» »

Kaj kupiti kot zahvalano darilo kitajskemu poslovnemu partnerju

Kaj kupiti kot zahvalano darilo kitajskemu poslovnemu partnerju

MajorM ::

Ni hao.
Pozdrav s Kitajske.

Pravkar preživljam 14 službeno potovanje pri našem kitajskem poslovnem partnerju.
Ker zelo lepo skrbijo zame, bi se rad ob koncu mojega obiska zahvalil s kakšnim darilom ali gesto.
Ima kdo kakšno idejo kaj podariti? Seveda nekaj kar lahko kupim tukaj. :)

hvala

MajorM ::

:)
Torej, s predlogi je v štartu napačno to da so šaljivi in hkrati težje izvedljivi.
Dvomim da bom tukaj našel japonsko zastavo, gejše ali da bodo prišli erotični pripomočki pravočasno iz SLO.

Vsem trem predlogom hvala za nasmešek ter nepomoč.

knesz ::

Težko predlagamo kako stvar, ki jo lahko kupiš tam, ker sam lažje vidiš kaj lahko dobiš tam, ane?

Jaz bi kitajcem podaril kak izdelek domače obrti, ki ga ni mogoče dobiti na kitajskem :)
Recimo, razmislil bi o kaki čevljarski luči ter zraven simbolično majhno flaško medenega žganja :)

St235 ::

Glede na to da si že dol bo kako izvirno darilo težko dobit. Take stvar ise ponavadi misli v naprej. Tablice gorenke naredi dosti boljši vtis kot tablica milke kupljena v lokalni štacunu. Poskusi najti kakšno trgovino kjer držijo vsaj pristne evropske izdelke.

MIHAc27 ::

Osebno mislim, da bo kaka buteljka dovolj, ali pa povabi na kosilo.

mihec87 ::

Mogoče skuhaš kakšno našo jed..

#000000 ::

windows 8 licenco al pa vsaj xp :)

Mislm o kaki vsoti za darilo pa govorimo ?

Ziga Dolhar ::

Kitajci imajo radi evropska vina, se grejo celo 'trtni' cross-continent turizem. Zagotovo boš našel kako trgovino z vini (tudi slovenskimi - sem v izložbi v Hong Kongu videl prominentno postavljeno flašo).

Ne vem pa sicer, kako je s 'kulturnostjo' alkoholnega obdarovanja tam doli. Moraš vedet, da ne moreš ocenjevati darila skozi evropski uč.
https://dolhar.si/

Okapi ::

Pokliči na slovensko ambasado in vprašaj, če imajo kaj slovenskega naprodaj. Običajno imajo en kup robe, primerne za darila, samo vprašanje, če so pripravljeni prodati. Mogoče pa ti lahko kaj dajo tudi brezplačno, za promocijo Slovenije.

Drugače pa s flašo konjaka ali viskija ne moreš falit pri Kitajcu.

O.

knesz ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Kitajci imajo radi evropska vina, se grejo celo 'trtni' cross-continent turizem. Zagotovo boš našel kako trgovino z vini (tudi slovenskimi - sem v izložbi v Hong Kongu videl prominentno postavljeno flašo).

Ne vem pa sicer, kako je s 'kulturnostjo' alkoholnega obdarovanja tam doli. Moraš vedet, da ne moreš ocenjevati darila skozi evropski uč.

Se strinjam. POtem pa še pazi, kako boš tako darilo izročil.
Japonska ceni darila vrhunske kakovosti, izjemna po svoji ideji in uporabnosti. Pri njih je potrebno upoštevati položaj ter status obdarovanca in temu prilagoditi vrednost darila. Za zavijanje ne smemo uporabiti bele barve, ker je pri njih barva žalovanja. Enako velja tudi za Kitajsko, Korejo in nekatere druge azijske države. (Košnik, 2007, 132)

cordoba ::

Oprosti ampak meni je smešno. da nekdo sprašuje o taki zadevi, sploh pa tukaj na forumu.

lp

black ice ::

cordoba: Vsekakor boljše, da vpraša tukaj kot pri lokalnem mesarju. Ti je mogoče padlo na pamet, da naša in kitajska kultura nista ravno podobni?

gzibret ::

Hmmm... sem bil v sosednjih državah. Tam z alkoholom nimaš kaj falit. Samo škoda, ker si se to spomnil dol, da se nisi spomnil prej. Jaz vedno nesem 3 flaše po 0.375l teranovega likerja, kupim na duty free-ju na Brniku, da lahko nesem v vrečki, da se slučajno ne polije po cotah.
Vse je za neki dobr!

Yugos ::

St235 ::

Zdaj daj pa sam še link kje na kitajskem lahko to kupiš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mulan (2020) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
767816 (3521) bambam20
»

Hongkong-ška vstaja 2019 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58262387 (49342) Fritz
»

Ideje za darila

Oddelek: Loža
252983 (2055)          
»

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5219669 (13673) ender
»

Slovenske pijače

Oddelek: Loža
336727 (5594) overlord_tm

Več podobnih tem