» »

Windows nujna pomoč.

Windows nujna pomoč.

Trikon ::

Pozdravljeni,
na ta forum sem se prijavu v upanju, da mi lahko pomagate. Ponavadi vse rešitve na moje rač. probleme najdem tu gor razen tegale, ki Vam ga bo zdaj opisal.
Doma imam 3 računalnike. 2 z licenčnima Windowsa in enega nelicenčnega, med njimi Win7 z licenco. Pred enim mescem mi je nehal delovat internet. Včasih deluje 15min, včahis 5min, večinoma časa pa sloh ne. Če pa že deluje, deluje z hitrostjo počasnejšo do 56kb\s. Dva računalnika mam povezana z wireless-som enega na kabel.
Internet dela, ker imam na svojem računalniku Linux-se. V Linux-sih sem ustvaru VirtualBox, vanj inštaliru Windowse in glej ga, spet ne dela net. Razen če seveda če naredim bridging na Linux-se.
Meni se zdi ta problem tako čuden, da bolj ne more bit.

Seveda sem formatiral in na novo inštaliru vse tri računalnike, ma problem je še zmeri tu. Če pa nesem računalnik k sosedu ali pa h komu drugemu, pa net dela brez problema. Tudi če se povežem preko telefona, ki je brežično povezan na moj internet, mi internet dela.

Idej nimam več. Rešitve tudi ne. Ali so mogoče kake nastavitve v modemu ali v ruterju? ALi mi lahko pomagate?

salex ::

Ne vem koliko ti bom pomagal s tem, ampak sem imel podobno težavo, tako, da mi je internet delal na telefonu in mami na prennosniku, na mojemu laptopu ali pa računalniku pa ne. To se je dogajalo skoraj eno leto, in tudi portov se ni dalo odpirat. Ko so nam pa modem zamenjali (od tuš telekoma) z novejšim tipom, je pa vse spet normalno delalo, in od takrat naprej je internet delal normalno, in porte tudi lahko komot odpiram.

borut_p ::

Kolikor vem oz. so mi na ponudniku neta enkrat razlagali, ti dodelijo le 2 ip naslova. To pa pomeni, da imaš lahko samo dva compa gor priključena. Ko sem sklepal nov paket na T2 in jim razlagal, da imam trenutno tri compe na net priklopljene brez routerja so me vsi zabodeno gledal, kako da mi zadeva sploh dela.
Predlagam, da nabaviš router.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

bobby ::

ruter problem.

Ps: Linux se vedno pise v ednini, Linux (kot kernel) je eden, distribucij je pa vec.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Trikon ::

Vem da se Linux piše v ednini -samo slovnično izpade malo butasto. Pa tudi moja slovnica ni prfektna.

Interent imam od Amisa, ter njihov super ponoči svetlečni se beli modem. Prvi port gre v router Linksys, drugi TV. Iz ruterja mam kabel v računalnik in ostale računalnike povezane z wirelessom.
Zakaj imam tako narejeno? -To pa zato ker, modem oziroma router od Amisa ima dometa samo cca 10m. Jst pa mam staro hišo z debelino zidu 60cm kjer ta signal ne predere skozi. Preverjeno 100%
Ampak če se pa povežem diretko z modemom do Amisa,...........je spet isto sranje.,
Pa še en podatek tako, da malo še bolj naredim stvar zakonplicirano. V če ms-dos vpišem "ping www.google.com" dela vse prfektno.

Torej lahko sklepam po podanih komentarjih, da si morem menjat router/modem od Amisa?
Napisana beseda je dotik, ki lahko veliko pove o človeku, ki jo je napisal.

solatko ::

Windows 7 pač ni podprt z gonilniki. Poizkusi nadgraditi router, na Amis-u povprašaj kako je z modemom, morda so tudi modemi z zastarelim programjem. Če instaliraš XP, pa verjetno deluje normalno.
Delo krepa človeka

amigo_no1 ::

borut_p je izjavil:

Kolikor vem oz. so mi na ponudniku neta enkrat razlagali, ti dodelijo le 2 ip naslova. To pa pomeni, da imaš lahko samo dva compa gor priključena. Ko sem sklepal nov paket na T2 in jim razlagal, da imam trenutno tri compe na net priklopljene brez routerja so me vsi zabodeno gledal, kako da mi zadeva sploh dela.
Predlagam, da nabaviš router.
LP

Pri Amisu/Siolu 4 (pppoe), pri T2 3 ali 4 (če seveda nimaš statike).


Pred enim mescem mi je nehal delovat internet. Včasih deluje 15min, včahis 5min, večinoma časa pa sloh ne. Če pa že deluje, deluje z hitrostjo počasnejšo do 56kb\s.

Žal pišeš kot ženska ki kliče na servis in sprašuje v stilu: "imam zeleni avto, zakaj imam tako veliko porabo" ?
Kaj uporabljaš od wifi kartic ? Kam se povežeta wifi pcja ? Na Linksys ali Amis wifi router ?

Nastavi na Linksysu B način oddajanja za wifi.Tako počasi imho deluije zato, ker je signal čisto na meji.
Če imaš wrt54gl daj kot kak drug fw ima zvišaj moč oddajanja do max 70mW in prestavi na kanal 1 (ali 6/11 v tem vrstnem redu).Dobijo se tudi druge, boljše antene.

alternativni fw
http://www.polarcloud.com/tomato/
http://victek.is-a-geek.com/tomatoen.ht...
http://www.dd-wrt.com/site/index

antene:
http://shop.wlan-antene.net/

Interent imam od Amisa, ter njihov super ponoči svetlečni se beli modem.

Kateri model ? Deluje samo kot model ali modem/router ?

V če ms-dos vpišem "ping www.google.com" dela vse prfektno.

Na katerem pcju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Trikon ::

Dragi amino no1 najprej se lepo umiri. Obstajajo ljudje, ki se ne delajo pametni in vljudno brez se delat pametne vprašamo za nasvete na enemu zelo priljubljenemu forumu v Sloveniji. In zaradi takih kot si ti, postaja ta forum manj prilubljen.

Nisem tolko zaustal glede računalništva. Vse to kar si napaisal je tudi res. Ampak sem že vse preveru in pokušal na vse načine, da bi stvar delovala.

Če napišem da imam na vseh treh računalnikih isti problem potem lahko sklepaš, da na vseh treh računalnikih so isti problemi in sem na vseh treh isto poskušal.

Če bi malo prebral kaj sem napisal bi lahko iz tega razbral, da uporabljam amisov modem kot samo modem. In Linksys za router.

Obstajajo ljudlje, ki preberejo naslov knjige in na zadnji strani datum izdaje knjige. In potem se grejo kritike.

Sprašume samo formalnosti ne podorbnosti. In sn že dobu odgovor od zgoraj, bolj enostavno mislečih ljudi. Če bo to, to javim, če pa ne se bom obrnu nate.
Napisana beseda je dotik, ki lahko veliko pove o človeku, ki jo je napisal.

amigo_no1 ::

Moja kritika je dobronamerna, ne moremo ti pomagati če pišeš nekaj na splošno.

Lepo sem vprašal dosti stvari in na nobeno nisi odgovoril.

Imaš pa čas nekaj nabijati.Tudi prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

solatko ::

amigo_no1 - uporabnik ima prav, za splošno vprašanje, ponudi splošni odgovor, na konkretno vprašanje, pa daj odgovor če in ko ga imaš.
Delo krepa človeka

ToniT ::

Problem je v routerju (Linksys). Tam se ti je nekaj porušilo. Kaj pa je to, pa ne vem, ker ima kristalno kroglo trenutno BigWhale.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378970 (5080) Bakunin
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
442050 (1704) ...:TOMI:...
»

IPTV siol - pomoč prosim

Oddelek: Loža
174031 (3438) KTr1sk
»

nakup routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132782 (2442) amigo_no1
»

problem z wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
82499 (2380) podreberek

Več podobnih tem