» »

Excelove datoteke v mrezi in vec uporabnikov hkrati

Excelove datoteke v mrezi in vec uporabnikov hkrati

psychoshorty ::

Pozdrav,

danes me je sodelavec opozoril na problemcek, kateri se pojavlja pri uporabi nekaterih excelovih datotek, v katerem je vec delovnih zvezkov in tabel s formulami.

Primer: Ena datoteko uporablja vec uporabnikov hkrati, v katerem se podatki posodabljajo iz enega delovnega zvezka v drugega s pomocjo razlicnih formul. Vcasih se zgodi, da kateri od uporabnikov datoteke ne more odpreti/uporabiti (kar je logicno, saj je v uporabi in jo lahko odpre samo v bralnem nacinu). Vcasih se zgodi, ko nek uporabnik shrani spremembe, drug uporabnik datoteke sploh ne more odpreti (ne me vprasati za vzrok ali error msg, saj veste kako so userji). Replicirat mi se to ni uspelo.

Vem, da lahko v Excelu 2007 nastavis sheranje delovnih zvezkov/fajla in potem se razne nastavitve kot so kako dolgo naj shrani spremembe, interval samo-shranjevanja ipd ipd. Ampak v tem nacinu potem marsikatera funkcionalnost ne deluje npr:

Macroji, data tables, pivot tables ipd...

Vprasanje je torej, kako bi lahko efektivno sherali nek excelov file s tabelami prek mreze, brez izgube podatkov oz. zmesnjave ter da bi jo lahko uporabljalo vec uporabnikov (hkrati verjetno ni opcija). Hvala.

Lp,
P.

trnvpeti ::

git push pull,svn checkin checkout

prtenjam ::

Excel pozna deljenej delovnega zvezka - delovni zvezek dajte v skupno rabo.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

dronyx ::

Bom vprašal še v tej temi, ker sem enkrat že spraševal, pa nisem dobil odgovora. Gre za podoben primer, le da uporabniki uporabljajo Wordove datoteke na mreži. Ponavadi so pravice nastavljene tako, da ima eden vse pravice, ostali pa lahko datoteko samo berejo. Ni mi pa jasno zakaj in na kakšen način se lahko datoteka zaklene za speminjanje, če pa jo uporabnik lahko samo bere in v tisti mapi na mreži nima pravice popravljanja, ustvarjanja datotek ... Sam sem mislil, da lock pri Officu dela tako, da kreira začasno datoteko v isti mapi, kot je datoteka in so notri shranjeni ti podatki, samo ob takih nastavitvah to enostavno ne gre, pa kljub temu Office prepreči, da bi kdo drug popravil datoteko.

figula ::

Nisem prepričana, da te razumem. Če uporabniki nimajo dodeljenih pravic za prispevanje v datoteko, jo pač lahko samo berejo. Tu nimajo veze office nastavitve.

dronyx ::

figula je izjavil:

Nisem prepričana, da te razumem. Če uporabniki nimajo dodeljenih pravic za prispevanje v datoteko, jo pač lahko samo berejo. Tu nimajo veze office nastavitve.

To je mišljeno v zvezi z mojim vprašanjem? Seveda jo lahko samo berejo, saj datotečni strežnik preprečuje, da bi v mapi, kjer so datoteke karkoli spreminjali ali ustvarjali nove datoteke. Kot rečeno pa ne razumem, kako lahko Office tako datoteko zaklene, čeprav jo je odprl nekdo, ki jo lahko itak samo bere. Ne vidim tu logike, niti ne razumem mehanizma, kako to Office počne. Namreč Office ni neka "strežniška aplikacija", ki bi lahko centralno zapisovala, kdo ima kakšen dokument odprt.

drola ::

Ima mogoče uporabnik kljub temu, da ima samo pravice za branje datoteke, tudi pravico pisanja v mapo?
https://drola.si

dronyx ::

drola je izjavil:

Ima mogoče uporabnik kljub temu, da ima samo pravice za branje datoteke, tudi pravico pisanja v mapo?

Ne nima. Gre sicer za Novellov OS, kjer ima samo R in F pravice (read in filescan). Torej lahko bere in vidi, kaj je v mapah. Nobenega popravljanja ali kreiranja datotek. Saj to ravno me čudi, na kakšen način potem Office zaklepa tako datoteko?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[vba, excel] izbrani Range kot ločen .xlsx

Oddelek: Programiranje
8549 (371) prtenjam
»

Excel obfuscation

Oddelek: Programska oprema
141819 (1514) SeMiNeSanja
»

Kako naložiti podatke ob odpiranju Excel(VBA)

Oddelek: Programiranje
8755 (618) darkkk
»

excel

Oddelek: Programska oprema
324529 (3138) xtrat
»

Excel sklicevanje na podatke iz neke druge tabele v drugi excel datoteki

Oddelek: Programska oprema
102377 (2241) prtenjam

Več podobnih tem