» »

Day Z

Day Z

Setsuno ::

Treba je vedeti da je igra v tako rečeni alpha, čeprau je rocket rekel da je bolj pre-alpha kot pa alpha. contenta bo čez par meseceu veliiiiiiko več. še posebej ko se notri dodajo vozila in nabiraje stvari

GabrieLeo ::

Aja pa res... Vozila. Zakaj prej nisem pomislil da nekaj manjka :))

medenko ::

torej 24€ potem ni tako veliko?

Good Guy ::

mater me mika da bi ubavu tokle ;)

edin kar se bojim da se bom prehitro naveliču
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

connel ::

Sploh ni veliko za tako igro. Če boš igral s skupino ni šans da se naveličaš, igram dayz, mod in sa že dolgo dolgo časa pa se še nisem naveličal, vedno se nekaj dogaja.

Good Guy ::

Evo sm kr nabavu ;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

glistovje ::

ne pričakujte prevec od alphe, ta dobru še pride :)

ShinseiYama ::

Alpha je že zdaj boljša kot DayZ Mod, v nekaterih pogledih če ne celo v vseh.

Res je da je veliko hroščev, ter nekaterih določenih problemov, kot je DC,ALTF4,Ghostanje,Loot jumping... a vse to in še več bo odpravljeno po par izdanih popravkih za igro.

Naša skupnost igra na polno trenutno in zabave je veliko, kaj šele smeha, ubijamo,ropamo,zasledujemo,umiramo,polnimo vrečkice z krvjo,zastrupljamo ter se zajebavamo itd.
Samo Včeraj smo zasledovali 4 ljudi v teamu dobrih 30min, nakar smo jih obkolili in prerešetali he he, tudi mi smo bili štirje, po tistem smo nadaljevali pot proti NWA kjer smo ubili še 2, ter po zgrešeni komunikaciji našega petega, ki se je želel pridružiti he he, sledil je manjši rage quit.

Igram z zelo veliko ljudi v naši skupnosti, z raznimi streamerji, znanci itd. in do zdaj še nobeden ni obžaloval nakupa, kjlub temu da se vsi gdaj jezimo zaradi hroščev, a vedeti moramo da je to alpha.

Deluje definitivno bolje kot MOD, in spet imam tisti dobri stari občutek, ki sem ga imel v začetnih dneh ko je izšel DayZ Mod.

Jup izgleda da prihajajo zelo dobre stvari v igri, komaj čakam.

Zgodovina sprememb…

def0r ::

Ni se boljsi bo pa najbrz cez pol leta. Malo orozij, ni vozil se pa kakor vem se loot samo respawna trenutno samo ob server restartu ali pac?

ShinseiYama ::

No ja ali je boljši ali ne je itak odvisno od percepcije posameznika, zame osebno je že zdaj boljša igra od modifikacije.

Ja predmeti se nanovo ustvarijo ob restartu serverja kar je okoli 4 ure.

def0r ::

Jaz bom tudi mogoce vzel standalone ko malce loot pofixajo :) Se mi ne da server hopat da dobim loot lahko predno ga drugi poberejo. Samo poprasam kako je pa kaj z lagom in zombiji ali lazje z meele weaponom zadanes v standalone ker v dayzmod kdaj pa kdaj tudi po 10x mahnem da ga zadanem sploh :) (na razlicnih serverjih 30~ ping)

GabrieLeo ::

Ja je izboljšano. Zombiji ne legajo več tako kakor v dobrem starem modu. Malo bolj je pofiksano vse skupaj

kratos ::

Evo danes sem prvič nasploh igral dayz, po nekaj pregledanih videih gameplaya sem jo kar kupil prek steama. Na začetku sem se slabe pol urce zafrkaval z nastavitvami in premikanjem (ki se mi zdi precej leseno, vendar verjetno zaradi tega ker nisem navajen), nato sem začel raziskovat in v tej eni urci igranja igre našel presenetljivo ogromno trupel ljudi in nobenega zombija, kar mi je bilo malce čudno saj naj bi bil to zombie špil ? ampak dobro, se zavedam da je pre-alpha. Server je bil izropan vseh stvari in sem šele zadnjih 10minut igranja dobil neko gnilo sadje, kapo ter rokavice od nekega trupla ki je zbuggano stalo ter krvavelo v steni. No na koncu sem ponesreči skočil iz 4 nadstropja nekega bloka med begom pred manijakom z puško in umrl na pravtako lesen način.

Precej zabaven špil ki ima ogromno (res ogromno) potenciala, vendar bomo videli kaj bodo z tem naredili. Zaenkrat pa ga bom igral z zadržkom dokler ne pride kakšen patch ki bo popravil najhujše svinjarije v kodi.

Good Guy ::

Serverji se resetirajo vsake 4 ure kar pomen da se takrat loot nazaj pojavi.

mene zanima kako prešaltam iz first person view?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kratos ::

enter pritisneš

Setsuno ::

Drgače jim je prioriteta sedaj major buggi in pa server optimization, da bodo lahko dali not več zombijeu in seveda njihov respawn, ker zdele je npr 2000 zombijeu na mapi ampak se ne respawnajo. In pa kasneje item respawn. Pol pa ostalo ^^

kratos ::

Za stability updejti bi mogl takoj it delat na combat sistemu, ker je tako lesen da je kar hudo gledat...

edi123 ::

ShinseiYama kak imaš nick na Steamu? Bi se pridružo. Mam pošteno založen karakter pa ne najdem nikoga nikjer sem pa na vzohdnem letališču trenutno.

def0r ::

Malce prevec zabugan je. Ko se malce nagearam me 2x ali notri v stavbo zasteka da ne morem vn ali mi merek zasteka v tla ko pa reconnectam pa mi resetira char.

vozlov225 ::

Jaz sem se tudi odločil kupiti to na Steam sale-u. Sicer Armo CO in DayZ mod, ampak moja neumnost, imam laptopa (y560). Grafično hudičevo zahteven špil, ter dodatno bi potreboval recimo 16 tipkovnic za vse funkcije. Dokler ne bo novega kompa, ne bom igral, ker nočem zaradi slabega kompa izgubiti vse volje do DayZ (ki na youtubeou izgleda hudičevo dobro)

def0r ::

Si poskusil kaj "tweakov"? Pa fpsji v modu so tudi odvisni velikokrat od serverja samega.
http://www.reddit.com/r/dayz/comments/1...

vozlov225 ::

Hvala, se bom v prihodnjih dneh malo poigral :)

Setsuno ::

Ti sploh pol nisi kupu dayz standalone pol ampak boš igrau mod katerega se sploh ne podpira več. Ker Dayz SA ni biu na steam salu

BladE_ ::

@Setsuno... saj je napisal, da ni kupil standalone ampak Arma(mod)... to da nebi bilo podpore ali pa kaj podobnega ne drži!
Akcija - Reakcija

Setsuno ::

To drži rocket že 1 let ne dela nič več na dayz standalonu in je biu glavni pri temu projektu, ubistvu se dayz mod zlo mau igra nasploh in je bl epoch in dayz origin

bajsibajsi ::

Izgleda, da (se) tudi na dayz standalonu ni kaj dosti delal...

def0r ::

Setsuno je izjavil:

To drži rocket že 1 let ne dela nič več na dayz standalonu in je biu glavni pri temu projektu, ubistvu se dayz mod zlo mau igra nasploh in je bl epoch in dayz origin

Kakor vidim je dayzmod 1500 serverjev, in epoch 3000 serverjev. Sam raje igram standardnega daymod... epoch mi je resno cuden.

Setsuno ::

bajsibajsi je izjavil:

Izgleda, da (se) tudi na dayz standalonu ni kaj dosti delal...


Ker se spil na novo lahka nardi v 16 mesecih z skupino 6ih ljudi ane. Ti že veš

bajsibajsi ::

Seveda se lahko naredi.

Poleg tega je tukaj bore malo novega, ampak bolj ali manj le modificiranje starih jajc. Niti Arma 3 RV 4 pogona ni... oz. je kao modified.. modified my ass.

Zagovarjaj igro, tega ti nihce ne brani - tudi sam sem bil precej v Dayz modu, ampak delaj to dosledno, objektivno in upraviceno. To kar so v 18 mesecih naredili, je milo receno srednja zalost.

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Standalone še nisem igral sem pa kar dobro pregledal gameplay in me ni niti malo navdušil. Arma sistem se mi zdi veliko boljši, ko bi le zadeva delovala malo lepše in bolj tekoče, predvsem ciljam na bugge, ki jih je malo morje...
Akcija - Reakcija

kratos ::

Sicer nisem igral nikoli dayz moda vendar se kar strinjam z @bajsibajsi. Sicer mi je špil všeč vendar popravke dajejo ven polžje počasi (glede na to kolk malo stvari je popravljenih/dodanih v posameznem patchu) in če bo šlo z tem tempom še naprej nevem če bo kaj kmal igra v igralnem stanju. Pa saj so dobili nevem kolk miljonov denarja, za tak denar bi lahko zaposlili še in še programerjev in odprli normalen studijo, vendar zakaj če si lahko denar razdelijo in špil vlečejo v nedogled.

def0r ::

Trenutni produkt bi primerjal bolj z kickstarter z nakupom si pledgal denar za igro in oni ti omogocijo igranje alphe in spremljanje razvoja igre ali mogoce bolj kakor preorder. Kaksno pretirano pritozevanje se mi zdi resno neumno.

Se posebej logika "dobili so pred pol mesca denar! Zakaj zdaj ne releasajo vsakodnevno updatov..." sigurno bodo najeli se dodatni staff samo ti pricakujes extremno hitre napredke v roku pol mesca zdaj ko imajo vecji budget? Noben te ni prisilil k nakupu se posebej ko so sami napisali...

We strongly advise you not to buy and play the game at this stage unless you clearly understand what Early Access means and are interested in participating in the ongoing development cycle.


Sam igram bolj dayzmod ker je standalone alpha se bolj uboga.

Inventory, addoni za weapone, bolj optimiziran engine (v dayzmod imam 10-25fps, v dayz standalone 30¨fps skoraj konstantno),... se mi zdi dosti boljsi design kakor je v modu.

kratos ::

Saj se ne pritožujem nad špilom ker vem da je pre-alpha vendar sem resno pričakoval patche bolj pogosto oz. bolj razširjene. O tem da ni dovolj ljudi za kaj takega mi pa ne govori, se spomnim minecrafta ko sem ga nabavil na release date in so patchi prihajali redno in vsebovali ogromno popravkov/dodatkov v primerjavi z tem... Noja saj se ne pritožujem, pač počakat bo treba kakšno leto preden kaj spacajo skup, še bolje mogoče me pa mine do takrat in nebom zabijal časa za take bedarije :D

def0r ::

Saj redno prihajajo?

http://steamcommunity.com/games/221100/...

Prvo popravljajo najvecje probleme pri igranju tale rubberbanding je bil resno resno resno anoying. Minecraft in tole primerjas :/

Sale_One0 ::

Fantje in dekleta, ladies N' gents, humblebundle.com ima weekly bohemia akcijo ce koga zanima, ce vplacas 6$ ali vec dobis 8 bohemia iger, oz. ce stejemo se DayZ in vse ostale mode se stevilo poveca za faktor 3 sigurno.
Si vis pacem, para bellum.

Jst ::

Kupil sem DayZ na Steamu za 20EUR in kar vidim, igra VELIKO obeta. Težko je najti normalnega partnerja, s katerim se lahko pogovarjaš, ampak se nas je našlo 4 skupaj in skupaj bluzimo. Super zadeva.

Igra kdo tukaj?


---

Ker je igra v aktivnem razvoju, pa moram opozoriti, da dela zelo slabo, ni nič optimizirana, pa skoraj pred vsakim igranjem jo moraš posodobiti, ker so developerji aktivni in takoj kar naredijo, dajo na razpolago. Če jo kupiš, si lahko tudi aktivno vključen v razvoj. Developerji so veseli vsakega feedbacka. Torej, ni za vsakega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pilee ::

Pozdravljeni,ce kdo igra naj pride na moj TeamSpeak3 85.236.105.30:10137

jncar ::

A to moraš prej kupit Arma 3, ali je to prov druga igra?

Killermode ::

jncar je izjavil:

A to moraš prej kupit Arma 3, ali je to prov druga igra?

Samostojna igra.

def0r ::

Ne priporocam da kupis jncar :) Vsaj dokler ne dodajo kaj vec stvari je dokaj boring naokoli tecti.

jncar ::

Pa kolikor sem bral kar redno upgradujejo.

def0r ::

Ga, ampak nic kaj taksnega da bi me prepricalo da bi ga kaj igral. Dokler ne dodajo vehiclov pa loot respawn se mi zdi malce bv :) Prevec casa traja da si najdes stvari, je bolj zabaven klasicni dayz.

Red_Mamba ::

def0r je izjavil:

Ga, ampak nic kaj taksnega da bi me prepricalo da bi ga kaj igral. Dokler ne dodajo vehiclov pa loot respawn se mi zdi malce bv :) Prevec casa traja da si najdes stvari, je bolj zabaven klasicni dayz.


sj ni treba rambota igrat da te vsak ubije se predno se nabildas :)

Jaz lovim folk po mestih s snajpo. Velik bolj zanimivo ko pa okoli iskat stvari.
Dat cat&mouse game :P

Jst je izjavil:

Kupil sem DayZ na Steamu za 20EUR in kar vidim, igra VELIKO obeta. Težko je najti normalnega partnerja, s katerim se lahko pogovarjaš, ampak se nas je našlo 4 skupaj in skupaj bluzimo. Super zadeva.

Igra kdo tukaj?


---

Ker je igra v aktivnem razvoju, pa moram opozoriti, da dela zelo slabo, ni nič optimizirana, pa skoraj pred vsakim igranjem jo moraš posodobiti, ker so developerji aktivni in takoj kar naredijo, dajo na razpolago. Če jo kupiš, si lahko tudi aktivno vključen v razvoj. Developerji so veseli vsakega feedbacka. Torej, ni za vsakega.


Jaz igram, ampak trenutno sam lutam okoli.
In pocim vsakega k mi pride naproti. So me preveckrat fentali na bedne fore :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

vicjo ::

Pozdravljeni, vabljeni na ogled teme o Slovenskem Dayz serverju.

DayZ Slovenia Server

Pa pridite kej pogledat na server :D

vicjo ::

Pozdravljeni,

s prijatelji smo že stari igralci DayZ-ja. Igrali smo dayz mod, standalone, epoch, en kup različnih map itd.

Prišli smo do zaklučka da je SA brezveze, epoch sicer zanimiv za pvp - ampak igra je zgubila svoj originalni čar,
(permanent death nima več takega učinka, če spawnaš pred Trader Cityjem). Zato smo se vrnili k originalnem Dayz Modu, ki se je medtem tudi pridno razvijal.
Osnovna razlika med Modom in recimo Epochom je da je v modu (1.82), veliko težje preživet že na praznem serverju. Jesti in piti je treba pogosto,
zombiji imajo faking unreal domet in odzivnost, skoraj obvezno je loviti živali za preživet in tako naprej. In odločili smo se tudi, da postavimo verjetno prvi
Dayz Slovenia server. Nekaj osnovnih značinosti:

Orig name: DayZ Slovenia-5KM WIEW DISTANCE-HARDCORE-NEW LOCATIONS -
Map: Chernarus
Mod: Dayz 1.8.2
Max Players: 40
Admin/Developer: Slowekistan
Requirements: Arma2&ArmaOA in Dayz Launcher (0.0.0.7) preko katerega pobereš Dayz Mod 1.8.2.
IP: 46.4.58.205:2602

Server features
- 5km view distance
- survivor loot and 100+ vehicles
- loot, zeds spawn while in vehicle
- more loot spawn points
- day,night cycle UTC -3
- CPC nametags, line of sight 50m
- server restarts at 6,12,18,24 hours
- take clothes
- rare weapons (KSVK, SVD NSPU)
- lootable woodpile, hatchet in a log (WIP)


Additional locations
- 9 Aid stations
- Expanded Vibor
- Mil. base Bor (NATO)
- Mil. base Gvozdno (NATO)
- North cave
- Mishkino tower
- Otmel village
- Aircraft Carrier

Server Rules
TEXT SIDE CHAT - FREE SPEECH
VOICE SIDE CHAT - NOT ALLOWED
ALL PLAYER TYPES WELCOME

V server je bilo vleženega veliko truda, skoraj vsi parametri so prilagojeni,
view distance je 5km, loot tables so prirejene, veliko novih loot spawn pointov, veliko vozil - tudi oboroženih, balancano orožje.
Nekje se spawna samo rusko orožje nekje pa samo ameriško. Upgrejdani heli crashi, ki jih je sedaj 5, letalonosilka z rezervoarjem za tankat heliče.
Popolnoma spremenjen način spananja zombijev, sedaj se spawnajo prej, tudi če si v vozilu. Isto je z lootom.



Skratka, vloženega je bilo veliko dela, načrtov je še tudi veliko samo playerjev ni :D
Zato ste vsi vabljeni, če kdo rabi pomoč z updejti smo tudi na voljo. Zelo bomo veseli vašega obiska/komentarja/predloga. Lep Pozdrav

Pesimist ::

valda ni playerov ce je ze Arma 3 vuni.

Killermode ::

Pa standalone.

vicjo ::

Pesimist: Ja samo za Arma 3 še ni dayz moda. Oz neki baje je ma ni na nivoju.

Glede SA pa morm rečt da je lih včeraj prišel na naš server nek Janez, (igralec SA) in se čudil da kako je to bolše optimizirano. Že samo vozila/barke/heliči postavijo mod stopničko višje.

jncar ::

Čez eno uro bodo na experimentalu vozila uvedel.

flisak ::

bump (a kdo igra standalone)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arma 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6311325 (520) oo7
»

Najboljša survival igra?

Oddelek: Igre
486089 (2836) Berserker
»

H1Z1

Oddelek: Igre
334571 (1903) oo7
»

The War Z / Infestation: Survivor Stories

Oddelek: Igre
353961 (2960) Leprechaun
»

WAR-Z je released :)

Oddelek: Igre
81545 (1205) Pesimist

Več podobnih tem