» »

trije monitorji na en računalnik

trije monitorji na en računalnik

flbroker ::

Sem prebral vse teme na ST, zadnja je iz leta 2010 tako da me ne linčat, v dveh letih se marsikaj spremeni, sploh pa je bilo govora o dveh monitorjih.

Dobro, dajte me poučit ker se v strojno opremo ne razumem ama ništa.

Trenutno imam 22"LCD na mini laptopu, rad pa bi dodal še enega ali pa dva na PC ki ga tudi nameravam kupiti. Kaj vse rabim od strojne opreme da na PC-ju lahko laufam 2 ali 3 monitorje? Kakšne so minimalne zahteve?

Ne rabim močnega računalnika ker bom poganjal lightweight aplikacije, tako da gledam kar je najbolj poceni. Bo tole dovolj? http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac... in pa dva taka monitorja http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...

Doma pa imam 22" LG, tako bi skupaj imel 3 22" vendar ne bodo istega proizvajalca, razen če se odločim da bosta dva dovolj, potem bi drugi monitor bil cca 24".

Torej kako se naj lotim podviga?
  • spremenil: flbroker ()

Senitel ::

Na hitro: za dva monitorja nič posebnega. Za tri pa rabiš ali Radeon 6xx0 ali GeForce 6xx grafično. Tu je običajno problem, da potrebuješ ali monitor z DisplayPort konektorjem ali pa aktiven pretvornik iz DisplayPort v DVI/HDMI. Imaš pa od Sapphire tudi grafične "Flex", ki imajo dodaten TMDS transmitter in lahko gor direkt priklopiš tri DVI/HDMI monitorje.
Če ne uporabljaš večjih monitorjev potem je varianta še Matrox Triple Head 2 Go, ampak zadeva ni ravno poceni.
Lahko pa daš v PC tudi dve grafični kartici.

To v splošnem pokrije vse možne variante. :)

Janac ::

Senitel ima npacne informacije.

3 monitorji delajo tudi na 5xxx serijo s pomocjo DP- pretvornika na HDMI|DVI|VGA

flbroker ::

Kaj pomeni "nič posebnega"? Mislita da se bolj splača, funkcionalno gledano, kupiti en 42" monitor ali dva 22"?

Če so grafične drage potem raje kupim še eno kišto za 200€, ali pač?

Janac ::

dva 22'' absolutno ker imas vecjo sirino itd.

panteist ::

Raje kot dva monitorja, bi si privoščil Dell-ovga 27" z IPS matriko in 2560x1440 :)

flbroker ::

Grem danes v Big Bang pogledat zadeve. Tam ravno ne blestijo po tehničnem znanju, preden se zapletem v globoke pogovore z njihovimi študenti, kaj točno rabim za tak setup?

grafično kartico ki podpira več dvi izhodov?
še kaj razen tega?

če pa govorimo o dveh monitorjih pa verjetno samo kable in še kak razdelilec/hub mogoče? en monitor na vga, drugi na dvi če prav razumem?

kakšne pa so strojne zahteve, je potrebno kaj minimalno sistemskega in grafičnega rama?

Janac ::

dva monitorja podpira skoraj vsaka grafa tako da ne rabis nic posebnega raen vsaj 2 izhodov za monitor

Architect ::

Poglej kaj se ti cenovno bolj splača. Verjetno bo ceneje kupit 2x22 inč zaslon kot enega ogromnega.

gendale ::

flbroker je izjavil:

Kaj pomeni "nič posebnega"? Mislita da se bolj splača, funkcionalno gledano, kupiti en 42" monitor ali dva 22"?

Če so grafične drage potem raje kupim še eno kišto za 200€, ali pač?

2x22" - večja delovna površina, bolj primerno za gledanje od blizu

1x42" je v resnici tv, torej boš imel enako ločljivost/delovno površino kot z enim 22" monitorjem, hkrati pa ne bo glih kul za gledat od blizu

ena možnost bi bla še 1x27", ki ti da ločljivost nekje med 2x22" in 1x22", dobiš pa zato ips panel in nimaš grdega roba med monitorji

je pa to dražje kot 2x22"
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Brane22 ::

Kar se kartic tiče, je vsaj na Linuxu veliko bolje gnat 3 monitorje z ene kartice, kot pa z dveh.

Vsaj sedanji X11 potrebujejo za slednjo konfiguracijo Xineramo, ki pa totalka ubije performance.

Ne vem kako je na Winsih, a tudi tam bi imel eno kartico, če se da, če ne zaradi drugega pa zaradi porabe.

Kar se pretvornika tiče, sam imam DP2VGA, čeprav bi bil DP2DVI boljši ( sem ga prepozno našel). Kakorkoli že, tapoceni verzije so samo single link, torej dobre za do kvečjemu 1920x1080@60Hz ali nekaj takega. Zato bi bilo foajn sploh pri velikih monitorjih vzet take z DP vhodi, kartico pa tako z več DP izhodi. AFAIK dela Sapphire eno HD7870 z 6 mini-dp štekerji, verjetno bi pa bila čisto kul že vsaka druga varianta, ki ima vsaj 3 DP štekerje, kar v praksi pomeni verjetno 4. Morebitni preostali HDMI/DVI/VGA izhodi ti potem ostanejo za starejšo periferijo.

Zheegec ::

Janac je izjavil:

Senitel ima npacne informacije.

3 monitorji delajo tudi na 5xxx serijo s pomocjo DP- pretvornika na HDMI|DVI|VGA

Če je aktiven DP pretvornik ja, če je pasiven pa ne. Saj je napisal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flbroker ::

Hvala vsem za pomoč.

Sem šel gledat. 32" od LG-ja stane 340€ je pa res velik, veliko večji kot sem si predstavljal, ampak za ta denar dobim tri 22" po 115€/kos. Tako da je tole no brainer kar se mene tiče.

sajmon ::

Trije monitorji delajo tudi v kombinaciji onboard grafične in še ene dodatne grafične. Preverjeno deluje v službi na serijskem Fujitsu računalniku (model ESPRIMO PH300 z dodatno grafično GeForce GT420). Glede monitorjev pa je precej lažje delati na monitorjih, če so vsi iste velikosti in iste resolucije. Sam osebno bi gledal monitorje z razmerjem 16:10.

Siddh ::

z enega kompa na deponiji ukradeš eno PCI grafično, za desktop aplikacije bi morala biti dovolj, če ne pa daš dva monitorja na PCI-e grafično, enega pa na integrirano

Janac ::

a kdo ve kje so kaki racunalniski smetisce?

flbroker ::

A si ne gresta dve grafični drug druga v zelje? Torej če dokupim kakršnokoli grafično in jo dodam zraven lahko priklopim 3 monitorje brez dodatne navlake?

nightbird ::

Janac je izjavil:

a kdo ve kje so kaki racunalniski smetisce?


praktično na vsakem zbirališču/smetišču imaš odpadno elektronsko opremo in ziher se najde kak pc med njimi.
sam sem en čas delal med počitnicami na takšnem zbirališču in sem našel ene par zanimivih stvari, sicer dosti x kaj ne dela in še vedno drugi dan lahko neseš nazaj :D

lp

Janac ::

verjetno se najdejo kaki diski z wordowimi dokumenti xD

Poldi112 ::

PCI grafične iz starih mašin so problematične. Zelo težko dobiš kakšno, ki ti potegene željeno resolucijo (razen če si na 15 palčniku).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

flbroker ::

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Tale komp ima Radeon HD 6450, spomin ne piše, je pa verjetno 1Gb. A ima tale kartica tri izhode (če se ozrem na Senitelovo sporočilo na vrhu)? Je potrebno zraven tega dokupiti še kaj ali lahko gor priklopim tri monitorje na komot?

Nekje sem še prebral da lahko priklopiš monitor še z VGA2USB adapterjem vendar frame rate ni visok. A ve kdo kako se reče tem adapterjem po slovensko in koliko približno stanejo?

EDIT: Evo slike z Googla. A ne bi potreboval 3 DVI izhode oz. vsaj dva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

flbroker ::

Ne gre mi urejat sporočila.

[quote]HD 6450 is not supported by Eyefinity, only those models support Eyefinity
HD 6900 series & the following :
AMD Radeon™ HD 6870 GPUs
AMD Radeon™ HD 6850 GPUs
ATI Radeon™ HD 5970 GPUs
ATI Radeon™ HD 5800 Series GPUs
ATI Radeon™ HD 5700 Series GPUs
ATI Radeon™ HD 5670 GPUs
ATI Radeon™ HD 5500 Series GPUs
ATI Radeon™ HD 5450 GPUs
ATI Mobility Radeon™ HD 5400 Series or higher GPUs
to run Eyefinity on 3 monitors, you must have a one monitor that supports a DisplayPort, or an active DisplayPort to DVI/HDMI compatible [/quote]

No go. Bi potreboval activedisplay port za "eyefinity".

Janac ::

flbroker je izjavil:

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...

Tale komp ima Radeon HD 6450, spomin ne piše, je pa verjetno 1Gb. A ima tale kartica tri izhode (če se ozrem na Senitelovo sporočilo na vrhu)? Je potrebno zraven tega dokupiti še kaj ali lahko gor priklopim tri monitorje na komot?

Nekje sem še prebral da lahko priklopiš monitor še z VGA2USB adapterjem vendar frame rate ni visok. A ve kdo kako se reče tem adapterjem po slovensko in koliko približno stanejo?

EDIT: Evo slike z Googla. A ne bi potreboval 3 DVI izhode oz. vsaj dva?



niam veze, ce bi mela take izhode 5750 al 5770 al 5850 al wahatevar

RABI MET VSAJ EN DISPLAYPORT!

Senitel ::

flbroker je izjavil:

Nekje sem še prebral da lahko priklopiš monitor še z VGA2USB adapterjem vendar frame rate ni visok. A ve kdo kako se reče tem adapterjem po slovensko in koliko približno stanejo?

To je res zadnja varianta, ki bi jo probal. Raje daš v kišto še eno pocen grafično za 10€ (pač nek minimum, ki ga najdeš).

flbroker ::

Dajmo nadaljevat, ker sem ravno o tem razmišljal.

Tole sem skonfiguriral.
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

1.Tale grafična podpira 1x vga, 1x hdmi in 1x DVI. Nagledam sem monitor ki ima vga in hdmi izhoda. Torej za tretji monitor moram samo še dokupit dvi2vga kabel in voila. Ali prav razmišljam?

2.Druga varijanta je da bi dokupil eno poceni grafično in jo dal noter ampak potem bi moral izbrati drugo, dražjo, plato ki ima dva PCIexpress x16 slota, ker tale ki sem jo nagledal ima en slot, grafične pa so pcie x16. Ta varijanta mi ne diši ravno najbolj (čeprav bi potem lahko priklopil 4monitorje) ker kot sem že omenil se ne spoznam ravno na hardware, tako da ne vem kako bi to vse skupaj funkcioniralo da imam integrirano grafično + dve dodatni. A ne bo prišlo do motenj?

3.Tretja varijanta je pa da kupim usb monitorje. Sem gledal na philips.si strani imajo neke nove, tako da grem jutri do najbližjega centra povprašat za cene. Tole je še najbolj enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

5er--> ::

1. Tale grafična (SAPPHIRE Radeon HD7750 1GB PCIe) podpira DVI-I, DisplayPort in HDMI.
2. Grafično lahko načeloma daš tudi v pcie x1. Bo pač delala počasneje. Zakaj bi rabil 3 grafične? Koliko monitorjev pa imaš željo priključit? Načeloma pa z 2 različnima grafičnima karticama pod Win ni problema. S tremi se še nisem igral.
3. Karkoli na usb bo počasno in štekajoče (pri podatkih, ki se ne dajo dobro stiskat -> recimo kakšen bluray movie na fullhd resoluciji), ker je vodilo preveč bogo.
DVI-D ima prepustnost 9.9Gbit/s
USB 3.0 je max 5.0 Gbit/s
USB 2.0, ki ga uporablja Philips in ostali, pa le 480 Mbit/s

flbroker ::

Ko gledam grafične kartice piše zraven da so na vodilo pci express x16, teh vodil pa imam na matični le 1, zato sem mislil da bi kupil še eno grafično zraven. Tako bi imel dva ati radeona noter, na matični pa je že integrirana. Zakaj toliko grafičnih? Kolikor sem uspel izbrskat je tako da grafične ponavadi imajo dvi,vga,hdmi vhode, monitorji pa vga,hdmi -> torej na eno grafično lahko priklopim dva monitorja brez problema. Jaz pa bi rad 3 z možnostjo na 4 enkrat v prihodnosti - zatorej rabim dve grafični. A je tako?

Tale ima res displayport namesto vga, nevem kaj sem gledam. Bom zamenjal za drugo.

USB varijanta torej odpade.

EDIT: Razen če obstaja DVI-I v hdmi/vga kabel. V tem primeru ne bi rabil dodatne grafične in bi vse tri monitorje priklopil na eno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

flbroker ::

Nekaj takega: http://www.bolha.com/konektorji/adapter...

A bi potem tole delovalo tako kot sem si zamislil?

P.S. Ne morem urejat sporočila.

5er--> ::

>Kolikor sem uspel izbrskat je tako da grafične ponavadi imajo dvi,vga,hdmi vhode, monitorji pa vga,hdmi

Grafične imajo lahko ponavadi vga (v opuščanju), dvi (različne podvrste), hdmi in displayport izhode. Monitorji pa spet ponavadi vga, dvi, hdmi in displayport vhode.

Monitor z vsemi zgoraj naštetimi vhodi - od desne proti levi: displayport, hdmi, dvi, vga



1. Vzameš, tako kot je že predlagal Senitel, Sapphire flex grafično, na katero bp priklopiš 3 monitorje (ima 2x DVI in 1x HDMI), za četrti monitor pa uporabiš integrirano zadevo.

2. Vzameš, tako kot je tudi že Senitel predlagal, Radeon 6xx0 ali GeForce 6xx grafično ter paziš, da bo imel vsaj eden od 4 monitorjev DisplayPort vhod.
Četrti monitor = integrirana grafična

3. Vzameš, Radeon 6xx0 ali GeForce 6xx grafično in aktiven DisplayPort pretvornik.
Četrti monitor = integrirana grafična

4. Vzameš grafično s 4 DVI izhodi

KFA&#178; MDT X4 GeForce GTX 560



5. Vzameš grafično s 6x mini DisplayPort in kupiš 6 monitorjev z Displayport vhodi.

Club 3D Radeon HD 6870 Eyefinity 6 Edition


Eyefinity 6


...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

5er--> ::

Ja, DVI-I na HDMI pretvornik obstaja in pretvori sliko brez izgube kvalitete. Pri nekaterih proizvajalcih grafičnih kartic ga dobiš kar poleg kartice. Tisti pretvornik je ponavadi (v navezi s kartico) malce spremenjen in omogoča pošiljanje še zvoka preko hdmi.

PS: Kaj če bi napisal kakšne vhode imajo tvoji obstoječi monitorji, da se ne bomo preveč lovili?

flbroker ::

Sej še nisem nič kupil. Kupujem vse skupaj.

Trenutno imam LG E2260 ki ima HDMI, DVI-D in VGA vhode, ampak ko gledam na internetu monitorje večinoma imajo VGA ali VGA in HDMI. Zdaj ne vem ali res nimajo DVI vhoda ali pa so prodajalci površni.

http://www.mlacom.si/graficne-kartice/s...

Sapphire radeon hd6850 1gb ima 2x dvi, displayport in hdmi - tole bo ta prava? Potem bi tole šlo v opcijo 1

1. Vzameš, tako kot je že predlagal Senitel, Sapphire flex grafično, na katero bp priklopiš 3 monitorje (ima 2x DVI in 1x HDMI), za četrti monitor pa uporabiš integrirano zadevo.


Tale grafična sicer ni flex model, ima pa potrebne vhode. Ali je to potem najboljša opcija (ne rabim gledat na displayport-supported monitorje in kupovat displayport pretvornika)?

Senitel ::

Matr kompliciraš... Če misliš vzet plato/CPU z integrirano grafično in še eno dodatno grafično, zakaj pol sploh še kompliciraš? Dva monitorja na dodatno grafo, en monitor na integrirano pa je.

flbroker ::

Ja če ne zastopim ta displayport. Zakaj je en monitor nujno potrebno priklopiti na displayport?

Torej je tako vredu da imam plato z integrirano grafično in tisti radeon zgoraj in to je pol to? Dva monitorja na radeon in en na plato? Pol se mi ni treba ukvarjat s temi displayporti?

Brane22 ::

Fora je v tem, da ostali izhodi sliko rišejo v frame, DP pa jo pošilja tako kot mrežna kartica pošilja pakete.

To pomeni, da mora kartica imeti kojekakvo elektroniko za generacijo frame timinga ( sinhronizacije "žarka" itd), pri DP pa ne.

ATIjeve HD kartice imajo dva kompleta framerjev, kar pomeni da lahko generirajo do dva izhoda HKRATI na tak način.

Ja, DP in HDMI LAHKO generirata tudi digitalne DVI signale ampak ta načćin dela porabi en "framer" v kartici. Ki ga nimaš na razpolago, če že imaš priklopljena dva monitorja na DVI izhod ( in mislim da to velja tudi za HDMI).

Zato nujno rabiš AKTIVEN pretvornik DP-DVI ali DP-VGA, ki vsebuje med drugim tudi svoj framing.

Če pa že imaš kartico s tremi ali več DVI izhodi in je ta namenjena ravno temu, potem pač uporabi to.

Če nimaš več kot tistih 1920x1200@60Hz, potem je IMHO varianta z uporabo vsaj enega DP izhoda najboljša. Če monitorji imajo DP vhod, potem niti pretvornika ne rabiš. Kartic, ki znajo na ta način poganjati tri monitorje, je relativno največ in takrat si najbolj prost pri odločitvi. Ni treba da vzameš neko nabildano, drago in požrešno zver samo zaradi treh DVI izhodov.

Je pa, vsaj na Linuxu, definitiven plus če vse tri monitorje poganjaš iz iste kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Senitel ::

flbroker je izjavil:

Torej je tako vredu da imam plato z integrirano grafično in tisti radeon zgoraj in to je pol to? Dva monitorja na radeon in en na plato? Pol se mi ni treba ukvarjat s temi displayporti?

Dva monitorja lahko priklopiš praktično na vsako grafično kartico! Če hočeš na ENO grafično kartico priklopit tri monitorje potem imaš nekaj komplikacij.
Ampak če imaš integrirano grafo in dodatno grafo že imaš tri potrebne DVI izhode.

flbroker ::

Jaz vas ne razumem ker Brane22 in 5er pravita da mora imeti monitor DisplayPort port, ti pa praviš da monitorje priklapljam na DVI porte. Kam jih zdaj priklapljam?

Janac ::

na radenoih moras nujno imeti DP vsaj ne

Senitel ::

Ja enega na matično, dva pa na dodatno grafično! DisplayPort rabiš, če hočeš vse tri spravit na eno grafično!

flbroker ::

AJAAAAAAAAA no zdaj mi je bolj jasno. Hvala lepa vsem za potrpljenje in pomoč. :)

EDIT: Enega priklopim na DVI, drugega na HDMI ali VGA, tretjega pa na DP. Tako je potem najboljše če so vsi trije monitorji na eni grafični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

5er--> ::

Aleluja! =)

Janac ::

da tako

flbroker ::

Kaj mi še samo pomagate izbrat izmed teh dveh monitorjev, kateri bi bil najbolj primeren ali pa morda kombiniram. Dell ima DP, LG ja nima.

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/mon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

Janac ::

dell;)

Brane22 ::

Verjetno je Dell boljši samo pri tej diagonali je verjetno bolje, če greš na 22". Ločljivost je ista, pa pri teh zaslonih bo manj gužve na mizi.

Tako na papirju bi bila moja prva izbira HPjev ZR22W, druga pa ZR2240W.

Prvi je true 8-bit IPS, drugi je poceni updatana kopija ( poceni "originala"), ki ni zares 8bp.

Pa za cene bi pogledal na idealo.at

Drugače pa, če budget prenese IPS 24 colarja, so v igri Dell2412M, ZR24W, ZR2440W, Asus PA246Q in Fujitsu P24W-6.

Zadnji je za nekatere najboljši 24" IPS monitor v smrtniških cenovnih razredih sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

flbroker ::

Pa sem spet na začetku, haha. 100 ljudi 100 mnenj. Moram gledat čim več v bigbangu ker dobim uber popust. Torej ali tale 2x Dell 23" (dp,dvi,vga) za 200€ ali pa 3x philips 22" za 130€ (dvi,vga). Cena je skoraj ista za dva 23" 400€ ali tri 22" za 390€. Edino kar je, je to o čem smo se prejle pogovarjali ali uberem pot tri monitorje na eno grafično ali enega na integrirano.

draciel ::

Mene zanima kako priklopijo 4 monitorje na en računalnik. A obstaja to kak razdelilec ven iz grafe za več VGA/DVI priključkov. Al moraš imeti prav dve grafični kartici povezani, ter nanje priklopit monitorje?

mgermo ::

Sicer obstajajo grafične z toliko priključki, ampak boš ceneje prišel, če vzameš 2 low cost kartice.

Senitel ::

Če mislite tolk monitorjev kvačkat skup, potm pač glejte, da bodo vsaj novi monitorji, ki jih kupujete, DisplayPort.

Janac ::

kupis eno amd graficno ki podpira 4 monitorje kaj tolk komplicirate


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710748 (8224) PrimozR
»

DisplayPorti nagraficni in 4 monitorji

Oddelek: Strojna oprema
91498 (1255) AgiZ
»

Linux in 3 monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
12800 (668) alessio2
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517979 (7111) frudi
»

Nakup komponent za nov sistem

Oddelek: Kaj kupiti
102431 (2162) klinker

Več podobnih tem