» »

Kateri skener za negative

Kateri skener za negative

WinXP ::

Odločam se za nakup skenerja negativov ker imam dosti pobiranja denarja stalno za razvijanje v trgovinah.

Vem da je treba gledati da je globina skeniranja (DPI) čim večja (1800 - 4800 dpi) ampak to stane...
No jaz se odločam za enega od teh treh kandidatov pa bi prosil da pomagate izbrati...ne vem pri enih kar piše samo 5MP pri enih samo 1800 dpi. 1800 dpi je po moje malo za kvaliteten scan,ali to sploh lahko naredi PRAVO fotografijo kot jo resimo prineseš razvito iz InterSpara?

1


1 (ION)


2


2 (TECHNAXXX)


3


3 (REFLECTA)



Edino PRVEGA (ION) sem našel s resolucijo skeniranja 3600 dpi ostala dva sta samo po 1800 dpi...(drugače sta pa lepih oblik) Torej PRVI !
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

AtaStrudl ::

Tisti DPI podatki so tako-tako, ni nujno, da tisti z vecjo stevilko daje boljso sliko.
Sicer na filmu so detajli nekje do 2400 dpi, vecja resolucija morda samo v izogib grain aliasingu, in pa za povprecenje.

En podatek, ki zna biti precej pomembnejsi od DPI je DMAX - se posebno, ce bos skeniral CB negative! Tu zanjo biti ta poceni skenerji precej bedni.

Ce imas za poskenirat velike kolicine filme, je lahko precej hitrjsi kaksen kopirni nastavek za na fotoaparat, po kvaliteti je lahko celo boljsi kot ta poceni skenerji, predvsem pa gre delo kakih 10X hitreje.

Ce pa res hoces kvaliteto, bos pa moral pljunit za firmo, kak Nikon, Canon, Minolta...

WinXP ::

Skeniral bom negative ki so V BARVAH (mislim klasične rjave barve so,pa pride ven barvna slika ko razviješ)
Prvi ION piše da ima DPI 3600 če se ne motim.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

no comment ::

Sicer na filmu so detajli nekje do 2400 dpi, vecja resolucija morda samo v izogib grain aliasingu, in pa za povprecenje.
Na ustreznem filmu so detajli še DALEČ DALEČ po 2400dpi.

En podatek, ki zna biti precej pomembnejsi od DPI je DMAX - se posebno, ce bos skeniral CB negative!
Narobe. Praktično ni skenerja, ki ne bi zmogel presvetlit tudi najbolj gost del negativ filma. DMAX je pomemben pri pozitiv (dia) filmu.

Drugače so pa ti skenerji, ki si jih ogleduješ bolj za okras. Spodobnega skenerja za negativ/dia filme ni pod 200 EUR. Dobri se pa začnejo pri 400 EUR.

Pa skeniranje ni enostavno opravilo.

darkolord ::

Sicer na filmu so detajli nekje do 2400 dpi
Mmm, bo kar precej več - barvni filmi (obstajajo jasno še bolj detajlni) imajo nekje:

50-200 LP/mm, kar je
100-400 L/mm, kar je
200-800 ppmm, kar je
5080-20320 dpi

To pomeni, da bi rabil skener z vsaj 2x takšno ločljivostjo, da bi lahko zajel vse detajle.


@WinXP: za tisti prvi skener uporabniki pravijo, da pridejo precej v redu fotke (seveda za tak denar), je pa problem, v kolikor so filmi pod- ali preosvetljeni - v tem primeru ima težave, ki se jih sicer delno da odpraviti z nadaljnjo obdelavo. Za 50 eur pač čudežev ne moreš pričakovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

enota13 ::

CanoScan
http://www.canon.co.uk/For_Home/Product...
http://www.canon.co.uk/For_Home/Product...

Imam starejši model 4200F. Kupil sem rabljenega skoraj zastonj, skenira več kot odlično. Z njim jasno ni mogoče skenirati filmov kot po tekočem traku, ampak s tistimi skenerji z linkov to prav tako ni možno. Tega boš pa lahko uporabil tudi za ostale medije in ne le za filme. In diase v okvirčkih lahko tudi skeniraš. Nov 5600F ni veliko dražji od tvojih predlogov, lahko pa se ti posreči najti rabljenega. Z njim boš gotovo zadovoljen.

WinXP ::

Hvala Darko. Enota za ta skener negativov Canon pa verjamem da je med "vrhunskimi" ker mu je globina dpi 9600,ampak tudi košta money,jaz pa raje zdaj vzamem prvega ION-a in sem več kot zadovoljen pa še nekaj naročujem eno dodatno zunanje ohišje za disk,converter IDE-SATA BIDIRECT +USB HUB-e. Eto,pa denar gre,ampak imam več enot.

Ni mi žal pa lep pozdrav.Pa še rima se hahahaa...:D
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

AtaStrudl ::

O teh zablodah o strasni locljivosti filmov sem ze parkrat pisal tule, uporabite iskalnik.

Linije/mm ne mores enaciti s piksli, NITI PRIBLIZNO. Se z binarnimi piksli ne.
Tako kot rabis 2400 DPI printer, da lahko natisnes 200LPI sliko!

Kdor ne verjame, naj preprosto vzame svoj najostrejsi negativ ali dia in si ga ogleda pod mikroskopom. Vsakrsno debatiranje in limanje linkov je odvec - mikroskopi so dovolj dostopni instrumenti, vsakdo se lahko preprica sam.

Seveda poceni 3600 dpi skener verjetno ne bo videl vsega kar je na filmu - ampak zato, ker tak skener niti priblizno nima 3600 dpi, ne zato, ker bi film imel vec!

Barvni negativi so manj gosti, ampak crnobeli (ja, saj vem, saj vem) so lahko pa se precej gostejsi od diasov.

darkolord ::

Kdor ne verjame, naj preprosto vzame svoj najostrejsi negativ ali dia in si ga ogleda pod mikroskopom.
Tale "test" čisto nič ne pove.

Edit:
 izmerjenih 3900dpi proti 6900dpi

izmerjenih 3900dpi proti 6900dpi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

AtaStrudl ::

Tale test pove tocno to kar trdim jaz: na filmu nad 2400 dpi ni kaj dosti!

Navodilo: downloadaj sliko, (ali pa right click in copy) in jo odpri (paste...) v programu za obdelavo slik, n.pr. Gimp.

Povecaj toliko, da bodo posamezni piksli dobro vidni kvadratki, in postej, koliko pikslov so veliki najmanjsi detajli v sliki.

darkolord ::

Na 3900dpi sliki (sicer upscalani da je enaka velikost za primerjavo), nekaterih detajlov sploh ni (<1px torej).

AtaStrudl ::

Nevidnim stvarem pac ne mores posteti pikslov, zato je tvoj rezultat nesmisel.

Tisti nevidni detajl je seveda lahko tudi precej vecji od enega piksla. V prvem postu zgoraj sem omenil, da so DPI stevilke pri skenerjih bolj tako-tako, in ocitno tudi tale 3900 DPI skener ne izpolnjuje svojih obljub. Tudi tisti drugi skoraj zagotovo v resnici nima 6900, je pa ocitno nekaj boljsi.

In tale tvoja prilozena slika to zelo lepo dokazuje!

Hint:
Ce nekega detajla na N skenu ni, na H pa je, lahko na H skenu postejes koliko pikslov je velik, in vidis priblizno, kaksna je resnicna locljivost N skena. Ce detajla tudi na H scanu ni, seveda ne mores sklepati NICESAR.

Sicer se pa locljivost najlepse vidi na ostrih kontrastnih robovih, koliko pikslov je sirok prehod med svetlim in temnim.

Na H scanu je to kake 3..4 piksle, kar ustreza nekje 1700...2300 DPI. Brez, da bi pogledal film pod mikroskopom, seveda ni mogoce reci, ali je ta meja lastnost filma ali skenerja. Dejstvo pa je, da ta slika nikakor ne dokazuje, da so na filmu detajli pod 2400 DPI.

darkolord ::

Prvi skener je izmerjeno 3900 DPI (deklarirano 4000), drugi pa izmerjeno 6900 (deklarirano 8000).

WinXP ::

darkolord je izjavil:

Prvi skener je izmerjeno 3900 DPI (deklarirano 4000), drugi pa izmerjeno 6900 (deklarirano 8000).


Če sem prav razumel je prvi skener s slike ION ki sem ga naročil in na čigavi spletni strani piše da je 3900 dpi, (to je sicer v redu) ampak PRAVIŠ DA IMA DRUGI s slike TECHNAXXX 6900 dpi???8-O Kako če piše na sliki da je 1800 dpi?

A to si ti mislil ko sem zdaj zasledil na eni drugi strani
http://www.systo.co.uk/print-scan/scann...
da je 1800x 3600dpi (pa pride 6480000)
Pol v BISTVU NI 3600 dpi ampak 1800x 3600dpi??? (ta drugi s slike Technaxx digiscan ds-01)
To pa prav ne razumem.Na prodajalčevi spletni strani so napisali za enega 3600 (ION) za drugega 1800 (Techaxx) v bistvu je pa Technaxx 1800x3600 dpi???8-O8-O
Glej te hinavce... Zdaj bom prav preveril v trgovini pri prodajalcu.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

darkolord ::

WinXP ne ne, jaz govorim izključno o tisti moji sliki, ki sem jo prilepil kasneje. Nima nikakršne veze s "tvojim" skenerjem oziroma tistimi, med katerimi si ti izbiral.

WinXP ::

Ajaaa... oprosti...zdaj sem pa že povprašal trgovce... nima veze...hvala ti...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

WinXP ::

Kaj pa ta "navadni" Canonov skener (ne piše da je čitalec negativov)
a to je samo skener za navadne dokumente? Ni možno z njim ne skenirati ampak IZDELATI da pride slika ven?:D
Sigurno ne...

 slika

slika

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

opeter ::

Če hočeš dokaj kvalitetni namizni skener z možnostjo skeniranja diasov in filmov, se splača pogledat še Epsonovo serijo V (recimo V5xx ali V7xx). Seveda pa ne vem, koliko denarja lahko dejansko porabiš.

http://www.epson.eu/Scanners;jsessionid...

Lahko gledaš tudi tiste, ki imajo v imenu še "Photo" oznako.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

WinXP ::

WinXP je izjavil:

Kaj pa ta "navadni" Canonov skener (ne piše da je čitalec negativov)
a to je samo skener za navadne dokumente? Ni možno z njim ne skenirati ampak IZDELATI da pride slika ven?
 slika

slika



Ali je ta skener DOBER TUDI ZA NEGATIVE SKENIRATI ali ne oz.ali sploh lahko PRETVORI NEGATIV (ki je v rjavi barvi v SLIKO) ali ga samo navadno preskenira,ker to imam tak skenmer doma samo skenira kot da gledaš v original negativ ne pa v sliko... to je skener ne čitalec negativov (moj) in ni predviden za to,po moje da je pa isto s tem?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

thamuz ::

vidim da je že tekla debata o skenerjih za negative, pa me zanima če imate kak predlog kaj kupit za skeniranje 120 filmov oz 6x6 formata?
Pa glede na to da sem ljubiteljski fotograf ne rabim nekaj vrhunsko dragega. Pač da spravim slike na računalnik. Ta dobre pa tako ali tako razvijam direkt iz filma.

no comment ::

Epson 4870, 4990, V500, V600, Epson V700, CanoScan 8xxxf, 9xxxf. Vsi ti imajo tam od 1400-1700dpi, razen V700 ima 2300dpi.

Vse kar je manj, je škoda denarja, če si kolik toliko resen. IMHO, seveda.

Jaz imam trenutno CanoScan 9900f, Microtek 120tf in Minolto 5400 (mali format). CS9900f je za srednji format še sprejemljiv glede resolucije za web. Barve so pa bolj 'na veter', se bistveno bolj namatraš pri invertiranju barvnih negativov kot pa pri kakem bolj resnem skenerju. Žal imam sicer samo en sken srednjega formata s CS9900f:

 cs9900f

cs9900f



Tu je pa še par 100% cropov (135 format)...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri scanner kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
222477 (562) no comment
»

Skeniranje negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
246459 (3842) harvey
»

Skener resolucija - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
4017422 (16834) moat
»

Kateri Scanner?

Oddelek: Kaj kupiti
121915 (1646) opeter
»

Skeniranje negativov

Oddelek: Kaj kupiti
113593 (1543) Blisk

Več podobnih tem