» »

Odklep iPhone-a 4s

Odklep iPhone-a 4s

Kurzweil ::

Mene pa predvsem zanima če že obstaja način za odklep novega iPhona 4s, ki si ga je kupil kolega, ki je delal v tujini, sedaj pa bi ga seveda rad uporabljal pri nas. Je že kdo odklenil oz. če že sploh obstaja način za odklenitev tega modela, ker na netu je en kup nakladanja, predvsem pa en kup nepreverjenih in že na prvi pogled zelo čudnih strani... ?

Kurzweil ::

Je možno odklenit s pomočjo Gevey SIM kartice? če iskreno povem nimam pojma kakšna kartica je to, ampak že iz nekaj virov sem zasledil to kartico?

black ice ::

Kaj če bi poskusil z X-Sim?

Kurzweil ::

@black ice, hvala za še eno alternativo, torej so že dve podobni kartici, verjetno še kakšna, ali si to zbrskal na netu, ali si se je že sam posluževal?
Si že v praksi odklenil kakšen telefon oz. poznaš koga, ki mu je uspelo?
Ali je mogoče to dobiti pri nas?

Limit-sky ::

Google "redsn0w".
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Kurzweil ::

Limit-sky, kolikor jaz razumem je ta redsn0w namenjen odklepanju sistema, da se lahko uporabljaj 3rd party aplikacije in to nima nobene veze z odklepanjem telefona, da se bo dal uporabljati pri nas, edino če je kakšen tweak, ki ga nisem odkril?

Limit-sky ::

To, kar ti govoriš je jailbreak in za to je Absinth.
Redsn0w pa je za unlock (softwarski), ki ga naložiš kasneje iz Cydie. Je pa odvisno kateri firmware imaš.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Kurzweil ::

A je verzija firware-a tisti baseband, ki ima naprimer za primer lahko številko 04.11.08 ?

Kurzweil ::

Limit-sky ali kdorkoli je mogoče pri
Sistemu: 5.1.1(9b206)
in baseband 04.12.01

S tem redsnowom odklenit? ...sem pogledal po celi spletni strani in nikakor ne najdem. Nikdar še nisem tweakal in rokoval z iOSom v preteklosti, vem pa da se pri menjavanju takšnih zadeva lahko zaplete ali kaj dokončno... tako da bi bil res hvaležen.

itak37 ::

Kurzweil ::

itak37, to preverjeno deluje ? je kdo dejansko že odprl, da mu dela poljubno omrežje?

itak37 ::

Jest sem veckrat uspesno jailbreakal po navodilih na tej strani pred kakim letom,
seveda so sedaj nova navodila, tako da teh osebno nisem preizkusil.

Najbolje da vprasas tukaj: http://www.jabuk.si

Turboslav ::

Na www.iclarified.com se najde vse potrebno za jailbreak in odklep applovih naprav.
Sir je dober

Kurzweil ::

Nekje sem bral da iPhone-i ne uporabljajo SIM ampak microSIM kartive, kaj to pomeni, da jaz s svojo kartico nemorem testirati, ali sem dejansko odkodiral iPhone 4s?

In kako je z iPhonom, lahko jaz brez kartice v telefonu naprimer browsam po netu, če se konektan na domače omrežje?

dukedl ::

ja, iphone ima notr micro sim
wifi lahko uporabljaš bp, tut če nimaš notr simke
lp dukedl

Kurzweil ::

in kakšen bi bil najlažji način, da pridem do te microSIM kartice, da zadeva sprobam, obstaja kakšna cheap varjanta, ravno toliko da probam, oz. verjetno bi lahko probal s microSIM kartico od njega potem?

Kurzweil ::

Mesar, odklepanje ni nelegalno po naših zakonih kolikor je meni znano, izgubiš pa garancijo, še posebej pa telefon, ki je kupljen in bo rabljen več v tujini kot pri nas. To ne dela podjetje, ampak človek kolegu in ponekod proizvajalci prodajajo odklenjene v redkih državah po svetu ali obratno, tudi operaterji morajo kdaj odklepati telefone, če se vsaj malce pozanimaš. Dejansko to področje pri nas ni niti resno definirano, v Ameriki je recimo to prav legalno...

Sedaj pa se pejd jokat in mešat drek kam drugam, takšni kot si ti delajo iz kvalitetnega foruma, kot je slo-tech, forum na nivoju frendi and flirt, kamor očitno tudi spadaš. Sorry ampak nemorem drugega rečt, ko pa si edini tukaj, ki piše naslovu teme povsem irelavantne stvari!

Verjetno si želiš da ne dobim pomoči ali pa celo sam odklepaš in se bojiš da bi znal še nekdo iz druge vasi, nevoščljivost se vrača kot bumerang Mesar. Preden pišeš se pozanimaj in tvori stavke smiselno, ker še sam neveš kako je s tem področjem pri nas pa že 2x govoriš o tem da mora biti zbrisana tema. Revček...

dukedl ::

micro sim preprosto dobiš, da obrežeš taveliko sim...gre tut š škarjami če si previden (najdi navodila na netu)

mimogrede, preberi vse na http://www.jabuk.si/, da si prideš na jasno s pojmi ter kaj in kako :)
lp dukedl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dukedl ()

amacar ::

Software odklepa za 4s ni, tako da nimaš kaj praskat z redsnowom pa absintom. Če bi slučajno delala je gevey sim, ampak malo dvomim. Sicer pa sim si lahko tudi sam obrežeš, sam sem kr s škarjami, pa ni problem,a sicer pa stane 9€ pri operaterju menjava.
Glede izgube garancije, če je odklep software, samo restoraš telefon preden ga daš na servis in ni sledu, če uporabiš gevey, pa zopet to vzameš ven in ni sledu, tako da ni straha o izgubi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega telefona (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
838423 (6336) heero
»

Proizvodnja iPada 3 v polnem teku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16741049 (33638) driver_x
»

iOS 5 upgrade iphona

Oddelek: Mobilne tehnologije
141856 (1380) mikic007
»

iphone ios5 activation problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
112137 (1618) Gandalfar

Več podobnih tem