» »

SD is reinventing itself - Lukšič

SD is reinventing itself - Lukšič

«
1
2

Jst ::

Prvi post čisto na kratko:

Boruta Pahorja so odstavili in izvolili 180:190 v prid Lukšiču.

Mislite, da bo Lukšič lahko s stranko kaj naredil? Po anketi iz aprila je imela stranka 13.9% podpore.

Me prav zanima, kakšni bodo naslednji rezultati...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mtosev ::

po mojem so gotovi. Ni pahorčka, SD gre počasi downhill
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Poldi112 ::

Traparija. S Pahorjem so konstantno životarili okoli 10%. Edina izjema je bilo po Janševi vladavini, pa še to ni bila zasluga Pahorja, ampak razsula LDS.

Da ne omenjam grenke izkušnje 3 let, ko je bil premier. Hvala bogu, da so se ga rešili.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matako ::

Lukšič je smešen, še posebno kadar se trudi biti moder. Enkrat sem bil zraven, ko je še kot minister za šolstvo starim in novim generacijam gimnazijcev (na neki obletnici znane ljubljanske gimnazije) v polni dvorani poizkusil položiti svojo življensko zgodbo kot nekakšno lekcijo mladim. WTFji na obrazih prisotnih so bili nepozabni. Še tudi prisotni Zoki se je pomenljivo muzal.

Bilo je izvrstno! :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mr.B ::

Naši socialno čuteči : Janković: Glas za Pahorja je glas za Janšo http://www.finance.si/355733/Jankovi%C4...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ziga Dolhar ::

No dajmo, dvignit nivo.

Beseda gre o predsedniku slovenske SD, ne o nekem črnogorskem politiku, NISSAN GTR.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

trololo2 ::

Lukšič je IMO preveč antiparičen, da bi dosegel kakšen uspeh. Saj stranka SD s svojim programom je bila že do zdaj slaba, ko so jo ljudje volili so v resnici volili za Pahorja.

Zaenkrat mislim da se stvar odvija v dobro Slovenije, torej da "stara" levica razpada. Pahor zamenja Turka, SD gre na nslednjih volitvah iz parlamenta. Še PS se moramo rešiti, pa se bo odprl prostor za kakšno bolj moderno verzijo levice.

Mr.B ::

Tisto kar je bilo objavljeno v "desničarskem Trobilu" Finance, potem je Lukšič nadaljevanje pogrevanja populizma tem (ker nam pripada), ki jih zaradi prvomajskih objav, ne more privoščiti Stanovnik .
Težava je in tudi ostaja, da če "trenutne" afre okoli Jankovića, le tega politično pokopljejo, na samooklicani levici žal ne ostane nikogar iz ti. stare garde.
Težava pa je, oziroma zakaj so izbrali Lukšiča, tudi v tem, da lahko, če je seveda politična volja, skupaj z Jankovićem, potegnejo zaradi Storžič tudi Lukšiča. Verjetno so zaradi tega izbrali Lukšiča, dokler ne najdejo drugega kandidata, ker tako lahko Lukšiča enostavno nadzirajo vse do Predsedniških volitev. Če ti nasprotni pol, ne pokoplje z aferami Tureka, se bo lahko Pahor ob naslednjih volitvah "SD-ja" vrnil na svoje mesto.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarkSite ::

Torej predsednik stranke, ki govori, da je čist bi moral prvo pri sebi počistiti.

"Tudi Lukšič ni čist. Njega čakajo še Stožice."

Nekaj linkov glede Lukšiča in Stožic:

Financiranje Stožic zdaj preiskuje še NPU
Bo morala Slovenija vrniti 6,4 milijona evrov za Stožice?
Ostale novice povezane z Lukšičem in Stožicami

Looooooka ::

Tezava je vedno bila in ocitno se vedno ostaja enaka.
Na oblasti imamo vedno iste drekace.Trenutno je najvecji drekac vec kot ocitno Jansa.
Pocas me sploh ne bo vec zanimalo a je stranka leva al desna in kaj govorijo njihovi kandidati.
Dejansko bom zacel glasovat za tiste, ki imajo najvec novih obrazov in cim manj starih drekacev, ki ocitno nocejo delati drugace kot se je delalo zadnjih 20 let.
Ravno sem vidil, da je Jansa spet probaval nategnit tujino in nam uredil nov skandal.
Kar se pa Pahorja tice mi pa nikoli ni blo jasno zakaj novinarji trobijo, da je stranka brez njega mrtva.Osebno sem vedno mislil, da stranka zgubi deci krvi vsakic ko odpre usta.
Ampak ker se potem vedno najde nek simpatizer, ki je mogoce malce vsecen za drustvo s neko butasto izjavo "Pahor je preposten za politiko"...se mu rating vedno popravi.
Zame je se zmeraj drekac, ki poslusa Nemcijo.Res da jo na zalost cela Evropa...ampak on jo poslusa tako ocitno, da me spominja na psa, ki laja tkao kot gospodar hoce.
Za predsednika ga pa sploh nocem.Se mi zdi, da bi tale banda bela, ki noce sprejet dejstva, da so bli na napacni strani med vojno v 4 letih dobila se kaksne pokojnine za posebne zasluge.
Pa ne zato, ker bi jim bil naklonjen ampak zato, ker fura ta svoj "treba je sodelovati in miriti" style do nekih epskih razseznosti.Prvo fases sladkorno...cez 5 minut, je pa ze rdec v faco in s svojim nacinom govora in mahanjem z rokami spominja na Stalina.
Totalno antipaticen.
Pa glede vseh zgodbic o kokainu se zaradi cedalje slabsega videza resno sprasujem ce morda ni kj na tem...
Stranka naj ga lepo odreze.Sej Jansa bo slej k prej mogu spakirat.Se par takih zahrbtnih potez v tujini pa bomo cez 3 leta tok v riti, da ga ne bo nihce vec volil.Do takrat bojo pa ze zdrzal brez njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

fosil ::

Glede na histerične reakcije desnice ob izvolitvi Lukšiča, se ga očitno zelo bojijo.
Tako je!

ZaphodBB ::

fosil je izjavil:

Glede na histerične reakcije desnice ob izvolitvi Lukšiča, se ga očitno zelo bojijo.

Ti to misliš histeričen smeh?

Res, če bo levica še nekaj časa take osle postavljala v prvo vrsto bomo še dolgo moral Jajota prenašat.

Levica je kriva, da je Janša na oblasti.

Mr.B ::

fosil, to kar je v Financah napisano o Lukšičevih izjavah, je tako kot bi poslušal Stanovnika. Torej Povprečni "levičar" bo volil PS, ostali ki so pa "mi pripada" pa SD. Pač kdo je rekel da ti da diploma zdravo pamet.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fosil ::

V mislih sem imel reakcije ob izvolitvi.
Civilizirani ljudje ob izvolitvi človeku čestitajo, tudi če je nasprotnik.
Tukaj so se pa takoj začeli napadi, kako bo SD sedaj postala radikalna in kako bo sedaj propadla, tako kot LDS in podobno.
Če bi to resno verjeli ne bi začeli takoj udrihati po njem z vsemi sredstvi.
In napadi nanj se kar vrstijo.
Očitno ga ocenjujejo kot resno grožnjo.
Tako je!

Mr.B ::

fosil, resna grožnja ni, se pa z izjavami pridružuje orto levičarjem v Grčiji. Izjave citirane po tipu Stanovnik, pa palijo bolj v krog volivcev Karl-ove stranke. No te so vedno brez pompa v parlamentu, kar je že samo po sebi la katastrofa.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jst ::

>Pa glede vseh zgodbic o kokainu se zaradi cedalje slabsega videza resno sprasujem ce morda ni kj na tem...

Glede na to, da osebno sam vsake toliko časa uživam kokain in da so v Bruslju v vseh WCjih in vseh bankovcih iz restavracij, našli kokain, ter glede na to, da če se spomnite, da je bil Pahor pred volitvami (ko je postal Premie) kao bolan in na soočenjih full švical, sploh nisem v dvomih, če je ali ni užival kokain. Ga je. In to ni nič takšnega. Ga verjetno pol našega parlamenta.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mr.B ::

Jst, dober sarkazem ni kej. To kar si napisal na koncu, je bistveni problem ....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

donfilipo ::

Če je na tem kaj resnice, je to znak za alarm.

Občasno uživanje kokaina res ni nujno smrtno nevarna reč za uživalce, je pa smrtno nevarna za samostojno odločanje poslancev.

Če premier šmrka kokico, je to jasen znak, da je v rokah mafije. Ker je mafija v glavnem tudi na planšetah boljših obveščevalnih služb, to pomeni konec samostojnosti. Noben problem ni dobrim obveščevalcem izvrtati kdo dobavlja, tja vstaviti svojega agenta in potem pajaca izsiljevati in kontrolirati.

Kaj poreče žena, mama, tajnica in slovenska javnost, ki jih je volila, ko se lepo pove in po možnosti še posname, kako šmrka poslanec ljudstva ko Keith Richard, ko je bil še z Beatlesi na žurih:) Kasneje je imel veliko injekcijo zavito v črn funkcionalen paket, in je precej jezno gledal na svet:)) Kadar ni bil po malci:))

Torej posnetki iz welnessa, kjer lojzka meri trdoto premierju tonetu, ali posnetek, ko borat misli da na skrivaj vleče belega, pridejo ko smrtna grožnja, v primeru da recimo ne uboga:) In na koncu ko tuje glavonje zadovoljni ne dajo komando za objavo in korekcijo takoj, jih pa prodajo na drugačen način.

Sranje je, ker je dober del pri tej javni tajni, pa tudi izmišljen.
Iz popolnoma nepreverjenih informacij vem da sova to preverja. Majo pa ti mladi agenti probleme, preden nabavijo pravo opremo in proračun.

Recimo dobro grafično za igrice, kako naviti procesor in razčistiti zadeve, kot je: 'zakaj za boga je pa kokica sploh slaba':))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Ma dajte no... snegec je za nekatere bolj kot kofe. Poživilo pač. Tipično to niso neki hudi džankelji. Problem je, kar lahko človek pregori sčasoma.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Jest še vedno trdim šnops je bolš. Pol litra direkt v žilo in ga dobiš v naših koncih poceni. Če kuharja celo zbudiš in si stalna stranka, običajno niti ne skrije malih rožičkov in repa in da še z dodatnim popustom:))

Drugače pa vem ja. Značilna stališča hudičevih advokatov so:
-če je nekdo kresnil soseda po lubenici s tumpastim delom kladiva gre za slučajen zamah
-če pa ga je kresnil s špičastim, pa za nehoten uboj

In kokica? Ma garantiran kšeft in odlično plačilo kad tad>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Ja samo šnops ti da le pogum, snegec pa tudi moč in elana za delovne izzive.

Zato so pa delavci v proizvodnji za nevarnimi stroji vedno raje tankali, njihovi direktorji pa raje smrkali, da so bolj optimistično šli v prodajo posledičnega škarta.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Ja kokain je droga japijev.

Enkrat sem enega vprašal v uberudbaškem zagonu: 'kako ga pa administriraš', da bo potrdil tisto mojo 'pir je za žejo, šnops čez za duha, kadar pa hočeš bit res pijan pa direkt v žilo:)...ampak edina prava droga je alko:)'

In me gleda možakar in pravi: 'administriraš? aja mam dve tajnici zrihtata in potem, ma ne boš verjel s kod vse sem ga že šmrkal'

Od takrat vem, da je tu tudi še en hujši magnet, ki zna v določenih okoliščinah delovati še toliko bolj rušilno8-).

Sam sem pri sladoledarjih parkrat probal zadevo, pa me je od glave do peta prijelo samo srat, ko sem moral plačat. Ampak ok....moj organizem ni običajen že dolgo več. Samonanešene so bile mnoge visoke in globoke kemijske in stalne spremembe.
;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Pa še nekaj je človeško da se opozori mlade in nadebudne, ki bodo v nosove tiščali vse sorte svinjske in sladke reči:))

Vedno več je nenadnih smrti v povezavi z uporabo kokaina. Zakaj je uganka še za biokemike. So pa hude neželjene reakcije posebej pri velikih dozah in v kombinacijah z drugimi substancami.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mr.B ::

donfilipo, vedno več je tudi takih, slučajno je čistil pištolo, ko se je ne hode sprožila, ali pa zahotelo se mu je plavati, pa so ga vse te medalje potopile...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Sicer se pa čudim, da ni Ninamedija trobilo objavilo kaj o ....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jst ::

Moj post sicer ni bil mišljen kot sarkazem.


---

Že Freud je v eni knjigi zapisal: "Žlica kokaina na dan odžene zdravnika stran." Najbolje je piti kokin čaj. Ali pa če greš hribolaziti v ekstremne višave, bo lokalni vodič vedno imel s seboj kokine liste, ki jih boš moral žvečiti. Izboljšajo imunski sistem in lažje prenašaš ekstremno višino. [edit:] V bistvu, ko vodič vidi, da nekdo peša, mu bo začel tlačiti v usta kokine liste, če jih sam ne bo hotel. Ne more vodič imeti eno "truplo" za prenašati ali se obrniti nazaj zaradi enega, medtem, ko bi ostali radi šli naprej. Kaj da mu umre! (To sem gledal enkrat na Discovery-ju.) [/edit]


---

Ampak koka in kokain sta hudo različni stvari. Verjamem, da če si bolan (od gripe recimo) in piješ kokin čaj iz listov, je to zdravo.

Ko pa iz koke narediš kokain, je pa druga zver.


---

Sicer pa, kaj niso enkrat v USA hoteli testirati kongresnike za nedovoljene droge, pa so kategorično odklonili? ALi je bilo to v Bruslju?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Matako ::

Jst je izjavil:

ljene droge, pa so kategorično odklonili? ALi je bilo to v Bruslju?



Po mojem je bilo kar v Ljubljani. Katarinca pa te fore ;)
/\/\.K.

donfilipo ::

Ni mehanizma po katerem bi to testiranje lahko izvedli.

Celo ko nastane dejansko strokovno medicinsko vprašanje, ali gre za motnje z drogo, ali druge motnje, se 15 tet prepira v ugibanju, testa pa nobena niti ne pomisli predlagati, čeprav bi vpleteni privolil prostovoljno! Čakati je treba prezaposlenega psihiatra, ki potem vpraša kratko: a si spet pjan ali kaj je:))

Torej ti prostovoljni testi, čeprav bi marsikaj rešili posebej če bi jih lahko mastno zaračunali opravljivcem:), tudi nekako ne gredo v veljavo.
Ampak dobro, če bi kdo res verjel, da se KK drogira, bi zlahka dal 3000€ nekomu da ji ukrade šop las in ga da v analizo. Ne?

Problem je potem, kje bi mafija morala briti jajota in vittoria, ko bi prišlo do vsesplošne panike;((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

V jedru da se davno je.

To da se sedaj ne, je prostovoljno preverila.
In konec koncev se to da vsak dan.
Če kdo ovadi, da ve zagotovo da se drogira, jo bodo če ne drugače ustavili prometniki in testirali. Spet.

Problem je, ker so baje prometniki spet ustavili lanserja resnice in je seveda bil čisto normalno pijan, tako kot vedno za volanom:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

In da ne bo izpadlo kot da smo tako tumbasti (saj jaz ne bi rad:) da mislim, da se Igor drogira, ....nazaj na temo.

Levica je meni osebno sveta reč. Nekaj kar je umrlo in sem silno žalostan radi tega:'(

Zdaj, ....kaj bo z reinkarnacijo?

Če levičar reče namesto, da je treba poskrbeti za delavske pravice (in če so te močnejše kot pri Titu:) najprej odpraviti brezposelnost, ...torej če namesto tega reče, da je treba ojačati javni sektor, potem rahlo posumim da z reinkarancijo ni nič, ampak ravno zato je pa toliko manj sumljivo da se drogira>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Jst ::

>Po mojem je bilo kar v Ljubljani. Katarinca pa te fore ;)

Ne, to je bilo enkrat v prejšnjem desetletju. Ko je bil Bush POTUS.


---

Če bi prišel Vlačič na čelo stranke, bi mogoče še kaj dosegli, tako bodo pa po mojem mnenju samo hirali. Sicer pa Slovenska levica dela katastrofalno napako, ker se ne poveže z EU social demokrati, kjer bi povzemala ideje in bi jih ljudje jemali bolj resno. Kar sem bral prispevkov, ki jih je napisal Lukšič, še preden je postal predsednik stranke, mi ni dajal vtisa, da je človek "čist" in "neobremenjen."

Ko sem ga gledal pri Slaku, se je sicer uspešno branil in z argumenti sesuval napade, ampak to je bolj prvi vtis.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Daedalus ::

IMHO bi šminker Vlačič bil za stranko precej hujša katastrofa, kot Lukšič. Kdo pa hoče poceni Pahor klona wannabe?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jst ::

Vlačič vsaj ni obremenjen z OF, partizani, medtem ko je Lukšič napisal nekaj prispevkov v Sobotni Prilogi Dela. Takrat sta s Spomenko Hribar imela kakšen mesec ping-pong.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bellatrix ::

Looooooka je izjavil:

Tezava je vedno bila in ocitno se vedno ostaja enaka.
Na oblasti imamo vedno iste drekace.Trenutno je najvecji drekac vec kot ocitno Jansa.
Pocas me sploh ne bo vec zanimalo a je stranka leva al desna in kaj govorijo njihovi kandidati.
Dejansko bom zacel glasovat za tiste, ki imajo najvec novih obrazov in cim manj starih drekacev, ki ocitno nocejo delati drugace kot se je delalo zadnjih 20 let.
Ravno sem vidil, da je Jansa spet probaval nategnit tujino in nam uredil nov skandal.
Kar se pa Pahorja tice mi pa nikoli ni blo jasno zakaj novinarji trobijo, da je stranka brez njega mrtva.Osebno sem vedno mislil, da stranka zgubi deci krvi vsakic ko odpre usta.
Ampak ker se potem vedno najde nek simpatizer, ki je mogoce malce vsecen za drustvo s neko butasto izjavo "Pahor je preposten za politiko"...se mu rating vedno popravi.
Zame je se zmeraj drekac, ki poslusa Nemcijo.Res da jo na zalost cela Evropa...ampak on jo poslusa tako ocitno, da me spominja na psa, ki laja tkao kot gospodar hoce.
Za predsednika ga pa sploh nocem.Se mi zdi, da bi tale banda bela, ki noce sprejet dejstva, da so bli na napacni strani med vojno v 4 letih dobila se kaksne pokojnine za posebne zasluge.
Pa ne zato, ker bi jim bil naklonjen ampak zato, ker fura ta svoj "treba je sodelovati in miriti" style do nekih epskih razseznosti.Prvo fases sladkorno...cez 5 minut, je pa ze rdec v faco in s svojim nacinom govora in mahanjem z rokami spominja na Stalina.
Totalno antipaticen.
Pa glede vseh zgodbic o kokainu se zaradi cedalje slabsega videza resno sprasujem ce morda ni kj na tem...
Stranka naj ga lepo odreze.Sej Jansa bo slej k prej mogu spakirat.Se par takih zahrbtnih potez v tujini pa bomo cez 3 leta tok v riti, da ga ne bo nihce vec volil.Do takrat bojo pa ze zdrzal brez njega.


Tebi lahko rečem le, da so te uspeli mediji povsem potegniti v izmišljotino o tem, da "potrebujemo" "nove" "obraze".
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Matako ::

V Sloveniji bo težka, saj je celoten nabor _vseh_ obrazov dokaj majhen. Včasih kar pozabljamo, da nas je za malo večje mesto. Primer: včeraj je Kunstelj želel v svoj Mikileaks uvesti nov lik. In ni našel nikogar drugega kot prominentnega Slo-techovca, ki saj za nas ni nov obraz. Vidite kam merim?

Počasi bo treba namesto obveznega služenja vojaškega roka uvesti obvezno politično služenje - ker sicer zmanjka!
/\/\.K.

Invictus ::

http://www.steinbuch.si/?p=303

Mislim da tole pove vse o naši politiki.

Ljudje norijo, norci vladajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matako ::

To sem jaz omenil že pred leti: od kod se vzamejo vsi ti nesposobni politiki, zlobni tajkuni, fanatični komunisti, zategli jajčeglavi klerikalci, zadrogirani poslanci? Odgovor: to so naši sosedi, sošolci, starši, prijatelji (jup!). To smo mi.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Še eno vprašanje. Boštjan jejžuš und marija in jeza boga8-)

Kako lahko desna projekcija tita s cigaro, mitologijo Freuda, a res interesantno preciznimi razlagami sodi?

Edino če vzamemo da mu psihiatrične ocene ne vrede pet para, one sodniške, pa ker ima diplome iz časov tita, in lepih rezultatov prijateljstva tita so s marjanci, tudi marjanske diplome iz židovske gumarabike:)), pa so vredne svojega denarja?

Niso norci brez skrbi. Tudi iz družine kjer ata, pravi edipalni ata, od katerega po Freudu in Frankesteinu sin jmelje vzorce in muda v vedenju, sploh ni prisoten, ga ni, umrl, ločil, pobegnil, je teta:) lahko zraste povsem genialen in funkcionalen otrok.

Ampak jasno zmeraj se najde neka pizda židovska:), ki jo pravi gestapovec prepozna na 1200km, ki to naredi za virtualno nemogoče:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Zdaj pa da še pojasnim z eno tako resnim poizkusom analize.

Atack na večnega žida je jasno da izraz nemoči:)) Šibkost v energiji argumentov.

Ampak vztrajam, da dejansko posebej v družboslovju (pa tudi v naravoslvju celo matematiki nemara:), obstajajo metode, ko s popolnoma napačnimi tezami in miti, pridemo do povsem funkcionalnih delov zaključka. Vmes pa se seveda bohoti tudi vsa napačnost osnovnih tez.... lahko. To je en poseben fenomen, ki pa mene živcira.

Stalno razmišljam: pa madona če je tak bumbar, kako za vraga potem sodi, kjer gre pa za usode in ne poljubno filozofijo?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Daedalus ::

To sem jaz omenil že pred leti: od kod se vzamejo vsi ti nesposobni politiki, zlobni tajkuni, fanatični komunisti, zategli jajčeglavi klerikalci, zadrogirani poslanci? Odgovor: to so naši sosedi, sošolci, starši, prijatelji (jup!). To smo mi.


Itak. Zdaj pa k temu dodaj še izrazito negativno selekcijo od praktično vsakega vaškega društva naprej, pa smo tu, kjer smo. Konkurenca pri nas ni spodbuda, je grožnja, ki jo je treba uničiti. Kontraargumente je treba pohoditi, ker imam edino Jaz prav. In seveda, samo Naši so edini primerni izvajalci nalog. Ker Oni so pač konkurenca == grožnja. Kar se s takimi zgodi, sem pa že napisal.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matako ::

Ja saj. In smo pri Mazzinijevih tarnanjih o negativni selekciji in diktaturi povprečnežev (včasih imenovana tudi egalitarizem). Vse znano.

Pravijo, da je pol rešitve težave v zavedati se je... ampak mi smo to polovico že dali čez. Mogoče ne vsi, mogoče ne vsi enako ampak izgovor, da se ne zavedamo je izmikanje.

Prva polovica je lažji del.
/\/\.K.

donfilipo ::

Ups da ne bo narobe.

Prededipalni tipi ne klapajo čisto z negativno selekcijo. Razen pri kubanskih 'sigarah' s pomočjo revolucije morda:))

Obami se očita, da je klasičen prededipalni tip, ker ni imel pravega tipa (očeta:) ki bi ga batinal! Pa je nastal uno picolo oidipči.

Zdaj kako je bilo pri Pahorju ne vem več točno, tudi pri Pahorju ne, pri Jankoviču, pri Turku, Pri Janši, itd...

ampak vem pa nekaj. Sam Mazzini ni imel očeta (da bi ga kaznoval:). Pa ni niti benigni, niti maligni narcis in če smo objektivni...to kar je dosegel je dosegel, ker je pokazal kvaliteto. Da pa to ni dovolj, da bi v Sloveniji imel kapital na katerem se da nezadržno graditi naprej, pa nemara ni ravno egalitarizem in negativna selekcija?

Čeprav seveda tudi ta obstaja. Pri nas in v vsaki pravi ameriški vasi z 100k prebivalcev:)

In rešitev tudi. Trg večji od vasi in kapitalisti, ki talent prepoznajo. Na velikem trgu.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

To so pač te klasične pravljice freudijanske, ki so nekdaj veselo napajale salonsko zahodno levico, danes pa izgleda že desnico.

Moj ata, ki je slišal očitek, da je šibek oče in sinko da bo narcis, je recimo na silo zagrabil takega analitika, ga sklofutal in ta je diagnozo hitro prilagodil:))

Ključna veščina verodostojnega misleca pa je, da mite katere uporablja, preveri v svoji trdnosti...in da jih potem uporablja tam in takrat, kjer imajo smisel. In ne takrat, kjer so bedarija.

USA so imele kopico butastih odločitev, nobene prave revolucije od nekje prvega naprej...modelov družine vodilnih, ....praktično vsi možni:), pa iz tega nikaor ne moreš potegniti ključne premise marije in jejzus boštjana:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Potem je tu jasno Tito.

Tu je bil ata v jarku (večinoma:) in je nastal narcis.
A glej vraga v kontra smer.

Muda veličine stalina, če je kaj delal temeljito je bil to upor, upravljanje in šefovstvo mu je šlo samo glede na legendo o veličini njegovih muda:)

In zdaj tu pa potem rabimo še malo junga in kuharice vegetarijanke, da to izravnamo, ali kako?

>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Olajuwon ::

"Stojimo na načelnem stališču, da si v slovenski politiki želimo za partnerje ljudi, ki se ne sprehajajo med vlado, parlamentom in sodišči," je včeraj povedal predsednik Socialnih demokratov (SD) Igor Lukšič pred sestankom s predsednikom Pozitivne Slovenije (PS) Zoranom Jankovićem.


keri šaljivec tale Lukšič :))
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

Matako ::

Jep. Lukšič stoji na stališču! Ni šale z njim.

Saj pravim, na tisti obletnici pred leti nam je prijavljal take in onake. Med drugim nam je zaupal, da je tudi sam šel potem na faks, ki ga je na njegovo lastno presenečenje celo naredil. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Lonsarg ::

A se ljudje zavedajo, da je SD z Pahorjem bil edina konstruktivna opozicija v vsej zgodovini Slovenije. In to določenim ljudem ni všeč, ker so pričakovali od SD, da se meče polena, ne pa dela dobro za državo.

Pahor je edini levi, ki se je uprl stari levici, pa za narodnega heroja bi ga morali naredit, saj je tut življensko ogrožen, če gre predaleč. Kje bo zdaj kak desni, ki se bo uprl stari desnici.

Res mi ni jasno kaj imajo ljudje v glavah, da volijo tastare. Tako SDS, kot pod krinko "novega" Jankoviča tudi PS. Sploh se nimaš kaj z mano pogovarjat, če katero od teh dveh strank voliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

TESKAn ::

Lonsarg je izjavil:

A se ljudje zavedajo, da je SD z Pahorjem bil edina konstruktivna opozicija v vsej zgodovini Slovenije. In to določenim ljudem ni všeč, ker so pričakovali od SD, da se meče polena, ne pa dela dobro za državo.

Pahor je edini levi, ki se je uprl stari levici, pa za narodnega heroja bi ga morali naredit, saj je tut življensko ogrožen, če gre predaleč. Kje bo zdaj kak desni, ki se bo uprl stari desnici.

Res mi ni jasno kaj imajo ljudje v glavah, da volijo tastare. Tako SDS, kot pod krinko "novega" Jankoviča tudi PS. Sploh se nimaš kaj z mano pogovarjat, če katero od teh dveh strank voliš.

Tega se človek zaveda. Kaj pa se s tako "konstruktivno opozicijo" zgodi, ko pride na oblast in imaš v opoziciji teslo tipa JJ, smo pa tudi videli. Ni bilo važno, ali je zakon dober ali ne, ker ni bil "naš", ga je bilo treba minirat. Dovoljena vsa sredstva. Rezultat - na naslednjih volitvah popušiš, na oblast pride rušilec JJ. Potem si pa pred dilemo, se boš šel konstruktivno, podpiral vlado in na naslednjih volitvah še bolj spušil (se bo oblastnik še bolj lahko trkal po prsih "glejte, kaj smo vse naredili, oni prejšnji niso nič") ali ti bo enkrat vsega dosti? Dokler bodo v naši politiki kalibri, ki so pripravljeni žrtvovat državo v svojem boju za oblast, ti biti konstruktivna opozicija nič ne koristi, ampak samo poskrbi, da te po nekaj volitvah ne bo več v parlamentu.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Lonsarg ::

Politični stranki koristi ravno tisto, kar hočejo ljudje. Na žalost imamo ljudi, ki si želijo neuspeh levice in so veseli, da je SDS metal polena. Imamo ljudi, ki so srečni, ko se enako dogaja, ko pa je SDS na oblasti(2004-2008), ko je bla stvar tudi prav tako huda, ampak z druge strani.

Volilci niso kaznovali SDS, da meče polena, tudi PS ne bojo kaznovali, ker z užitkom gledajo, kako bi SDS le šlo čim slabše. Dokler volilci takih stvari ne kaznujejo bo stanje kakršno je.

Glede na to, da je SD le imel nekaj podpore, pomeni da obstajajo tudi volilci, ki pa nočejo od svoje stranke, da samo nasprotnike šimfa. Take volilce bo SD najverjetneje izgubila z Lukšičem.

Kot predsednik pa Pahor, tudi če je izvoljen itak ne more kaj dosti na politiko vplivat. Jaz bi raje videl, da se Pahor odloči svojo stranko naredit.

Mr.B ::

Zakaj imam občutek : Lukšič: Koalicija državo razume kot plen http://www.finance.si/356472/Luk%C5%A1i..., da so se "strici" odločili dati štafeto SD. Najprej Vladni trojček, pa mahanje zastavic, potem PS, pa mahanje zastavic, sedaj pa SD. Čudi me le da je Kučan, tako tiho.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814101977 (86162) imagodei
»

Predsednik vlade (stranke) in njegovi/njeni možje

Oddelek: Loža
161877 (1391) Zeberdee
»

Pahor bo linčan. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10610484 (5383) dukenukem

Več podobnih tem