» »

Ukraden prenosni računalnik-plačam 200€ da ga dobim nazaj z vsemi datotekami

Ukraden prenosni računalnik-plačam 200€ da ga dobim nazaj z vsemi datotekami

«
1
2

Renee05 ::

Zdravo!

V petek so na Viču mojemu bratu ukradli moj prenosni računalnik-starejši model HP-ja(kupljen pred 5 leti, srebrne barve). Na računalniku imam vse slike, ki mi veliko pomenijo.Za računalnik sem pripravljena plačati 200€ samo, da ga dobim nazaj z vsemi file-i. Če kdo kaj slučajno ve naj me prosim kontaktira...za vsako informacijo bom zelo, zelo hvaležna.

Zelo bom hvaležna tudi če se moje sporočilo prenese tudi naprej, saj sama nisem računalniški tip in ne znam pošiljati sporočil po forumih in internetu!

Lp, Renee05

kmetek ::

gone with the wind.

amigo_no1 ::

Za začetek napiši točen model in specifikacije, ker se bo verjetno roba dalje prodajala.

Isotropic ::

kje na vicu

#000000 ::

Sicer lahko še poskušaš, ampak mislm da je ta laptop od petka zamenjal vsaj dva lastnika, včeraj je bil na viču namreč bolšji sejem, tam pa je tega na pretek.

Renee05 ::

#000000 je izjavil:

Sicer lahko še poskušaš, ampak mislm da je ta laptop od petka zamenjal vsaj dva lastnika, včeraj je bil na viču namreč bolšji sejem, tam pa je tega na pretek.


Saj verjamem, da ga verjetno ne bom nikoli več videla, vendar še vedno kar upam...imam fotke gor, ki so mi zelo pomembne za naprej...upam in molim, da ga dobim

Sej kako pa sploh je s tem...če nekdo recimo pride v moj comp (obide vsa gesla) in izbriše vse skupaj...potem se verjetno podatkov ne da nikoli več dobiti?

kuglvinkl ::

Selj kot prej ne več, če se comp uporablja.

#000000 ::

Kaj imaš pod geslom ? Windowse, bios, disk ?

Architect ::

kot prvo, za prihodnje si zapomni da so backupi pomembnih datotek zlata vredni!

kot drugo pa bi bilo morda dobro če objaviš kakšno sliko prenosnika ali napišeš točen model, specifikacije. Morda nekdo vidi tak prenosnik nekje..

XrobertoX ::

Težko bo obrni se na kakega računalniškega strokovnjaka ali Hekerja če bo sploh možno kaj pomagati vsekakor boš morala precej več podatkov povedati tistemu ki bo zadevo reševal. Vem pa da so eni imeli nek program ki je v primeru kraje ko se je priklopil na net poslalo informacije ne vem točno kam o lokaciji in tako naprej toliko na splošno....

Drugače pa varnoste kopije in backup-i redno delat na kak zunanji disk recimo ZLATA vredni gesla se zlahkoto zaobite in zbriše to ti še jaz naredim pri Win 7 tudi brez težav samo poročaj kaj boš ugotovila
Robi

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

To z backup je že osvojila IMO, tko da ne bit težki.

Isotropic ::

verjetno bo samo formatiral vse skupaj alpa se to ne, ce je bil kaksen drogeras na delu.
kje na viču?

XrobertoX ::

kuglvinkl je izjavil:

To z backup je že osvojila IMO, tko da ne bit težki.

Upam da nismo no tudi jaz pravim pa ravno tako ne upoštevam tega vedno je zelo relativno to upoštevati sicer pa upam da ji rata rešiti tole zadevo če ni že kje v tujini ali na bolhi ali na kakem sejmu vsekakor najdi serijske pač papirje in po njih lahko prepoznaš svojega kje če slučajno naletiš in ne rečeš nič in samo policijo pokličeš da se ne prestraši in pobegne kdo dobro pa je da imaš nekaj dokazil da si lastnica. Pa daj kake slike gor da se vidi da bomo pozorni.
Robi

Renee05 ::

Ja, sej mi je žal, ker nisem delala beckup-e...ampak po toči zvoniti je prepozno...geslo sem imela takoj ob vklopu računalnika in potem še eno za "vstop" v windowse (upam, da sem prav napisala). Slike žal nimam, model pa objavim takoj ko pridem do dokumentov od compa (jih imam še doma-sem se selila).

Hvala vsem za razlage in pomoč.
Lp,Renee05

Isotropic je izjavil:

verjetno bo samo formatiral vse skupaj alpa se to ne, ce je bil kaksen drogeras na delu.
kje na viču?


Pred Sputnikom

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Renee05 ()

MK99 ::

Bios/win gesla so itak useless, ce nimaš kodiranih diskov, so podatki dostopni vsakemu "hackerju", ki zna šteti do pet.

Drugace pa mocno dvomim, da boš zadevo še kdaj videla, je verjetno ze zamenjal par rok :/
Ampak, good luck!

amigo_no1 ::

Nope, na prenosnikih ni vedno tako enostavno resetirati bios geslo kot pri desktopih.

#000000 ::

Točno tko, bios pri laptopu ne moreš resetirat kar tako, edino če je nek predpotopen, ampak če je star 5 ali manj let, pa zna bit trd oreh. Kot sem prebral je star nekako 5 let, zdej če človek ne bo mogel v windovse oz niti v bios mu ne bo niti ratal pobrisat diska, edino če ga ne bo nesel h kateremu ki zna, takih je pa po Lj veliko, sploh pe ne veš če bo laptop ostal v Lj lahko ga plunil primorec, štajerc, strojan ipd.

Če imaš kakšno slike vsaj z neta, točen model in pa vsaj serijske z računa-garancije, ga nalepi sem gor in če se pri komu tak računalnik pojavi ti bo že sporočil. LP

Renee05 ::

Model računalnika je HP Compaq 6720, slike sem pa našla na HP-jevi strani (upam, da sem pripela slike)

 http://www.google.si/imgres?imgurl=http://www.notebookreview.com/assets/26581.jpg&imgrefurl=http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID%3D3951&h=330&w=350&sz=29&tbnid=oL0B2XqTXm-EmM:&tbnh=90&tbnw=95&prev=/search%3Fq%3Dhp%2Bcompaq%2B6720s%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=hp+compaq+6720s&usg=__8eB-B4fkYJVkJgWTPO3_TT1bbQA=&docid=5Xesgn7tEHAmaM&hl=sl&sa=X&ei=1GboT-WpEKej4gTitKjCAQ&ved=0CHEQ9QEwAw&dur=1139

http://www.google.si/imgres?imgurl=http://www.notebookreview.com/assets/26581.jpg&imgrefurl=http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID%3D3951&h=330&w=350&sz=29&tbnid=oL0B2XqTXm-EmM:&tbnh=90&tbnw=95&prev=/search%3Fq%3Dhp%2Bcompaq%2B6720s%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=hp+compaq+6720s&usg=__8eB-B4fkYJVkJgWTPO3_TT1bbQA=&docid=5Xesgn7tEHAmaM&hl=sl&sa=X&ei=1GboT-WpEKej4gTitKjCAQ&ved=0CHEQ9QEwAw&dur=1139



 http://www.makroteam.si/etrg/components/com_virtuemart/shop_image/product/318665064f690a1530794582ceb54351.jpg

http://www.makroteam.si/etrg/components/com_virtuemart/shop_image/product/318665064f690a1530794582ceb54351.jpg



 http://www.google.si/search?tbm=isch&hl=sl&source=hp&biw=1680&bih=848&q=hp+compaq+6720s&gbv=2&oq=hp+com&aq=1&aqi=g10&aql=&gs_l=img.3.1.0l10.1657.3201.0.5011.6.5.0.1.1.0.78.375.5.5.0...0.0.7EaFwIMtKPw

http://www.google.si/search?tbm=isch&hl=sl&source=hp&biw=1680&bih=848&q=hp+compaq+6720s&gbv=2&oq=hp+com&aq=1&aqi=g10&aql=&gs_l=img.3.1.0l10.1657.3201.0.5011.6.5.0.1.1.0.78.375.5.5.0...0.0.7EaFwIMtKPw

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Renee05 ()

mihec87 ::

#000000 je izjavil:

Točno tko, bios pri laptopu ne moreš resetirat kar tako, edino če je nek predpotopen, ampak če je star 5 ali manj let, pa zna bit trd oreh. Kot sem prebral je star nekako 5 let, zdej če človek ne bo mogel v windovse oz niti v bios mu ne bo niti ratal pobrisat diska, edino če ga ne bo nesel h kateremu ki zna, takih je pa po Lj veliko, sploh pe ne veš če bo laptop ostal v Lj lahko ga plunil primorec, štajerc, strojan ipd.

Če imaš kakšno slike vsaj z neta, točen model in pa vsaj serijske z računa-garancije, ga nalepi sem gor in če se pri komu tak računalnik pojavi ti bo že sporočil. LP


Ne gre zadeve razdreti ter resetirati z clear cmos/odvzem baterije?

Renee05 ::

#000000 je izjavil:

Točno tko, bios pri laptopu ne moreš resetirat kar tako, edino če je nek predpotopen, ampak če je star 5 ali manj let, pa zna bit trd oreh. Kot sem prebral je star nekako 5 let, zdej če človek ne bo mogel v windovse oz niti v bios mu ne bo niti ratal pobrisat diska, edino če ga ne bo nesel h kateremu ki zna, takih je pa po Lj veliko, sploh pe ne veš če bo laptop ostal v Lj lahko ga plunil primorec, štajerc, strojan ipd.

Če imaš kakšno slike vsaj z neta, točen model in pa vsaj serijske z računa-garancije, ga nalepi sem gor in če se pri komu tak računalnik pojavi ti bo že sporočil. LP


Comp je star cca.5-6 let, kupljen v Big Bangu. Po opisu soseda (ki je videl tatu) naj bi bil model stari znanec policije (vsaj tako so rekli)-neki djanki na motorčku...

Upam,da pridem kako do compa, vem pa da imam zelo majhne možnosti...ampak upanje umre zadnje, kajne :)

XrobertoX ::

mihec87 :: danes, 15:47:31
citiraj

#

"#000000 je danes ob 15:25:34 izjavil:
Ne gre zadeve razdreti ter resetirati z clear cmos/odvzem baterije? "

naj bi šlo ja samo je pri prenosniku tako da moraš že res skor celega razkopati tu je največji problem,medtem ko pri namiznem samo stranico odstraniš in imaš vse na dosegu.
Robi

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

U glavnem, fingers crossed.

XrobertoX ::

Ja zaželimo ti srečo, in dokler imaš upanje ne odnehaj
Robi

Renee05 ::

Ja, hvala...če bi pa slučajno kdo prišel do kakšnega takega compa-tega modela, pa naj mi prosim sporoči pa bomo preverili serijske in ostalo...kot sem omenila...plačam, samo da ga dobim nazaj...

opeter ::

Zato vedno govorim, da se naj dekleta nikoli ne slikajo gole in potem imajo to na mobilcih, prenosnikih ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Zato vedno govorim, da se naj dekleta nikoli ne slikajo gole in potem imajo to na mobilcih, prenosnikih ...

Od kod ti pa ideja, da gre za fotografije golih deklet?

blackbfm ::

naj bi šlo ja samo je pri prenosniku tako da moraš že res skor celega razkopati tu je največji problem,medtem ko pri namiznem samo stranico odstraniš in imaš vse na dosegu.


10 min dela na laptopu proti 3 min dela na stacionarcu..res težki problem:P

Renee05 ::

opeter je izjavil:

Zato vedno govorim, da se naj dekleta nikoli ne slikajo gole in potem imajo to na mobilcih, prenosnikih ...


Ne boš verjel, gre za slike raznih gradenj...sem gradbinka in ful fotkam potek del...slike, ki čez mnogo let pridejo zelo prav...

opeter ::

jype je izjavil:

opeter> Zato vedno govorim, da se naj dekleta nikoli ne slikajo gole in potem imajo to na mobilcih, prenosnikih ...

Od kod ti pa ideja, da gre za fotografije golih deklet?


Ne vem, samo tak sem se spomnil. Pred leti so eni znanki ukradli prenosni računalnik, ona pa je imela cel kup fotk, ko se je pred ogledalom fotkala gola ...

@Renee05: kaj pa kakšno backup kopijo nimaš?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Rias Gremory ::

Ne ni backupa. Beri za božjo voljo.

@Avtorju
Predlagam ti, da gledaš za oglasi na kakšni bolhi. Če so tatovi bolj kreteni bodo dali oglas na internet.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

solatko ::

Če poznaš lokalnega dealerja, mu pojasni vso zadevo in povej višino nagrade. Stvari odkupuje od lokalcev samo nekaj posameznikov. Če boš imela srečo, se bo prenosnik našel in ti bo dostavljen, po možnosti z nedotaknjenim diskom.

Kolega je na tak način dobil nazaj prenosnik z diplomsko nalogo. Koštalo ga je 300€, ker je bil prenosnik skoraj nov.
Delo krepa človeka

18zimoni ::

Da ni brat zamenjal comp za en pek,potem pa rekel da so ga ukradli.

marvin42 ::

avtor lahko kar neha iskati in naj se drugič boljše pripravi. O backupu itak ni več kaj za dodat, na vsak prenosnik, ki je res prenosnik (in ne samo računalnik, ki je ves čas na istem mestu), pa še instalirati truecrypt.
Mostly Harmless

poweroff ::

Na žalost, kolikor poznam te zadeve, je prenosnik verjetno izgubljen. Džanki ga je pač prodal za minimalen denar in denar že zagonil, tisti, ki je prenosnik kupil, se pa ne bo izpostavljal. Vprašanje tudi, če se zadeva ne bo prodala kje na drugem koncu države.
sudo poweroff

addy93 ::

Renee05 mi lahko poveš lastnosti prenosnika? Trdi disk, ram, procesor? Poglej mal med dokumentacijo.

Migelo ::

Saj je povedala da je HP Compaq 6720, ali je več modelov?

Drugače pa je tukaj custom google search po straneh v sloveniji od 21.6 naprej. Iskanje

Trenutno ne najde nič obetajočega, vendar je velika verjetnost, da bi se ga našlo, v primeru da je objavljen oglas. Držim pesti!

Renee05 ::

solatko je izjavil:

Če poznaš lokalnega dealerja, mu pojasni vso zadevo in povej višino nagrade. Stvari odkupuje od lokalcev samo nekaj posameznikov. Če boš imela srečo, se bo prenosnik našel in ti bo dostavljen, po možnosti z nedotaknjenim diskom.

Kolega je na tak način dobil nazaj prenosnik z diplomsko nalogo. Koštalo ga je 300€, ker je bil prenosnik skoraj nov.


Žal ne poznam nikogar-nobenega dilerja na katerega bi se lahko obrnila, saj sploh nismo iz Ljubljane.

Poskušam malo preko prijateljev iz Lj. priti do kaksne veze, vendar nihče ni iz Viča :(

Upam, da tudi meni rata...koliko časa pa je porabil kolega, da ga je dobil nazaj?Upam, da nisem sama že prepozna

Migelo je izjavil:

Saj je povedala da je HP Compaq 6720, ali je več modelov?

Drugače pa je tukaj custom google search po straneh v sloveniji od 21.6 naprej. Iskanje

Trenutno ne najde nič obetajočega, vendar je velika verjetnost, da bi se ga našlo, v primeru da je objavljen oglas. Držim pesti!


Hvala za pomoč in podoporo....tudi sama upam, da ga spet dobim :)
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Renee05 ()

Renee05 ::

addy93 je izjavil:

Renee05 mi lahko poveš lastnosti prenosnika? Trdi disk, ram, procesor? Poglej mal med dokumentacijo.


Popoldne bom šla spet domov pa sporočim kaj več. Drugače pa je model HP Compaq 6720.

Keyser Soze ::

Par plakatov po okolici? Da vsaj info do tebe pride. Nagrada za vsako pametno informacijo, ipd.

Pa malce več kot 200EUR lahko ponudiš. 200EUR je verjetno vreden laptop sam. Če so pa podatki vredni samo 200EUR (oz. nič) pa ni vredno jambrat. To pomeni en teden oz. krepko manj dela če si res dober na svojem področju.

P.S.: Sam vem, da bi šel ob kraji mojih podatkih v najmanj kakšnega tisočaka nagrade, ali parkrat več. Ker ne vem, če bi lahko shajal brez njih. (pustimo ob strani, da delam backup na dveh različnih lokacijah)
OM, F, G!

Renee05 ::

Keyser Soze je izjavil:

Par plakatov po okolici? Da vsaj info do tebe pride. Nagrada za vsako pametno informacijo, ipd.

Pa malce več kot 200EUR lahko ponudiš. 200EUR je verjetno vreden laptop sam. Če so pa podatki vredni samo 200EUR (oz. nič) pa ni vredno jambrat. To pomeni en teden oz. krepko manj dela če si res dober na svojem področju.

P.S.: Sam vem, da bi šel ob kraji mojih podatkih v najmanj kakšnega tisočaka nagrade, ali parkrat več. Ker ne vem, če bi lahko shajal brez njih. (pustimo ob strani, da delam backup na dveh različnih lokacijah)


Sje slike so neprecenjive, vendar pa žal (pri majhnem dojenčku) nimam toliko, da ponudim...laptopa sem kupila za 400€, od tod polovična cena.

Mislim, da je tudi 200€ kar nekaj denarja, sploh v teh kriznih časih, ko se verjetno zadeve prodajajo samo, da se.

Ja, za backup-e sem jih pa že zadosti slišala :( ...vendar je bil moj prenosnik bolj stacionarni comp, saj sem delala z njim doma, službenega imam pa v službi...žal svojih podatkov nisem dala še na kakšno drugo mesto (trdi disk), ker ga pač ne nosim okoli...bratova napaka pa me je stala vseh podatkov :(

kmetek ::

premaknite v ložo....to nima nobene veze z kaj kupiti.

Keyser Soze ::

Razumem, da je 200EUR zate veliko denarja.

Moraš pa se zavedat, da 200EUR za tatu niti ni tako zelo nedosegljiva cena (čeprav načeloma prodajajo dilerjem tele zadeve za fičnike, oni pa naprej po "normalni" ceni), kar pomeni, da ga rajši da komu drugemu, ki ni lastnik, za tak denar, kot da tvega ovadbo oz. morebitne probleme s policijo, če bo sklepal posel s pravim lastnikom.

Z višanjem nagrade se pa viša tudi možnost, da ga boš dobila nazaj. Vendar samo če tvoja ponudba seže dovolj daleč - plakati, ipd.
OM, F, G!

Renee05 ::

Keyser Soze je izjavil:

Razumem, da je 200EUR zate veliko denarja.

Moraš pa se zavedat, da 200EUR za tatu niti ni tako zelo nedosegljiva cena (čeprav načeloma prodajajo dilerjem tele zadeve za fičnike, oni pa naprej po "normalni" ceni), kar pomeni, da ga rajši da komu drugemu, ki ni lastnik, za tak denar, kot da tvega ovadbo oz. morebitne probleme s policijo, če bo sklepal posel s pravim lastnikom.

Z višanjem nagrade se pa viša tudi možnost, da ga boš dobila nazaj. Vendar samo če tvoja ponudba seže dovolj daleč - plakati, ipd.



Se zavedam, da je tako kot si napisal...bom se potrudila, da bi se polepili tudi plakati in podobno...zato sem se spmnila tudi tega foruma, saj verjamem, da je nekdo od tukaj sigurno že imel moj comp v rokah...ni mi do policije in podobnih zadev, saj samo želim podatke nazaj...vem, da s policijo ne bom nič dosegla...pa tudi oni verjetno ne bodo našli prenosnik, saj so možnosti zelo majhne...

Zato še enkrat prosim, da če kdo kar koli ve bom zelo hvaležna za podatke...mogoče lahko malo stisnem in ponudim še 100€ več...hvala

Renee05 ::

kmetek je izjavil:

premaknite v ložo....to nima nobene veze z kaj kupiti.


Mogoče pa ima...mogoče bo kdo prodajal moj prenosnik tukaj...nikoli ne veš

Rias Gremory ::

V tem primeru ti priporočam, da spremljaš: http://slo-tech.com/forum/20
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Renee05 ::

Rias Gremory je izjavil:

V tem primeru ti priporočam, da spremljaš: http://slo-tech.com/forum/20


Hvala za link...upam, da bo :)

solatko ::

Prenosnik je dobil v enem tednu, je kontaktiral nekoga iz Rakove Jelše, potem pa itak od ust do ust, saj se ti modeli vsi poznajo med seboj. Problem je, če je zmikavt iz drugega kraja, se tudi to dogaja, da imajo akcije verižno - v tujem okolju, kjer ga ne poznajo.
Delo krepa človeka

poweroff ::

Lahko daš nagrado 5000 EUR, počakaš, da te kontaktira, potem pa ga pričakaš s policijo... ;)
sudo poweroff

kalko ::

Ampak obljuba nagrade je AFAIK zavezujoča.

poweroff ::

V tem primeru ne.

Sicer pa - te bo tat ali kupec ukradene robe (ki je VEDEL, da je ukradena, saj se je odzval na oglas) tožil? Naj kar izvoli. 8-)
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova baterija za laptop

Oddelek: Kaj kupiti
5638 (599) N0t0ri0us
»

Pokvarjen trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
3026385 (24984) Wolfman
»

Kateri procesor za HP Compaq 6720s

Oddelek: Kaj kupiti
151577 (1395) Massacra
»

asus boot from cd

Oddelek: Strojna oprema
91757 (1543) ender
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411392 (9516) trek@s

Več podobnih tem