» »

Nateg

Nateg

Temo vidijo: vsi
«
1
2

freesty ::

matichrovat81@gmail.com

Pozna kdo tipa, ki uporablja ta mail slučajno?

Poslal sem mu sicer eno stvar po pošti. Sicer je šlo za 2 paketa. Enega sem poslal sam iz Maribora, drugega pa je poslala moja mama iz Celja. Uglavnem šlo je za telefon galaxy s2. Tip se je strinjal s tem, da bo dobil 2 paketa(v enem polnilec in slusalke, v drugem pa telefon in ostale stvari) in je rekel, da bo opozoril poštarja, da dobi 2 paketa.

No ta 2 paketa sta se slučajno izgubila. Od pošte dobim 60€ odškodnine, kar se mi zdi absurdno.

Tip seveda ne odpiše več na mail. Jaz butelj(očitno) pa sem z njim kontaktiral samo prek maila, ker sem preposlal in dobil že ogromno paketov tudi v vrednosti prek 300€ pa ni nikoli bilo problemov. Dal mi je sicer še ime, priimek, ter naslov. Vendar se je izkazalo, da je to naslov neke firme, ki je pisana na čisto drugo osebo.

Na pošti smo se dogovorili, da bo prišlo do inšpekcije. Me res zanima kaj bojo naredili.

Uglavnem me zanima, če kdo pozna to osebo, lahko pa napišete še kakšen predlog kaj storiti.

KoMar- ::

A to si mu poslal z odkupnino? Ker ne štekam, kaj točno misliš, da se je zgodilo... da je ukradel paketa brez vednosti poštarja?

ramiz?! ::

pomoje ta model dela na pošti, al pa je poštar ane. vzel je paket in sedaj izgleda kot da se je izgubil...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

freesty ::

Ja z odkupnino sem poslal.

@mihaz tudi men se tako zdi. Al dela na pošti al pa pozna onega, ki dela tam.

Nebi rekel, da bi se samo en paket od dveh zgubil...

Reycis ::

Če je bla odkupnina 100 evrov in ti pošta ponuja 60 evrov odškodnine potem je to čisti nateg. Ne more ti pošta zgubit paket vreden 100 pa ti potem ponudit 60 evrov.

Good Guy ::

Če si poslal paket brez vrednosti si si sam kriv. Za take primere pa imaš doplačilo za povrnitev vrednosti tistega kar je v paketu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

freesty ::

Odkupnina je bila 360€ ponudli pa so mi 60€.

@GG ja zdej vem to, pa še onega sem sprašval kak pa kaj, ker je reku, da pride postnina 20€, ce da po prevzemu placilo, zato je predlagal, naj dam raje na poloznico.

A ve kdo kak je postopek, da najdes "izgubljen" telefon? Z imei stevilko gres na simobil, mobitel... opises situacijo in iscejo ta telefon po svojem omrezju? Nekak tak sem enkrat slisal, da poteka to.

balocom ::

Da to obstaja pri tako veliki odkupnini bi bilo pravično da te na to opozorijo na okencu ob oddaji pošiljke;((

Če imaš potrdilo o oddaji pošiljke lahko pogledaš št. paketa in pogledaš kje je paket nazadnje bil.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

freesty ::

Ja sem pogledal, piše samo, da je bil paket sprejet na pošto(na tisto katero sem jaz oddal). Sploh ni pisalo, da je šel naprej ali karkoli drugega.

RejZoR ::

To mi je mal čudno. Če je bila odkupnina 360 EUR ti ne morejo ponudit 60 EUR. Ker ko ti rečeš da hočeš imet z odkupnino plačaš tud zavarovanje paketa. Če zajebe pošta mora pač požret strošek, jebi ga. Kar je povod, da s paketi delajo bolj odgovorno. Ni pa variante, da jih ti namensko ogoljufaš. Če paket je prišel na šošto in za to imaš dokaz (tisti listek), iz pošte pa ni šel oz prejemnik ni nikoli prejel, to ni več tvoj problem. Tvoj problem se konča, ko paket oddaš. Tko da ne vem kaj ti čarajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bananovec ::

freesty je izjavil:

Odkupnina je bila 360€ ponudli pa so mi 60€.

@GG ja zdej vem to, pa še onega sem sprašval kak pa kaj, ker je reku, da pride postnina 20€, ce da po prevzemu placilo, zato je predlagal, naj dam raje na poloznico.

A ve kdo kak je postopek, da najdes "izgubljen" telefon? Z imei stevilko gres na simobil, mobitel... opises situacijo in iscejo ta telefon po svojem omrezju? Nekak tak sem enkrat slisal, da poteka to.

Simobil in Mobitel te potem nategneta in ti rečeta, da ti tega telefona nikoli nisi uporabljal (torej nekako menijo, da ni tvoj) ter da jim poskušaj podate nove/boljše/posodobljene/popravljene podatke. Aja, spodaj je lep podpis in verjetno še reklama za telefon ali paket.

Edit: Če si telefon izgubil oz. so ti ga ukradli, ti pa pošljejo obvestilo policaji čez kake tri, štiri tedne, češ da so našli telefon. Kar pa ne razumem, saj ti recimo ponudnik zatrjuje, da v tistem telefonu nikoli ni bila tvoja SIM-kartica, torej ti država enostavna plača mobilnik, ki ima po "naključju" isto IMEI cifro.

Ne razumem tega - sistema, namreč.

Napisano po izkušnjah mene in drugih meni neznanih oseb.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

freesty ::

RejZoR je izjavil:

To mi je mal čudno. Če je bila odkupnina 360 EUR ti ne morejo ponudit 60 EUR. Ker ko ti rečeš da hočeš imet z odkupnino plačaš tud zavarovanje paketa. Če zajebe pošta mora pač požret strošek, jebi ga. Kar je povod, da s paketi delajo bolj odgovorno. Ni pa variante, da jih ti namensko ogoljufaš. Če paket je prišel na šošto in za to imaš dokaz (tisti listek), iz pošte pa ni šel oz prejemnik ni nikoli prejel, to ni več tvoj problem. Tvoj problem se konča, ko paket oddaš. Tko da ne vem kaj ti čarajo.


Tudi sam sem tako mislil. Če je odkupnina pa priporočeno poslano... bi pa že moral vrnat. Ampak moraš kao napisat vrednost, da res šteje. Me res zanima koliko je treba doplačat za "vrednost". Ne vem zakaj potem sploh plačujem tisto priporočeno...

Saj na mobitelu imam veze in preko njihovega omrežja se že išče...

Sem se pa tudi registriral na samsungDIVE. Me zanima, če deluje četudi menjaš sim kartico... Lahko kdo mogoce proba?

balocom ::

Tisto z samsung portalom je striktno vezano na samsung račun in dela če je telefon prijavljen v samsung račun. Seveda dela tudi ob menjavi sim kartice, posebej za take štose je to namenjeno:)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Bananovec ::

V najslabšem primeru:
je telefon šel svojo pot v tujino, kjer se ga ne da najti.
je na telefonu zamenjana IMEI cifra, kar se da mislim da po programski poti ali z zamenjavo matične.
je telefon prodan tretji osebi.
je telefon razstavljen in/ali namenjen prodaji rezervnih delov.

Sicer pa upam, da je v tebi kaj optimista.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

freesty ::

Če je prodan tretji osebi ni problem za mene, ker če dam js prijavo policiji, da je bil telefon ukraden in ga policija pri tretji osebi najde to pomeni, da mu ga uzamejo in ga dajo meni. Takda je potem tretja oseba oškodovanec. Se je že zgodilo enemu znancu, ki je kupil iphona, da so mu ga prišli vzet pa se je lahko pod nosom obrisu.

Ja optimističen sem do konca. Upam, da se najde.

#000000 ::

Pomojem ni nujno da pošta krije škodo v vrednosti odkupnine, ti lahko pošlješ nekomu nekaj v vrednosti 10 evrov, ta pa ti je dolžan recimo še 100 in odkupnina bi bila 110, zato je na obrazcu za pakete okence kamor vpišeš vrednost pošiljke, ampak folk tega ne počne ker se potem poštnina zviša.

Tole moraš prijavit in naj ošta ugotovi kam je šel paket saj se beleži in se točno ve kje je izginil, ali med vožnjo iz ene poslovalnice v drugo ali je izginil ko je že bil na končni pošti, verjetno celo lahko ugotovijo celo kater poštar bi zadevo moral dostavit, ne vem pa če lahko ugotovijo točno kdo je zadevo ukradel, verjetno lahko ugotovijo samo na kateri poslovalnici je izginil in kdo je takrat delal.

floyd1 ::

#000000 je izjavil:

Pomojem ni nujno da pošta krije škodo v vrednosti odkupnine, ti lahko pošlješ nekomu nekaj v vrednosti 10 evrov, ta pa ti je dolžan recimo še 100 in odkupnina bi bila 110, zato je na obrazcu za pakete okence kamor vpišeš vrednost pošiljke, ampak folk tega ne počne ker se potem poštnina zviša.

Enkrat lani sem se okrog vrednosti pošiljke pogovarjal s poštnim uslužbencem, pa mi je povedal, kakšen znesek lahko še napišem, da bo poštnina enaka. Niti ni bilo tako malo. Če to še velja, ni nujno, da višji znesek (razreda nekaj 100 EUR) pomeni tudi višji strošek pošiljanja. Glede odkupnine pa je to seveda malo drugače, če ne narediš na položnico.

andromedar ::

Jako neugodno...jaz bi se na tvojem mestu obrnil na kako njihovo službo za pritožbe, če ne bi to pomagalo pa mogoče tudi na policijo.

Ker to, da sta izginila (o glej ga zlomka, kakšno naključje) oba paketa, poslana iz različnih koncev Slovenije na isti naslov, zelo smrdi po zlorabi ali kraji na delovnem mestu.
Eh?

kitewing ::

Na sledečem naslovu http://sledenje.posta.si/ lahko preveriš status tvojih paketov.

RockyS ::

To sledenje dela tako kot chinapost, na obroke.

Venum ::

Meni je sledenje vedno delalo kot more, če je oseba prevzela paket moreš počakat še par ur, da vnesejo v računalnik.

Avtor: si že rešo situacijo?

shadeX ::

če je kriv poštar upam da ga dobijo in mu dajo "knjižico" že prvi dan. upam da dela ne bo več dobil!!

freesty ::

Dobil sem nakazanih slabih 60€ za en paket in okoli 15€ za drug paket. 15xpostnina pac.

Zdaj pa je to slo vse se na inspekcijo in cakam, da vidim ka bojo resl. Moram se it na ponudnike storitev, da dam IMEI, da bojo iskal telefon.

amigo_no1 ::

http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f...
Dobil si plačano v skladu z 47 členom, stran 15.
Samo ti si poslal priporočeno z odkupnino ?

freesty ::

Da.

Janac ::

o fak jaz sem ravnokar poslal maticno plosco temu tipu:O

Venum ::

Pojdi do operaterja čimprej. Sm kr optimističn, da se bo rešlo, sej dva (!!!) paketa ne morta kr zginit pa noben ne odgovarja za to...

Janac: Nas hecaš? Kolko je bla vredna?

FlyingBee ::

freesty je izjavil:

Odkupnina je bila 360€ ponudli pa so mi 60€.

@GG ja zdej vem to, pa še onega sem sprašval kak pa kaj, ker je reku, da pride postnina 20€, ce da po prevzemu placilo, zato je predlagal, naj dam raje na poloznico.

A ve kdo kak je postopek, da najdes "izgubljen" telefon? Z imei stevilko gres na simobil, mobitel... opises situacijo in iscejo ta telefon po svojem omrezju? Nekak tak sem enkrat slisal, da poteka to.



pravi nateg je to, da si mu za 360 EUR galaxy s2 prodal

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Sem mu poslal še preden so zacele cene padati.

šernk ::

kako je sedaj z zadevo? kaj novega?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

freesty ::

Telefon se išče pri vseh operaterjih. Zapisnik je narejen pri policiji. Pa še inšpekcija je bila poslana na pošto.

Now we wait:)

shinko ::

Nam so na Pošti slovenije marca letos razbili en prenosnik. Denar še do danes vedno ni bil izplačan, dobimo pa smao 40% vrednosti novega prenosnika (prenosnik je bil poslan na servis).

David2 ::

živjo..zanima me če se vam zdi to nateg...
pred dvema dnevoma sem dal oglas da prodajam 7850 za 160eur..
naslednji dan dobim meil od nekega tipa iz velike britanije da hoče kupit grafično in kok je zadnja cena..
mu odpišem da komot za 160eur..in mi odpiše naslednje da kao kupuje punci darilo in da naj pošljem v malezijo njegovi punci..
Sam nisem preveč prepričan da je temu za verjet, predusem me zanima če mi plača preko paypola in jst takoj keš dvignem a upa on pol nakazilo preklicat in pol mene bremenijo v minus?? Dobil sem pa naslednji meil..

Hello,

I so much appreciate your response to my earlier mail. and sorry for the late reply, i am from UK and i am highly interested in making a fast purchase on your item and am going to pay you 250euro for the item with the shipment cost via POST OFFICE, I will pay direct to your Bank Account, so get back to me with your bank details to make the payment, i'm buying this item for my cousin who was Graduating from Missionary School as Gift, which i have already promised to buy him the item do you still have the Original Box? i will like to see the attached picture of the item so that i can confirm the condition of the item if possible, get back to me with your bank details for instant payment...

And here is my cousin address below:

Name: Mikel Desmond
Address: B-12-12 vista millennium condo
City : Puchong
State : Selangor
Zip code : 47100
Country: Malaysia
Phone: +60102335893
Awaiting for your mail along with the bank details for the payment.
Have a nice day.
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

shadeX ::

čisti nateg. kdaj vas bo srečala pamet??

David2 ::

ja sei se mi je zdelo.
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

Magic1 ::

Kje si ti v njegovem mailu paypal najdu?
Magic

David2 ::

ja ga nisem sam sklepa da bi pač plačal preko paypola potem pa ko mu bi poslal bi preklical nakazilo an.
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

RejZoR ::

Z direct bank payment verjetno misli Western Union. Sam bejž stran. Tud sicer, zakaj zaboga bi nekdo iz malezije gledal ponudbo nekega lokalne strani z rabljeno robo? Seriously, tak folk gleda po eBay, ne pa po Bolhi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KoMar- ::

David2 je izjavil:

ja ga nisem sam sklepa da bi pač plačal preko paypola potem pa ko mu bi poslal bi preklical nakazilo an.

Nič ti ne bi plačal, ampak bi ti poslal lažno potrdilo o plačilu, kot da ga je poslal PayPal.

David2 ::

ja pa itak mu nebi poslal dokler nebi mel keša v roki sam se bojim da bi potem nakazazilo preklical mene bi pa bremenili v minus an.
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

Vikking ::

Napišeš mu, da je nova cena telefona 400€.

Res ne razumem, kako ne zavohaš kako zelo smrdi po prevari.

Kontaktira te anglež, ki je prebral oglas v slovenščini, te kontaktiral in želi prav od tebe za nekoga iz malezije kupit nek telefon. Kako ne razumeš da lahko prav takšen telefon dobi v angliji ali maleziji ceneje.
Da če bi že imel nekdo nekomu za darilo nekaj kupiti, bi verjetno kupil sam in osebi to poslal, da bi sigurno dobila. Verjetno ne bi darila kupoval preko tretje osebe, katere niti približno jezik ne razume, preko države za katero še slišal ni nikoli.

Če vam ne klikne vsaj osnovnih 1+1, je prav da vas nategnejo počez in podolgem kolikor ste dolgi in široki. Pa verjamem da se lahko marsikateremu zgodi. Ampak toliko opozarjanja, videospotov v slovenskih medijih, glede prav teh nategov... pa že res ne razumem, kaj vam more človek dat cepivo v žilo.

Kot da bi stal pred prepadom, pred tabo velik jumboplakat z napisom z krvavzeleno barvo POZOR PREPAD, NEVARNOST PADCA, ti pa bi se spraševal kaj če stopim v prepad, a je možno da padem?

Ejsi_Disi ::

Še boljša je ta, ko ti ponudi večjo vstot, kot jo sam zahtevaš. Če ti pa tu ne potegne...
Rock n' roll ain't noise pollution!

shadeX ::

Je že res kar sta rekla @Ejsi_Disi in @Vikking. Problem je to , ker ljudje vidimo denar. Takrat postanemo slepi za vse.

FlyingBee ::

plačal bi mu več, ker bi moral še on pošiljati ... ampak, ja, nateg je 100%

MIHAc27 ::

Ampak resno... že ko sem prebral 2 stavek, se vidi da gre za nateg. Kartica 7850 nima baš neko zbirateljsko vrednost, da bi jih bilo samo ene par komadov na svetu.

Sploh ni čudno, da toliko probava z nategancijami, če jih pa toliko nasede (in ja, to da se odpre tema in sprašuje, če je nateg si v bistvu že nasedel).

Matty ::

RejZoR je izjavil:

Z direct bank payment verjetno misli Western Union. Sam bejž stran. Tud sicer, zakaj zaboga bi nekdo iz malezije gledal ponudbo nekega lokalne strani z rabljeno robo? Seriously, tak folk gleda po eBay, ne pa po Bolhi...


Hmmm... če bi meni nekdo plačal po Western Union bi jest šel v tak scam. ker WU je nesledljiv, za dvig rabiš samo številko, brez identifikacije, ne da se preklicat ko enkrat dvigneš. Ko imaš enkrat cifro in dvigneš denar je to to. Paypal, direktno nakazilo na račun pa no-go, ker tam bi hitro imel preklic v smislu, da je nakazano iz lažnega računa.

Res pa je, da noben "pameten" scammer ne bo privolil v Western Union. Ko sem ob prodaji objektiva enemu postavil kot pogoj, da pošljem v nigerijo (žena "pošilja" sinu, ki je tam na začasnem delu, ja sure...) samo ob nakazilu na Western Union, kar naenkrat ni bilo nič... začelo se je pa tako, da mi nakaže na paypal polovico zneska (ko dobi številko DHL), po prejemu pa potem še preostali znesek... ker kao tako delajo vsi na ebayu... samo to ni bil ebay, bila je bolha... hehehe

Robi :P ::

nisem bral zgornij postov tako da se naprej opravičujem če je že kdo to zapisal:
Torej ali si mu dal v paket tudi račun oz kakršnokoli dokazilo da je telefon sedaj njegov??
Če nisi bi jaz na tvojem mestu podal prijavo na policijo da je telefon ukraden in bi ga sledili... ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FlyingBee ()

St235 ::

Sam nasede pa folk takim in drugačnim zgodbicam. Še največkrat se potem plača uz čeki brez kritja in se lahko samo slikaš znjimi. Noben scamer pa ne bo posloval preko paypala ali WU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

Ne vrjamem v to zgodbo da se je to sploh zgodilo, sicer pa me res zanima razplet zgodbe.

Vice ::

WU je nesledljiv

Malo morgen.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nategnt nateguna (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6917723 (3877) Machete
»

nigerijci še vedno harajo po bolhi

Oddelek: Loža
247175 (6100) sarma832
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923649 (13534) St235
»

Cudni kupci iz turcije na bolha.com

Oddelek: Kaj kupiti
375923 (4356) St235
»

SE k850i

Oddelek: Mobilne tehnologije
51728 (1663) veliki_bos

Več podobnih tem