» »

Računalnik se ne ugasne!

Računalnik se ne ugasne!

s1m0n ::

Problem je sledič ponovno sem sestavi starejši računalnik

Asus P5KC
Core 2 Duo
itd. Nič posebnega

Po pritisku na izklop v windows 7 se windows ugasne (prav tako monitor, disk) a vse ostalo ostane v delovanju (napajalnik, ventilarotji, pogoni...)

A pozna kdo ta problem in njegovo rešitev ?

EDIT: problem rešen :) Onemogočil sem IEEE 1394 (FireWire) in sistem se ugasne!
  • spremenil: s1m0n ()

Morison ::

Da ne odpiram nove teme. Kot sem že v prejšni temi "SSD za sistemski disk" napisal sem v ta staro kišto namesto HDD diska priklopil SSD disk. Vse lepo in prav dokler hočem ugasnit računalnik. Problem podoben kot zgoraj opisano:
ko grem na zaustavitev sistema se ugasne monitor(no signal) in sistem. Ostalo ostane v delovanju napajalnik, ventilarotji...
Obudit ga ne morem razen z tipko reset.
Če držim tipko power na ohišju cca 5 sek se le ta ugasne.
SSD disk priključen na iste kable kot prej HDD. Če le ta SSD disk odklopim in na iste kable priklopim HDD disk(na njem imam še naložene windowse od prej se računalnik ugasne.
V biosu nisem nič spreminjal kaj pa je v windows nastavitvah pa ne vem, če tam kaj vpliva na to?

MaticKregar ::

Sam imam tudi to asus matično in sem imel eno obdobje enak problem. Rešitev je bila, Windows update, ali pa druga verzija.

Morison ::

Windowse imam naložene iz uradne microsoftove strani, ključ je kupljen z windowsi 7. Enake windowse imam naložene tudi na novejšem računalniku. Možno da je res kriva matična v povezavi z SSD diskom. Zanimivo pa, da ko je priklopljen HDD disk pa se ugasne normalno.
Windowse sem posodobil na zadnjo verzijo oziroma toliko časa dokler mi je kazalo, da so na voljo nove posodobitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

sbawe64 ::

Kateri SSD, plata, windows ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Morison ::

Kingston SA400 S37/240G
DH55HC
W10pro

filip007 ::

Probaj Ubuntu s CDja, pa ga tam ugasni.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Morison ::

Sedaj sem priklopil oba diska. Pa ni nič drugače. Sem mislil, da je kakšna težava v priklopih diskov. Windowse boota iz SSD diska, tiste iz HDD sem zbrisal.

filip007 je izjavil:

Probaj Ubuntu s CDja, pa ga tam ugasni.

Ne razumem?

Riff ::

mogoče je kašna nastavtiev v biosu pod power

filip007 ::

Mislil sem za test, da veš ali so Polkna kriva ali oprema sama.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Morison ::

filip007 je izjavil:

Mislil sem za test, da veš ali so Polkna kriva ali oprema sama.

Sorry se ne spoznam na to kaj to pomeni Ubuntu in kako to storit. Lahko malo bolj razložiš?

Riff je izjavil:

mogoče je kašna nastavtiev v biosu pod power

Kot sem že zgoraj povedal, nisem nič spreminjal v biosu. Razen če je treba kaj spremenit, če priklopiš ssd disk?

crniangeo ::

Izklopi fastboot
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

solatko ::

Mando - V nastavitvah imaš po defaultu, pritisk na power - sleep, to popravi na shutdown in bo v redu.
Ko instaliraš OS je v nastavitvah (tudi pri prenosnikih, v vseh poljih spanje, jaz nastavim za tipko power - zaustavitev sistema in za knof spanje - hibernacijo).
Delo krepa človeka

Morison ::

crniangeo je izjavil:

Izklopi fastboot

Lahko razložiš kako?

solatko ::

Nastavitve - sistem - poraba energije in spanje.
Delo krepa človeka

Morison ::

solatko je izjavil:

Mando - V nastavitvah imaš po defaultu, pritisk na power - sleep, to popravi na shutdown in bo v redu.
Ko instaliraš OS je v nastavitvah (tudi pri prenosnikih, v vseh poljih spanje, jaz nastavim za tipko power - zaustavitev sistema in za knof spanje - hibernacijo).


To drgač ni res.
Privzeto je:
-Power: Zaustavitev sistema
-Spanje: Spanje
Nameščal istočasno na dva namizna računalnika in pri obeh je enako.
Zakaj se potem pri enem normalno ugaša pri drugem spet ne? Zakaj se, ko je priklopljen samo HDD disk ugasne, ko je zraven priklopljen še SSD disk ne?
Saj ne ugašam računalnika s tipko power na ohišju, temveč v start meniju(tako sem navajen). Čeprav to nima nobene veze. Isto je ali ga poskušam ugasnit preko start menija ali direktno na tipko Power na ohišju. Čeprav če tipko power na ohišju pritisnem s kratkim pritiskom se ne ugasne(prej se je-oziroma samo s HDD diskom se), če tipko držim par sekund se ugasne.
Računalnik ugašam skoraj vsak dan ponoči, posebej tega še večkrat, ker ni primarni.

crniangeo je izjavil:

Izklopi fastboot

Ne deluje-isto.:'(

solatko ::

Mando - Koliko časa nisi nameščal sistema na novo? Bilo pa prošlo. V windows 10 je po defaultu vse na sleep.
Delo krepa človeka

Morison ::

solatko je izjavil:

Mando - Koliko časa nisi nameščal sistema na novo? Bilo pa prošlo. V windows 10 je po defaultu vse na sleep.

solatko kaj, ko bi prebral par postov nazaj in bi videl, da sem nameščal windovse 10 maja 2021 to je sedem dni nazaj.
Samo zate še enkrat, na dva računalnika, najnovejšo verzijo iz microsoftove strani. Tako da prosim, kar se tega tiče si verjetno malo zadaj.
S tem, da sem jih nameščal v zadnjem mesecu še na ene dva prenosnika toda tam nisem imel nobenih problemov tako da se s tem nisem ukvarjal.
Posebej zate šel takoj ko si prvič to omenil, preverit na oba računalnika.

To je bilo privzeto. Potem sem nastavitve zaustavitve spremenil in vse odkljukal, pa je isto.
Tako da ne nekaj na pamet, če nimaš pojma.
Nisi pa mi potem odgovoril na vprašanje:

Morison je izjavil:


Zakaj se potem pri enem normalno ugaša pri drugem spet ne? Zakaj se, ko je priklopljen samo HDD disk ugasne, ko je zraven priklopljen še SSD disk ne?
Saj ne ugašam računalnika s tipko power na ohišju, temveč v start meniju(tako sem navajen). Čeprav to nima nobene veze. Isto je ali ga poskušam ugasnit preko start menija ali direktno na tipko Power na ohišju.:'(

solatko ::

Ti popolnoma ugasne, če tipko power tiščiš pet do deset sekund. Sicer pa sem zadnji dve leti inštaliral cca 100 windows pro in čisto pri vseh je bilo po defaultu sleep, na prenosnikih tudi zapiranje pokrova. Windows original z M$ ISO tool-om. Morda imaš ti verzijo s takimi nastavitvami, original je tako kot sem napisal. Če je nekaj dni zamika, naredim vedno nov ključek, da so notri vse posodobitve.

Iz česa in kako ti inštaliraš ne vem.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Morison ::

solatko je izjavil:

Ti popolnoma ugasne, če tipko power tiščiš pet do deset sekund. Sicer pa sem zadnji dve leti inštaliral cca 100 windows pro in čisto pri vseh je bilo po defaultu sleep, na prenosnikih tudi zapiranje pokrova. Windows original z M$ ISO tool-om. Morda imaš ti verzijo s takimi nastavitvami, original je tako kot sem napisal. Če je nekaj dni zamika, naredim vedno nov ključek, da so notri vse posodobitve.

Iz česa in kako ti inštaliraš ne vem.

Glej brez veze, da se oglašaš, ker vidim, da samo troolaš, očitno ti windowsov že dolgo dolgo nisi nalagal.
Hvala za pomoč.

solatko ::

Mando - Kakor opažam imaš probleme ti, ne jaz. Dal sem možnost napak, ti pa se delaš pametnega, zakaj potem sprašuješ, razen, če nimaš drugega dela.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490417722 (1361) jedateruk
»

Laptop se ne ugasne, ne gre v sleep...

Oddelek: Pomoč in nasveti
212714 (2391) jb_j
»

Samsung S2 se ne da ugasniti

Oddelek: Mobilne tehnologije
313388 (2609) Dimnik
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110148 (8739) inbox
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465448 (4944) opeter

Več podobnih tem