» »

zatikanje in radeon nastavitve

zatikanje in radeon nastavitve

WiseBear ::

mam athlona xp 1800+, 256ddr(mogoče premalo?),sb live, plato qdi kudiz 7e333-a in pa radeona 8500le. to konfiguracijo mam že približno 5 mesecev. do sedaj so mi igre še kar dobro delale. zdej se mi pa občasno slika zatika( v mafiji ponavadi ko vozim avto, celo pri colinu 2 se na kakšni progi slika zatakne za približno sekundo). v čem je problem?

neki sem gledu nastavitve od grafične(tam pod direct 3d, pod smoothvision in pa open gl), pa me zanima če je kje kaj bolj razloženo, kakšne nastavitve so priporočljive in kaj povzroča probleme?

Hvala in LP!

sk8er ::

Do potankosti enaka konfiguracija kot moja le da js nimam problemov:))

A prej ti je to OK delalo?
Če si zamenju driverje bi lahk bil problem,
al pa da maš disk zafilan s šaro pa je fejst fragmentiran

R33D3M33R ::

Mam približno isto konfiguracijo z razliko od plate in zvočne ter kartico mam Ati Radeon 8500. Disk bi bil kar verjeten vzrok, sem mel podobne probleme in mi je štekalo še kaj bolj enostavnega :)) . Kaj pa antialiasing? Ga maš stalno vklopljenega?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Maximus ::

Žiu!

Če si nove driverje dal gor, al pa če si spreminju nastavitve, bi znal tud zarad tega mal štekat.

LP!

WiseBear ::

driverje nisem že dolgo nič menjal. edino kar sem "spreminjal" je to, da sem naložu še ene par novih iger (Soldier of fortune 2, gta 3, fifa 2003, nhl 2003).
disk mam pa western digital 60gb(7,2 krpm), mislim da disk ne bi smel nagajat.
nastavitve mam pa takole:
*direct 3d in open gl mam obkljukano Performance
*anti-aliasing mam pa always on in nastavljeno na 2X


ko smo že pri teh grafičnih: moja grafična je od manlija(vem da ni najboljša), zdej me pa zanima če naj uporabljam manlijeve driverje(www.manli.com) al atijeve?

Fury ::

defragmentiri disk pa povej ce je pomagal...

boštjan ::

sem si kar misli da maš manlija in vse kupljeno v PCX.manli je isto kot inno pri geForcu.ne rabiš uporabljat manli driverjev,ker jih tudi jaz ne,kar od atija uporabljal.antialajzing pa daj na disable in pol povej če je kaj bolje.
a je mogoče vent na grafi glasen?

WiseBear ::

sem defragmentiral vse 3 particije,pa ni pomagalo. poskušal se sklopit norton antivirus, pa tudi ni bilo nič boljše. sej stvar ni ne vem kako moteča; v colinu mi recimo približno enkrat na eni progi za eno sekundo vstavi sliko.
ko pridem domov bom dal antialiasing na disable...pa bomo vidli.

LP

WiseBear ::

hm....nč ne pomaga. sem poskušal spreminjati nastavitve, pa ni nič boljše. zdi se mi da je tudi grafika zdej malo bolj slaba. zdejle dajam dol najnovejše atijeve gonilnike, pa bom videl če bo kaj boljše.
ma kdo še kakšno idejo?

sk8er ::

ne vem če ti bojo gonilniki za Build By ATi zagrabli, no vseen probej pa povej kk je

Aja,men je enkrat začelo vse skup štekat mal predn mi je disk crknu...



Flip it!

Feanor ::

Tut jst mam zlo podobno konfiguracijo, samo da imam herkulesovega R8500LE in epox 8kha+. Jaz sem radeona fleshal z atijevim original biosom za R8500, pa nimam nobenih takih težav.
A se ti mogoče v igrah slika zatika vedno na enakem mestu? Pri Colinu je meni na nekem delu vedno zaribal računalnik. Pomagalo je samo, če sem dal cd ven iz cd-roma! in ga sploh nisem več dal vanj (resnici na ljubo sem imel cd "malo" opraskan...).
Probaj fleshat radeona ... potem boš lahko dal gor tudi original ATI driverje! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Feanor ()

WiseBear ::

cel popoldan sem se igral s temi drajverji :\
zdejle mam spet manlijeve driverje. z atijevimi mi ni delalo. naredil sem test in mi je kot vedno pokazalo tam okoli 7780 pik(glede na to da nimam popolnoma nč navito ni niti tko slabo)
manlija pa raje nebi flešal, ker so po moje preveč slabi rami;((
torej: driverji 100% niso krivi, disk sem defragmentiral. mogoče je kaj narobe s igro(je vse skrekano povrhu pa še nocdcrack, čeprav mi je pred enim tednom vse delalo)

drugače pa je sistem pod xpji dobro stabilen in nisem opazil nobenih drugih sprememb.
mogoče obstaja kšn program ki ti stestira disk in pove če je znjim kaj narobe?

LP

Tarzan ::

Verjetno se ti je nabral že malo morje programčkov, ki ti pridno pojejo RAM, kolk pa maš RAMA? Mogoče ga bo treba dokupt.

Ups, sem vidu 256MB ga maš.

Na tvojem mestu bi ga dokupil še 256MB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF4 Ti & zelo slabi rezultati

Oddelek: Pomoč in nasveti
231525 (1110) Cuoresportivo
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327407 (5398) ferjan
»

8500le & linux ?

Oddelek: Operacijski sistemi
121039 (812) jlpktnst
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33019654 (12286) sharp
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442338 (1539) rap3r

Več podobnih tem