» »

Računalnikov ekran prikazuje čudno temo!!

Računalnikov ekran prikazuje čudno temo!!

The Team ::

Računalnik po nekaj času začne prikazovat čudno sliko na ekranu ter je potrebno ga ponovno zagnat!! Imam 4GB ram, grafična je Intel core Duo cpu...

Slika:
 Slika

Slika

SLO_Matej ::

The Team je izjavil:

... grafična je Intel core Duo cpu...

Ne pa ni. To je procesor. Saj si napisal - CPU - Central Processing Unit. Grafična kartica je pa GPU - Graphics Processing Unit.

#000000 ::

Grafika al pa ekran. 50-50

Janac ::

Zlomljen ekran je tole....

Architect ::

Je tole prenosnik slučajno? Če je prenosnik, se povsem strinjam z zgornjim komentarjem, zaslon je zagotovo uničen. Morda si kaj položil na prenosnik, da je pritisnilo na zaslon?

Če pa je namizni računalnik pa mi nekako ni čisto jasno kako bi lahko bil zlomljen.

Janac ::

garancija pa tega ne krije- v vednost.

Architect ::

Sem še enkrat prebral, OP je napisal da se takšna slika pojavi šele po določenem času in je računalnik potrebno resetirat. Kar bi lahko pomenilo, da je grafična fuč.

V glavnem možnosti smo ti napisali, računalnik nesi k serviserju, saj boš le na tak način izvedel kaj točno je narobe. Lahko je:
- zaslon
ali
-grafična kartica

Janac ::

sprodaj monitor na drugem kompuhf

feryz ::

Janac je izjavil:

sprodaj monitor na drugem kompuhf
Kaj imaš pa to za en krompir? Google translate ne najde nič!

pviran3 ::

sprobaj monitor na drugem kompu?

Pyr0Beast ::

Poslikaj in daj v garancijo

To crkuje čipset ali pa grafa, - strojna okvara
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

The Team ::

Računalnik je PRENOSNIK in ni namizni, zato ne morem sprobat ekrana na drugem...

Sem pa opazil, da kadar se pojavi čudna stran je računalnik zelo vroč in me zanima ali je to ok? Temperature doseže tudi do 90 stopinj...ali ima to kaj veze z delovanjem računalnika...saj potem je to ventilator kriv...

slika pa nastane vedno po nekaj času, ko se segreje...


Prosim za odgovore!!


Hvala

Freaxx ::

Vštekaj ekran (Najbrž imaš VGA priključek) v prenosnik, in poglej če tam deluje. Če deluje je ekran fuč, če pa ne je pa problem v grafični kartici.

Janac ::

Freaxx je izjavil:

Vštekaj ekran (Najbrž imaš VGA priključek) v prenosnik, in poglej če tam deluje. Če deluje je ekran fuč, če pa ne je pa problem v grafični kartici.

Ti pa res nimas pojma a ne? Najprej poglej prejsne poste kjer so mu to svetovali ze in pa rekel je da je prenosnik! Jao.;((

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

BorutK-73 ::

Janac je izjavil:

Ti pa res nimas pojma a ne? Najprej poglej prejsne poste kjer so mu to svetovali ze in pa rekel je da je prenosnik! Jao.;((


Saj prenosniki imajo VGA izhod!!

EDIT:
Mislim da je grafična čisto zapacana z prahom.
Odpri in spihaj prah ali pa si dol potegni kakšen program za temperature in preveri. Kak Speedfan je kar dober.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

izhod ja, vhoda pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

shinko ::

izhod ja, vhoda pa ne.


kaj pa tebi ni jasno?

#000000 ::

Freaxx je izjavil:

Vštekaj ekran (Najbrž imaš VGA priključek) v prenosnik, in poglej če tam deluje. Če deluje je ekran fuč, če pa ne je pa problem v grafični kartici.


Tole kar si napisal se sicer sliši logično, ampak v praksi ni čisto tako, velikokrat se mi je pri prenosnkih zgodilo da je slika na zunanjem monitorju delala OK. dočim na primarnem ni bilo nič, in ni bil ne ekran ne inverter ne kabel, bil je vedno problem na matični plošči ali grafiki, ravno ta trenutek imam en tak laptop na grbi, dela na zunanjem če hočeš cel mesec, a na primarnem tudi blinkne ne.

Tko da ta logika tukaj ne špila vedno, sploh pri njemu ne, ker zanič ekran je zanič in ne bo nikoli več pokazal dobre slike nit za sekundo ne, njemu pa crkne čez nekaj časa, tko da ekran 100% ni.

The Team ::

Kot sem že omenil se to pojavi po nekem času!!! Glede temperature tudi saj doseže tudi 90 stopinj celzije vendar nevem ali je to normalno..sem pogledal na drugih računalnikah in je manj!!! Ali je šel ventilator ali pa grafična*??

The Team je izjavil:

Kot sem že omenil se to pojavi po nekem času!!! Glede temperature tudi saj doseže tudi 90 stopinj celzije vendar nevem ali je to normalno..sem pogledal na drugih računalnikah in je manj!!! Ali je šel ventilator ali pa grafična*??


In ali je kaj narobe će odpreš prenosni računalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: The Team ()

#000000 ::

Ja 90 glih ni neka normalna temperatura, edin če je dizel :) hecam se.

To je preveč, ajde 90 za nekaj trenutkov mogoče še, ampak dolgoročno pa potem dobiš to kar imaš sedaj.

Če ga odpreš ni nič narobe razen če je v garanciji, ker jo boš zgubil. Edino če še nisi tega delal in si bolj lev potem hitro kaj polomiš, odrtgaš, počiš ipd. Je pa na netu sugirno navodilo kako odpret tvojega tko da ni tolk hudega, vprašanje pa je če ti kaj pomaga v tvojem primeru, ker če bi šlo samo za pregrevanje takrat ponavad zadeva ugasne in konec, pri tebi je finta drugje in tudi 10 kratno čiščenje in razdiranje mu ne bo pomagalo, treba se osredtočit na samo ploščo, kar pa verjetno ne znaš, tko da ali dobi koga ki zna ali pa nesi laptop na pooblaščen servis sploh če je v garanciji.

The Team ::

V garanciji ni več...priznam pa da mam same probleme z tem računalnikom (dvd reader 3x zamenjal pa še vedno ne dela, trd disk mi je šel gor z vsemi podatki)!! Je pa okoli 3-4 leta star...


pregrevanje se mi zdi zelo čudno ali obstaja vsaj kaksša možnost da bi ga ohladil saj ga rabim...vendar nočem da se mi unići...

Najverjetneje je potem grafična...lp

amigo_no1 ::

HP ali Asus ?

The Team ::

Znamka Asus

Pyr0Beast ::

17" ?

Se mi je zdel ta prizor znan

Tako: Pod tipkovnico imaš še en čipset ki se konkretno greje - pri mojem so pozabili dati tam termalno pasto.
Pri daljšem špilanju špilov se zadeva 'obesi', če gor pritisnem (tam kjer je numerični del) in držim dlje časa - slika včasih spet nazaj pride - zgleda da se ohladi.

Dokler laptopa nisem konkretno odprl in ven vzel plato ter vse skupaj namazal je bil ta efekt le še pogostejši. Sedaj se da celo kaj odšpilat brez da zezne.
Asusi so blaženost za odpirat - no, kar sem še jaz naredil - spustil frekvence GPU-ja - to očitno precej pomaga čeprav ni sam GPU kriv.
Če imaš ločeno grafično kartico - prevezal sem ventilator da deluje hkrati z ventilatorjem procesorja, drugače se ni vrtel - malce več prepiha je
In meni se zdi še najpomembnejša stvar - tam kjer so na plastiki reže za zrak je na spodnji strani ena kovinska mrežica ki res konkretno ovira pretok - to sem odstranil
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

The Team ::

The Team je izjavil:

Računalnik po nekaj času začne prikazovat čudno sliko na ekranu ter je potrebno ga ponovno zagnat!! Imam 4GB ram, procesor je Intel core Duo cpu...

Slika:
 Slika

Slika



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hp 6730s menjava diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554891 (3716) tiltech
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
5868 (739) DeeCoy
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110726 (9484) MTB
»

Pretvornik HDMI to VGA + audio

Oddelek: Pomoč in nasveti
134212 (3833) Kron
»

Prenosnik - ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
162791 (2630) solatko

Več podobnih tem