» »

Google ukinja iGoogle, Video, Mini, Talk Chatback

Google ukinja iGoogle, Video, Mini, Talk Chatback

vir: Google
Google - Google nadaljuje z rednim letnim spomladanskim čiščenjem, ki se imenu navzlic sicer v Mountain Viewu izvaja pozno poleti ali jeseni. Lani so črtali cel kup storitev, ki niso imele zadosti uporabnikov oziroma je bil razvoj nesmotrno drag, letos pa se poslavljajo nove nepotrebne in podvojene storitve.

Ni presenetljivo, da bodo ukinili Google Video, ki je po prevzemu YouTuba postal nepotrebna kopija. Nalaganje novih posnetkov so onemogočili že leta 2009, storitev pa bi bila morala dokončno umreti lani, a se to ni zgodilo. To je pravzaprav dobro, ker je Google napovedal izbris vseh posnetkov, a bodo sedaj to storili drugače. Google Video bo 20. avgusta nehal delovati, vsebina pa bo prenesena na YouTube. Uporabniki bodo lahko sami izbrali, ali se ta objavi javno, zasebno v njihovem profilu ali morebiti izbriše.

Naslednja storitev, ki se poslavlja, je iGoogle. Zastor nadnjo bo padel 1. novembra 2013. Delovati je začela leta 2005 in je bila namenjena personalizaciji iskanja in celotne Googlove začetne strani. Z razmahom platform, kot sta Chrome in Android, je storitev postala nepotrebna, zato se bo ukinila. Strah je odveč, saj bodo osebni podatki ostali v namenskih aplikacijah (Gmail, Google Calendar, Google Drive ...)

Google Talk Chatback, ki je stranem omogočal vgradnjo Google Talka, je zastarel in ga nadomešča Googlova nedavna pridobitev Meebo. Ukinjata se še Google Mini (nadomeščajo ga Google Search Appliance, Google Site Search in Google Commerce Search) in Symbian Search App.

23 komentarjev

Phantomeye ::

Kje je pa google plus?

šernk ::

najbolj bom pogrešal igoogle, ki ga imam kot domačo stran :'(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AlienRR ::

Strah je odveč, saj bodo osebni podatki ostali v namenskih aplikacijah (Gmail, Google Calendar, Google Drive ...)

Če me pa kaj res ni skrbelo pa je to.:D
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Jst ::

Kako to, da niste omenili najave nove storitve Google Compute Engine? Sicer bi si pa zaslužil svojo novico.

wired.com: Google Shaman Explains Mysteries of ‘Compute Engine’
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

RockyS ::

Vsi ne uporabljamo chroma in androida, sploh pa ne na PCjih.

urke710 ::

šernk je izjavil:

najbolj bom pogrešal igoogle, ki ga imam kot domačo stran :'(


Enako!
d.i.g.

CyberPunk ::

Se ena "mini" zadeva, ki jo je pred casom Google zelo subtilno umaknil: Na prvi strani iskalnika je bil vcasih desno zgoraj gumb "Search settings", kjer si lahko nastavil dolocene stvari glede iskanja (kot npr. izklopil cistunski ameriski filter "safe search" in izklopil instant). Sedaj se ta knof pokaze sele po tem, ko si naredil prvo iskanje.
Najbrz hocejo povzrocati sive lase tistim, ki se jim cookiji po zaprtju browserja izbrisejo. ;) In seveda promovirati Plus, kjer naj bi bilo vse vedno shranjeno.

adolnicar ::

Tole je pa ena vecjih bedarij:

Z razmahom platform, kot sta Chrome in Android, je storitev postala nepotrebna, zato se bo ukinila.


A ste njihov PR? Saj poleg direktnega prevoda lahko simeslno uredite clanek...

Jst ::

Jaz imam na Slo-techu nastavljeno, da mi prikaže 500 postov/stran. V googlu pa 50 zadetkov/stran. Vendar zaradi personalizacije searcha, uporabljam tudi google scraper Scroogle. Točno vem, kdaj moram uporabiti scraper in kdaj ne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

A ni Scroogle nedeluječ že kar nekaj časa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Klemenn ::

Meebo.com will be shutting down on July 11, 2012. Click here for more information about discontinued products. To get the Meebo Bar for your site, go to meebo.com/websites

Buggy ::

urke710 je izjavil:

šernk je izjavil:

najbolj bom pogrešal igoogle, ki ga imam kot domačo stran :'(


Enako!


jep tudi jaz...ena izmed najbolj prakticnih resitev...skoda :(

slimyBustard ::

šernk je izjavil:

najbolj bom pogrešal igoogle, ki ga imam kot domačo stran :'(

Enako, drugače pa priporočam alternativo http://www.netvibes.com ki ni samo enakovredna temveč po moje celo boljša in bolj prilagodljiva.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

hec je ker sem na IGooglu uporabljal njihove storitve gadgete in sem imel na katerikoli racunalnik sem prisel isti desktop z vsemi pomembnimi stvarmi na dotiku enega klika...sticky note v Igooglu sem dejansko prav nemarno izkoriscal..

moji gadgeti: Gmail, Calendar, Sticky note !!!, par dnevnega casopisja in vreme.

Jux ::

Meni je tudi škoda iGoogla. Tistih par RSSov sem imel prav lepo razporejenih, pa gmail in gcal widget. Škoda da niso šli v drugo smer in poskusili narest iGoogle app za droida in ostale telefone.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

TitanX ::

morem priznat da me je ta novica sokirala...zmeraj ko sem odprl browser se je odprl igoogle in takoj sem preleto novice ki sem jih imel na strani...pogledal sem vreme in pa gmail...to je bilo vse tako pri roki da bolj nebi moglo bit

RockyS ::

Oni netvibes je hud, si bo treba vzet čas na šihtu ;) Samo cena je pa opasna.

Jst ::

>A ni Scroogle nedeluječ že kar nekaj časa?

Res je. Enkrat februarja je google začel blokirati scroogle, z izgovorom, da je bot. Ampak sem se tako navadil na ime, da je zame privatelee, novi scroogle. Plus, v Operi imam nastavljeno, da ko hočem iskati po scraperju, napišem "gs". Scroogle mi bo vedno ostal v dobrem spominu. Privatelee pa rezultate jemlje tako iz googla, kot iz binga - če hočeš. http://privatelee.com/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Flea ::

Meni je bil iGoogle kar uporabna stvarca, ampak se bo zdržalo tudi brez.

bajker ::

TitanX je izjavil:

morem priznat da me je ta novica sokirala...zmeraj ko sem odprl browser se je odprl igoogle in takoj sem preleto novice ki sem jih imel na strani...pogledal sem vreme in pa gmail...to je bilo vse tako pri roki da bolj nebi moglo bit


+1

Upam, da se bo v tem času pojavila kaka pametna alternativa.

c3p0 ::

"Lepote" oblačnih aplikacij. Uporabljaš jih lahko le toliko časa, kot si avtor zamisli.

yani2000 ::

Jux je izjavil:

Meni je tudi škoda iGoogla. Tistih par RSSov sem imel prav lepo razporejenih, pa gmail in gcal widget. Škoda da niso šli v drugo smer in poskusili narest iGoogle app za droida in ostale telefone.

Sam mal... saj iGoogle "app" je za droide!
Oziroma ti lažem, pravzaprav je celi Android OS en velik iGoogle :D
Pač vse te widgete imaš namesto na eni strani v brskalniku, na domačih zaslonih na Android telefonu.
Na domačem zaslonu pa imaš lahko vse živo widgetov: vreme, koledar, e-pošta, RSS, itd.
Oziroma, če se ti zdi, da ti še vedno lažem mi povej v čem se iGoogle razlikuje od Androida (razen da en teče v brskalniku drugi pa na telefonu (kar je v bistvu še boljš --> iGoogle-on-the-go !)).

Jst ::

MrStein in ostali, ki želite Googlove rezultate iskanja, a želite iskati anonimno:

https://startpage.com

1. Komot se ustvari "Create Search" v browserju; funkcija, ki pri nekaterih scraperjih ne dela. Vsaj v Operi.

2. Podpira Image in Video Search.

3. Podpira nastavitve brez cookija:
To promote a cookie-free internet, Startpage has recently launched a URL generator which eradicates the need for setting a cookie. It remembers your settings in a privacy friendly manner. It can be found at the bottom of the SETTINGS page.


4. Default SSL. Tudi če vpišete samo "startpage.com" vas preusmeri na https.

5. Podpira "Advanced Search"

6. Podpira Googlov Search Tools na levi strani.

7. Veliko stvari se da nastaviti, brez da bi ogrozili anonimnost iskanja.

Mislim, da je to trenutno najboljša alternativa za Google Scraper - anonimno iskanje.

Prednost anonimnega iskanja je pa v tem, da google ne more uporabiti podatkov, ki jih zbira o nas, tako da dobimo NE-personalizirane rezultate.

Včasih personalizirano iskanje pomaga do hitrejše najdbe informacij/strani, včasih je pa ravno pers. iskanje problem. Zakaj lepo razloži naslednja stran: http://dontbubble.us/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja iGoogle, Video, Mini, Talk Chatback

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
237155 (4649) Jst
»

Google ukinja Buzz

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
168041 (6798) mpucel2
»

Konec aprila dokončno slovo storitve Google Video

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
53533 (2857) roli
»

Google Talk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10815550 (9373) slitkx
»

Google bo ukinil šest storitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
539537 (6803) techfreak :)

Več podobnih tem