» »

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Ocenjevanje fotografij ter nasveti

Temo vidijo: vsi
««
8 / 62
»»

jype ::

Super Sonic> Zakaj nimaš boljšega objektiva in fotoaparata z več ISota? ;D

Sej mam, sam takrat še nism mel.

borges ::

No, moj point je v tem, da ima to, kakšno opremo imaš, bolj malo veze s tem, kako dobre fotografije delaš. Ja, če nimaš makro objektiva ali makro obročkov (a kdo sploh ve, kaj so to? :O), boš bolj težko napravil makro fotografijo. Seveda lahko škljocaš vsepovprek in kakšna fotografija ti bo tudi uspela (Juretova slepa kura). Če pa se hočeš res izboljšat, potem pa se moraš malo poglobiti in ugotavljati, kaj je to, kar fotografijo naredi dobro.

En dober članek na to temo je tukaj: http://www.fotocommunity.com/info/Helsi...

Super Sonic ::

No, moj point je v tem, da ima to, kakšno opremo imaš, bolj malo veze s tem, kako dobre fotografije delaš

Dokler delaš v okvirju aparata je res tako (in tudi sicer se strinjam z napisanim).

Ampak, ko nekdo hoče, naprimer, iskat umetnost v športni fotografiji, mu boš predval o Henrij Cartier Bressonu, ali ga boš poslal po aparat in objektiv, ki ga bo potreboval? Ko nekdo hoče slikat nekaj pod vodo, mu boš razlagal, da naj se poglobi vase, ali ga boš poslal po primerno opremo? Je kar dolg seznam različnih vrst fotografij:
http://www.mediacollege.com/photography...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jype ::

mn1970> Ja, če nimaš makro objektiva ali makro obročkov (a kdo sploh ve, kaj so to? :O), boš bolj težko napravil makro fotografijo.

To pa ni res:

17-85mm 4.0-5.6:

70-300mm 4.0-5.6:


Se pa res da lepše delat z dobrim makro objektivom:

borges ::

Super Sonic je izjavil:

No, moj point je v tem, da ima to, kakšno opremo imaš, bolj malo veze s tem, kako dobre fotografije delaš

Dokler delaš v okvirju aparata je res tako (in tudi sicer se strinjam z napisanim).

Ampak, ko nekdo hoče, naprimer, iskat umetnost v športni fotografiji, mu boš predval o Henrij Cartier Bressonu, ali ga boš poslal po aparat in objektiv, ki ga bo potreboval? Ko nekdo hoče slikat nekaj pod vodo, mu boš razlagal, da naj se poglobi vase, ali ga boš poslal po primerno opremo? Je kar dolg seznam različnih vrst fotografij:
http://www.mediacollege.com/photography...


Mimogrede, HCB je bil fotoreporter.

Si prebral članek? Si ga razumel? 5 avtobusnih linij ni pet različnih vrst fotografiranja, ampak ena vrsta z več predstavniki. In če se hočeš izboljšat, potem moraš malo naštudirat, kaj je to, kar loči dobre fotografije od slabih in potem se truditi, da imajo tvoje fotografije nekaj dobrega. In če si dovolj vztrajen, ti bo uspelo.

jype je izjavil:

mn1970> Ja, če nimaš makro objektiva ali makro obročkov (a kdo sploh ve, kaj so to? :O), boš bolj težko napravil makro fotografijo.

To pa ni res:

17-85mm 4.0-5.6:

70-300mm 4.0-5.6:



Nobenih detajlov očesa ne vidim?! Kot npr. tukaj Macro photography @ Wikipedia

Sicer pa je stvar debate, čemu rečemo makro fotografija, zato sem tudi napisal "bolj težko".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borges ()

T-h-o-r ::

oh wow, jaz tudi delam "makro" posnetke rožic in žuželk z ubogim 18-200, sam se žile na lističih ne vidijo z mikroskopsko natančnostjo


so what, fuck you


:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

mn1970> Nobenih detajlov očesa ne vidim?!



mn1970> Sicer pa je stvar debate, čemu rečemo makro fotografija, zato sem tudi napisal "bolj težko".

Ta je 1:1 z makro objektivom, pa se ne vidi očesnih detajlov:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Super Sonic ::

Si ga razumel? 5 avtobusnih linij ni pet različnih vrst fotografiranja, ampak ena vrsta z več predstavniki.

Jaz te čisto razumem in kot sem že rekel, se načeloma precej strinjam z napisanim, ampak so stvari, kjer vseeno rabiš opremo, ti pa tega enostavno ne priznaš, bodisi razumeš. In marsikdaj ne gre zato kaj lahko narediš, ampak kaj hočeš narediti.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

borges ::

jype je izjavil:


mn1970> Sicer pa je stvar debate, čemu rečemo makro fotografija, zato sem tudi napisal "bolj težko".

Ta je 1:1 z makro objektivom, pa se ne vidi očesnih detajlov:



Saj ni vsaka fotka z makro objektivom makro fotografija ... Z makro objektivi lahko delas tudi čisto lepe portrete ...

Očesnih detajlov se ne vidi, ker nisi bil dovolj blizu.

jype ::

mn1970> Očesnih detajlov se ne vidi, ker nisi bil dovolj blizu.

Bližje ne morem fokusirat (muha je velika 7mm).

borges ::

Super Sonic je izjavil:

Si ga razumel? 5 avtobusnih linij ni pet različnih vrst fotografiranja, ampak ena vrsta z več predstavniki.

Jaz te čisto razumem in kot sem že rekel, se načeloma precej strinjam z napisanim, ampak so stvari, kjer vseeno rabiš opremo, ti pa tega enostavno ne priznaš, bodisi razumeš. In marsikdaj ne gre zato kaj lahko narediš, ampak kaj hočeš narediti.


Seveda rabiš opremo. Ampak, ni bistvo v opremi (čeprav v določenih primerih brez prave opreme ne gre - npr. podvodna fotografija, šport ...), ampak v fotografu.

jype je izjavil:

mn1970> Očesnih detajlov se ne vidi, ker nisi bil dovolj blizu.

Bližje ne morem fokusirat (muha je velika 7mm).


Objektiv pa je kakšen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borges ()

Super Sonic ::

Sicer pa je stvar debate, čemu rečemo makro fotografija


Lahko je stvar debate, ampak načeloma se kar ve za kaj se gre -> "Macro photograph is one in which the size of the subject on image sensor is life size or greater."

Seveda rabiš opremo. Ampak, ni bistvo v opremi (čeprav v določenih primerih brez prave opreme ne gre - npr. podvodna fotografija, šport ...), ampak v fotografu.

Ja, se strinjam, ampak če zgodbo kontra zapelješ, je enako. Če bi bilo pa tako, da smo vsi enaki fotografi, bi samo oprema odločala, kar pa skoraj nikoli ne. Todaj jaz ti govorim, da so lahko dobri fotografi še boljši, če imajo na razpolago tisto, s čimer lahko nafutrajo svojo domišljijo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jype ::

mn1970> Objektiv pa je kakšen?

Canonov EF 100mm makro (L IS).

borges ::

Super Sonic je izjavil:


Seveda rabiš opremo. Ampak, ni bistvo v opremi (čeprav v določenih primerih brez prave opreme ne gre - npr. podvodna fotografija, šport ...), ampak v fotografu.

Ja, se strinjam, ampak če zgodbo kontra zapelješ, je enako. Če bi bilo pa tako, da smo vsi enaki fotografi, bi samo oprema odločala, kar pa skoraj nikoli ne. Todaj jaz ti govorim, da so lahko dobri fotografi še boljši, če imajo na razpolago tisto, s čimer lahko nafutrajo svojo domišljijo.


Obratno nima smisla zapeljati, ker nikakor ne moremo biti vsi enaki fotografi.

Sploh pa moja trditev je, da lahko dober fotograf naredi boljšo fotografijo s slabšo opremo, kot pa slab fotograf z dobro. Zato se je treba osredotočiti na to, kako postaneš boljši fotograf in ne na to, kateri fotoaparat/objektiv boš kupil, da "bo delal" boljše fotografije.

Presenečen boš, če ti povem, da imajo dobri fotografi običajno le nekaj fotoaparatov/objektivov, ki jih neprestano uporabljajo - zato ker natančno vedo, kaj lahko z njimi naredijo - in ne skačejo za vsako novostjo, ki pride na trg.

jype je izjavil:

mn1970> Objektiv pa je kakšen?

Canonov EF 100mm makro (L IS).


Fotoaparat pa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borges ()

jype ::

mn1970> Sploh pa moja trditev je, da lahko dober fotograf naredi boljšo fotografijo s slabšo opremo, kot pa slab fotograf z dobro. Zato se je treba osredotočiti na to, kako postaneš boljši fotograf in ne na to, kateri fotoaparat/objektiv boš kupil, da "bo delal" boljše fotografije.

To se seveda strinjamo.

mn1970> Presenečen boš, če ti povem, da imajo dobri fotografi običajno le nekaj fotoaparatov/objektivov, ki jih neprestano uporabljajo - zato ker natančno vedo, kaj lahko z njimi naredijo - in ne skačejo za vsako novostjo, ki pride na trg.

No, to je odvisno od tega, s čim se ukvarjajo. Večina športnih fotografov pograbi vsak nov body, ker preprosto omogoča večji izkoristek tistih par milisekund, ki odlične fotografije ločijo od dobrih.



(Ta je sicer nastala po naključju - če bi na tekmi in iz boljšega zornega kota, bi se ziher odlično prodala.)

Super Sonic ::

Presenečen boš, če ti povem, da imajo dobri fotografi običajno le nekaj fotoaparatov/objektivov, ki jih neprestano uporabljajo

Dober fotograf, hočeš rečt, priznan - je tako, poznam in vem. To pomeni prej, da se ne spuščajo na druga področja, kot karkoldrugega. Če je pa to slabo ali ne, pa vedo sami najbolje; za ljudi okoli je itak vseeno.

Zato se je treba osredotočiti na to, kako postaneš boljši fotograf in ne na to, kateri fotoaparat/objektiv boš kupil, da "bo delal" boljše fotografije.

To je menda vendarle jasno vsem.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

T-h-o-r ::

jype, s kakšnimi nastavitvami si slikal konja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Good Guy ::

fantje



Se mi zdi smešno ko pridejo stranke jokcat kako jim je nekdo zamuštral vse fotke(recimo od poroke), ko pa ima ta oseba super duber fotoaprat in opremo pa še po nizki ceni je vsde nareu

jype ::

T-h-o-r> jype, s kakšnimi nastavitvami si slikal konja

Model: Canon EOS 40D
Slikano: 15. mar, 2008 ob 13:44
Svetlobna prepustnost: f/2.8
Goriščna razdalja: 95.00 mm
Ekspozicija: 0.0013 (1/800) s
Fleš: Ne
ISO ekviv.: 100

Good Guy> Se mi zdi smešno ko pridejo stranke jokcat kako jim je nekdo zamuštral vse fotke(recimo od poroke), ko pa ima ta oseba super duber fotoaprat in opremo pa še po nizki ceni je vsde nareu

Z dobrim fotoaparatom je dejansko bistveno lažje pokvarit fotografijo kot s trotlco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

borges ::

jype je izjavil:

mn1970> Objektiv pa je kakšen?

Canonov EF 100mm makro (L IS).


Potem si verjetno pretirano zmanjšal resolucijo za na web. V originalu bi se morale videti oči. Če je bilo slikano z EOS 40D glej za primerjavo:

http://www.flickr.com/photos/41349641@N...

in

http://www.flickr.com/photos/41349641@N...

Super Sonic ::

ko pa ima ta oseba super duber fotoaprat in opremo pa še po nizki ceni je vsde nareu

Sem videl dva ali tri take na porokah. To jim težko rečeš fotografi, ker imajo res vrhunsko opremo, dober avto, obleko, stoji pa tam kot eni limeln in niti ne poiskuša kamere premaknt, kaj šele, da bi se odkopal iz mesta in poiskal drugi kot. Tko pač je s tem danes, folk tudi dosti gleda na $ in ponavadi je vodilo samo to.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

T-h-o-r ::

in ne vem, zakaj na tej 5. strani tako vneto meče v en koš amaterske, ljubiteljske fotografe in profije


logično, da nekdo z drago opremo še ni profi, ampak če ga fotografija veseli in z njo zabija čas, ne vem kaj je narobe, da si nakupi stuff, če ima keš za to
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

mn1970> Potem si verjetno pretirano zmanjšal resolucijo za na web. V originalu bi se morale videti oči.

Ja, saj se jih, ampak ker nisem imel ustrezne osvetlitve, se jih vidi slabo.

Super Sonic ::

logično, da nekdo z drago opremo še ni profi, ampak če ga fotografija veseli in z njo zabija čas, ne vem kaj je narobe, da si nakupi stuff, če ima keš za to

S tem ni nič narobe, narobe je, da folk ob življenskih dogodkih potem nima ravno nekih dobrih fotografij oz. tistega kar si je predstavljal. V tem je problem. Eden od unih treh asov, ki sem jih imel priložnost gledat na porokah, je celo pozabil poslikati natikanje prstana. Dost nerodno če mene vprašaš. Če pa kdokorli fotka za zabavo z 10 jurjev vredno opremo, pa nej, to je čisto njegov stvar.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

jype ::

T-h-o-r> logično, da nekdo z drago opremo še ni profi, ampak če ga fotografija veseli in z njo zabija čas, ne vem kaj je narobe, da si nakupi stuff, če ima keš za to

Nič, dobro je.

Je že Super Sonic napisu v čem je zares problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

T-h-o-r ::

S tem ni nič narobe, narobe je, da folk ob življenskih dogodkih potem nima ravno nekih dobrih fotografij oz. tistega kar si je predstavljal. V tem je problem.


ja, pa to je krvi folk, ki stvar organizira

ja, ne norite s fotografi, bom svojega frenda poklical, ima dobro opremo, bo isto naredil kot fotograf profi, pa še 5x bolj poceni
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

ne vem kaj je narobe, da si nakupi stuff, če ima keš za to
Narobe je to, da za slabe fotke krivi preslabo opremo, čeprav je v resnici krivec on sam. Z boljšim fotoaparatom ne bo čisto nič pridobil. Sploh se mi zdi, da bi marsikdo delal boljše slike z enim spodobnim malim fotoaparatom z recimo 10x zumom, kot z zrcalno-refleksnim in kupom objektivov.

O.

borges ::

jype je izjavil:

mn1970> Potem si verjetno pretirano zmanjšal resolucijo za na web. V originalu bi se morale videti oči.

Ja, saj se jih, ampak ker nisem imel ustrezne osvetlitve, se jih vidi slabo.


Zakaj si pa trdil, da se jih ne vidi?!

T-h-o-r ::

Narobe je to, da za slabe fotke krivi preslabo opremo, čeprav je v resnici krivec on sam.


ok, to je drugo :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Super Sonic ::

ja, pa to je krvi folk, ki stvar organizira

Al pa zahojen fotograf, ki se mu to ne zdi samoumevno. Če že nudiš neko storitev, je treba jemat zadevo kot da so ljudje ovce in prisiljen si vedeti največ o teh stvareh. Torej, vodiš, podajaš mnenja in upoštevaš kar ti je naročeno. V tem primeru je bilo tako, da je Tina (kolegica) rekla "pa valda je samo umevno, da bo to sliku". Ja ni, ne. Sicer smo že off topic, ampak oprema nekatere ljudi naredi precej mogočne, in s tem niti ni nič narobe, dokler tega je prodajaš okol.

Narobe je to, da za slabe fotke krivi preslabo opremo, čeprav je v resnici krivec on sam.

Jasno je, da nikoli ni kriv noben nič ;)

Sploh se mi zdi, da bi marsikdo delal boljše slike z enim spodobnim malim fotoaparatom z recimo 10x zumom, kot z zrcalno-refleksnim in kupom objektivov.

Resnica, čeprav problem pri teh kompaktih je hitrost, so kar počasni, vsaj koliko vidim.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

T-h-o-r ::

če se nekdo sam prodaja okrog, potem že ni več amater, ampak profi


kajti profiji ponujajo svoje storitve za denar ;)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Tear_DR0P ::

kuglvinkl je izjavil:

A ulce res noben ne upa?


ena ulica -

en portret -

en landscape -
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

skyline ::

Tear_DR0P je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

A ulce res noben ne upa?


ena ulica -

en portret -

en landscape -


Khm, ulica je blo misljeno kot ljudje z ulice ;)

Street photography @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

jype ::

mn1970> Zakaj si pa trdil, da se jih ne vidi?!

Ja k jih ne vidm!

borges ::

jype je izjavil:

mn1970> Zakaj si pa trdil, da se jih ne vidi?!

Ja k jih ne vidm!


Enkrat (no dvakrat) praviš, da se jih ne vidi, enkrat da se jih vidi. Odloči se že.

Lion29 ::

jaz tut ne vidim slik
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Duhec ::

Desni klik, open link in New tab... se pa pokaže.
Dost mi je. Danes sem nabavil D5100. :D

T-h-o-r ::

d 5100 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

figula ::

odlično, sedaj pa hitro na travnik rožice slikat ... hehe

pa še kakšnega klošarja, da bo kuglvinkl zadovoljen :) če boste klošarju dali za 1 liter, bo verjetno dovolil, da mu ukradete dušo :)

figula ::

Aja, da ne pozabim še na vse ostale, ki že znate delati lepe fotke. Vaš izziv je vrhunska fotgrafija steklenice vina ali pa rosen kozarec piva s peno na vrhu. :) Ampak res vrhunske slike, take za v katalog najdražjih vin!

hint: pena piva je obstojnejša, če pivo solite. Samo potem ga ne morete spiti ... hehe

jype ::

figula> Vaš izziv je vrhunska fotgrafija steklenice vina ali pa rosen kozarec piva s peno na vrhu.

Pri nas smo brezalkoholiki, tako da bo to zelo težko.

figula ::

OK, jype, mogoče bo pa jabolčni sok v stekleni embalaži nudil enak izziv kot steklenica vina? :)

jype ::

Hmm... Imamo še svež grozdni sok in šabeso, jabolčnega je zmanjkalo...

Se pa dobi tudi ananasov sok ki se, če ga zmešaš z vodo, super speni. Morda pa lahko poskusim.

Janac ::

ali ima kdo tole, kako se obnese in ali pase na vse fotoaparate?

http://www.ebay.com/itm/JJC-LED-48C-Con...

Super Sonic ::

Pri nas smo brezalkoholiki, tako da bo to zelo težko.

Tudi jaz ne bom našel prav ničesar na to temo doma, mogoče pa jutri vseeno kupim eno pivo, tisto je edino, ki je vsaj za silo ok. Mogoče pa celo Terana vzamem ;P
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Janac ::

Super Sonic kaksen komentar na zgornjo zadevo?

Super Sonic ::

Ne, ne poznam, bi pa rekel, da je vredno probat, odvisno koliko težko zaslužiš svoj denar in koliko rad imaš fotografijo, tle nekje vmes boš moral sam premisliti če boš šel v nakup. Izkušnje mi pa pravijo, da takšne zadeve ponavadi ne delujejo v pričakovanjih, ki jih imamo. Sem kupil dve, tri takšne podobne stvari, vse brezveze za neko resno delo, sem vrgel vse stran (enkrat nek dodatek za fleš, enkrat neka ogledala, ipd). Ampak to je samo moje mnenje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::



Sem čudežno našel steklenico vina doma, postavil ene rože zraven, ki so takšne kot so (sam bi izbral manjše), prtiček je samo ta, drugega trenutno nisem našel. Rdeča pesa gre pa v kozarec, če vina ne smem odpret. ;) Drugače slikano z D5000 + 18-105VR/f3,5-5,6.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

BigWhale ::

Ena za kugla. ;) Dva iz ulice, v ozadju Bay Bridge. Bilo je ze precej temno, tik pred soncnim zahodom, zato sta mozakarja malenkost pretemna.

jype ::



Z mobitelom v pisarni. Če bi se potrudu mal sence nardit tam kjer bi blo treba, bi se mi že splačalo jit po fotoaparat.
««
8 / 62
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvečer ne zamudite Luninega mrka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7714930 (9513) Duhec
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214906 (12903) next3steps
»

Foto - Aprilska norost

Oddelek: Zvok in slika
294151 (1777) Super Sonic

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425826 (22668) bluefish

Več podobnih tem