» »

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Kolesarjenje, ko je svinjsko vroče.

Temo vidijo: vsi
««
5 / 38
»»

mr1two ::

In kje točno se pri omenjenih programih skriva ta funkcija? A misliš, da doma spremljajo vožnjo in navijajo- pa da tačas še podatkovno povezavo utegnem furat, da je vse realtime?
Če slučajno padeš ali kaj podobnega, če ne moreš poklicat ti nič kaj dosti ne pomaga... Razen če te kdo najde.

IMO ima jype že dobro osnovo za spisat aplikacijo in zapakirat v celoto, ki bi jo lahko tržil- konc koncev pa zakaj nebi nečesa sam naredil, če lahko.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

sammy73> V tem primeru bi prav prišla možnost, da bi ti aplikacija sama poslala klic na pomoč. Saj česa takega ne bi bilo tako težko ugotoviti: pospeški najprej nadpovprečno poskočijo, potem pa se lokacija neha spreminjati.

Ja, to je trivialno naredit, a še nisem, ker poskušam čim manj počet na telefonu (da se podaljša avtonomija).

fructal_jabolcnik> A misliš, da doma spremljajo vožnjo in navijajo- pa da tačas še podatkovno povezavo utegnem furat, da je vse realtime?

To je uredil sodelavec, tako da doma lahko spremljajo mojo lokacijo in nekatere podatke v realnem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mr1two ::

Recimo v mojem primeru, ker sem na delu, kjer se zelo rado zgodi, da sosedje ponudijo svoje mobilne storitve, tega ne kanim početi(nebi rad, da kasirajo po 5 evrov na furo zaradi data roaminga).
Enkrat sm sicer poskusu, sam je žrlo baterijo ko pr norcih. Za 2 uri je ostalo sam še kakih 15%, tko da ponavadi zgolj podatke uploadam po končani furi.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Sej vključiš data only when in home network. Meni s prenosom podatkov vsakih 10 sekund baterija zdrži več kot 8 ur.

driver_x ::

Saj ni treba, da pošlješ lokacijo vsako sekundo. Bolj problematično je, da ti ostale aplikacije, ki jih imaš nameščene, med tem ne počnejo kakšnih neumnosti.

jype je izjavil:

Ja, to je trivialno naredit, a še nisem, ker poskušam čim manj počet na telefonu (da se podaljša avtonomija)


Ali zato potem uporabljaš tekstovno datoteko namesto sqltite? Kaj pa uporabljaš za pošiljanje? Webservice, restfull, servlet ali kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

jype ::

sammy73> Kaj pa uporabljaš za pošiljanje?

Nič, ko pridem domov dam na računalnik.

sammy73> Ali zato potem uporabljaš tekstovno datoteko namesto sqltite?

Predvsem zato, ker je lažje delat z njo.

driver_x ::

Lažje? :|

Sam niti pomislil nisem na beleženje v tekstovno datoteko. Verjetno je kriva moja Java/EE preteklost ...

LeQuack ::

A je to debata o telefonih al o kolesarjenju, ko je svinjsko vroče?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

driver_x ::

Ko je svinjsko vroče je še toliko bolj pomembno, da imaš na voljo telemetrijo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

mr1two ::

Zadnje par fur sem opravil po single trailih- bolj ali manj zaraščenih.
Zanimivo za odpelat, še posebej, ko naletiš najprej na eno podrto drevo čez pot- prerezano, pa šeeno - prerezano, pri tretjem pa se je blo treba spodaj splazit :D
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

sammy73> Lažje? :|

Ja, bistveno. Če bi imel sqlite, bi moral itak izvozit v CSV, da bi lahko karkoli uporabnega narisal.

LeQuack> A je to debata o telefonih al o kolesarjenju, ko je svinjsko vroče?

A ti nimaš telefona s seboj, ko kolesariš po vročini?

driver_x ::

jype je izjavil:

Ja, bistveno. Če bi imel sqlite, bi moral itak izvozit v CSV, da bi lahko karkoli uporabnega narisal.


Jaz lokacijo pošiljam bodisi sproti ali pa potem doma vse naenkrat, vse preko Restful storitev, za katere ima Android dober API, sploh v kombinaciji s keširanjem v lokalni bazi. Doma potem te iste podatke iz tabele spravim na Google Maps. Res pa je, da vrednosti ostalih senzorjev ne izrisujem.

jype ::

Jaz dobim ven 100Hz (100 vrstic na sekundo) CSV datoteko za senzorje, NMEA-0183 vrstice za bluetooth in vgrajeni GPS in CSV za bluetooth merilec utripa Zephyr HxM.

driver_x ::

Koliko se ti pa lokacija vgrajenega in BT GPSa razlikuje? Ali potem dejansko lokacijo določaš na podlagi obeh podatkov?

blaz_ ::

jype je izjavil:

Jaz dobim ven 100Hz (100 vrstic na sekundo) CSV datoteko za senzorje, NMEA-0183 vrstice za bluetooth in vgrajeni GPS in CSV za bluetooth merilec utripa Zephyr HxM.

kje pa si kupu tale Zephyr HxM?
(ima kdo kakšen drug merilec utripa preko bluetooth in bi ga priporočal?)

A obstaja kakšen merilec utripa, da bi se lahko povezal bodisi na mobitel (preko bt-ja) bodisi na kakšno izmed ur (polar, ...)?
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

Senitel ::

Polar ima svoje igračke. Kolikor vem sta za BT praktično samo Zephyr HxM (naročiš direkt iz US) in Polar WearLink. Ostalo je vse čez ANT+, za katerega pa velika večina telefonov nima sprejemnikov.

jype ::

blaz_> kje pa si kupu tale Zephyr HxM?

Na Amazonu.

sammy73> Koliko se ti pa lokacija vgrajenega in BT GPSa razlikuje? Ali potem dejansko lokacijo določaš na podlagi obeh podatkov?

Povprečim glede na timestamp da dobim višjo natančnost, ja. Pa BT je na čelado pritrjen, tako da vsaj v gozdu in grapah malce bolje lovi kot tisti v žepu na hrbtu.

BlaY0 ::

@jype: Zakaj pa nucaš tako natančnost da uporabljaš dva GPS receiverja? A samo zato ker lahko? Verjetno BT tudi hitreje dobi fix.

Jaz ponavadi zadevo vžgem, dobim fix v 15 sekundah s pomočjo AGPS ter XTRA podatkov, potem pa dam tulifon v flight mode in mi zadeva dela 12 ur z OruxMaps v logging moudu.

jype ::

BlaY0> @jype: Zakaj pa nucaš tako natančnost da uporabljaš dva GPS receiverja? A samo zato ker lahko? Verjetno BT tudi hitreje dobi fix.

Da lahko vidim razliko med enim, drugim in povprečjem.

BlaY0 ::

Aha, testiraš GPS za enega od vendorjev? Koliko plačajo?

In, kakšne so razlike? So vredne omembe?

jype ::

BlaY0> Aha, testiraš GPS za enega od vendorjev? Koliko plačajo?

I'm not at liberty to discuss this further.

BlaY0> In, kakšne so razlike? So vredne omembe?

Z dvema antenama se mi količina "čudnih točk" zmanjša, za koliko je pa najbolj odvisno od terena. Po dolini Besnice z enim samim ne morem narediti točk po cesti, z dvema pa lahko vedno.

BlaY0 ::

Jaz se spomnim, da s smerjo nisem imel nikoli bistvenih problemov (je bilo vse v mejah natančnosti GPS-ja oziroma hitrosti primerno), bolj z višino.

A imaš telefon v zadnjem žepu majce?

jype ::

Ja, bluetooth GPS receiver pa na čeladi.

BlaY0> Jaz se spomnim, da s smerjo nisem imel nikoli bistvenih problemov

Saj ni nobenih bistvenih problemov, samo točke ležijo kakih 100m stran od ceste in včasih kakšna manjka in je potem med nekaterimi najvišja hitrost prek 200 km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Saj ni nobenih bistvenih problemov, samo točke ležijo kakih 100m stran od ceste in včasih kakšna manjka...

100m??? Zame je to bistven problem pri beleženju točk ;)

Meni za več kot 15m ne gre (s telefonom v zadnjem žepu):

http://maps.google.com/?q=http://blayo....

...tole gre večinoma po dolini in hosti.

jype ::

To ni nobena grapa, tole poglej:

driver_x ::

Jaz imam telefon v torbici pod sedežem in je sprejem čisto dober.

Limit-sky ::

Saj pa vsi vemo, da so jypetovi gadgeti najboljši. Lahko si celo sam sprogramira kako zadevo in si jo naloži. :))
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

Mi zavidaš, ane?

Ni treba - prodaš svojo ciglo pa kupiš dve novi, uporabnejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Limit-sky ::

Ne, ne programiram.
Pa tudi kolesarim ne.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Čudak.

BlaY0 ::

jype je izjavil:

To ni nobena grapa, tole poglej:

To maš ti nekej zheban. Al maš pa majco narobe obrnjeno (spredi/zadi) pa ga to shuka.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Čudak.

Imam pa vsaj telefon, ki dela.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

BlaY0> To maš ti nekej zheban.

Tam je konsistentno taka situacija. Pejt probat enkrat.

BlaY0 ::

Ej me pa res matra in bom šel enkrat drug teden pa da vidmo. Si probal morda različen čas? Recimo zjutraj pa zvečer?

w00tnes ::

Hm malo offtopic, po dolgem (res dolgem) času bi se spet spravil na kolo, vendar ga morem najprej nabavit (sicer kolo imam, vendar od 4. razreda OŠ, tako da mi je malo majhno). Večino bi se vozil po asfaltu in manj "razbitem" makedamu, tako da vrjetno pride v poštev treking kolo, mogoče s sprednjim amortizerjem? Potem kakšno velikost okvirja bi moral vzeti glede na 177/178cm višine (glede na neke tabele 21", ne vem pa koliko to drži)?

Gledal sem nekaj v temle stilu:
CTM twister

Mogoče še kak predlog za poceni (ne ravno najcenejša zadeva, ampak dober price/performance) čelado? (do 50€ npr?)

Lp :)

jype ::

BlaY0> Ej me pa res matra in bom šel enkrat drug teden pa da vidmo. Si probal morda različen čas? Recimo zjutraj pa zvečer?

Vsake par dni je dost satelitov dost visoko, da tist ovink "zvozi", ampak potem je pa problem nižje dol po Besnci, kjer spet ne vidš nobenga.

mr1two ::

@w00tnes
met crossover - sam sem jo vzel v črno beli kombinaciji, ker lepo sovpada z biciklom. Na mojo bučo lepo sede, solidno objame in zgleda še kr ok. Kvaliteta izdelave je kr na nivoju, tako da za ta denar misilm, da je precej dobra čelada. Kar sem drugega meril, recimo od alpine, mi ni tko dobro sedlo. Se ti pa splača it do Hervisa tudi pogledat, ker mislim, da imajo še vedno znižanje za čelade.
Si jo pa pred nakupom pomeri, ker ne paše vsaka čelada na vsako glavo.

LP
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

w00tnes ::

@fructal_jabolcnik:
Tale čelada izgleda fino, bom ob priložnosti skočil v hervis in jo poiskal. Tam sem zapazil, da naj bi imela rdečo LEDico, kam pa gredo baterije?
Hvala za predlog :)

Lp

mr1two ::

Nevem, če jo imajo v hervisu(prej ne kot ja, saj je tam nisem zasledil), vem pa da imajo akcijo-oz so jo imeli na čelade. Jaz sm jo nabavil pri lokalnem prodajalcu kolesarske opreme- ker sem jo tam pomeril in konc koncev je prišlo ceneje kot če bi jo prek pošte naročal.

EDIT: baterija je v tistem vrtljivem delu, kjer si nastavljaš obseg. Nisem razdiral ampak je zelo verjetno da gre za navadno gumbasto baterijo. Je pa en ok safety feature, še posebej če imaš samo odsevnike na peciklu :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Rias Gremory ::

Ali kdo ve koliko približno stane ketna? In katere podatke moram vedeti, da kupim pravo in kje jo lahko kupim?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jype ::

Zelo dobra veriga je 40-50 ojro, nižjih rangov so okoli 20-30, vedet moraš kakšno kaseto imaš zadaj (če imaš MTB najverjetneje Shimano, za 8 in manj, 9, 10 in več redne kasete so tri različne verige).

kitewing ::

driver_x ::

Danes sem spet prižgal Sports Tracker. Optimist! Spet mi je zresetiral telefon. Sedaj je domončno letel v digitalna večna lovišča!

mr1two ::

Meni pa zadnje parkrat lepo deluje, celo satelite najde v manj kot 15 sekundah. To je moj včerajšnji izlet klik in sem po poti srečal kar nekaj kolesarjev :).
Verjetno je to prvič in zadnjič da sem ga odpravil v tej smeri, saj sta 2 vzpona čisto brutalna. Na koncu mi je blo žal, da nism s seboj vzel kakšne čokoladice, ker me je že mal jemalo. Je pa bil liter in pol pijače dovolj za ta izlet, ker so bile tudi temperature precej prijazne. Malo oblakov lahko naredi ogromno razliko.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Rias Gremory ::

Wow, 62 km. :)
Koliko časa pa že kolesariš in kolikokrat na teden?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

ivanuscha ::

Zanimivo, meni Symbian verzijo Sports Trackerja ni se niti enkrat resetiralo. Nobenih tezav. Meni je program enostavno fenomenalen.

mr1two ::

Kolesarim od marca-aprila letos(in od takrat sm tudi zgubu švoh 15 kg). Prej sem se peljal na stari železni meridi, ampak ko sm poskusu en boljši bicikelj- trek 6500, sm si mogu kupit neki bolšga-tko da sm vzel Canyona :). Kolesarim pa 3 ali večkrat na teden- kak dan tudi dve turici(po 15 km- vzpon in pol spust po single trailih)- zadnč sm pršu poln nekih mehurjev dol, ker je vse zaraščeno ;((.

BTW- ta fura je bla narjena na 2.25(schwable noby nic) in 2.2(geax saguaro) mtb pnevmatikah, sedaj ravnokar razmišljam o nakupu cestnih, ker se mi zdi, da se bom tudi po cesti mal več vozu.
A so te vredne svojga dnarja? schwable marathon ?
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Te gume so dobre za premagovat razdalje. Niso posebno učinkovite (kar se tiče oprijema, kotalnega upora), so pa vzdržljive, zdržijo po več deset tisoč kilometrov (asfalta, bolj zoprn teren jih hitreje uničuje).

mr1two ::

Dobro- potem bi bile solidna izbira za izlete, ne pa tolko za dirkat. Bom še malo razmislil. :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Jaz imam na njih zdaj narejenih nekaj nad 8kkm in so praktično še vedno kot nove, samo malce trše so postale. Dokler se zavedaš, da na njih ne smeš polagat, so super.
««
5 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220197 (13024) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549499 (42788) BigWhale

Več podobnih tem