» »

Nokia napovedala menjavo vodstva, odpuščanje 10.000 delavcev

1
2
3

Marat ::

Njihova strategija pri telefonih bi morala biti osredotočenje na poslovne uporabnike, torej na segment ki ga je še do pred kratkim zasedal BlackBerry. Pri običajnih uporabnikih je kralj Android, pri tistih ki jim je pa mobilnik statusni simbol pa iPhone.

francek1 ::

cleanac je izjavil:

francek1 je izjavil:

Že dolgo od tega sem napisal, da si je Nokia s tem, da ne izdeluje telefonov z Androidom, podpisala smrtno obsodbo. Takrat so eni skakali, ampak tok dogodkov to potrjuje.


Prosim, če utemeljiš zakaj bi Nokia bila boljša z Androidom? Pa mislim zdaj tvojega "logičnega" sklepanja, ampak dejansko utemeljitev z analizami in podobno. Nokia že ve zakaj se je "sparila" z Microsoftom.

Sicer pa moje osebno mnenje je to, da Nokija izdeluje kvalitetne izdelke (vsaj včasih je, novih ne morem potrditi) in za kvalitetne izdelke potrebuje kvaliteten operacijski sistem. Razen tega, če bi Nokia šla na Android, bi bila pač še en telefon z Androidom, z WP-jem pa je skoraj edina, in tudi naveza MS-Nokia bo uporabnike, ki želijo imeti WP telefone verjetno prepričala, da kupijo Nokio kot pa kaj drugega.

Zgodba MS-Nokia še zdaleč ni končana (spet moje menje).


To, da bi bila Nokia ob prehodu na Android le "še en telefon z Androidom", je lažna tolažba Nokia fanov, ki ne priznajo, da so zlati časi Nokie (ko so nekoč delali najboljše telefone na svetu) že daleč mimo. Ve se, kdo trenutno dela najboljše telefone, samo eni tega očitno ne prežvečijo. Če bi se Nokia (pravočasno)potrudila, bi mogoče tudi dohitela Samsung; in ti telefoni bi zagotovo dobili svoje mesto na trgu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Hair ::

Marat je izjavil:

Njihova strategija pri telefonih bi morala biti osredotočenje na poslovne uporabnike

po članku sodeč bodo storili točno to.
povečanje prepoznavnosti linije Lumia, lokacijske storitve in poslovne telefone.


zato pa tudi množična odpuščanja - šli bodo v nišo, ki pa je v današnjih časih še vedno megalomansko tržišče.
z MSjem so dobili celo pisarno na netu, s čimer bodo težko breme google apps, ker je poslovni del uporabnikov prva skupina, ki bo v celoti koristila tovrstne sisteme.

godrnjam pa zato, ker sem pristaš googla in nokie, tko da bo izbira naslednjega telefona... zajebana :D
:/ gr-r-r-r
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

dux ::

Meni se zdi zanimivo to, da Samsung še vedno sam proda več telefonov z Bado kot Microsoft WP7 s svojim celotnim ekosistemom.

http://www.badaforums.net/bada-news/bad...

Poročilo je sicer od Gartnerja samo ni brezplačno.

Microsoft je imel v Q1 2011 večji delež kot Bada predvsem na račun starega Windows Mobile. Če se primerja neposredno Bada proti Windows Mobile je Bada do sedaj še vsako četrtino prodal več telefonov kot Microsoft z WP7.
Upanje je v nasih odlocitvah

_Dormage_ ::

dux je izjavil:

Meni se zdi zanimivo to, da Samsung še vedno sam proda več telefonov z Bado kot Microsoft WP7 s svojim celotnim ekosistemom.

http://www.badaforums.net/bada-news/bad...

Poročilo je sicer od Gartnerja samo ni brezplačno.

Microsoft je imel v Q1 2011 večji delež kot Bada predvsem na račun starega Windows Mobile. Če se primerja neposredno Bada proti Windows Mobile je Bada do sedaj še vsako četrtino prodal več telefonov kot Microsoft z WP7.

Gledaš Q1 ko WP7 še aparatov ni imel in Lumijepraktično ni v računu.
Q3 bi mogoče moral pokazati drugo sliko?
V ZDA poročajo, da se Lumia 900 odlično prodaja, baje celo nad pričakovanji.. (could be fake)

jan_g ::

Kdo poroča, da se odlično prodaja? Ravno pred kratkim sem bral en članek v NYT, da se Lumie prodajajo slabo oz. počasi.
EDIT: sem našel nekaj člankov na temo prodaje in imaš prav, naj bi se prodajala dobro, ni mi pa jasno, zakaj so ponekod novice takšne, ponekod pa drugačne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

dux ::

@jan_g: odvisno čigar PR bereš.

Saj bodo kmalu konec Q2 pa bomo videli kako je na stvari.
Upanje je v nasih odlocitvah

Key Quest ::

Hah, izgleda sem edini tukaj, ki je navdusen nad sodelovanjem med Nokio in MSjem, ceprav ajde MS ni ravno moja najljubsa firma, je pa WP7, poleg operacijskega sistem I IMO edina normalna opcija za sodobne pametne telefone. Ce bi se Nokia skocila v Androidno greznico, lahko zagotovo trdim, da ne bi nikoli vec kupil nobenega njihovega pemetnega telefona (featurephone s Series 40 mogoce se).

Ceprav moram priznat da sem nekako cincal med N9 pa Lumio 800, ampak mi ni niti najmanj zal da sem izbral slednjo.

jype ::

Key Quest> Androidno greznico

A maš kakšen razlog za sovraštvo do androida?

cleanac ::

francek1 je izjavil:

cleanac je izjavil:

francek1 je izjavil:

Že dolgo od tega sem napisal, da si je Nokia s tem, da ne izdeluje telefonov z Androidom, podpisala smrtno obsodbo. Takrat so eni skakali, ampak tok dogodkov to potrjuje.


Prosim, če utemeljiš zakaj bi Nokia bila boljša z Androidom? Pa mislim zdaj tvojega "logičnega" sklepanja, ampak dejansko utemeljitev z analizami in podobno. Nokia že ve zakaj se je "sparila" z Microsoftom.

Sicer pa moje osebno mnenje je to, da Nokija izdeluje kvalitetne izdelke (vsaj včasih je, novih ne morem potrditi) in za kvalitetne izdelke potrebuje kvaliteten operacijski sistem. Razen tega, če bi Nokia šla na Android, bi bila pač še en telefon z Androidom, z WP-jem pa je skoraj edina, in tudi naveza MS-Nokia bo uporabnike, ki želijo imeti WP telefone verjetno prepričala, da kupijo Nokio kot pa kaj drugega.

Zgodba MS-Nokia še zdaleč ni končana (spet moje menje).


To, da bi bila Nokia ob prehodu na Android le "še en telefon z Androidom", je lažna tolažba Nokia fanov, ki ne priznajo, da so zlati časi Nokie (ko so nekoč delali najboljše telefone na svetu) že daleč mimo. Ve se, kdo trenutno dela najboljše telefone, samo eni tega očitno ne prežvečijo. Če bi se Nokia (pravočasno)potrudila, bi mogoče tudi dohitela Samsung; in ti telefoni bi zagotovo dobili svoje mesto na trgu.


Prvo kot prvo, če si ciljal z izjavo Nokia-fanov tudi na mene, ti naj povem, da to zdaleč nisem. Sem zahtevnejši uporabnik različnih tehnologij. No povej mi kdo dela najboljše telefone, jaz tega namreč ne vem.

nekikr ::

Nokia, kdo pa drug? :)
 Nokia

Nokia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

_Dormage_ ::

jan_g je izjavil:

Kdo poroča, da se odlično prodaja? Ravno pred kratkim sem bral en članek v NYT, da se Lumie prodajajo slabo oz. počasi.
EDIT: sem našel nekaj člankov na temo prodaje in imaš prav, naj bi se prodajala dobro, ni mi pa jasno, zakaj so ponekod novice takšne, ponekod pa drugačne

To kar google vrže ven je tako drugačno od strani do strani.
To, da se v ZDA prodaja pa sem slišal od CEO AT&T-ja, ki izjavil to na CNBC kjer je bila kratka debata o Q1 rezultatih.

guest #44 ::

Microsoft ima predvsem težave s tem, da forsira neke njihove odločitve na uporabnike. Malo bi se moral sprostit in poslušat, kje ga serjejo.

Jz sem za Nokio še vedno optimist.

Gregor P ::

Ah to počne tudi Apple pa ni videti, da bi jim šlo slabo8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

Gregor P> Ah to počne tudi Apple pa ni videti, da bi jim šlo slabo8-)

O, pa jim gre slabo, samo vidi se še ne.

bajker ::

Ko je smartass Elop lani februarja prijavil, da se bo Nokia povezala z MS, je ucinkovito unicil prodajo telefonov s Symbianom, ki je sicer padala, a relativno pocasi. Po tem je strmoglavila in s tem tudi cash flow za Nokio. Telefonov z WP7 pa se niso imeli razvitih, torej niso imeli vec kaj prodajati. Ce bi z najavo pocakali do tega, da bi lahko pokazali WP7 telefon in ga zaceli prodajat, bi bila danes zgodba drugačna. WP7 je sicer vsecen, a funkcijsko pomakljiv OS in redko kdo, navajen Symbiana, bo sel na WP7. Dokaz je tudi nov (in zal zadnji) telefon s Symbianom, Nokia 808, z revolucionarno kamero. Ker z WP7 niso mogli podpreti napredne (fotografske) funkcionalnosti, ki je telefon ponuja, so bili prisiljeni telefon izdati s Symbianom. Jaz sicer pravim temu sreca, ker bom lahko na ta nacin se nekaj casa uporabljal Symbian, ki IMHO (se) nima konkurence, vsaj kar se tice funkcionalnosti OOB. Ko bo pa ta crknil, pa upam, da se bo medtem pojavilo ze kaj novega.
IOS ni sistem, pac pa zbirka aplikacij. Android sicer napreduje, a mi gre na zivce, da moram za vsak upgrade sistema prakticno kupiti nov telefon. Enkrat so me ze nategnili, a drugic pa ne grem vec na led.

Tody ::

Bajker nabijaš :) Lih pri Androidu ti ni treba novega telefona kupovat, če pač tvoj proizvajalec ne podpira nove verzije jih je še vedno na netu ogromno in si lahko sam naložiš. Pač če kupiš jajca za 50 eur nevem kaj lahko pričakuješ. Moj Sensation se je že 2x nadgradil.

WhiteAngel ::

Nokia ima za moj okus še vedno enega boljših design-ov in materialov. Če primerjam nek, recimo N8 ali N9 s katerim koli Samsungom, LG-jem ali HTC-jem, takoj opaziš razliko. No, to je verjetno stvar okusa, ampak vseeno. V rangu malce dražjih telefonov je Nokiin hardware vedno prosperiral.

Kar se pa softvera tiče: MeeGo bi morali naprej forsirati, že Maemo je bil unikat, ki je za moj okus danes še vedno najbolj čist pameten OS za telefone. Bi pa morali naredii MeeGo kompatibilnega z Android aplikacijami. Linux jedro je namreč pri obeh sistemih prisotno, potreben je le tisti Javanski middleware sportati. To se da. Potem bi pa morali s podobno kvaliteto telefonov kot N modeli iti na telefone + uvesti tablice. Pri tablicah imajo še ogromno maneverskega prostora. Če ne drugega, manjka danes tablica z integrirano tipkovnico (kot je bil recimo N900) s stojalčkom. Glede na vrhunske inženirje in designerje, ki jih Nokia sigurno ima (upam, da še vedno), so to sposobni narediti.

Ampak, kar Elop dela, je pa ravno kontra - boh pomagej :| Nokia se trenutno obnaša kakor en sklerozen pohabljenec.

Icematxyz ::

filip007 ::

Nokia je postala en nateg, zato se ne splača z njo več ukvarjat, nažalost. Sprobajte Android, če ga kdo še ni potem pa nazaj na klasiko. 10€ stane ohišje za mojo 6070, zato bolje pač ne gre za ta denar. No OK edina stvar, ki jo pogrešam je igračkanje s foto...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jan_g ::

Icematxyz je izjavil:

Microsoft Is Expected to Introduce Tablet


Sem moral 2x prebrati, ker nisem verjel. Microsoft z lastno rešitvijo po celotni vertikali (hardware+software)? Prav zanimivo. Zgleda, da je Nokia prepočasna in so šli naprej kar sami.

smihael ::

WhiteAngel je izjavil:

Nokia ima za moj okus še vedno enega boljših design-ov in materialov. Če primerjam nek, recimo N8 ali N9 s katerim koli Samsungom, LG-jem ali HTC-jem, takoj opaziš razliko. No, to je verjetno stvar okusa, ampak vseeno. V rangu malce dražjih telefonov je Nokiin hardware vedno prosperiral.

Kar se pa softvera tiče: MeeGo bi morali naprej forsirati, že Maemo je bil unikat, ki je za moj okus danes še vedno najbolj čist pameten OS za telefone. Bi pa morali naredii MeeGo kompatibilnega z Android aplikacijami. Linux jedro je namreč pri obeh sistemih prisotno, potreben je le tisti Javanski middleware sportati. To se da. Potem bi pa morali s podobno kvaliteto telefonov kot N modeli iti na telefone + uvesti tablice. Pri tablicah imajo še ogromno maneverskega prostora. Če ne drugega, manjka danes tablica z integrirano tipkovnico (kot je bil recimo N900) s stojalčkom. Glede na vrhunske inženirje in designerje, ki jih Nokia sigurno ima (upam, da še vedno), so to sposobni narediti.

Ampak, kar Elop dela, je pa ravno kontra - boh pomagej :| Nokia se trenutno obnaša kakor en sklerozen pohabljenec.

+1

kar se pa tiče prodaje lumnie, pa tudi če bi bila najboljša (pa to še zadaleč ni) si poglejte kako agresivno kampanijo imajo. Cel center je polepljen z obupnimi reklamami za lumnie v telekomovih centrih... a je bil katerikoli android, katerikoli meego tako oglaševan?

Tilk ::

Men so pa glih zart WP Nokie (s5) postale všeč. Sploh pa njihove aplikacije, npr. Nokia maps. Vrjamem,da se bo delež Lumij povečal takoj ko bo znano, kako bo z nadgradnjo na WP8. Ta prinaša kar nekaj novosti, ki bo naredila Lumio bolj privlačno za nakup(dual core,večja resolucija,nfc,..), tko da nebi še obupal nad Nokio, predvsem prihodnje modele. Drugač pa ima Nokia še OGROMNO finančnih rezerv.
Tilk

SLO_Matej ::

WhiteAngel je izjavil:

Če ne drugega, manjka danes tablica z integrirano tipkovnico (kot je bil recimo N900) s stojalčkom.

Misliš?

Eee Pad Slider iz Asusa je ravno to. ;)

 Asus Eee Pad Slider SL101

Asus Eee Pad Slider SL101

shubell ::

haha prov hecno je... Ko vidim Elopa se vedno spomnim na Der Untergang ;)
Zanimivo je pa to da bodo forsirali lumnio do konca, ko pa je naprimer nokia n9 (vsi vsemo kakšen os je imela) imela veliko večji tržni uspeh kot pa njihov flagship lumnia.
Sem še vedno mnenja da če bi vložili malo več v razvoj Maemota/Meegota da bi bili uspehi boljši kot pa sedaj. No ni važno linux odelek bodo črtali ter se posvetili lumnii, ki ji stric MS obljublja čudežno odrešenje preko nevtralnega človeka Elopa, ki ve kako se stvari objektivno streže.

edit:
še link
http://communities-dominate.blogs.com/b...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shubell ()

francek1 ::

Naj mi kdo pove en pameten razlog, zakaj bi šel iz SGS 3 na Lumio, prosim. Potem pa naj se sprijazni, da je Nokia mrtva.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

nekikr ::

Če si zadovoljen z njo potem se ne ubadaj s tem. Tisti, ki pa sovražijo Andorid ali iOS pa imajo še eno alternativo. A ni to super, da ne vozimo vsi yuga?

francek1 ::

No, sovraštvo NI pameten razlog. Bi pa bilo pametno, da bi zemljani izdelovali le kakšnih 10 tipov avtomobilov; bili bi doooosti cenejši, pa z rezervnimi deli ne bi imeli težav...Pa da bi bil realen bi moral napisati: A ni to super, da ne vozimo vsi Mercedesa?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

darkolord ::

Naj mi kdo pove en pameten razlog, zakaj bi šel iz SGS 3 na Lumio, prosim.
Zaradi enostavnosti in učinkovitosti rokovanja.

francek1 ::

Po tej logiki bi bil najboljši telefon z enim gumbom...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

amigo_no1 ::

In še ta gumb bi bil za funkcijo izklopa :D.

jype ::

francek1> Po tej logiki bi bil najboljši telefon z enim gumbom...

Hm, moj je tak!

francek1 ::

No, evo, spet imaš nekaj najboljšega.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bajker ::

Tody je izjavil:

Bajker nabijaš :) Lih pri Androidu ti ni treba novega telefona kupovat, če pač tvoj proizvajalec ne podpira nove verzije jih je še vedno na netu ogromno in si lahko sam naložiš. Pač če kupiš jajca za 50 eur nevem kaj lahko pričakuješ. Moj Sensation se je že 2x nadgradil.


Slo-tech je eden redkih forumov, kjer se se da debatirati na nekem intelektualnem nivoju in ga se niso prevzeli otroci.
Malo premisli, ce je tole res pravi forum zate. Nivo tvojega komentiranja namrec ne sodi sem.

darkolord ::

Po tej logiki bi bil najboljši telefon z enim gumbom...
Ja, edini hardverski knof je za lock/unlock/vklop/izklop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jype ::

To je smiselno, vprašanje je predvsem... Kdo vse ima nadzor nad _tvojo_ napravo?

francek1 ::

In če ima nekdo nadzor (imajo ga itak nad vsemi) si naj ne bi kupil tega telefona????8-O
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

driver_x ::

Če bi se bal nadzora, potem ne bi uporabljal mobilnega telefona.

OnTopic: baje so delnice Nokie v četrtek še dodatno padle. Glede pajdašenja z Microsoftom sem takrat v medijih prebral kar nekaj komentarjev in večina jih temu ni bila naklonjena. So morda zunanji opazovalci bolje ocenili situacijo?

trnvpeti ::

Tody ::

@Bajker jest si isto mislim o tebi :)

ontopic: Tale grafič kaže da nokija kr dostkrat šla v k in prišla nazaj. Tko da vrjetno bodo prej ali slej prišli tudi iz te krize http://www.google.com/finance?q=NYSE%3A...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

WhiteAngel ::

trnvpeti je izjavil:

http://mob.hr/nokijin-kreditni-rejting-...


Ne razumem, zakaj Elopa enostavno ne brcnejo nekam. Nokia odpušča, tolče izgubo, delnice v prostem padu, ima slabe napovedi tudi za naprej... pa to je huje kot naš DARS s svojo šefico :))

WhiteAngel ::

SLO_Matej je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Če ne drugega, manjka danes tablica z integrirano tipkovnico (kot je bil recimo N900) s stojalčkom.

Misliš?

Eee Pad Slider iz Asusa je ravno to. ;)

 Asus Eee Pad Slider SL101

Asus Eee Pad Slider SL101



Skoraj. Pretežek, predebel in predrag (436 EUR na sestavi.si, pa še tam ni dobavljiv.). Mogoče je Nvidia Tegra premočna za to, kar imam v mislih.

Icematxyz ::

Zgleda, da je Nokia prepočasna in so šli naprej kar sami.


Nokia ne more dati na tržišče Windows 8 tablice prej, kot bo na voljo Windows 8.

jan_g ::

Icematxyz je izjavil:

Zgleda, da je Nokia prepočasna in so šli naprej kar sami.


Nokia ne more dati na tržišče Windows 8 tablice prej, kot bo na voljo Windows 8.


Tudi telefona ni mogla dati prej, kot je bil na voljo WP7. Pa si morda videl Microsoft-branded WP7 telefon?

Icematxyz ::

Tudi telefona ni mogla dati prej, kot je bil na voljo WP7


Točno tako in za to tudi ne more dati prej na tržišče tablice, kot bo na voljo W8. Torej očitki, da so prepočasni so resnično smešni. Prej Microsoft prehiteva in izigrava svoje partnerje, ampak na srečo z izdelkom, ki ni nek biser in je kakšnih 10 let za časom.

darkolord ::

Točno tako in za to tudi ne more dati prej na tržišče tablice, kot bo na voljo W8.
Na tržišče ne, bi se pa vsaj razvoja lahko lotili takoj, ko so izvedeli večino zahtev.

in je kakšnih 10 let za časom.
Po čem pa?

trnvpeti ::

Zgodba wp8 se ponavlja.
Nekaj obljubljajo za dolgo casa vnaprej.
Ze sama predvidevanja glede cene vse skupaj postavi pod vprasaj.
To jim je laufalo na desktop podrocju z vecinskim trznim delezem.
Za mobilni del bodo morali drugace

Icematxyz ::

Na tržišče ne, bi se pa vsaj razvoja lahko lotili takoj, ko so izvedeli večino zahtev.


Kje točno pa piše, da se ga niso?

Po čem pa?


Tablet PC

vir: Wikipedia


Microsoft Tablet PC @ Wikipedia

OK, tipkovnica je sedaj snemljiva in ima sedaj "magnetke", kakorkoli drugi OEM-i se naj s tem ukvarjajo, ker bodo glede na prikazano verjetno nalogo opravili bolje.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

darkolord ::

Kje točno pa piše, da se ga niso?
Nikjer. Samo v tem primeru so vseeno prepočasni, če jim v tem času ni uspelo, kljub temu, da imajo s tem več izkušenj kot MS.

@pic: ker so pred 10 leti že imeli produkt, naj potem ignorirajo cel trg?

Icematxyz ::

Nikjer.


Točno.

ker so pred 10 leti že imeli produkt, naj potem ignorirajo cel trg?


Ponudijo naj kaj sodobnega, če torej mislijo resno.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla pozitivno presenetila analitike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7519781 (15571) bobby
»

Uradno: Microsoft za 18.000 ljudi vitkejši

Oddelek: Novice / Ostale najave
115946 (4854) Mr.B
»

Nokia odpušča in seli vso proizvodnjo v Azijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8018680 (15956) para!
»

Nokia nadaljuje odpuščanja in zapiranje tovarn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5413144 (10570) Griffith

Več podobnih tem