» »

Kupujem prenosnik

Kupujem prenosnik

qki ::

c/p:
______

kateri laptop bi priporocili:

za domaco uporabo
17 incni zaslon
naj ne bo acer (sem ga imela zdaj - vse je bilo OK le hudo se je pregreval)
kamera in zvocnik integrirana
slika dobra - za prezentacije (sluzbene) in za filme gledat - slika mi je kar pomembna (da sije, da so barve zive)
igric ne igramo
dno laptopa naj nima odprtin za ventilacijo - uporaba bo vecinoma iz kavca in iz narocja (da se mi ne bo pregreval in basal z muckami)
monitor 17", ločljivost od 1600x900 gor - preferiram monitorje, ki nimajo sirokih obrob (da je zaslon cim vecji in se vidi cim manj plastike)

cenovni rang max 600 do 650
______

bi znal kdo svetovat? predvsem zaradi gretja oz naj ventilator ne piha skozi dno. čka je rekla da obstajajo prensoniki ki imajo prezračevanje skozi tipkovnico? bu. pa monitor mora bit fajn.

puno hvala.

SLO_Matej ::

Asus K73E-TY071V
Ima 17,3" Full HD (1920 x 1080) LED zaslon, že precej dober procesor Intel Core i5 2410M druge generacije (Sandy Bridge), 4 GB DDR3 RAM pomnilnika (z možnostjo nadgradnje do 8 GB; priporočam da kar takoj dokupiš še dodatne 4 GB in jih vgradiš, bo še vedno v cenovnem rangu), 500 GB trdi disk, ki pa je žal ne spada med hitrejše (samo 5400 RPM, vendar za tako ceno kaj več tako ali tako ni pričakovati, je pa res, da to precej vpliva na hitrost delovanja računalnika) in integrirano grafično kartico Intel HD 3000, ki bo za običajno uporabo (brez zahtevnejših iger) povsem dovolj. Prednameščen je še Windows 7 Home Premium, tako da se lahko takoj prične z uporabo. Ohišje je delno aluminijasto, glede pregrevanja pa tudi ne bo težav, saj je prenosnik opremljen z Asusovo tehnologijo IceCool, ki skrbi, da je prenosnik, kjer se rokuješ z njim, vedno hladen.

Druga opcija pa je še Asus K73S-TY137V, vendar ima slabši procesor i3 2310M, malo zmogljivejšo grafično kartico GeForce GT 520M in LED zaslon z nižjo HD+ (1600 x 900) resolucijo. Pa še nekoliko dražji je, tako da dodatnih 4 GB RAM-a ne bi bilo več v cenovnem okviru.

Glede na to, da praviš, da za igre ne bo, potem vzemi kar prvega.

qki ::

ful ful ti hvala za super odgovor. sem poslal naprej. sta tud men kar všeč.
veš morda če sta kaj glasna?

SLO_Matej ::

Tudi z glasnostjo ne bo težav, saj so Asusovi prenosniki praviloma hladni in tihi.

Obsežen test (tudi s temperaturami) podobnega modela najdeš tukaj: http://www.notebookcheck.net/Review-Asu...

Glede glasnosti so zapisali naslednje:
Asus' 17 incher shows itself from its best side in terms of noise. The fan is never inactive in idle, but it rotates almost silently at its lowest speed. We measure 32 dB(A) in idle mode. The noise that our noise meter detects doesn't come from the fan, but rather form the hard disk. Its level of 32.1 dB(A) is never louder than the fan, not even when it starts to click quietly.
As expected, the fan whirs more evidently during CPU load or games. However, it doesn't go beyond 34 dB(A) during a computer game or 3DMark2006. The fan first turns up to an audible 37 dB(A) in the stress test (Furmark & Prime95). But you can't say it's noisy. A constant CPU stress test (Prime95) lets the fan whir along with 34.3 dB(A). The fan always rotates in both idle and during constant load steadily.

qki ::

v bistvu je vse super, sam ekran je zgleda mal švoh. sam za ta denar ne gre drgač se mi zdi.

SLO_Matej ::

Ja, je visoke ločljivosti, vendar je žal svetleč in je zato posledično težje gledati nanj pri neposredni (npr. sončni) svetlobi. Kot si sam ugotovil, kakšnega vrhunskega zaslona v tem rangu pač ni za pričakovati. Vendar bo tudi ta dobro služil svojemu namenu. :)

qki ::

super ti hvala zaenkrat, bomo vidli kaj bo ženšče poreklo. :)

r3dkv1c4 ::

poskusi z lenovo g770

ima ga moja mama v prosti prodaji je okoli 600€ in pravi da je zadovoljna......
...nasel sem ga pa jaz glede na ceno in ponudbo se mi je zdel najugodnejši....lp

qki ::

hmm, zanimiva izbira. hvala. že poslal naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung predstavil Galaxy Note8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9824306 (20298) Ishmael
»

prenosnik za igre do 1200E

Oddelek: Kaj kupiti
337262 (6634) hojnikb
»

Asus Ares v sliki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3211842 (10711) PrimozR
»

Synology Disk Station DS209+II NAS

Oddelek: Kaj kupiti
71308 (1113) trnvpeti
»

Hladilnik za e6400?

Oddelek: Kaj kupiti
482640 (2011) AapocalypseE

Več podobnih tem