» »

Kingsoft Antivirus 2012 izšel!

Kingsoft Antivirus 2012 izšel!

1 2
3
»

darkolord ::

Važno da ima cloud

RejZoR ::

Definiraj "osnovni" malware. Tud nisem še videl programa, ki bi zaznal 100% vsega. Lahko ti pokažem 20 samplov, ki jih bo zaznal samo Kingsoft in nihče drug. Kaj boš pa pol reku?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

k4vz0024 ::

Uporabljaš več antivirusnikov...

amigo_no1 ::

Naenkrat :D ?

Jst ::

RejZoR: Poglej video.

Tip uporablja www.malwaredomainlist.com.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

k4vz0024 ::

amigo_no1 je izjavil:

Naenkrat :D ?


Zakaj pa ne?:):D

RejZoR ::

@Jst
Nič posebnega, tud sam to uporabljam že leta. Nekatere firme spremljajo te liste in so stvari na njih hitro zaznane, tko da to ni neko merilo za kvaliteto. Tud smisel teh videotov je predvsem v tem, da vidiš kako se program obnaša ko se sreča z dejanskim malwarom. Ker samo na tak način včasih najdeš prav bizarne hibe in težave programov. Pa tle ne govorim o sami detekciji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Letos mi poteče tri letna Avast licenca in za Entertainment PC, ki sem kupil komplet novega iščem zamenjavo. Postal je bloated, free verzija pa teži z reklamami. Kingsoft vsepovsod, kjer primerjajo anti-malware, porabo resursov, hitrost,... nekam pre-povprečno izgleda.

Saj ne rabim nek super program, ker nisem imel primera okužbe že doooolgo časa, ampak better safe than sorry.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Xserces ::

sej nevem a sm slep al samo moj avast free nima reklam? nism vidu tut 1 reklame :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RejZoR ::

Jst je izjavil:

Letos mi poteče tri letna Avast licenca in za Entertainment PC, ki sem kupil komplet novega iščem zamenjavo. Postal je bloated, free verzija pa teži z reklamami. Kingsoft vsepovsod, kjer primerjajo anti-malware, porabo resursov, hitrost,... nekam pre-povprečno izgleda.

Saj ne rabim nek super program, ker nisem imel primera okužbe že doooolgo časa, ampak better safe than sorry.


Dejte že nehat z uporabo besede "bloated", ker nimate blage veze kaj to pomeni. Tud ne vem od kje ti ideja da avast! teži z reklamami. Edino kar je, je en banner v glavnem vmesniku pa še to samo v enem menuju in občasno reklama v samem popupu za update. Glede na to da ti šenkajo full fledged izdelek je to minimalna nadloga. Pejt enkrat pogledat druge free programe, ki pa so res nabasani z bedastimi omejitvami in reklamami.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Jaz vsem uporabljam in priporočam Avast (za drugo izbiro pa zadnje čase predlagam še MSE) že ene 6 let. Ker imam kupljeno verzijo, jaz reklam ne vidim. Sem pa prebral, da so začeli vsiljevati reklame. Kako to zgleda ne vem.

Razlika med Avastom, ki sem ga začel uporabljati 6 let nazaj, free verzijo, je imela minimalen resource footprint. Bil je hiter in od zastonj rešitev, se mi je najbolj dopadel. Sedaj, ko imam Avast Internet Security (licenca poteče čez slabe dva meseca), pa vidim, da porabi ogromno rama, pri real time skeniranju je sicer še vedno relativno hiter, ampak User Interface je pa nabasan in default vsili svoje čudne nastavitve glede POP3 emaila, da tudi če imaš v Outlooku nastavljen NE-SSL, gre preko avasta SSL, kar je povzročil, da vsi ki so ga uporabljali, da jim je crknila pošta.

Za druge res ne vem kakšni so, ampak avast je postal pač bloated. Shit happens.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Bloated this, bloated that, nimate pa sploh pojma kaj to pomeni... Tud ne vem kako lahko rečeš da je poraba spomina visoka, ko pa je daleč najnižja v vseh letih. 2 procesa, ki papcata samo 4MB RAMa. Manj že skoraj težko uporabljaš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Private working set glavnega procesa po rebootu: 28.602.
Drugi so pa res par MB.

Potem, ko je pa mašina prižgana že kar nekaj časa, pa vidiš tudi, da se je nabralo CPU Time, četudi ni imel skoraj nič I/O Read/Write/Other. Odkar se je letos posodobil Avast Internet Security na zadnjo verzijo imam občutek, da se pozna na sistemu.

Pa tudi free verzija ima inštalacijsko datoteko veliko 90MB. Ko sem začel uporabljati Avast, je bila okoli ali pod 10MB.


---

Na prenosniku, kjer programiram, nimam SSDja, ker mi je 256GB premalo oz. bi šlo glih za glih. Čeprav, ko sem za Entertainment PC kupoval SSD, sem videl, da obstajajo po-normalni-ceni 300GB SSDji. Ko bodo okoli 350GB, si ga bom kupil tudi za delovni prenosnik.

Na SSD ni problema. Na HDD disku v prenosniku, se pa pozna, da je nova verzija Avasta malo bolj zahtevna (tako po občutku, kot če uporabiš Performance Monitor v Win7).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

RejZoR ::

Ni šans, da bi bil installer samo 10MB. Mogoče ko je bila še verzija v4.7, ampak od tega je že 6 let. 6 let pa je cela večnost v AV svetu. Od tega je 75% velikosti samo definicij, ki jih ne moreš bolj stisnit kot so že. Tud moraš razumet, da se vse izboljšave pač mora nekam shranit, prejšnje verzije recimo Behavior Shielda, emulatorja in Auto Sandboxa sploh niso imele.

Zato pa je Kingsoft recimo lahko tako majhen, ker lokalnih definicij praktično nima, ker se v celoti zanaša na cloud. avast! pa ima praktično enako zaznavanje neglede na to al si online al offline.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Jep, s štirico sem začel (avast + kerio firewall). Takrat si se mogel registrirati tako, da si na mail dobil kodo za 8 mesecev. In enkrat mi je ponudil popust 50% off in sem vzel za tri leta. (Se ne spomnim ali za tri računalnike skupaj ali posebej.) Potem pa tri leta + dva meseca nazaj, mi je ponudil "Avast Internet Security" za 3 licence za 33% off popusta in sem spet kupil za tri leta. Sedaj pa ne vem, če bom podaljšal. Razmišljam, da bi tudi na delovni prenosnik vzel MSE, vendar imam slab občutek o njem. Ko sem z VirusTotal preverjal kakšne stvari in je bila detekcija recimo 32/42, je bil MSE redko vmes.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Vzemi avast! Free ane? Jezst ga furam na 6 sistemih, od tega sta dva arhaična 2,4GHz sistema s 512MB in 1GB RAMa, n high end s Core i7 in dva low-mid end prenosnika. Čez čas ko se zgradi cache pa ga sploh ne opaziš.
Popupe za update čist izklopiš in tko ti reklam sploh nikoli ne prikaže (drugače se pojavijo skupaj z update popupom). Stvar rešena.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Xserces ::

glede velikosti ... kaspersky 2013 (KIS) je ~150MB :D

Nevem pa zakaj je KIS isto velik kokr KAV... :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

RejZoR ::

Aja, Kingsoft SP5.1 je zunaj, verjetno pa se vam je že sam posodobil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

RejZoR: Ne vem, če lahko Free verzijo furaš na delovnem prenosniku. Sicer se mi je inšpektor enkrat res najavil, ampak je pogledal samo za Windowse in Office.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Preberi EULA oz Terms of Use. Ampak mislim da je samo za nekomercialno rabo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Eno slightly offtopic vprašanje: Kako se totalno izklopi WebRep* v Avastu? Če iz brskalnika vržem ven extension, verjetno je še kje v memoriju, da lahko ob vklopu vidiš oceno strani? Ali extension vleče direkt iz interneta, brez posrednika Avasta?

*WebRep je v bistvu crowd sourced ocena strani. V browserju se pojavi v isti vrstici, kot je address bar in je čisto na desni. Ko klikneš, vidiš, kako so ljudje glasovali, če je stran vredna zaupanja in seveda lahko tudi ti prispevaš svoj glas.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

McLuzo ::

Predpostavljam da uporabljaš Firefox. Webrep je ubistvu plug-in, tako da ga komot onesposobiš med dodatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

Jst ::

Opero.

Zanima me, ali je to SAMO extension ali ima kaj z inštaliranim avastom?


edit: McLuzo: še enkrat preberi moj zgornji post. Vem, da ga lahko izklopim, sprašujem pa nekaj drugega...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

_Denny_ ::

Uninstall or change a program -> desni klik na Avast in Uninstall/Change -> izbereš Change, daš Next -> v sredinskem stolpcu odstraniš kljukico pri Browser protection -> Next do konca
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Jst ::

OK. Vidim, da noben ne ve. Iz Avast supporta ponavadi odgovorijo v 24ih urah. Bom postal tukaj, kaj so odgovorili.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SLO_Matej ::

Vtičnik avast! WebRep lahko komot onemogočiš v brskalniku ali odstraniš (to lahko storiš kar v samem avast!-u). Delovanje avast!-a ni odvisno od tega vtičnika.

 avast! Zaščita Brskalnika - WebRep

avast! Zaščita Brskalnika - WebRep

Jst ::

Kako, da to nisem videl!?!?! Hvala, SLO_Matej, moj soimenjak. Ampak mail sem avast supportu že poslal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Zunaj je že par dni verzija 5.3. Sicer bolj kot ne manjši popravki, je pa sedaj mal več znanega o KAV 2013 verziji. Poleg rahle prenove vmesnika bo uradno pridobil še AVIRA scan engine ter FireEye, remote behavior analyzer. Me prav zanima koliko bo vplivalo na realtime performance...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

alexz ::

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617798 (16536) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332444 (14878) hdx
»

zastonjski antivirus

Oddelek: Programska oprema
405040 (3213) mtosev
»

Comodo Internet security free

Oddelek: Programska oprema
356424 (4639) BorutK-73

Več podobnih tem