» »

[android]market prodaja aplikacij

[android]market prodaja aplikacij

1
2
»

estons ::

Kaj pa varianta demo aplikacije, za katero uporabnik lahko na tvojem websiteu kupi kodo, ki jo vnese v app in s tem odklene funkcionalnosti? Po mojem uporabniki ne bi bili najbolj navdušeni, ampak je še vedno relativno neboleč postopek zanje. Vsaj manj naporen kot npr. nalaganje aplikacij iz XY marketov.

Invictus ::

shadeX je izjavil:

Nop. Google Play je veliko sranje glede tega. Apple za iOS in celo druge alternativne android trgovine to podpirajo brez problema. Jaz zgubljam zaradi tega vsaj po 150€ na mesec. Inbox mam poln requestov za plačljivo aplikacijo v zameno da odstranim reklame.

Glede na to da zgubiš na leto vsaj 1200 EUR, bi ta denar z lahkoto lahko porabil za odprtje firme in računa v tujini. Seveda izven EU, če bi rad malo davčno "optimiziral" ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

estons je izjavil:

Kaj pa varianta demo aplikacije, za katero uporabnik lahko na tvojem websiteu kupi kodo, ki jo vnese v app in s tem odklene funkcionalnosti? Po mojem uporabniki ne bi bili najbolj navdušeni, ampak je še vedno relativno neboleč postopek zanje. Vsaj manj naporen kot npr. nalaganje aplikacij iz XY marketov.


Ne gre. Google Play striktno zahteva, da uporabiš njihov plačilni sistem in ne tretjega (npr Paypal, Skril...).

Verjemi, da sem prebral toliko dokumentacije, pravil, probu izbrskat toliko možnosti ampak iz Slovenije boš težko kar koli prodal. Kot že rečeno ostane ti samo monetizacija reklam.


Invictus je izjavil:

shadeX je izjavil:

Nop. Google Play je veliko sranje glede tega. Apple za iOS in celo druge alternativne android trgovine to podpirajo brez problema. Jaz zgubljam zaradi tega vsaj po 150€ na mesec. Inbox mam poln requestov za plačljivo aplikacijo v zameno da odstranim reklame.

Glede na to da zgubiš na leto vsaj 1200 EUR, bi ta denar z lahkoto lahko porabil za odprtje firme in računa v tujini. Seveda izven EU, če bi rad malo davčno "optimiziral" ...



Ubistvu to bi res bila edina možnost. Odprtje firme v tujini in s tem tudi Google Play računa. To sem tudi že imel v mislih. Je pa res, da nimam ravno veliko izkušenj kar se tiče odprtja/poslovanja podjetja v tujini. Kje sploh odpret podjetje, koliko stroškov me pride vse skupaj itd.

estons ::

Ne gre. Google Play striktno zahteva, da uporabiš njihov plačilni sistem in ne tretjega (npr Paypal, Skril...).


Ampak pri tej varianti ne bi prodajal kode kot "in-app purchase", ampak pač ločeno - uporabniku ponudiš, da gre na tvojo spletno stran, če hoče app brez oglasov. In tam čist neodvisno od Googla plača za to, da dobi nek string, ki ga vnese v tvojo aplikacijo. A to tud ne gre?

shadeX ::

Ne. Ker se še vedno gre ubistvu za in-app purchase (odkleneš nek feature v tvoji igri preko tretjega plačilnega sistema).

Lahko sicer poskusiš. Da bi te dobili je možnost majhna, ampak če te, potem lahko zaključiš kariero na Google Playu.

jukoz ::

A si kaj kontaktiral google kdaj bodo to uredili?

shadeX ::

jukoz je izjavil:

A si kaj kontaktiral google kdaj bodo to uredili?



Google je firma, ki se ne zanima za developerje. Kakršen koli kontakt z njimi ne pride v poštev. Nimajo nobenega e-maila kamor jim bi pisal, kaj šele telefonske številke.

Apple po drugi strani čisto druga zgodba. Pejte delat za Apple raje.

future_man ::

shadeX je izjavil:

jukoz je izjavil:

A si kaj kontaktiral google kdaj bodo to uredili?



Google je firma, ki se ne zanima za developerje. Kakršen koli kontakt z njimi ne pride v poštev. Nimajo nobenega e-maila kamor jim bi pisal, kaj šele telefonske številke.

Apple po drugi strani čisto druga zgodba. Pejte delat za Apple raje.


Apple pokrije manj kot 20% trga mobilnih aplikacij...

c0dehunter ::

Slovenije še kar ni na seznamu podprtih držav za odprtje Merchant računa. Ker se mi nekatere aplikacije razvijajo do te mere, da nujno potrebujem še IAP, me zanima, kaj je trenutno najbolj ugodna/preprosta rešitev, če sploh?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Imam isti problem. Stranke skoz pizdijo, da nebi rade reklam in bi za uporabo brez reklam raje plačale nekaj €. Na vidiku slovenije ni še (čakam že več kot 3 leta), ampak zadeva je prišla do te mere da bo treba ubrat drugo pot, ker dvomim da se bo (vsaj v kratkem) Google kaj premaknil v tej smeri.

Torej zadeva je taka, da eden izmed načinov je da odpreš še en Google račun v tujini (s tujo bančno kartico) in preneseš aplikacije iz tega računa na nov odprti račun v tujini (seveda v državi, ki je podprta).

Problem je ker moraš met tud tuj naslov in ne prepaid bančno kartico. Za oboje pa verjetno rabiš neko firmo registrirano v tujini. Uglavnem dost kompliciranja je..

nightrage ::

Še vedno lahko prodajaš app na Amazon-u.

shadeX ::

To je kot da bi primerjal ljubljanski BTC z vaškim mercatorjem.

c0dehunter ::

shadeX, razmišljam, če bi lahko kako naredil preko prijatelja, ki živi v Nemčiji in ima gor tudi bančni račun (nima pa firme; jaz imam firmo v SLO). Vendar bo problem verjetno, ker bi se potem moral on ukvarjat z nemškim davčnim uradom, jaz pa še potem enkrat s slovenskim.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

zassx ::

future_man je izjavil:



Apple pokrije manj kot 20% trga mobilnih aplikacij...


Imamo objavljenih več appov na Apple App Store in prav tako iste na Google Play. Vsi so plačljivi oz "In App Purchase" in je razlika med platformama več kot očitna, ko pride do nakupov. Na Google Play je za In App Purchase appe več download-ov kot na App Store, vendar je prihodek "podn" nasproti App Storu. Prav tako je velika razlika med nakupi plačljivih aplikacij med Google Play in App Store, kjer je statistika nakupov za Google Play drastično manjša, kakor na App Store.

Toliko o tem, koliko je pomemben % trga mobilnih aplikacij. Ne se orientirat po teh bednih statistikah, če bo uporabniku aplikacija uporabna, jo bo kupil al na Google Play, App Store ali pa na Microsoft Store.

Nefreteta ::

Hej,

samo toliko v vednost, če bo kdo rabil.
Lahko odprete podjetje v Estoniji preko e-Residency in posledično boste lahko imeli Merchant account na Googlu :)

jukoz ::

Si odprl? Koliko imaš ti stroškov z odprtjem in mesečno s poslovanjem?

Nefreteta ::

Iz te ideje, ki smo jo imeli, da bi najprej bila profitna, smo šli v neprofitno idejo.
Za e-Residency smo se prijavili, vendar še nismo odprli podjetja preko tega. Imamo pa v namenu.
Sem pa naredila research in stroški so približno taki:

Vloga e-Residency - 150 €
Pick-up location, kjer prevzameš ID (Dunaj je najbližje) - stroški prevoza
Odprtje podjetja - cca. 150 €
Banka - odvisno od tega ali hočeš tradicionalno banko ali si zadovoljen s fintech
Payment provider - tudi odvisno od tega katerega izbereš. Ponavadi računajo po transakcijah (okoli 1-2 % +/- 0.30 EUR)
Legal address v Tallinnu - cca. 200 EUR/leto
Računovodstvo - okoli 200 EUR/leto ali glede na izstavljene račune

Imaš skupino na FB, kjer najdeš veliko informacij: https://www.facebook.com/groups/eReside...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Android] Prodajanje aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11027133 (11939) shadeX
»

kako začeti programiranje za android

Oddelek: Programiranje
259025 (8183) k--p
»

Zaslužek na androidu.

Oddelek: Mobilne tehnologije
82519 (2179) d4vid
»

Mobilni development (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7513706 (10085) Gandalfar
»

Android vs IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5916184 (14325) Gandalfar

Več podobnih tem