» »

Povišana temperatura

Povišana temperatura

«
1
2

Saladin ::

Sedaj imam že 2 dni temperaturo zjutraj 37.5 in popoldne 38.4 stopinje C

Začelo se je z bolečinami v grlu (ki jih rešujem z septoletami) in občasnim glavobolom (lekadol).
V normalni situaciji bi rekel pač neka gripa ali viroza, vendar se razen zgornjih simptomov počutom res OK. Nič švicanja, mrzlice, bolečinov v sklepih, vodeni nos, kihanje, oči,... Vse OK - le malce vročice čutim in vem da nekaj ne štima.

Je to nekaj normalnega za gripo ali naj v torek obiščem zdravnika, če se stanje ne bi popravilo? Domači vsi paničarijo že ob 37.1, na spletu pa vidim, da naj bi se do 39 stopinj zadeva pač pozdravila sama.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ivanuscha ::

Počivaj, če pa do torka ne bo bolje pa pejdi k zdravniku, oz. že prej če bo vedno slabše.

rdecaluc ::

Če se bo trend temperature nenadoma spremenil, torej ne preko celega dneva, potem bi skrbel.. tako pa počivaj in pij veliko tekočin - toplih oz. mlačnih.
Est modus in rebus. ,typos

fr4nc ::

To verjetno tudi pomeni, da čim manj oz. ne počivat "z televizijo/računalnikom/telenom"...
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

compaq ::

Imaš alergijo na cvetni prah?

LittleBug ::

Pri meni je tako z angino. Najprej se samo začnem slabo počutiti (bolj šibkost kot karkoli drugega), potem se počasi začne z grlom in karkoli naredim (septolete, čaji...), nič ne pomaga (pri prehladu pa pomaga). Z dnevi me grlo samo vedno bolj boli. Traja kakšne dva, tri dni, da se razvijejo tiste tipične bele pike (al obloge al kaj je že) v grlu. Potem pa k zdravniku po antibiotike. Hecno je, ponavadi me nič glava ne boli, ne sklepi, če počivam, nimam praktično nobenih drugih simptomov, razen tega, da me grozno boli grlo.

Angina je sicer bolj tipična za zimski čas, ampak lahko zboliš tudi poleti. Počakaj do ponedeljka (ker praviš, da se ne počutiš grozno slabo) in boš videl ali bo bolje, drugače bo pa treba k zdravniku. Drugače pa tako ali tako nimaš nekih hudih možnosti, glede na to, da je vikend.

jype ::

Saladin> Je to nekaj normalnega za gripo ali naj v torek obiščem zdravnika, če se stanje ne bi popravilo? Domači vsi paničarijo že ob 37.1, na spletu pa vidim, da naj bi se do 39 stopinj zadeva pač pozdravila sama.

Sama se pozdravi, če se pravilno obnašaš (nisi na vročini in mrazu, skrbiš za vnos tekočine). Dokler se bašeš s paracetamolom temperatura v resnici itak ne more zrast pretirano.

Če se nič ne spremeni pojdi v torek k dohtarju, če gre na slabše na urgenco, če mine pa pomoje ni problema.

PacificBlue ::

stusiraj se , popij vroči zeliščni( i prefer lipov) čaj, vzami ospen--na vsake osem ur..in pojdi spat. Zjutri boš bolje, če ne že zdrav.

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

38.2 in malo me trese mrzlica.

Bo neka viroza. Bom probal sedaj brez lekadola, naj se zadeva sama sprekuha.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

jype ::

Če gre do 39 potem le vzami paracetamol, nima smisla pustit vročine da gre previsoko.

Nagi Bator ::

Ce sumis na angino kar lepo po antibiotike k zdravniku.
Nezdravljena angina lahko pusti tudi taksne posledice, kot so recimo okvarjene srcne zaklopke.
Ker je vikend in jutri se praznik stopi do dezurnega. Itak ti bo predpisal skatlo antibiotikov in to je to.

Saladin ::

Ni nobenih posebnih simptomov razen povišane temperature (še vedno 38.5 stopinj), tako da dvomim da je kaj tako resnega.

Do jutri bom probal brez zdravil, če ne bo sprememb probam potem zdravila, če bo vročina še v torek zjutraj pa zdravnik.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

korenje3 ::

povišana temperatura ponavadi pomeni odziv telesa na virusno obolenje. s časom se sam pozdraviš. če te peče grlo, potem imaš bakterijsko okužbo, kar pomeni da moraš skoraj takoj k zdravniku.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

M@73Y ::

Upaj da nimaš mišje mrzlice http://vizita.si/clanek/bolezni/v-slove... .
..jump into psytrance tunnel..

mirage ::

Povišana temperatura je lahko ob vsakem imunskem dogajanju, ne samo virusnem.

Nejverjetneja pa gre za kakšno virozo.
Svetoval bi ti počitek, dovolj tekočin, če ti temperatura naraste nad 38.5 pa vzami kak lekadol.
Če ne bo boljše v kakem tednu, se oglasi pri svojem zdravniku.

korenje3 ::

mirage je izjavil:

Povišana temperatura je lahko ob vsakem imunskem dogajanju, ne samo virusnem.

Nejverjetneja pa gre za kakšno virozo.
Svetoval bi ti počitek, dovolj tekočin, če ti temperatura naraste nad 38.5 pa vzami kak lekadol.
Če ne bo boljše v kakem tednu, se oglasi pri svojem zdravniku.


ja lepo da si me popravil. samo ne svetovat ljudem da gredo na smrtno posteljo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tx-z ::

3 dni samo ležat in pit čaj. Če ne pomaga delaš to še 2 dneva. Če ni zbolšanja greš pa k zdravniku :P
tx-z

mirage ::

korenje3 je izjavil:



ja lepo da si me popravil. samo ne svetovat ljudem da gredo na smrtno posteljo.


Ne razumem?

korenje3 ::

mirage je izjavil:

korenje3 je izjavil:



ja lepo da si me popravil. samo ne svetovat ljudem da gredo na smrtno posteljo.


Ne razumem?


če ima bakterijsko okužbo, se ne bo sam od sebe pozdravil. in za določene vrste bakterij je 1 teden lahko že prepozno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

rdecaluc ::

korenje3 ti si paranoičen!

Kaj ko pa kdo nima na voljo antibiotikov.. kaj a kar takoj začno kopat luknjo za grob?
Est modus in rebus. ,typos

mirage ::

Mja no priznam sem spregledal boleče žrelo, če ne bo bolje do torka, se bi jaz šel pokazat k zdravniku.

korenje3 ::

rdecaluc je izjavil:

korenje3 ti si paranoičen!

Kaj ko pa kdo nima na voljo antibiotikov.. kaj a kar takoj začno kopat luknjo za grob?


kokr vem se da antibiotike dobit samo na recept v sloveniji.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Saladin ::

Pred spanjem vzel 2 lekadola, temperatura zjutraj 36.2, sedaj konstantno na 37.0

Je pa iz žrela prešlo na sapnik (ni posebnih težav - občasen efektiven kašelj).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Janac ::

V nedelja zvečer me je začela bolet trebuh in glava, v pon sem imel temp 38, v tor 37.3, danes pa zjutraj 39.3, me močno zebe, boli me uho, kašljam in to, meša se mi... je za obisk zdravnik?

Vzel sm že ketnaol in asprin(al je biu lekadol?)

Castiel ::

pojdi k zdravniku. 39 je že visoka temperatura, si bolan. Tega ne boš več rešil z lekadol +c in čajem z medom..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

@janac

V postelji leži, pa lepo se pokrij, pa občasno kak čajček, pa topla prha tudi pomaga. Ni druge, če te uho boli je treba biti previden, ker so ušesa občutljiva in se stanje lahko hitro še poslabša, če si na kakšnih neugodnih pogojih (hladnem vetru). Za glavo Naprosyn, za lažje izkašljevanje Fluimukan. Ja, vsekakor pojdi k zdravniku, če se ne izboljša kmalu ali celo poslabša. Kaj si pa delal, kaj posebnega, ko se je to začelo dogajati? Si se kje izpostavljal, kaj pojedel ali karkoli takega počel?
Line secured.

bluefish ::

Pri 39 k zdravniku, čimprej, brez čakanja s čajčki,...

STU-III ::

Lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da to temperaturo lahko hitro zbiješ s toplo oz. vročo prho - brez heca. Fajn se stuširaš z bolj toplo prho in postopoma na koncu nastaviš na bolj mlačno vodo, preden se nehaš tuširat. Zagotovo pomaga.
Line secured.

Castiel ::

zbijanje temperature je izjemno slabo početje, če se obenem ne zdraviš. Treba je odpravit vzrok takšne temperature.

Smurf ::

39 s stalisca temperature (ne bolezni!) se ni problem, pac poskusas jo zbijati z lekadoli/hladno vodo (jaz jo pomoje dosezem v 50%, ko imam virozo). Je pa problem, ce traja dlje casa ali zacne celo se narascati.

Castiel ::

Smurf je izjavil:

39 s stalisca temperature (ne bolezni!) se ni problem, pac poskusas jo zbijati z lekadoli/hladno vodo (jaz jo pomoje dosezem v 50%, ko imam virozo). Je pa problem, ce traja dlje casa ali zacne celo se narascati.



kakor za koga. Nekateri ljudje jo dosežejo takoj, pri nekaterih pa je 39 že boiling point. Jaz takšne vročine nisem imel že izjemno dolgo. Recimo vsaj za zadnjih 6 let se ne spomnim da bi jo imel. Ko sem bolan dosežem max 38 stopinj tako da 39 bi bilo zame že precej veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Castiel je izjavil:

zbijanje temperature je izjemno slabo početje, če se obenem ne zdraviš. Treba je odpravit vzrok takšne temperature.


Saj s tuširanjem hkrati odpravljaš vzrok. Telo se bori proti bakterijam z visoko vročino in ti mu samo še pomagaš, ko greš pod vroč tuš. Zato, ker pa si mu pomagal, si uspel uničiti nekaj bakterij in temperatura ti je uspešno padla.
Line secured.

Smurf ::

Castiel je izjavil:

Smurf je izjavil:

39 s stalisca temperature (ne bolezni!) se ni problem, pac poskusas jo zbijati z lekadoli/hladno vodo (jaz jo pomoje dosezem v 50%, ko imam virozo). Je pa problem, ce traja dlje casa ali zacne celo se narascati.



kakor za koga. Nekateri ljudje jo dosežejo takoj, pri nekaterih pa je 39 že boiling point. Jaz takšne vročine nisem imel že izjemno dolgo. Recimo vsaj za zadnjih 6 let se ne spomnim da bi jo imel. Ko sem bolan dosežem max 38 stopinj tako da 39 bi bilo zame že precej veliko.

Je res, precej bolj nevarno je tudi pri starejsih ljudeh.

Ce pa si zdrav in mlad te pri 39 stopinjah ne bodo sprejeli v bolnico, ampak ti bodo verjetno vzeli kri nato pa poslali domov in rekli, da zbijaj in spremljaj temperaturo. Pri 40 pa je dejansko ze nevarnost.

Disclaimar: Ampak seveda zmeraj je pametno iti zdravniku, da on oceni resnost situacije (jaz imam to sreco, da imam zdravnika v bliznji druzini). To kar jaz sedaj razglabljam je cisto akademsko.

STU-III ::

Drugače pa, največ kolikor sem nameril na sebi, mislim da je bilo 40,2°C in se mi je zdelo, da gorim. Bil sem pa v tem času doma.
Line secured.

Smurf ::

STU-III je izjavil:


Saj s tuširanjem hkrati odpravljaš vzrok. Telo se bori proti bakterijam z visoko vročino in ti mu samo še pomagaš, ko greš pod vroč tuš. Zato, ker pa si mu pomagal, si uspel uničiti nekaj bakterij in temperatura ti je uspešno padla.


Amm tusiranje s hladno vodo. Telo ni nekaj bistveno boljse pri 39 stopinjah v primerjavi z 38 (loss je vecji od gaina) zato je vedno pametno pri 39 stopinjah zbijat temperaturo.

STU-III ::

Amm, saj jo zbijaš, ko se tuširaš z vročo vodo, ne verjameš? Poskusi, ko boš imel priložnost. Ne bom govoril, ker nisem strokovnjak ampak, če se s hladno vodo tuširaš, po mojem samo še poslabšaš vse, ker telo ima z razlogom vročino in, če mu jo ti zbiješ, bodo bakterije samo še bolj napadle.
Line secured.

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Amm, saj jo zbijaš, ko se tuširaš z vročo vodo, ne verjameš? Poskusi, ko boš imel priložnost. Ne bom govoril, ker nisem strokovnjak ampak, če se s hladno vodo tuširaš, po mojem samo še poslabšaš vse, ker telo ima z razlogom vročino in, če mu jo ti zbiješ, bodo bakterije samo še bolj napadle.



Pri 39 stopinjah je zelo slaba ideja telo še dodatno segret. (če to ni z namenom da se spotiš)

Če drugega ne, se boš tuširal z vročo prho in šel nato v sobo normalne temperature. Takšne velike temperaturne spremembe pa samo silijo v prehlad.
Sicer pa če tebi to ugaja...super zate. Lepo da si našel nekaj kar te pozdravi. Meni bi to izjemno škodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Castiel je izjavil:

STU-III je izjavil:

Amm, saj jo zbijaš, ko se tuširaš z vročo vodo, ne verjameš? Poskusi, ko boš imel priložnost. Ne bom govoril, ker nisem strokovnjak ampak, če se s hladno vodo tuširaš, po mojem samo še poslabšaš vse, ker telo ima z razlogom vročino in, če mu jo ti zbiješ, bodo bakterije samo še bolj napadle.



Pri 39 stopinjah je zelo slaba ideja telo še dodatno segret.


Ti ga samo od zunaj segreješ za kratek čas, s čimer pobiješ sovražnike in telo potem avtomatsko normalizira temperaturo. Če pa jo ti nižaš, pa ne pobiješ sovražnikov temveč jim le omogočaš preživetje, telo pa bo kmalu spet zahajcalo in s tem ne narediš nekaj posebnega...

Sploh pa je dobro imeti te vroče prhe že, ko opaziš, da se ti je malo dvignila temp. in s tem preprečiš nadaljno višanje in mogoče celo bolezen samo.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Janac ::

pobiješ sovražnike? saj nismo med sv vojno

Castiel ::

STU-III je izjavil:



Ti ga samo od zunaj segreješ za kratek čas, s čimer pobiješ sovražnike in telo potem avtomatsko normalizira temperaturo.


nisi resen. Z vročo prho notranjost telesa ne boš segrel. Segrel boš samo kožo, ki jo boš potem izpostavil.

"sovražniki" ( :D ) so v notranjosti telesa, ne v koži.

Fora je v tem, da so visoke temperature zelo nevarne za telo, temperaturo moraš nižat. nujno.

Hyperthermia[edit]
Main article: Hyperthermia
Hyperthermia occurs when the body produces or absorbs more heat than it can dissipate. It is usually caused by prolonged exposure to high temperatures. The heat-regulating mechanisms of the body eventually become overwhelmed and unable to deal effectively with the heat, causing the body temperature to climb uncontrollably. Hyperthermia at or above about 40 °C (104 °F) is a life-threatening medical emergency that requires immediate treatment. Common symptoms include headache, confusion, and fatigue. If sweating has resulted in dehydration, then the affected person may have dry, red skin.

Human body temperature @ Wikipedia

Pregretje telesa je izjemno nevarno. Bistveno bolj nevarno verjetno kot bolezen, ki je povzročila visoke temperature in se jo da pozdravit z nekaj tabletam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Janac ::

Zdej mi je padla na 36,2

Castiel ::

lol iz 39 na 36 v 3 urah?

kaj si storil?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

2 tablete lekadola

STU-III ::

Castiel je izjavil:

STU-III je izjavil:



Ti ga samo od zunaj segreješ za kratek čas, s čimer pobiješ sovražnike in telo potem avtomatsko normalizira temperaturo.


nisi resen. Z vročo prho notranjost telesa ne boš segrel. Segrel boš samo kožo, ki jo boš potem izpostavil.

"sovražniki" ( :D ) so v notranjosti telesa, ne v koži.

Fora je v tem, da so visoke temperature zelo nevarne za telo, temperaturo moraš nižat. nujno.

Hyperthermia[edit]
Main article: Hyperthermia
Hyperthermia occurs when the body produces or absorbs more heat than it can dissipate. It is usually caused by prolonged exposure to high temperatures. The heat-regulating mechanisms of the body eventually become overwhelmed and unable to deal effectively with the heat, causing the body temperature to climb uncontrollably. Hyperthermia at or above about 40 °C (104 °F) is a life-threatening medical emergency that requires immediate treatment. Common symptoms include headache, confusion, and fatigue. If sweating has resulted in dehydration, then the affected person may have dry, red skin.

Human body temperature @ Wikipedia

Pregretje telesa je izjemno nevarno. Bistveno bolj nevarno verjetno kot bolezen, ki je povzročila visoke temperature in se jo da pozdravit z nekaj tabletam.


Ne vem, no prav. Če že misliš, da si pametnejši od zdravnika s 30+ leti izkušenj in od mojih lastnih izkušenj pa prav. Drugače pa internet ne ve vsega, to si zapomni.
Line secured.

Castiel ::

tudi zdravniki ne.

Ne bom pozabil kako me je zdravnica "zdravila" ko sem imel pljučnico in 41 vročine ko sem bil še otrok. Je rekla da naj pač ne merim koliko imam vročine in se bo že minilo. Trapa. Ne zaupaj vsakomur, čeprav je bližnji družinski član.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Invictus ::

Če te boli glava, vzemi aspirin migran. Nalij se vročega čaja in smukni v temo in posteljo.

Prešvicaj se. Dan, dva pa boš kot nov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

STU-III ::

@castiel

Več, kot pa nekdo, ki v pol minute nekaj izbrska na netu. Saj so ja šolani za to, sploh pa če ima toliko izkušenj... Pa meni vedno pomaga topla prha in vedno pridem izpod tuša z manj vročine, tako da ne mislim nehati s tem. Če si že 18let tako zbijam vročino in deluje, ne vem, zakaj si je nebi še naprej. Tudi logika makes sense glede tega toplega tuša.
Line secured.

Castiel ::

eno je če si 18 letnik, drugo pa bo ko boš star 50. ;)

STU-III ::

Castiel je izjavil:

eno je če si 18 letnik, drugo pa bo ko boš star 50. ;)


res je, starejši bom.
Line secured.

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Castiel je izjavil:

eno je če si 18 letnik, drugo pa bo ko boš star 50. ;)


res je, starejši bom.


in telo ne bo preneslo več kot 40 stopinj vročine. Še posebno možgani.

Sicer pa saj pravim, vsak zase najbolje ve kaj mu koristi in kaj škodi. Če tebi to koristi je to naravnost krasno. Super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali kdo prakticira "Cold shower"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312382 (3865) starfotr

Imunski sistem

Oddelek: Problemi človeštva
101338 (1221) zee
»

Kakšna je vaša "obramba" proti gripi in prehladu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10613674 (11315) IL_DIAVOLO
»

Bolezen, kako jo preprečiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415503 (13216) imagodei

Tuširanje z vročo vodo

Oddelek: Loža
496625 (5387) Ziga Dolhar

Več podobnih tem