» »

Laptopu crkuje vse po vrsti

Laptopu crkuje vse po vrsti

seu_ ::

22.7.2010 sem kupila laptop Toshibo Satellite L650 - 111 (cca. 800 eur), ku mu je od takrat crknilo naslednje:
*trdi disk (po pol leta)
*polnilec ni več delal (3 mesece nisem dobila nazaj računalnika s servisa)
*tečaji (ok, to je mehansko)
*sledilna ploščica ne dela
*ne bere dvdjev in cdjev
*velikokrat se noče prižgati, šele po nekaj poskusih
*sedaj mi piše, da bom morda morala zamenjati akumulator, torej baterija.

Zanima me, ali je smiselno vlagati nadaljnji denar v ta laptop ali kupiti kaj drugega, ter kaj? Uporabljam samo internet in word, ppt, včasih pogledam kakšen film, to pa je vse.

Elemen_T ::

Uveljavi stvarno napako, imaš čas še do 22.ega

seu_ ::

A na baterijo? To je samo 1 leto...

Pyr0Beast ::

Ne vlagat več v ta laptop (dokončno bo crknil v roku parih mesecev). Imej pa seveda obvezen backup na zunanjem disku.

Pojdi raje v hofer kupit to zadevo in tega prodaj dokler še melje, ali pa počakaj da crkne in takrat vzami nekaj boljšega
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...
3 leta garancije, skoraj ni kaj več za razmišljat, sploh ker si napisala da nisi ravno zahteven uporabnik

S tvojim laptopom vse nakazuje da mu odpoveduje plata. Verjetno te zeza tudi Wifi in občasno se disk obesi ?

Toshibe niso kvalitetne zadeve kar se laptopov tiče.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

seu_ ::

Pyr0Beast je izjavil:

Verjetno te zeza tudi Wifi in občasno se disk obesi ?


Ja, se dogaja. Kako dolgo bo pa baterija še zdržala? Sedaj zdrži 24 minut, da se izprazni iz "100%" do 11%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seu_ ()

boogie_xlr ::

Tošiba v kanto XD, podobno se je zgodilo tudi kolegu, ki je imel toshiba laptop, lepo počasi po vrsti crknala komponenta za komponento.

mat xxl ::

Toshibe so res ena "jajca" celo znanec, prodajalec, ki je bil poročen z Toshibami in je hecal mene, ki sem zagovarjal boljše linije HP-ja je obupal nad njimi.

Sam sicer osebno menim, da bi bilo dobro, da komp pregleda nek domači serviser, ga ščisti prahu, preveri, kje se dobi neoriginal baterija, ki bo več, kot pol cenejša od originala in preveri pred vsem hdd in pa temperature sistema ob obremenitvah. Ne vem sicer kak model je samo po ceni sodeč začetniški ni bil. Opomba: ne delam reklame za kogar koli, sam se pa z Toshibami ne ukvarjam.

Pa še nasvet za vse: laptop je treba najmanj enkrat letno očistiti, če ne prej takrat ko navija ventilatorje, ko avion, to je zadnji opomin od notesnika v stilu help me !!!

Pyr0Beast ::

seu_ je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Verjetno te zeza tudi Wifi in občasno se disk obesi ?


Ja, se dogaja. Kako dolgo bo pa baterija še zdržala? Sedaj zdrži 24 minut, da se izprazni iz "100%" do 11%.


Manj kot kako leto. - Računaj na kake par mesecev, potem bo kapaciteta tako nizka da bo samo še med eno vtičnico in drugo.

Limit prazne baterije si nastavi na 0% za pravilno kalibracijo in probaj če se ti v tem času varno ustavi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mafionzo ::

mat xxl je izjavil:

Toshibe so res ena "jajca" celo znanec, prodajalec, ki je bil poročen z Toshibami in je hecal mene, ki sem zagovarjal boljše linije HP-ja je obupal nad njimi.

Sam sicer osebno menim, da bi bilo dobro, da komp pregleda nek domači serviser, ga ščisti prahu, preveri, kje se dobi neoriginal baterija, ki bo več, kot pol cenejša od originala in preveri pred vsem hdd in pa temperature sistema ob obremenitvah. Ne vem sicer kak model je samo po ceni sodeč začetniški ni bil. Opomba: ne delam reklame za kogar koli, sam se pa z Toshibami ne ukvarjam.

Pa še nasvet za vse: laptop je treba najmanj enkrat letno očistiti, če ne prej takrat ko navija ventilatorje, ko avion, to je zadnji opomin od notesnika v stilu help me !!!



Jes mam 2 leti starega HP Probook 4515s in mam v idle 75°c, ob gledanju filmov pa 85°c......Iger pa sploh ne igram več ker mi celo minecraft požene do 95°c+ in morm pol ugasnit ^^

Zdej pa če morda veš, kako se laptopa odpre pa spuca? Ker v 2 letih ni bil še nikoli ^^

logit ::

amigo_no1 ::

démontage du pc hp probook 4515s 1-4

Mafionzo ::

Hvala :)

denabiker ::

kolegici sem pred kratkim po 2 letih odprl laptopa. KATASTROFA!!! Med ventilatorjem in rebri je bilo za cca pol cm nabitega prahu. Prej je vse se pregrevalo, štekalo, ventilator delal na polno, ona pa kar veselo uporabljala. Še dobro, da je zdržal oz. da ni odpovedala kakšna komponenta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320470 (16986) MrNighthawk
»

Kupujem prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101333 (1218) d4vid
»

Prenosnik za delo ? Toshiba vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
153454 (3023) matonson
»

Rabim nasvet za nakup laptopa!

Oddelek: Pomoč in nasveti
202210 (1951) boogie_xlr
»

Windows 7 ubija baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8620746 (16160) nekikr

Več podobnih tem