» »

MBR (master boot record) težava

MBR (master boot record) težava

Kurzweil ::

Problem imam takšen, da ko hočem normalno zagnati računalnik ne pridem do sistema, ker je težava z MBRjem, vse možne alternative sem že probal, če bootam preko windows 7 DVDja da bi šel pod repair/recovery do tja sploh ne pridem, ker vidim samo modro ozadje, ki je tipično ob WIN7 inštalaciji, če zaženem sistem z Windows XP mini live CDjem se zgodi podobno, pridem v sistem in vidim samo ozadje in nič drugega, sistem se ne naloži.
Ko bootam računalnik z Hirens boot CDjem da bi s pomočjo diagnostičnih programov popravil MBR se pri vsakem ustavi, torej kaj predlagate da naredim da sploh pridem zraven, da postavim sistem nazaj?
Tudi baterijo sem že dal iz plate...

Imam pa:
Osnovno ploščo je Asus P5N E-SLI
Disk pa SAMSUNG 32/7200 F3

Icematxyz ::

Nekaj je torej najverjetneje narobe s optično enoto ali vsebino ploščka.

Windows XP mini live CD


Zanimiva različica, Microsoft torej nudi v tej različici ustrezna orodja za popravilo MBR ali ne, drugače pa se osredotoči na W7, ker tudi če rešiš težavo z omenjenim XP ploščkom ti ne bo poganjalo W7. Če imaš še kakšen prazen razdelek namesti nanj Ubuntu in bo po končani namestitvi možno poganjati vse 3 OS, oziroma odpravi napako povezano ali z optično enoto ali vsebino ploščka za W7, če je kaj narobe s vsebino ploščka ali ne lahko enostavno preveriš na drugem računalniku s optično enoto.

Kurzweil ::

Z vsebino ploščka bolj težko, ker sta Hirens boot in Windows 7 različna ploščka in tudi oba hitro naloži, zanimivo je da ozadja v vseh okoljin pokaže, ostalega pa nič (ikon, menijev, teskta,...). Ploščki delajo povsof, že nekajkrat preverjeno.

Sej pravim začel sem z bootanjem windows 7, a je situacija takšna, da negre nikakor, no tudi z win xp mini se zgodi isto kot prej rečeno vidim ozadje, drugaga pa nič.

Je možno da bi šla matična plošča? ker ostalo deluje

Cold1 ::

...vse možne alternative sem že probal, če bootam preko windows 7 DVDja da bi šel pod repair/recovery do tja sploh ne pridem, ker vidim samo modro ozadje, ki je tipično ob WIN7 inštalaciji, če zaženem sistem z Windows XP mini live CDjem se zgodi podobno, pridem v sistem in vidim samo ozadje in nič drugega, sistem se ne naloži.


Ti najbrž nimaš problema z MBR-jem. Sistem poskusi pognati neposredno z CD/DVD enote (uporabi kak Live Linux) in poženi diagnostična orodja za pomnilnik in disk, če je vse v redu, pa Oken nikakor ne moreš pripraviti, da se ti zaženejo, bo najbrž najlažje če disk priklopiš v kak drug računalnik, prekopiraš podatke in ga izbrišeš, ter potem ponovno poskusiš namestiti Okna nanj v tem računalniku.

Mimogrede, preveri če so nastavitve v Bios-u primerne (odvisno od sistema je možno da moraš imeti nastavljen primeren način delovanja za disk) možno je da se ti je kaka nastavitev pobrkljala.

Icematxyz ::

Najprej bo treba razčistit kaj misliš pod "bootanje", kjer prideš do "ozadja brez ikon". Sam sem nekako razbral, da misliš s tem na:

Windows 7 DVD, Windows XP mini live CD in Hirens boot CD in ne OS nameščen na računalnik?

Se pravi na razne optične ploščke in da pri normalnem zagonu računalnika pa ne prideš sploh do izbirnika, kjer izbereš in poženeš poljuben OS, ker ti prej javi kakšno napako, oziroma se ne eden in ne drugi OS ne zažene, oziroma niti začne nalagati?

Kurzweil ::

Dobro vem kaj je bootanje, pač če bootam:
- Windows 7, pridem samo do ozadja setup-a brez česarkoli drugega
- Hirens boot pa če začenem live različico Win XP pravtako pa pridem v sistem pa vidim isto

- Do sedaj pa sem probal 2 diska in nobenega ne zažene kot je treba (prej omenjena težava)
- ma drugem compu delata diska in pridem v sistem
- testiral sem rame delajo
- zamenjal sem grafično isti problem

torej ostajata še samo plata in procesor... any idea ?

tony1 ::

Icematxyz je izjavil:

Nekaj je torej najverjetneje narobe s optično enoto ali vsebino ploščka.


Že 10 let so CD enote grozen crap.

Kurzweil ::

Kot pravim do so trije različni mediji, ki do sedaj še niso nagajali, no sedaj sem probal še z drugim pogonom, tako da če ima kdo kakšen bolj zdrav predlog bi bil vesel...

fosil ::

Odklopi disk in zaženi win7/xp s cd-ja, pa boš videl če boš prišel kaj dlje.
Tako je!

Icematxyz ::

Kurzweil je izjavil:

Dobro vem kaj je bootanje, pač če bootam:
- Windows 7, pridem samo do ozadja setup-a brez česarkoli drugega
- Hirens boot pa če začenem live različico Win XP pravtako pa pridem v sistem pa vidim isto

- Do sedaj pa sem probal 2 diska in nobenega ne zažene kot je treba (prej omenjena težava)
- ma drugem compu delata diska in pridem v sistem
- testiral sem rame delajo
- zamenjal sem grafično isti problem

torej ostajata še samo plata in procesor... any idea ?


Zakaj pa je torej naslov teme:

MBR (master boot record) težava


To potem nima nič s MBR, če se ti nameščen operacijski sistem zažene, če podatkovni nosilec na katerega je nameščen prestaviš v drug računalnik.

Glede na vse opisano in kar si že preizkusil je potem najverjetneje vzrok osnovna plošča da. Morda, če imaš to možnost preizkusi še drug napajalnik, ampak malo verjetno je, da gre za napajalnik.

Če pa se še vedno ne razumeva pravilno pa to razjasni z enim stavkom.

Torej že nameščen OS na računalniku se zažene ali ne in če ne zažene opiši kaj točno se zgodi, ko prižgeš računalnik in pa kaj točno si počel pred tem, da je prišlo do te težave.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Če zaženem OS iz diska napiše da je corrupted MBR (master boot record) in negre dalje.
Mimogrede nekajkrat sem že popravljal sesut MBR na ta način ampak kot rečeno ne pridem nikjer sploh zraven da bi se tega lotil, to kar sem govoril da vedno vidim samo ozadje je naprimer 1. slika brez vsega tudi tistega kar kaže roka repair,... v sistem pa če še enkrat napišem pridem samo preko LIVE CDja od Windows XP Mini ampak tudi tam vidim samo ozadje in nič drugega... clear enough?

vse ostalo pa sem že napisal zgoraj, vse ostalo kot je jasno je pognano s CDja in nima nobene veze z diskom, isti disk pa se priklopil na drug comp in dela normalno.
Nevem kako še naj bolj razumno napišem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Icematxyz ::

Nevem kako še naj bolj razumno napišem


Za začetek besede, kot so bootanje in disk zamenjaj z zagon namestitvenega CD/DVD in disk s CD/DVD.

No v tem primeru pa je verjetno okvarjena optična enota in poženi torej Hiren's BootCD s pomočjo USB ključa.

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-u...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dostopati do lastnih podatkov (win7)

Oddelek: Operacijski sistemi
121291 (1166) Kurzweil
»

Kako izbrisati vse iz trdega diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
292395 (1687) VoidRay
»

Kako dostopati do podatkox, ki so last drugega uporabnika (Win7) ?

Oddelek: Operacijski sistemi
111089 (946) NeMeTko
»

Windows 7 64bit zmzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
10834 (759) Kurzweil
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326775 (5923) kreki

Več podobnih tem