» »

Potrjeno: Windows 8 prihaja v začetku avgusta

Potrjeno: Windows 8 prihaja v začetku avgusta

Nov uporabniški vmesnik spremlja tudi nov logotip

PC Pro - Microsoft je potrdil, kar smo potihoma pričakovali in med špekulacijami napovedali zadnje mesece. Windows 8 bo dokončan in poslal v fizični tisk medijev (RTM) prvi teden avgusta (med 1. in 5. avgustom), je dejal finančni direktor Tami Reller. Splošna dobavljivost (general availability) je napovedana za konec oktobra. Naslednja strežniška različica Windows Server 2012 se drži ustaljenega tempa in bo v stadiju RTM sredi avgusta, kakšen teden ali dva za Windows 8, splošna dobavljivost pa bo sledila že septembra.

RTM-verzija je že končna verzija operacijskega sistema, ki pa je še ni mogoče kupiti v škatlasti verziji v trgovini. Microsoft jo najprej pošlje sestavljavcem računalnikov in proizvajalcem strojne opreme, da uskladijo svoje izdelke. Hkrati se RTM-verzija po navadi zelo hitro pojavi na internetu za naročnike MSDN in TechNet, medtem ko so morali na MSDNAA (študentski program) v primeru Windows 7 počakati nekaj tednov.

O Windows 8 je znanega že mnogo. Poročali smo že, da bodo na voljo štiri različice (navadna, Pro, poslovna Enterprise in ARM-jevska RT), na katere bo mogoče nadgraditi različne verzije Sedmice. Glavna novost poleg podpore platformi ARM bo vsekakor nov uporabniški vmesnik, saj se gumb Start poslavlja, nadomešča pa ga Metro. Mnenja o primernosti so deljena, a dejstvo je, da bo Microsoft karseda združil uporabniško izkušnjo na mobilni napravah in namiznih računalnikih, zato bo Metro na obojih. V prihodnjem letu namerava Microsoft prodati med 300 in 400 milijoni kopij operacijskega sistema, večinoma prednameščenega na novih napravah, kar bo po Microsoftovih besedah največji prelom v zadnjih 17 letih - jasno, Windows 8 je podobno revolucionaren, kot je bil svoj čas Windows 95.

161 komentarjev

«
1
2 3 4

Ganon ::

Kaj pa cene?

Lonsarg ::

Najdi nekje eno staro WIndows Xp, Vista, Windows 7 serijsko, pa maš upgrade za okoli 40€. Eni mamo pa MSDNAA;)

mtosev ::

to pa bom jaz kupo ko nabavim new computer
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

d4vid ::


... kar bo po Microsoftovih besedah največji polom v zadnjih 17 letih - jasno, Windows 8 je podobno revolucionaren, kot je bil svoj čas Windows ME.



Malo sem uredil :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Rotty ::

Kdaj je pa VLSC na vrsti?

Architect ::

d4vid je izjavil:


Malo sem uredil :)


kakšen komik:);((

cekr ::

Ne bo polom. Od začetka bo veliko jamranja potem pa sledi velik boom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gendale ::

kdaj bo sp1 :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Dr_M ::

A ze kr zdej?

I'm not ready yet!

;)

simnov ::

Upam , da bo kakšno dobro privzeto ozadje kot pri windows 7 ne pa te rdeči tulipani.

sidd ::

Lonsarg je izjavil:

Najdi nekje eno staro WIndows Xp, Vista, Windows 7 serijsko, pa maš upgrade za okoli 40€. Eni mamo pa MSDNAA;)

Jaz imam staro serijsko od viste...kje se javim za upgrade za 40€ na osmico?
no idea for signature
signed
I

dronyx ::

Imam na voljo še par rabljenih šotorov po zelo ugodni ceni, če bi šel kdo rad kampirat pred trgovine, ko bodo začeli prodajat novi OS. Sicer pa lahko Windows 8 teoretično konkurira Windows 7 samo če bo vsaj za 50% cenejši. Drugače bodo prodali samo par kosov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

smash ::

čakam na windows 9

dronyx ::

smash je izjavil:

čakam na windows 9

Lahko bi že končno spremenili tudi ime. Recimo "The Doors 1.0" kot reboot serije.

skika ::

dronyx je izjavil:

smash je izjavil:

čakam na windows 9

Lahko bi že končno spremenili tudi ime. Recimo "The Doors 1.0" kot reboot serije.


Upam, da je to sarkazem.

cekr ::

dronyx je izjavil:

smash je izjavil:

čakam na windows 9

Lahko bi že končno spremenili tudi ime. Recimo "The Doors 1.0" kot reboot serije.




Potem ne boš smel več hodit skozi vrata, ker te bo MS tožil zaradi kršenja patenta. :D
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mtosev ::

dronyx je izjavil:

Imam na voljo še par rabljenih šotorov po zelo ugodni ceni, če bi šel kdo rad kampirat pred trgovine, ko bodo začeli prodajat novi OS. Sicer pa lahko Windows 8 teoretično konkurira Windows 7 samo če bo vsaj za 50% cenejši. Drugače bodo prodali samo par kosov.
hahahahahahaha izjava leta.do zdaj so vse windowse prodali po več miljonov kosov.tak,da ne rabiš skrbet,da bo tokrat karkoli drugače
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

deadbeef ::

tegale sranja moj PC ne bo videl.

k4vz0024 ::

Najprimernejše novo poimenovanje bi bilo The wall 20128-)(CopyRight), itak Metro tako izgleda.

SuperVeloce ::

Lonsarg je izjavil:

Najdi nekje eno staro WIndows Xp, Vista, Windows 7 serijsko, pa maš upgrade za okoli 40€. Eni mamo pa MSDNAA;)

Ne velja to le v primeru nakupa Win7 v tem kratkem obdobju pred izdajo win8? Kao zato, da se prodaja w7 ne ustavi popolnoma...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Grumf ::

"jasno, Windows 8 je podobno revolucionaren, kot je bil svoj čas Windows 95"

Wtf? Da nismo malo prevec senzacionalisticni? Niti pribljizno in še manj podobno ni
revolucionaren kot w95. A si bil v tistih časih že na svetu in si videl rač. pred
w95?

deadbeef je izjavil:

tegale sranja moj PC ne bo videl.


Tudi moj ne. Pa ne zaradi metroja ampak zaradi network location servisa. Prekleti
Apple je odprl "can of worms" in zdaj vsi proizvajalci kar tekmujejo kako bi čim
bolj vohunili za uporabniki.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

dronyx ::

skika je izjavil:

dronyx je izjavil:

smash je izjavil:

čakam na windows 9

Lahko bi že končno spremenili tudi ime. Recimo "The Doors 1.0" kot reboot serije.


Upam, da je to sarkazem.

Ne, ni sarkazem. Ime Windows izhaja iz časov, ko smo poznali še DOS, kjer je lahko samo ena aplikacija tekla čez cel ekran. Windowsi so potem omogočili zaganjanje več aplikacij, vsako v svojem oknu. Kakor sem prebral, Metro to sedaj zopet ukinja in se vračamo nazaj v čase, ko je ena sama aplikacija tekla čez cel ekran. Zato se mi zdi smiselno, da se temu prilagodi tudi ime OS, ker Windowsi so sedaj samo še ena izmed Metro aplikacij.

Volk| ::

Kaj pa tisti kateri smo na msdnaa, bomo tudi lahko pridobili? kdaj? Ker meni, letos poteče status.

eh, sem se probal loginat...so me ze skencali...sem mislil, da se letos lahko koristim msdnaaa
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

krneki0001 ::

dronyx, dej nehi nakladat. Poanta telefonov je da laufa samo ena aplikacija, ostalim se pa cpu in ram oduzame, zato da lahko normalno teče zadeva. In metro je za tablice pa telefone, kjer si omejen z ramom in procesorsko močjo. V desktop načinu še vedno lavfa vse večoperativno. Celo v metroju nekatere aplikacije še vedno tečejo v ozadju.

Drugače pa fantje, noben vas ne sili bit na produktih MS-a. Komot greste na linux. Samo kaj ko bo ubuntu z naslednjo verzijo tudi uvedel metro. >:D
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

smash ::

krneki0001 je izjavil:

dronyx, dej nehi nakladat. Poanta telefonov je da laufa samo ena aplikacija, ostalim se pa cpu in ram oduzame, zato da lahko normalno teče zadeva. In metro je za tablice pa telefone, kjer si omejen z ramom in procesorsko močjo. V desktop načinu še vedno lavfa vse večoperativno. Celo v metroju nekatere aplikacije še vedno tečejo v ozadju.

Drugače pa fantje, noben vas ne sili bit na produktih MS-a. Komot greste na linux. Samo kaj ko bo ubuntu z naslednjo verzijo tudi uvedel metro. >:D


verjetno je mislil, da aplikacija zavzame cel zaslon

TheRiddle ::

krneki0001 je izjavil:

dronyx, dej nehi nakladat. Poanta telefonov je da laufa samo ena aplikacija, ostalim se pa cpu in ram oduzame, zato da lahko normalno teče zadeva. In metro je za tablice pa telefone, kjer si omejen z ramom in procesorsko močjo. V desktop načinu še vedno lavfa vse večoperativno. Celo v metroju nekatere aplikacije še vedno tečejo v ozadju.

Drugače pa fantje, noben vas ne sili bit na produktih MS-a. Komot greste na linux. Samo kaj ko bo ubuntu z naslednjo verzijo tudi uvedel metro. >:D



Pri Ubuntu je vseeno bolje: Namesto na "Metro" (oz. kakorkoli bodo poimenovali vmesnik) se logirš na namizje "Unity", "Gnome", "KDE" ipd. Super je tudi to da imaš vsa okolja lahko nameščena sočasno, potem pa se za vsako sejo sproti odločiš katerega boš uporabil.

Win 8 bo pa pri meni še nekaj časa na virtualki, dokler mi je pač ne uspe zmodificirati za moje potrebe, potem se pa zna zgodit da gre v multiboot z Ubuntu. :D
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:

Samo kaj ko bo ubuntu z naslednjo verzijo tudi uvedel metro. >:D


Sej vem, da sam mal trollas ampak, bom vseeno rekel, da nimas pojma. :>

SuperVeloce ::

Grumf je izjavil:

"jasno, Windows 8 je podobno revolucionaren, kot je bil svoj čas Windows 95"

Wtf? Da nismo malo prevec senzacionalisticni? Niti pribljizno in še manj podobno ni
revolucionaren kot w95. A si bil v tistih časih že na svetu in si videl rač. pred
w95?

...

Win95 ni bil niti približno revolucionaren ali nekaj novega. Bil pa je nekaj podobnega nekaterim Applovim izdelkom, že videna ideja dobro in/ali masovno realizirana.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

krneki0001 ::

BigWhale je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Samo kaj ko bo ubuntu z naslednjo verzijo tudi uvedel metro. >:D


Sej vem, da sam mal trollas ampak, bom vseeno rekel, da nimas pojma. :>


ni trollanje, je provokacija.


SuperVeloce je izjavil:

Grumf je izjavil:

"jasno, Windows 8 je podobno revolucionaren, kot je bil svoj čas Windows 95"

Wtf? Da nismo malo prevec senzacionalisticni? Niti pribljizno in še manj podobno ni
revolucionaren kot w95. A si bil v tistih časih že na svetu in si videl rač. pred
w95?

...

Win95 ni bil niti približno revolucionaren ali nekaj novega. Bil pa je nekaj podobnega nekaterim Applovim izdelkom, že videna ideja dobro in/ali masovno realizirana.


windows 95 ni imelo nič skupaj z aplom, niti nekaj podobnega ne, ampak z OS2 warp, ter OS2 merlin. Od tam je bilo pa tudi kar nekaj stvari pobranih. In to je bil IBM-ov produkt, ki še danes laufa na nekaterih bankomatih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SuperVeloce ::

Seveda tehnično gledano ni imel ničesar z Applom. Govorim za idejo, ki so jo oni pač prvi uspešno masovno realizirali... mislim, da je to iz mojega pisanja dokaj jasno.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ideja je prišla iz IBM-a in oni so ji tudi uspešno realizirali.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Koncepte 'oken' so hkrati razvijali pri Applu in Digital Researchu, komercialno sta bila oba priblizno enako uspesna. Applov OS na prvih Applih, DR-ov GEM pa na Atarijih. Na Commodorjevih Amigah pa je laufal Workbench oz AmigaOS (prvi, ki je podpiral multi-tasking).

Looooooka ::

who cares!
windows 2012 + sql server 2012 Always on is a win ...da o hadoopu sploh ne govorimo.In glede na ceno se bojo Oraclu pocas mogle hlace zacet trest(people ARE cheap).
To je ful bl zanimivo od tega kreganja o Metro vmesniku :)

krneki0001 ::

IBM in microsoft sta skupaj razvijala začetna okna (3.0) in os2 (1.3). Pa potem nadlejvala MS 3.1 in os2 2.0, pa naprej do windows 95 in OS2 WARP (4.0). Zato tudi toliko podobnosti med tema dvema sistemoma. Nikoli pa niso dokazal, da sta ga ukradla applu in digitalu.

Microsoft continued to gain market share with Windows, focusing on delivering software to cheap commodity personal computers while Apple was delivering a richly engineered, but expensive, experience. Apple relied on high profit margins and never developed a clear response. Instead they sued Microsoft for using a graphical user interface similar to the Apple Lisa in Apple Computer, Inc. v. Microsoft Corporation. The lawsuit dragged on for years before it was finally dismissed.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Poldi112 ::

mtosev je izjavil:

[hahahahahahaha izjava leta.do zdaj so vse windowse prodali po več miljonov kosov.tak,da ne rabiš skrbet,da bo tokrat karkoli drugače


Za Windows Bob skoraj malo dvomim, da se je dobro prodajal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

"Windows Bob" ni nikoli obstajal.

Nesta ::

darkolord je izjavil:

"Windows Bob" ni nikoli obstajal.



Mislite tole -> Microsoft Bob @ Wikipedia

dronyx ::

Ne poznam podrobnosti, ampak Windows 8 se bo dobro prodajal, če bo licenca omogočala namestitev Windows 7 in ne bo dražja kot je licenca Windows 7 (to ne vem če bo res tako, ker obstaja več verzij Windows 7 kot Windows 8, tako da bi znala biti tu zmeda). V naspreotnem primeru pa bodo za desktop računalnike ljudje še nekaj let kupovali Windows 7 in bo Windows 8 novi Windows ME. Ni treba biti ravno vedeževalka, da to ugotoviš.

LedStorm+++ ::

krneki0001 je izjavil:

dronyx, dej nehi nakladat. Poanta telefonov je da laufa samo ena aplikacija, ostalim se pa cpu in ram oduzame, zato da lahko normalno teče zadeva. In metro je za tablice pa telefone, kjer si omejen z ramom in procesorsko močjo. V desktop načinu še vedno lavfa vse večoperativno. Celo v metroju nekatere aplikacije še vedno tečejo v ozadju.

Drugače pa fantje, noben vas ne sili bit na produktih MS-a. Komot greste na linux. Samo kaj ko bo ubuntu z naslednjo verzijo tudi uvedel metro. >:D


Ja ampak pri linuxu v namestilnik lahko dajo izbiro kakšno namizje bi hotel imeti.

V Windowsu zgleda da bo sam Metro. >:D
Pingvin :-)

smash ::

mogoče si ga pa zinštaliram samo zato, da se ga čimprej navadim :P

Hexx ::

Metro je preveč vsiljen na PC-je, moral bi ostati na telefonih in tablicah.
Enostavno ni produktiven na računalniku.

jest10 ::

Volk| je izjavil:

Kaj pa tisti kateri smo na msdnaa, bomo tudi lahko pridobili? kdaj? Ker meni, letos poteče status.

eh, sem se probal loginat...so me ze skencali...sem mislil, da se letos lahko koristim msdnaaa

Dokler imaš status se hitro prijavi nazaj:D

mtosev ::

Poldi112 je izjavil:

mtosev je izjavil:

[hahahahahahaha izjava leta.do zdaj so vse windowse prodali po več miljonov kosov.tak,da ne rabiš skrbet,da bo tokrat karkoli drugače


Za Windows Bob skoraj malo dvomim, da se je dobro prodajal.

ms BOB ni windows OS
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Aja, kul, potem pa zih ne morejo sfaliti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gruntfürmich ::

polom od poloma.
mislim da bo edini kupec mtošev. ki pa itq nima pojma kaj je uredu in kaj ne.
lahko gremo stave pobirat:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Za na netbook s touch ekranom so odlična zadeva, za na tablice in telefone tudi. Za na desktope pa lahko sedmico naprej porabljaš, ali pa nadgradiš, saj vse ostane na mašini.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dronyx ::

krneki0001 je izjavil:

Za na netbook s touch ekranom so odlična zadeva, za na tablice in telefone tudi. Za na desktope pa lahko sedmico naprej porabljaš, ali pa nadgradiš, saj vse ostane na mašini.

Saj v tem je ravno problem. Metro je reklama za OS, ki sodi na telefone in tablice, vrtijo ti jo pa na desktopu (in ne gre za brezplačno reklamo, ker je zadeva plačljiva).

Telefoni in tablice pa so daleč od desktopov, kjer ima Microsoft praktično absolutni monopol in ljudje drugega ne poznajo (nočejo poznati?) kot Windowse. Tu je "market share" razdeljen in Microsofta skoraj ni nikjer videti, oziroma se ga da enostavno skriti v tistih par procentov pod "ostalo". Z Windows 8 zna Microsoft pridobiti par procentov, to je pa tudi vse in dosti premalo, da bi se Windows 8 lahko prijel vsaj kot OS za tablice in telefone.

Tako je moje mnenje.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mtosev ::

gruntfürmich je izjavil:

polom od poloma.
mislim da bo edini kupec mtošev. ki pa itq nima pojma kaj je uredu in kaj ne.
lahko gremo stave pobirat:D
haha eni ste noobi.do zdaj nisem imel nikakršnih problemov z NT based sistemi.uporabljal pa sem naslednje new technology OSe 2000 pro, xp pro, vista home premium, win 7 ultimate(NT 3.5/4 pa nisem nikoli uporabljal)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dronyx ::

mtosev je izjavil:

haha eni ste noobi.do zdaj nisem imel nikakršnih problemov z NT based sistemi.uporabljal pa sem naslednje new technology OSe 2000 pro, xp pro, vista home premium, win 7 ultimate(NT 3.5/4 pa nisem nikoli uporabljal)

Ha, ha, pa s tem si samo potrdil, kar so ti napisali zgoraj ... "ki pa itq nima pojma kaj je uredu in kaj ne". :))

Človek, ki požre vse, kar mu vržeš pod noge, ni ravno nek poznavalec ali gurman, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo nared junija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
31199614 (88415) Nummy
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410512 (6916) Jst
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062957 (46890) HupChup
»

Windows 8 že pobegnil na splet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
359839 (7298) Looooooka
»

Microsoft Surface in Windows 8 izideta 26. oktobra

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3212932 (11058) Architect

Več podobnih tem