» »

P8Z68-V LX, 1155 zvit pin in grafična kartica

P8Z68-V LX, 1155 zvit pin in grafična kartica

Turak ::

imam en problem...

matična plošča P8Z68-V LX ki ima zvit pin vendar deluje OK s procesorjem i3 2100
šel sem gledat v BIOS in je voltaža normalna tak da mislim da pin ima vseeno stik s procesorjem.

Problem nastane ko vstavim grafično kartico v matično... deluje vse ok dokler ne inštaliram
driverjev za grafično potem pa nastane sranje.

če probam z grafično HD 6790 mi na namizju po nekaj časa zašteka računalnik se pojavi črni
ekran in po nekaj sekundah in bliskih vrne v normalno stanje... in se to nato stalno ponavlja na 1-5min.
(v event vieweru mi vrže ta error: "The driver ati2dvag for the display device \Device\Video0 got stuck in
an infinite loop. This usually indicates a problem with the device itself or with the device driver
programming the hardware incorrectly. Please check with your hardware device vendor for any driver updates."


če pa probam z grafično 9500GT pa mi naprimer ko gledam youtube posnetke cel računalnik zmrzne in ga morem resetirati.

rig:
PSU: LC-Power LC6550 Super Silent Gold 550W ATX
mobo: P8Z68-V LX, 1155
CPU: Procesor Intel Core i3 2100 3,1 GHz Box, 1155
GPU: Sapphire AMD Radeon HD 6790, 1 GB, PCI-E
RAM: Kingston DDR3 4 GB 1333 MHz (KVR1333D3N9/4G)

bi mi prosim lahko pomagali najti vzrok.

osebno sumim da bi lahko bil vzrok napajalnik ali pa tisti zvit pin.

Janac ::

kaksen pin tocno?

Turak ::

pin na socketu za CPU na matični plošči.

hojnikb ::

Mogoče je ta pin fuč, ki skrbi za komunikacijo pci-e.
Probaj še zagnat računalnik preko int. grafične. če bo kej bolje.
#brezpodpisa

Turak ::

preko integrirane grafične na matični sem zdaj :) in deluje ok. problem nastano ko vstavim grafično in inštaliram driverje. driverji niso problem ker sem različne probal in je vedno enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turak ()

hojnikb ::

Potem je skoraj sigurno kriv tist pin.
#brezpodpisa

Turak ::

se da kje pogledat kateri pin je za kaj odgovoren?

Robi :P ::

Turak je izjavil:

se da kje pogledat kateri pin je za kaj odgovoren?

težk gledna to da je 1155 pinov...

Turak ::

operacija uspešna... pin zgleda kot nov(skoraj) :) bom probal grafične noter dat zdaj

Turak ::

ni bil pin kriv... še vedno imam isto težavo :/ je mogoče power supply kriv? je že zelo star ampak čisto malo rabljen.


tu je screenshot GPU-Z tam ko je spike v chartu tam dobim black screen. in dobim od VPU recover: VPU Recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver commands.

 GpuZ

GpuZ

Mad_Lion ::

Ojoj 100/150mhz clock? Po grafu na sliki je očitno da je prišlo do zvišanja clocka in prav tako voltaže. Mogoče power supply ne dobavi dovolj moči in se sistem zato postane nestabilen Ko se clocki znižajo dela dalje naprej. To je edino kar mi pride na misel. Koliko maš močan PSU in koliko je star? Bi kar znalo bit to. Probaj s kakim drugim.

Turak ::

sem napisal zgoraj LC-Power LC6550 Super Silent Gold 550W ATX, takšen je http://geizhals.at/de/119692

ni bil nič rabljen samo je že zlo star enih 6-7let

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turak ()

Mad_Lion ::

No če je star 6-7 let pa kr hitro probat s katerim drugim. Ne samo da napajalniki zelo radi crkujejo, v bistvu vsaj če malo pobrskaš po spletu LC Power bolše da se izogneš. Je več negativnega napisanega na to firmo kot dobrega. Če povzamem je LC za eno sranje. Veliko ljudi pride v trgovino ali išče nasvete na forumu za sestavo računalnika in reče karkoli samo da nebo LC.
Zdaj vidim da maš probleme še z drugo grafično na youtubu? Bo 90 procentno kar PSU. (Obremenitev se poveča in sistem ne zdrži loada) Probaj z katerim drugim. Če ni to mi pride na misel samo še plošča.

Dr_M ::

Mad_Lion je izjavil:

Ojoj 100/150mhz clock? Po grafu na sliki je očitno da je prišlo do zvišanja clocka in prav tako voltaže. Mogoče power supply ne dobavi dovolj moči in se sistem zato postane nestabilen Ko se clocki znižajo dela dalje naprej. To je edino kar mi pride na misel. Koliko maš močan PSU in koliko je star? Bi kar znalo bit to. Probaj s kakim drugim.



Teamu se rece idle clock. Cisto tako mimogrede. To je ze nakaj casa popolmoma normalno. :)

amigo_no1 ::

Mad_Lion je izjavil:

No če je star 6-7 let pa kr hitro probat s katerim drugim. Ne samo da napajalniki zelo radi crkujejo, v bistvu vsaj če malo pobrskaš po spletu LC Power bolše da se izogneš. Je več negativnega napisanega na to firmo kot dobrega. Če povzamem je LC za eno sranje. Veliko ljudi pride v trgovino ali išče nasvete na forumu za sestavo računalnika in reče karkoli samo da nebo LC.
Zdaj vidim da maš probleme še z drugo grafično na youtubu? Bo 90 procentno kar PSU. (Obremenitev se poveča in sistem ne zdrži loada) Probaj z katerim drugim. Če ni to mi pride na misel samo še plošča.

Enermax, Tagan je isti jajc.

http://slo-tech.com/novice/t463160#crta
http://slo-tech.com/forum/t414188/0

Turak ::

torej problem z grafično HD 6790 nastane ko preide iz idle v normalno stanje te zašteka se pojavi črni ekran.

če pa je naprimer na polni obremenitvi lahko igram igrce ali pa gledam kake posnetke in se ta problem ne pojavlja.(laufam nyan cat 100hours edition na youtubu da mi ne zašteka :D)

kaka ideja kaj bi lahko bilo narobe? :)

Turak ::

napaka odpravjena deluje zdaj vse tako kot mora...

za tiste ki jih zanima kaj je bilo narobe(če ima kdo podobne probleme):

dobro sem malo razmislil kaj bi lahko bilo narobe. Hardware težko ker je vse novo tak da je ziher bil software
al pa kake nastavitve v BIOSU (predvideval sem da ko grafična potrebuje več energije zalega tak da so nekje
neke nastavitve zjebane)... sem prečekiral bios ni blo nič narobe... potem sem zamenjal XPje za windows7
pa je bla že vedno ista napaka. potem pa sem šau na Power options v desktopu in dal:
PCI Express
Link state power managment na OFF
po defaultu je blo na nekaj drugega.

in zdaj dela. :)

OChack ::

dobro je vedeti,
hvala za info
Int€l inside, IDIOT Outside


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu grafične (gamerji help!) :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9410117 (8143) Kaj
»

Sestavljanje računalnika!

Oddelek: Pomoč in nasveti
223666 (3252) iziii
»

Računalnik po delih. POMOČ STROKONVJAKA !

Oddelek: Kaj kupiti
51359 (1201) fireX88
»

AMD pripravlja Radeon HD 6790, odgovor na GTX 550 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
135594 (5205) Senitel
»

radeon 4870 x2

Oddelek: Strojna oprema
483729 (3188) Robert_S

Več podobnih tem