» »

Povišana temperatura

Povišana temperatura

1
2
»

STU-III ::

Castiel je izjavil:

STU-III je izjavil:

Castiel je izjavil:

eno je če si 18 letnik, drugo pa bo ko boš star 50. ;)


res je, starejši bom.


in telo ne bo preneslo več kot 40 stopinj vročine. Še posebno možgani.


Uh, če bom sploh še imel kdaj 40+ vročine. Pa tudi dvomim, da nebi prenesel, ne vem zakaj ne. Kjer je volja je tudi moč.
Line secured.

Smurf ::

@STU-III
Telo se ohlaja z mrzlo vodo ne vroco. V bolnici ti v hujsih primerih zbijajo temperaturo tako, da ti recimo dajo hladne krpe, v hujsih primerih v mrzlo vodo napolnjeno z ledom, v skrajnih primerih baje celo izvajajo hemodializo (s cimer direktno ohlajajo kri). Nekako bolj zaupam uradni medicini kot tvojim opazovanjem na 1 vzorcu (in se to lastnem) :P.

Pa kot ze omenjeno, pri 40 stopinjah ne bos v borbi proti bakterijem bistveno bolj uspesen kot pri 38. Hkrati pa visja temperatura med drugim preprecuje normalno izvajanje kemijskih reakcij v telesu, ti pri tem volja ne bo nic pomagala ;).

BigWhale ::

STU-III je izjavil:

Ne vem, no prav. Če že misliš, da si pametnejši od zdravnika s 30+ leti izkušenj in od mojih lastnih izkušenj pa prav. Drugače pa internet ne ve vsega, to si zapomni.


Ne tvoje lastne izkusnje in ne 30+ let izkusenj zdravnika ne pove kaj dosti. Splosnih zdravnikov imas vseh vrst, taksnih katere izkusnje bi kaj stele je pa zelo malo. :)

STU-III ::

@smurf

Ja in ti navajaš smrtonosne primere. Valda da pri 40c ne morejo drugega, kot v led te dati, če imaš pa 38 pa res ni problema, kot sem rekel ampak očitno pač nimaš izkušenj. Nazadnje pa, saj te noben ne sili, noben ti ni prislonil pištole na glavo, da to drugič naredi, ko boš imel vročino. Tako, da go ahead in si zbijaj 38c s hladno vodo, da omogočiš bakterijam preživetje.

Vidim, da preprosto ne razumeš, da gre pri 38 ali 39tih stopinjah za dokaj normalno vendar malce višjo vročino, s katero se telo bori za preživetje in, če ga greš ohlajati, bo pač toliko težje preživelo. Lahko še zjebeš temperaturni sistem in se podhladiš, ker je telo med boleznijo dosti bolj občutljivo. Tisto, ko te v bolnici hladijo, so zelo resni primeri, ko ima pacient 40, pa tudi do 42+ stopinj in ga je treba nujno ohladiti, da se ne spremeni v pečen jajček. Ampak ti s toplo prho ne boš dvigoval temperature telesa ampak boš neposredno uničil bakterije, in s tem, ko jih boš uničil, jih ne bo treba telesu, kar pomeni, da bo telo spustilo temperaturo. Že preprosta logika ti to pove, ti pa kar sanjaj še naprej.

Pa kot ze omenjeno, pri 40 stopinjah ne bos v borbi proti bakterijem bistveno bolj uspesen kot pri 38.


Ne, ne, telo samo za hec dvigne temperaturo. Če res nebi bil uspešnejši, telo nebi dvigovalo temperature.

Hkrati pa visja temperatura med drugim preprecuje normalno izvajanje kemijskih reakcij v telesu


S kje si pa to pobral? :)) Pri višjih temperaturah reakcije potekajo še bolje. Tudi v kemiji uporabljajo segrevanje za pospeševanje kem. reakcij...

ti pri tem volja ne bo nic pomagala ;).


Tebi res ne, ker ne verjameš, meni pa. Temu se reče placebo, če še nisi slišal. Deluje pa tudi pri drugih stvareh, ne samo pri zdravljenju.

BigWhale je izjavil:

STU-III je izjavil:

Ne vem, no prav. Če že misliš, da si pametnejši od zdravnika s 30+ leti izkušenj in od mojih lastnih izkušenj pa prav. Drugače pa internet ne ve vsega, to si zapomni.


Ne tvoje lastne izkusnje in ne 30+ let izkusenj zdravnika ne pove kaj dosti. Splosnih zdravnikov imas vseh vrst, taksnih katere izkusnje bi kaj stele je pa zelo malo. :)


Njegove izkušnje zagotovo štejejo več, kot tvoje, saj je bil zdravnik zelo priznan, zdaj pa je že upokojen. Prav tako štejejo tudi moje lastne izkušnje več, kot tvoje blefiranje. Pa logika tudi šteje več, kot tvoje blefiranje.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

bluefish ::

STU-III je izjavil:

kje si pa to pobral? :)) Pri višjih temperaturah reakcije potekajo še bolje. Tudi v kemiji uporabljajo segrevanje za pospeševanje kem. reakcij...
Najprej kaj preberi o delovanju encimov, da ne boš streljal takih neumnosti.
Recimo:

http://www.indiana.edu/~nimsmsf/P215/p2...
http://www.worthington-biochem.com/intr...

Če bi tvoja trditev držala, bi človek lepo funkcioniral pri 45°C in več telesne temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

STU-III ::

Ne, ti si preberi, jajček ne funkcionira pri 45ih stopinjah. Tako, da...

Mislim pa, da veš, kaj imam v mislih z jajčkom.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

bluefish ::

Aja, 37°C je normalna temperatura samo zaradi jajčk. Dobro, da vemo.

STU-III ::

Ne, narobe si razumel, pomisli še enkrat...
Line secured.

bluefish ::

Enlighten me.

STU-III ::

Ja beljakovine ane?

Sicer pa sem samo za foro pogledal malo na net in po odprtju prve strani najdem, da ni dobro ohlajati telesa pri vročini: Don't attempt to cool off your skin with cold packs since they'll just make you shiver, which will end up raising your body temperature.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

STU-III ::

Prevod: Ne poskušajte ohladiti kože s hladilnimi blazinicami, ker se boste le začeli tresti, kar se bo končalo s povišanjem telesne temperature. (tako na hitro prevedeno, če kdo ne razume)
Line secured.

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Prevod: Ne poskušajte ohladiti kože s hladilnimi blazinicami, ker se boste le začeli tresti, kar se bo končalo s povišanjem telesne temperature. (tako na hitro prevedeno, če kdo ne razume)



zato ne daš leda na kožo, razen v ekstremnih primerih, ampak le hladno vodo.

Če telo v bolnicah hladijo v primeru hude vročine me nek laik z domačim žavbarjem ne bo rpepričal da se vsi motijo, samo domači žavbar ima prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Smurf ::

STU-III je izjavil:


Ja in ti navajaš smrtonosne primere. Valda da pri 40c ne morejo drugega, kot v led te dati, če imaš pa 38 pa res ni problema, kot sem rekel ampak očitno pač nimaš izkušenj. Nazadnje pa, saj te noben ne sili, noben ti ni prislonil pištole na glavo, da to drugič naredi, ko boš imel vročino. Tako, da go ahead in si zbijaj 38c s hladno vodo, da omogočiš bakterijam preživetje.

A tebe malo daje bralno razumevanje? A sem kje napisal, da je 38 stopinj problem? Napisal sem, da imas vec skode kot koristi, ce si puscas temperaturo na 39 ni pa to temperatura za katero bi sel v bolnico. Pri 40 pa ze nastanejo nevarnosti.

STU-III je izjavil:


Vidim, da preprosto ne razumeš, da gre pri 38 ali 39tih stopinjah za dokaj normalno vendar malce višjo vročino, s katero se telo bori za preživetje in, če ga greš ohlajati, bo pač toliko težje preživelo. Lahko še zjebeš temperaturni sistem in se podhladiš, ker je telo med boleznijo dosti bolj občutljivo.

Ne, z ohlajevanjem nic ne "zjebes" temperaturnega sistema.

STU-III je izjavil:


Tisto, ko te v bolnici hladijo, so zelo resni primeri, ko ima pacient 40, pa tudi do 42+ stopinj in ga je treba nujno ohladiti, da se ne spremeni v pečen jajček.

Vsak normalen zdravnik (oz. da bomo korektni 99%), knjige in znanstveni clanki ti bodo povedali, da so temperature nad 38 nesmiselne za telo.

STU-III je izjavil:


Ampak ti s toplo prho ne boš dvigoval temperature telesa ampak boš neposredno uničil bakterije, in s tem, ko jih boš uničil, jih ne bo treba telesu, kar pomeni, da bo telo spustilo temperaturo. Že preprosta logika ti to pove, ti pa kar sanjaj še naprej.

Tvoja preprosta logika je napacna. S toplo prho ne bos neposredno unicil bakterij. Lahko pa prilimas kaksen link, ki potrjuje tvojo tezo (bos naredil kar nekaj revolucije v znanosti).

STU-III je izjavil:


Ne, ne, telo samo za hec dvigne temperaturo. Če res nebi bil uspešnejši, telo nebi dvigovalo temperature.

Dobrodosel v 21. stoletju, kjer je medicina toliko napredovala, da zna bolje zdraviti, kot samo telo.

STU-III je izjavil:


S kje si pa to pobral? :)) Pri višjih temperaturah reakcije potekajo še bolje. Tudi v kemiji uporabljajo segrevanje za pospeševanje kem. reakcij...

Iz ucbenika iz katerega se ucijo medicinci. A se nisi nikoli vprasal zakaj imamo ljudje tocno tako temperaturo? A mislis, da je to naklucje? Bluefish ti je dal nekaj linkov. Pa se ne gre samo za encime (je pa dober zacetek).

STU-III je izjavil:


Tebi res ne, ker ne verjameš, meni pa. Temu se reče placebo, če še nisi slišal. Deluje pa tudi pri drugih stvareh, ne samo pri zdravljenju.

Poznam placebo. Kemijske reakcije bodo potekala se zmeraj enako pri doloceni temperaturo ne glede na to ali verjames ali ne. A ce ti odzagajo roko, ti placebo tudi pomaga, da ti roka nazaj zraste :>?

P.S mimogrede koliko si star? Verjetno srednjesolec? Niti me ne moti toliko tvoje nepoznavanje tematike kot cista aroganca.

Janac ::

naj grem zdravniku al ne? sem ze narocen pa nevem zdaj

Castiel ::

pojdi na pregled, škodit ne more.

če si se že naročil..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Še nekaj (se mi ne da prevajat):

Fever is a natural response to infection or illness. Many illnesses thrive at normal body temperature, and a fever (even a high one) is a good indication that the immune system is functioning to ward off the infection. In fact, a fever is a good sign as it means that the body is responding to fight the infection, and in most cases it is part of a natural bodily response that should be allowed to continue.

There are several reasons it is better not to reduce a fever. Since fever is part of the body's natural way of fighting illness or infection, reducing the fever can actually make the illness last longer, as it lets the cause of the illness live for a longer time.

@castiel

Ne, nič ne daješ na telo, RAZEN ko pride do ekstremnih primerov, pod topel tuš greš pa brez težav - bo prej pomagal, kot pa škodil, razen če imaš že 42 stopinj ampak takrat bi moral že zdavnaj biti v bolnici. Pa noben žavbar nisem.
Line secured.

Castiel ::

prosim odnehaj. resno misliš da bakterije uničiš pri 40 stopinjah?

STU-III ::

Castiel je izjavil:

prosim odnehaj. resno misliš da bakterije uničiš pri 40 stopinjah?


Citiraj, kje sem to napisal, drugače te pa jaz prosim, da nehaš, ker jaz ziher ne bom, ker ne bom popustil enemu pametnjakoviču tukaj. Še prebral nisi, kaj sem napisal, pa si že izstrelil, naj neham, no... Preveč jezen si, sprosti se...
Line secured.

Castiel ::

napisal si da naj gremo pod vroč tuš da pobijemo bakterije.

Smurf ::

@STU-III
Za zacetek Hyperthermia. Poglej si poglavje za treatment. Pri tvojem zadnjem postu tvoj vir nikjer ne omenja visino temperature.

Castiel ::

napisal si da naj gremo pod vroč tuš da pobijemo bakterije.

STU-III je izjavil:


Ti ga samo od zunaj segreješ za kratek čas, s čimer pobiješ sovražnike in telo potem avtomatsko normalizira temperaturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Janac ::

Castiel je izjavil:

pojdi na pregled, škodit ne more.

če si se že naročil..



OK:D

Upam, da nebo preveč jezen, če mu bom kradel čas.

Letos so mi že 9x vzeli kri, 7x urin in 2 ultrazvoka:P

STU-III ::

Castiel je izjavil:

napisal si da naj gremo pod vroč tuš da pobijemo bakterije.


KO BOŠ ŠEL POD TOPEL TUŠ , BOŠ PRECEJ ONESPOSOBIL SOVRAŽNIKE IN POMAGAL "NAŠIM" - OZ. IMUNSKEMU SISTEMU IN TA BO SPUSTIL TELESNO TEMPERATURO , KER MU NE BO VEČ TREBA TOLIKO HAJCATI ...

Smurf je izjavil:

@STU-III
Za zacetek Hyperthermia. Poglej si poglavje za treatment. Pri tvojem zadnjem postu tvoj vir nikjer ne omenja visino temperature.



Gre za običajno vročino (ni za ekstremne primere) in tega tudi nikjer nisem rekel.

Castiel je izjavil:

napisal si da naj gremo pod vroč tuš da pobijemo bakterije.

STU-III je izjavil:


Ti ga samo od zunaj segreješ za kratek čas, s čimer pobiješ sovražnike in telo potem avtomatsko normalizira temperaturo.


Normalno, da ne boš pobil vsega v enem šusu ampak to je treba narediti vsaj enkrat, lahko tudi večkrat na dan in v največ dveh dneh tudi pri hujših primerih mi je vedno padla vročina na normalno.

Pa, da sploh ne govorim, da ko pridem izpod toplega tuša imam IZMERJENO nižjo temperaturo, kot pred vstopom pod tuš. Pa še veliko bolje se počutim, če grem pod tuš, kot če ne grem. Pomaga precej.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Castiel ::

good for you my friend, good for you.

pa ti lahko dam hint? Pomaga da si se stuširal.

para pa pomaga sinusom da hitreje izločijo te tvoje "sovražnike" iz telesa. Isto bi ti pomagal vroč kamiličin čaj. krpa čez glavo in vdihavanje hlapov čaja.

Z enim tuširanjem ne moreš pobiti toliko vsega da ti temperatura opazno pade. Razen če bi se šel tuširat s kropom za 1 uro.

Pomaga tuširanje, to je zagotovo res.

mah ne da se mi več. Tuširaj se tako, da se boš bolje počutil. tnx za info, bom shranil za predlog ko bo nekdo bolan in predlagal oboje pa bomo vidli kaj bo bolj koristno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Castiel je izjavil:

good for you my friend, good for you.

pa ti lahko dam hint? Pomaga da si se stuširal.

para pa pomaga sinusom da hitreje izločijo te tvoje "sovražnike" iz telesa. Isto bi ti pomagal vroč kamiličin čaj in krpa čez glavo.


Ja, to je tudi res, da ti prečisti nos, ja. Krpo čez glavo oz. natančneje čez oči si pa dam, ko me oči tako pečejo, da ne zdržim več oz. je preveč neprijetno. Lahko pa povem, da mi tuš bolj pomaga, kot čajček in krpa čez glavo, ker pridem, kar se vročine tiče skoraj popolnoma zdrav ven.

Jah, tuširam se pa tudi po eno uro in več, hvala da si me spomnil...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Castiel ::

saj pravim, vsakega pozdravi nekaj drugega. hvala za predlog, ga bom shranil za takrat ko bo kdo (lahko tudi jaz) bolan in bomo preizkusili teorijo.. drugega ne morem reči.

hiter dodatek.: glede pobijanja bacilov imaš sicer prav, telo zviša temperaturo zato, da pobija "sovražnike". Ma dodatno segrevanje ni za vsakega saj kot smo ti rekli, telo se hitro lahko pregreje saj ne zmore več odvajat toplote ven iz telesa. Zato bodi s takšnim početjem nadvse pazljiv. Tebi to ustreza, nekomu morda ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Prav, pa srečno. Jaz pod tušem prav uživam, ko sem bolan, ponavadi ostanem dokler ne porabim vseh 80ih litrov, pa še bi ostal, če bi lahko. :)
Line secured.

Janac ::

tuširas se eno uro? misliš kopaš?

STU-III ::

Janac je izjavil:

tuširas se eno uro? misliš kopaš?


Ne, imam samo tuš doma, nimam banje. Tuširam se eno uro, ja.
Line secured.

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Prav, pa srečno. Jaz pod tušem prav uživam, ko sem bolan, ponavadi ostanem dokler ne porabim vseh 80ih litrov, pa še bi ostal, če bi lahko. :)



80 litrov vode porabiš za 1 kopanje in to večkrat dnevno? :O

bolano početje. še posebno v časih ko je pitne vode vedno manj.

STU-III ::

Castiel je izjavil:

STU-III je izjavil:

Prav, pa srečno. Jaz pod tušem prav uživam, ko sem bolan, ponavadi ostanem dokler ne porabim vseh 80ih litrov, pa še bi ostal, če bi lahko. :)



80 litrov vode porabiš za 1 kopanje in to večkrat dnevno? :O

bolano početje. še posebno v časih ko je pitne vode vedno manj.


Ko sem bolan, ja. Pač, 2× do 3× na dan, pa gre vročina v dveh dneh in se ne rabim več tuširat. Hvala za namig, kako bolano je to, še dobro, da nisem še bolj zbolel, ko je tako bolano.

Drugače, pa ko sem zdrav in, ko zunaj ni vroče (pozimi) se tudi cel teden ne tuširam, tako da te malo spravim v dobro voljo glede porabe vode ampak zdaj, ko je pa vroče, pa je skoraj nujno vsak dan.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Janac ::

Me veseli da si ozdravel

Castiel ::

sori samo takšno početje se mi pač ne zdi ravno OK. Predstavljaj si da v neki vasi zboli 10 ljudi in se vsi stuširajo 3x dnevno in porabijo 80 litrov.

Dnevno gre torej 2400 litrov vode da teh 10 ljudi ozdravi?


Predstavoljaj si da v nekem mestu zboli 1000 ljudi. Dnevno bi šlo torej 24.000 litrov vode, da bi ti ljudje ozdraveli.

Get the big picture?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Castiel je izjavil:

sori samo takšno početje se mi pač ne zdi ravno OK. Predstavljaj si da v neki vasi zboli 10 ljudi in se vsi stuširajo 3x dnevno in porabijo 80 litrov.

Dnevno gre torej 2400 litrov vode da teh 10 ljudi ozdravi?


Ah, ne seri. Saj sem rekel, da se tuširam drugače dosti manj, kot vsak povprečen človek. Če ni prevroče, se tuširam enkrat tedensko, nekateri (verjetno tudi ti) se pa tuširate vsak dan ali celo po vsaki vadbi tisti, ki kaj telovadite...
Line secured.

Smurf ::

@STU-III
En uraden vir kaj naresti pri vrocini.

A simple cold or other viral infection can sometimes cause a high fever (102 - 104 °F, or 38.9 - 40 °C). This does not usually mean you or your child have a serious problem.
...
Take steps to lower a fever if you or your child is uncomfortable, vomiting, dried out (dehydrated), or not sleeping well. Remember, the goal is to lower, not eliminate, the fever.

Potem imas nastete tudi metode kako zbijat temperaturo.

vir

STU-III ::

Ja, hvala smurf. Zelo poučno.
Line secured.

Castiel ::

nima smisla fantje, poba ne posluša.

Janac ::

Spet se mi dviga, pred 20min 37, zdaj 37.4

Castiel ::

saj si že rekel da boš šel k zdravniku. zakaj si še vedno na forumu?

Janac ::

Haha;((,a veste da se je treba naročit? Šel bom ob moji uri:P

STU-III ::

Janac je izjavil:

Spet se mi dviga, pred 20min 37, zdaj 37.4



No, pojdi pod toplo prho vsaj za ene pol urce in boš videl, da bo bolje. Pa usedi se na tla, ne stoj, ker se boš zmatral.
Line secured.

Janac ::

zakaj bi stal??!!

STU-III ::

Pa dobra volja tudi pomaga, če boš mislil, da bo pomagalo, bo še več možnosti, da bo res pomagalo.


zakaj bi stal??!!


Ne vem, eni imajo tako navado...
Line secured.

fosil ::

Po moje je lupus ali pa avtoimunska.
Tako je!

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Pa dobra volja tudi pomaga, če boš mislil, da bo pomagalo, bo še več možnosti, da bo res pomagalo.


zakaj bi stal??!!


Ne vem, eni imajo tako navado...



ker si pod prho ne v banji:D

Prha je prha, kopel pa kopel ;)

also, placebo res pomaga ja. :D

BigWhale ::

STU-III je izjavil:


Njegove izkušnje zagotovo štejejo več, kot tvoje, saj je bil zdravnik zelo priznan, zdaj pa je že upokojen. Prav tako štejejo tudi moje lastne izkušnje več, kot tvoje blefiranje. Pa logika tudi šteje več, kot tvoje blefiranje.


Tvoje izkusnje so precej neargumentirane. Trenutno pravis, da ves vec kot jaz. Ne ves pa ne, a sem jaz zdravnik ali ne, kaksna je moja specializacija, koliko casa ze prakticiram... in tako naprej.

Zakaj bi bile potem tvoje izkusnje vec vredne od mojih, ce pa mojih sploh poznas ne?

Kaksna logika? Vrocine itak ne zbijas dokler ni vsaj nekaj casa nad 38.5 recimo. Takrat se pa ne gres tusirati z toplo/vroco vodo, ker s tisto vodo prav nic ne pripomores k 'pobijanju sovraznikov v telesu'. Kdorkoli ti je povedal, da se tako pozdravis, je malo na pamet govoril.

Ce se v vroci vodi ne bos namakal vsaj kake pol ure, potem se ti telesna temperatura ne bo nic kaj dvignila in pripomogla k zdravljenju. Poleg tega so okuzbe vecinoma lokalizirane in ce si bos ti grel noge, ne bos nic kaj prej prebolel angine ali prehlada ali pa navadne viroze.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali kdo prakticira "Cold shower"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312383 (3866) starfotr

Imunski sistem

Oddelek: Problemi človeštva
101338 (1221) zee
»

Kakšna je vaša "obramba" proti gripi in prehladu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613675 (11316) IL_DIAVOLO
»

Bolezen, kako jo preprečiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415503 (13216) imagodei

Tuširanje z vročo vodo

Oddelek: Loža
496625 (5387) Ziga Dolhar

Več podobnih tem