» »

[Android] izgradnja layouta

[Android] izgradnja layouta

icurk ::

Moj problem je sledeč. Želim narediti nekaj takega kar lahko vidite spodaj.

Poiskusil sem z tablerow in vanj vstavil 3 textviewe, pri čemer sem za ozadje le tega dal shape, ki sem ga napisal kot xml file. Problem se pa pojavi ko želim spremeniti ozadje textviewa, saj sega čez rob ozadja od tablerowa ter tako zakrije zaobljene robove.

Ima kdo kakšno idejo, na kakšen način bi lahko to rešil.
  • spremenil: icurk ()

Marat ::

Tole so ti tabi (s čaranjem lahko tudi gumbi)

Mavrik ::

... ki se več ne uporabljajo.

Načeloma hočeš uporabiti ViewPagerIndicator na tem mestu, če pa že siliš na ta design, boš pa moral za vse te gumbe definirati 9-patch in ga nastaviti kot ozadje, potem pa z RelativeLayout preprosto druga dva nastaviti "rightOf".
The truth is rarely pure and never simple.

icurk ::

Moj namen je narediti svoj "podmeni". Ker tukaj negre za glavni meni, mi ViewPagerIndicator ni všeč, rajši bi imel nekaj manjšega. Tako bom imel pod temi tremi "gumbi", tri velike layoute, katerim bom samo spreminjal visibility, glede na pritisnjen view. Sedaj mi je uspelo narediti to, kar sem hotel na začetku. Torej za ozadja tablerowa sem dal zaobljen pravokotnik, narejen s Shape Drawable. Nato pa ta isti shape(z različnim ozadjem) določim za ozadje pritisnjenega textviewa in pride tako kot je spodaj.



Sedaj me pa zanima, ali je možno kako naredit animacijo, da bi se tale zaobljen pravokotnik(ozadje), ob kliku tudi vizualno premaknil.

DuleKrtola ::

icurk ::

iz tega glih nevem izluščit kaj bi mi lahko pomagalo...

Mavrik ::

Tako, kot si se ti spravil boš bolj težko naredil. Če hočeš pravokotnik dejansko premikati (pa ne samo fade-out/fade-in ali kaj takega), boš moral namesto tega da narediš ozadje tablerowa, narediti za tvojimi napisi sliko s tem pravokotnikom in jo potem z ViewPropertyAnimatorjem premikati okoli.

Ne moreš pa premikati ozadja elementa, ki se ne premakne ;)
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Ko Slo-tech.ovci svoj wallpaper na ogled postavijo! (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2064870587 (1354) FireSnake
»

Kaj se dogaja s Slotechom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
14218215 (7893) VaeVictis
»

Senčenje polja z besedilom v Wordu

Oddelek: Loža
101152 (1029) garamond
»

[Android] pomoč pri postavitvi layouta

Oddelek: Programiranje
122017 (1775) icurk
»

Oceni stran: www.vinoteka2000.com

Oddelek: Izdelava spletišč
264053 (807) Joze_K

Več podobnih tem