodbe ni popolnoma urgenten in edini "bad guy" v D9 je v resnici samo v službi pravih zlobnežev, ki jih nikoli ne spoznamo drugače, kot s pričanjem tistega računalničarja o razkrivanju nezakonitih vladnih programov na koncu.

V Elysiumu začnemo z najbolj klišejskim možnim likom neke vrste bivšega kriminalnega klošarja, ki se je v preteklosti upiral in zameril diktaturi, ter brezciljni eliti, ki ignorira trpljenje množic. Potem brez vsakega razvoja zgodbe pride do naključne nesreče, zaradi katere se kar zapored začnejo dogajati sami skrajno malo verjetni dogodki, dokler junak s svojo smrtjo na koncu ne odreši celotnega planeta.

Samo še Jesus (izg. Hesus, jasno) mu bi morali dati ime, pa bi bil kliše neizmerno popoln.



Ne boš verjel ampak v Sci-Fi filmih je vse mogoče ampak eni tega ne razumete. Tako, da je trapasto rečt malo verjetni dogodki se ti ne zdi?

Aston_11 ::

Češ rečt, da so trapasti filmi, če so sf, še vedno ok? No way. Če je brez zgodbe, ga niti oznaka sf ne reši.

oo7 ::

Aston_11 je izjavil:

Češ rečt, da so trapasti filmi, če so sf, še vedno ok? No way. Če je brez zgodbe, ga niti oznaka sf ne reši.



Ne hočem rečt, da je v Sci-Fi filmih vse možno pa naj bo še ne vem kako čudno.


Npr letos najslabši Sci-Fi film mi je bil After Earth pa ne zaradi Sci-Fi ampak je bil preveč dolgočasen.

Aston_11 ::

oo7 je izjavil:

Ne hočem rečt, da je v Sci-Fi filmih vse možno pa naj bo še ne vem kako čudno.
Če je tako, sploh ne moti. Moti edino odsotnost (čudnih) stvari.

oo7 ::

Se je pa brez veze kregat zaradi enega filma sploh žanra kot je Sci-Fi:) pač enim je všeč drugim ni 100 ljudi 100 čudi ali kako že pravijo:))

Pithlit ::

oo7 je izjavil:

Ne hočem rečt, da je v Sci-Fi filmih vse možno pa naj bo še ne vem kako čudno.

Ne pa ni. Ti govoriš of Fi. V Sci-Fi maš pa da upoštevaš vse, od kombinatorike do fizike. Tukaj not se pa pač vse odvija po najboljšem možnem scenariju (z vidika raje). Ali pa pač po najslabšem (z vidika elite). Kar je skrajno neverjetno z znastvenega vidika.
Life is as complicated as we make it...

oo7 ::

Pithlit je izjavil:

oo7 je izjavil:

Ne hočem rečt, da je v Sci-Fi filmih vse možno pa naj bo še ne vem kako čudno.

Ne pa ni. Ti govoriš of Fi. V Sci-Fi maš pa da upoštevaš vse, od kombinatorike do fizike. Tukaj not se pa pač vse odvija po najboljšem možnem scenariju (z vidika raje). Ali pa pač po najslabšem (z vidika elite). Kar je skrajno neverjetno z znastvenega vidika.


Ne, govorim o Sci-Fi. Nisem še opazil filma z oznako samo Fi kot praviš ti.
Terminator je Sci-Fi film robot, ki pride iz prihodnosti, da nekoga ubije to zame ni normalno prej čudno in ima oznako Sci-Fi po tvojem bi moral imeti samo Fi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

opeter ::

garamond je izjavil:

@opeter Rajši glej kaj drugega, tudi če bi gledal samo zaradi efektov.


Kaj pa naj gledam? Snowpiercerja še dolgo ne bo v evropskih kinih ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

garamond ::

opeter je izjavil:

garamond je izjavil:

@opeter Rajši glej kaj drugega, tudi če bi gledal samo zaradi efektov.


Kaj pa naj gledam? Snowpiercerja še dolgo ne bo v evropskih kinih ...
Če bi rad predloge za filme, ki se trenutno predvajajo v kinodvoranah, žal ne vem ... imam pa rad to zvrst (akcijsko sci-fi) in bi znal kaj predlagat na splošno :)

Jst ::

Meni je bil Elysium obup, ki ni vreden te napisane povedi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nikec3 ::

S Pithlit se strinjam, da se ponavlja debata iz filma Prometheus. Isti osebki kot tam so tudi tukaj še vedno brez filmskega okusa.

Ni res. Meni je bil Prometheus dober (niti slučajno ne odličen), kljub nekaterim nesmislom. Elysium je pa pač slab film na vseh nivojih. Pri Prometheusu je bilo veliko prepiranja zaradi več dejavnikov. Režiser je (skoraj) legenda, film je imel odlične trailerje in kampanjo z zgodbo, odlična igra, dobri efekti, genialna fotografija. Elyisium nima nič, razen pogojno dobrih efektov. Je tak tip filma, kjer od začetka želim, da glavni karakter umre. Čimprej!

Za prave moške možgane, pa je pomembna predvsem vizualnost pred vsem, zgodba je pomembna samo toliko, da skupaj drži akcijske prizore in Elysium je delan za moški okus.

Brez zamere, ampak napisal si, kot da so pravi moški neumni.

In obvezno gledanje je tudi GATTACA. Obvezno!

Podpis.

Ne hočem rečt, da je v Sci-Fi filmih vse možno pa naj bo še ne vem kako čudno.

Sej to sploh ni problem filma. Je veliko drugih problemov.

V filmih obstajata dve vrsti neumnega. Pacific Rim neumno in Elysium neumno. Prvo je zabavno, drugo niti ne.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

jype ::

M-Power> Ne boš verjel ampak v Sci-Fi filmih je vse mogoče ampak eni tega ne razumete. Tako, da je trapasto rečt malo verjetni dogodki se ti ne zdi?

Nimam pojma kaj naj bi imelo s sci-fi to, da tipa ne ubijejo v prvi minuti filma, pa potem še v peti, petnajsti, sedemnajsti in potem vsako minuto do konca.

destiny ::

Izi je izjavil:


Distric 9 in Elysium sem primerjal ker ga je naredil isti režiser po istem kopitu. Ni variante, da bi bil en bistveno slabši od drugega. Oba sem gledal večkrat in oba sta na povsem istem nivoju.

Res je, oba sta slaba. District 9 je sicer boljši, vseeno pa sem pričakoval veliko več.

Izi je izjavil:


Moon in Elysium se pa res ne da primerjati, ker je Elysium je pravi visokoproračunski film, Moon pa je izdelek primerljiv s projekti za diplomsko nalogo. Nikakor pa ne pravim, da je Moon slab. Nasprotno, saj sem jaz odprl tukajšnjo temo o njemu in ga izrecno priporočil.
Moon ima zanimivo zgodbo z zasukom na koncu, ampak si pa komajda zasluži naziv "film". Je že skoraj gledališki izdelek. Elysium pa je film kot se zagre.

Elysium je brainless holivudska triler/akcija s koncem, ki se ga ne bi sramovala niti sama Esmeralda. Moon je pa dejansko film. Proračun tu nima nobene veze oz je dokaz, da se z malo denarja da narest dober film, nsprotno so Elizej, Prometej in podobni dokaz, da denar in zveneča imena še ne naredijo dobrega filma. Pravzaprav je denar prej ovira kot spodbuda za kvaliteto, razen kar se CGI in znanih igralskih imen tiče. Movie bussiness je točno to, torej posel. V prvi vrsti je denar, tega pa dobijo le ob zadostno velikem obisku kinodvoran, kar večinoma pomeni kvaliteta za mass market.

Izi je izjavil:


Za prave moške možgane, pa je pomembna predvsem vizualnost pred vsem, zgodba je pomembna samo toliko, da skupaj drži akcijske prizore in Elysium je delan za moški okus.
Se pa kot povsod kaže, da je svet zadnja desetletja postal popolnoma poženščen. "Chick flicks" vsi po vrsti dobivajo najvišje ocene. Pravi moški filmi pa končajo z ocenami okoli 6/10.
Izgubljam upanje za prihodnost človeštva.

Upanje lahko izgubiš takoj, ko bo večina descev rekla da je to dober film. Razen če se ti zdi da je prihodnost v slaboumnih moških in ženski intelektualni dominanci.

Skratka, Matt Damon bi naredil bolje, če bi posnel še eno nadaljevanje Bourna :)

Pithlit ::

oo7 je izjavil:

Ne, govorim o Sci-Fi. Nisem še opazil filma z oznako samo Fi kot praviš ti.

V Zathura-i je vse mogoče. V eni sci-fi ki se jemlje vsaj približno resno pa so omejitve.

Gravity je pa ene 100x bolj napet od Elysium. Sicer je tudi kar nekaj gluposti v njem... ampak deluje precej solidno.
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

District 9 mi je bil všeč, ker je dajal občutek, da gledam dokumentarec. Še posebi hudo je izpadlo zaradi marketinga v resničnem življenju (se spomnete raznih napisov, npr. po wc-jih, kjer je pisalo 'samo za ljudi').

Kar se pa Elysiuma tiče... nisem filmski kritik, ampak:

Hoče bit neka družbena kritika, neko napovedovanje utopično-distopične prihodnosti (glede na tvoj družbeni status), ampak jaz sem se ob gledanju počutil neumno. V bistvu sem komaj prilezel skozi (trmast do te mere, da pogledam vse, kar načnem.). Liki v filmu so, kot so drugi že poudarili, enodimenzionalni (z izjemami - in to ni matt damon). Film je poln naključij, brez katerih razplet ne bi bil možen (beri: skoraj vse je posledica naključij in ne posledica dejanj glavnega junaka), npr. ravno slučajno je njegov šef, ki se mu Matt hoče maščevat zaradi nesreče v tovarni, ključ do rešitve Elysiuma. Pri čemer je seveda hecno, da je ena skripta dejansko dovolj, da prevzameš nadzor nad celotno postajo. EN PROGRAM. In ta 'šef' ga je spisal v parih urah in ga je bil pripravljen dat v zameno za pogodbo pri dobavi orožja za 100 let. Nekam male ambicije za tako sposobnega posameznika. Ampak okej, to ti je Hollywood.

Hecni so tudi liki z nekimi random change of hearts, tako kot tista ministrica za obrambo ali kaj je že bila, ki je kar naenkrat imela 'dovolj' in ni pustila, da jo pozdravijo. Ženska je bila pripravljena storit genocid nad zemljani, samo zato, da bi nehal kot muhe letat na njeno postajo, in kar naenkrat od nekje neko spoznanje, da je živela v zmoti in si ne zasluži drugega kot smrt.

ugl. fuj in fej.

Sicer pa človeku, ki je zapisal, da je bil film delan za moški okus. FUCK YOU.

Film je bil delan za ljudi z omejenim inteligenčnim kvocientom, ljudem ki jim takšni filmi predstavljajo vrhunec vizualne in filmske umetnosti. In če kdo misli, da obstajajo samo filmi tipa elysium (za prave moške, hurr durr) in chick filck filmi, potem v istem odstavku potrjujem svojo hipotezo.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Vam je film zlezel pod kožo. Torej mora biti dober. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Edge of Tomorrow aka. All You Need Is Kill (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11226729 (901) oo7
»

Sci-fi predlogi (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
579205 (1932) Apofis
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615659 (5995) oo7
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705124519 (47261) Horas
»

The Prototype

Oddelek: Sedem umetnosti
326923 (5389) oo7

Več podobnih tem