» »

Priključitev dodatnega diska

Priključitev dodatnega diska

Heki ::

Pozdravljeni,

kupil sem western digital 80 giga 8 mb cache. V računalniku ze imam segatovo baracuda 40 giga 7200. Imam pa še dvdrom in cdwriter. Plošča pa je a7v266-c. A priklopim oba diska na primary pa oba cdroma na secondary, en disk master, drugi slave, ....
al priklopim en disk pa en pecko na primary, novi disk in dvdrom pa na secondary, s tem da sta oba diska na master, cdroma pa na slave??
Kaj je najboljša kombinacija?

Hvala.

Heki

Dead_Eye ::

naredi da ti dela(zazna vse bp), ker velikokrat se zgodi da kakšna kombinacija sploh ne gre:|

po mojem je najboljše da je vsak disk master na svojem kanalu...
The one and only

Heki ::

Potem takem, vsak na svojem ide kablu in oba dva master?

Heki ::

Hm,

če grem v system, mi kaze da disk je priključen. tudi na začetku, ob zagonu, je kazalo, da disk je. sam kako pa pridem do njega??? avtomatsko bi mogu dobit črko d:, ampak ni?? na disk sploh ne morem prit!!??

Pomoč

jest10 ::

Najprej ga formatiraj

MrStein ::

Pa particionirat bo tudi treba :-)

BoBi ::

Tkole dej: oba diska na primary (en master, en slave), pečko dej na secondary master, dvd pa secondary slave. Tko je najbol.

Gapi ::

Bobi: Nekako se strinjam z tabo. Ker stvar dela tako hitro kot najpočasnejši člen v verigi.
No person is rich enough,to buy back his past.

Blup ::

Bobi: po mojem pa tole ni lih najbolš... glede na to da si primary in secondary delita kanal, lahko sklepamo, da ta rešitev ni najhitrejša v primeru presnemavanja iz diska na disk oz CDja na CDR. Jst ti priporočam, da daš diska vsacga na svoj kanal na master, CDje pa na slave.

Blup
:\

Blup ::

Gapi: to da delajo tako hitro kot najpočasnejši v verigi pa tut ni res... vsak dela po svojem standardu oz protokolu!

Blup
:\

Heki ::

Ok,
da ga je bilo treba formatirat, mi je blo jasno, sam kako ga formatirat, pa nisem znal. v glavnem nekako mi je uspelo zbluzit skupi in zdaj dela vse. vsaj zaenkrat.
priklopil sem takole:
oba diska na master, cdroma pa na slave. kako se bo to obneslo še nevem, ker še nisem sprobal pečke.

Heki

Gapi ::

Blup: Zakaj pa na primer ko sestavljaš novo mašino daš vedno trdi disk in CD-ROM vsakega na svoj kanal. Se pravi da daš trdi disk na mastr na prvem kanalu in CD-rom na mastr pa na drugem kanalu. Če pa probaš dat oba skupaj na isti kanal je mašina malce počasnejša. OK sej mogoče sem napisal neumnost ali pa ne poznam situacije.
No person is rich enough,to buy back his past.

BoBi ::

Blup: CD enota zna upočasnit disk, če je priklopljena na istem kanalu. Snemati CDje On-the-fly pa se mi zdi nepotrebno (sam tega nikoli ne počnem in tudi drugim priporočam, da se posname najprej na disk in potem na CD), zato sta CD-ROM in CD-RW kamot na istem kanalu.

Blup ::

Gapi: CDrpm upočasni disk samo v primeru če presnemavaš id CDroma na disk, če je CDrom neaktiven ti diska ne upočasni!

Bobi: Če sta CDrom in CDrw na istem kanalu lahko brez problema zapisuješ v načinu on-teh-fly, kajti dandanes so CDRWji opremljeni z vsemi mogočimi tehnologijami, ki preprečujejo, da bi se disk uničil. Je pa res, da če sta obadva na istem kanalu deluje vsa stvar veliko bolj počasi, vendar bojazen, da bi uničil CD je odveč. Opcija simulate ja danes že čisto neuporabna (kot sem že omenil Burnproof, Safedisc ipd.) in bolj časovno potratna.

Blup
:\

Gapi ::

Blup: Jest sem imel u mislih upočasnitev sistema zaradi prenosov diska samega.
No person is rich enough,to buy back his past.

Blup ::

Gapi: če si mislu to, da je disk počasnejši zato, ker ima na slavu še CDrom, potem nimaš prav... disk dela na ATA100, CDrom pa na ATA33 oz ATA66 ...

Blup
:\

Gapi ::

A je kdo naredu teste v tej smeri da ste tko prepričani.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri nameščanju windowsa (prosim za pomoč- hvala

Oddelek: Pomoč in nasveti
141521 (1232) malini
»

Povezava HD in CD,CDRW

Oddelek: Pomoč in nasveti
161205 (949) Han
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151803 (1522) Tr0n
»

Priklop Teaca-pomoč?

Oddelek: Strojna oprema
151165 (923) Tzar
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132293 (2168) Loki

Več podobnih tem