» »

Izšel TorBirdy, dodatek za anonimno branje e-pošte

Izšel TorBirdy, dodatek za anonimno branje e-pošte

Slo-Tech - Razvijalci Tor omrežja so te dni pripavili dodatek za poštni odjemalec Thunderbird z imenom TorBirdy.

Na kratko, gre za "Torbutton za Thunderbird", Icedove in podobne poštne odjemalce, torej dodatek, ki omogoča branje in pošiljanje elektronske pošte s pomočjo zgoraj navedenih poštnih odjemalcev preko omrežja Tor. Dodatek deluje tudi z nekaterimi različicami odjemalca a koledar Sunbird.

Dodatek TorBirdy je trenutno še v eksperimentalni fazi, avtorji pa so prejeli že precej koristnih povratnh informacij (in precej predlogov tudi že implementirali).

Dodatek je mogoče prenesti iz Mozilline spletne strani (trenutno še čaka revizijo Mozilla Foundation), pokukate pa lahko tudi na Github.

Velja seveda poudariti, da je ob uporabi anonimizacije obvezna uporaba šifriranja. V primeru anonimnega branja e-pošte je torej potrebno uporabljati šifrirane protokole (POP3s, IMAPs, secure SMTP) in biti pozoren na možne napade s posrednikom (tim. MITM napade). TorBirdy sicer že preverja ali odjemalec uporablja šifrirane povezave, avtorji pa v aplikacijo tudi vgrajujejo dodatne varnostne mehanizme.

Kljub temu, da gre za izdelek v alfa fazi, pa se TorBirdy pospešeno razvija in upamo, da bo kmalu zapolnil manjkajočo vrzel pri anonimizaciji naših komunikacij.

12 komentarjev

Furbo ::

Kaj točno tole sploh naredi.

Skrije ip iz katerega pošlješ? Skrije ip iz katerega vlečeš maile dol? What?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Ja, to me tudi zanima. Ali je to je "tor in email klient v paketu" ? Torej dostopaš do "klasičih" email strežnikov?

Kaj so use case-i?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Tule je nekaj infotov:

https://trac.torproject.org/projects/to...

(na dnu strani je malo obsežnejši PDF: "Towards a Tor-safe Mozilla Thunderbird" Reducing Application-Level Privacy Leaks in Thunderbird)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slitkx ::

Po namestitvi v Thunderbird ne morem več sprejemati pošte. Ne T-2 ne Gmail.
Dodatek sem odstranil, a ni pomagalo.

poweroff ::

Poglej nastavitve proxya v TB. Zna biti, da T-2 blokira dostop iz tujih IP-jev...
sudo poweroff

slitkx ::

Hvala za predlog. about:config, proxy => vse spremenjene vrednosti sem resetiral.

poweroff ::

Ta dodatek ti v bistvu samo pomaga upravljati (spreminjati) proxy nastavitve z enim klikom.
sudo poweroff

enadvatri ::

Še vedno pa velja, da je potrebno preprečiti vse druge sočasne morebitne povezave, ki ne gredo prek tor omrežja, v času želenega anonimnega brskanja ali pošiljanja/prejemanja pošte. Zelo enostavno lahko nekdo v priponko skrije kaj zlonamernega, ki se nekam poveže in izda pravo identiteto.

poweroff ::

Ja, zato pa rabiš nekaj na nivoju omrežnega vmesnika, ali poseben LiveCD...
sudo poweroff

enadvatri ::

poweroff je izjavil:

Ja, zato pa rabiš nekaj na nivoju omrežnega vmesnika, ali poseben LiveCD...


Nekateri kar virtualce za to nucajo, meni je povsem dovolj nadzor s požarnim zidom.

poweroff ::

Ja, to je tudi opcija, oz. to se tako izvaja v virtualcih. Imam pa jaz osebno rad, da normalno uporabljam računalnik, v enem dedicated oknu pa so zadeve anonimizirane... ;)
sudo poweroff

enadvatri ::

poweroff je izjavil:

Ja, to je tudi opcija, oz. to se tako izvaja v virtualcih. Imam pa jaz osebno rad, da normalno uporabljam računalnik, v enem dedicated oknu pa so zadeve anonimizirane... ;)


Je bolj praktično. Jaz sem se s TOR gumbki že opekel, pozabil vklopit in, priznam, težil po enem forumu. Pa sem imel hudiča, isti statični IP že več let, potem so se pa drugi hvalili, kako so se namatrali, da so me izsledili (DNS uhajanje, pa take fore).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrita resna ranljivost v PGP in S/MIME šifriranju elektronske pošte - podrobnosti

Oddelek: Novice / Varnost
107166 (5700) MrStein
»

GPG šifiranje e-pošte preko proxya

Oddelek: Omrežja in internet
162332 (1991) poweroff
»

Načrti za razvoj anonimizacijskega omrežja Tor v prihodnjih treh letih

Oddelek: Novice / Zasebnost
125616 (3852) Jst
»

Izšel Incognito 2008.1

Oddelek: Novice / Zasebnost
225432 (3593) Jst
»

Anonimizacija za vsakogar: TorPark v0.2

Oddelek: Novice / Zasebnost
246612 (5176) MrStein

Več podobnih tem