» »

Intel 850 in TNT 2 ali to dela ?

Intel 850 in TNT 2 ali to dela ?

Azrael ::

Kupil sem Abit TH 7-II plato z Intel 850 čipsetom (AGP 4x 1.5 V kompatibilna). Pa me zanima ali lahko v to plato vstavim grafično kartico Eagle TNT 2 M 64 AGP 32 MB SDRAM) . Grafika je stara približno 2.5 leta. V navodilih piše,da je AGP 2.0 (4x/2x/1x) kompatibilna. Ne vem pa ,če je 1.5 V kompatibilna.Ker nebi rad kaj skuril, prosim pomagajte !!!

Blup ::

Dela!

Blup
:\

Azrael ::

:) Hvala za odgovor samo me malo skrbi , ker so mi pri Sunrise (tam kjer je bila grafika kupljena) rekli, da bom use skuru. ;( Čeprav se mi zdi, da mi hočejo samo novo grafiko prodat.

Zanima me če ima kdo podobno konfiguracijo ali pa z intel 845 čipsetom in da mu to dela.

Hvala za odgovore.

Blup ::

Kartice, ki delajo na AGP 1x in AGP 2x delujejo veliko počasneje kot tiste na AGP 4x ... poseldica tega je, da delujejo na nižji voltaži... se pravi, da kartica, ki deluje na 1.5V ne more biti kompatibilna z AGP 1x in AGP 2x, ki nimata možnosti take napetosti....

p.s. Ampak to je samo moje razmišlanje, pojma pa o tem nimam nič :8) ... tko, da mogoče še počaki kkšn drug odgovor :D

Blup
:\

Dr_M ::

matr komplicirate ej...al pa pojma nimate.itak da bo delala graficna na tej plati, ker tnt2 dela tut na agp4x.ce men dela na 1.5V pol bo tut teb.
sam nevem zakaj kupujes stvari o katerih nimas pojma:\ :\ :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Stvar je taka ,da si vsi ne moremo kupiti vse dele novega compa na enkrat.Kupil sem plato , ohišje (bo treba še malo modificirati:) ) in PSU. Northwood in RDRAM , če bo vse po sreči ,prideta drug mesec. Potem bom iz starega C333@500 2.0 V (pred 4. leti je bil to hud stroj,danes pa ...),vzel dotično grafo,diske in ostalo.Problem je samo v tem ,da v manualu od plate piše ,da nekatere starejše AGP kartice deklarirane za AGP 4x, ki fizično ustrezajo (zareze na pravih mestih) , lahko uničijo čipset:( , zaradi nekompatibilnosti z 1.5V standardom. Poslal sem mail na Abit, vendar še nisem dobil odgovora.
Dr_M ali mi lahko poveš kakšno konfiguracijo imaš ?

Hvala

Dr_M ::

jest mam kt133a chipset. dela pa sigurno na 1.5V
AGP 4x graficno prepoznas po dveh zarezah na na agp konektorju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Ne, nikakor !!!

Danes sem našel na MSI - jevi strani.Gre za nove specifikacije naborov i845 in i850 ter VIA KT 400 in SIS 746 ,ki niso združljivi za nazaj!

Ps. KT 133 je AGP 2x in 3.3 V (isto kot i430 TX ali i440 BX).
Nekoč je bil Slo-tech.

Blup ::

Azrael... sej maš AGP 1x/2x/4x kompatibilno?!?
A si ugotovu na kakšni napetosti dela lohka tvoja kartica... to je vparašanje... ne pa kaj podpirajo čipseti....

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

San ::

Ja, kar stlači notri, ker če gre notri, bo že v redu - v primeru da kej crkne ali skuri, pa se Glup ponuja da ti doma vse popravi z malo lota, očitno...

Ne gre skupi, ko so bile te plate ta prava stvar, je bila novica o tem tudi na slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

Azrael ::

Problem je v tem ,da kartica pošlje v čipset 3.3 V, čipset pa je grajen za 1.5 V ,kar se konča z uničenjem MB in grafike. Oglej si link in klikni sliko 2 .Moje kartice ustreza sliki 2.

SunTrace in vsem ostalim hvala za odgovore ,žal pa nisem našel te novice s katero bi ta problem rešil v trenutku.

Lp


Blup ::

SunTracer: kdo je Glup?

Blup
:\

San ::

Sorry, Blup.

Blup ::

Aja, to si mene mislu... :8) ... kdaj sm pa kej reku, da popravlam? 8-O ... ampak če je treba sploh ni problema :D ...

Blup
:\

San ::

Sem že misli da se jeziš...ufff.

Blup ::

Sej se (ampak sm zlo mirn fantič)

p.s. Da ne bo pomote!

Blup
:\

Azrael ::

Ni problema ,fantje ; kocka je padla: drug teden pride R 9100.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262026 (1637) mojsterleo
»

Bodite pozorni pri nakupih radeon 9600 pro/ne pro kartic!

Oddelek: Kaj kupiti
211436 (1020) morphling1
»

Seznam starejsih grafičnih kartic - Katero izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
261550 (1082) CaqKa
»

voodoo5 na kudoz 7e/333 - PROBLEM!!!

Oddelek: Strojna oprema
101122 (931) AngelOfDeath
»

Be6 - 2 in Inno Gf4 Ti 4200

Oddelek: Strojna oprema
251523 (1161) the_unborn

Več podobnih tem