» »

Svetovna Vojna v3

Svetovna Vojna v3

furion ::

Me zanima kaksna mnenja imate na 'conspiracy' 3 sv. vonje.


Meni se zdi scenarij v navedenem videu zelo kredibilen, se posebej na koncu ko pove kko nas politics deli, in tako ljudje zgubijo moc (razdrobljenost, nastrojenost drug proti drugemu, solanost), medtem ko elita hoce vec moci s centralno banko pa governmente hocejo zdruzit (tipo EU, ameriska unija, etc..).

Mislim, da bi to vojno lahko ljudje uporabili v svoj prid, ce bi zanetili organizirano revolucijo in poiskali/poklali cimvec te gnojne elite. Da bi bili zdruzeni ne pa individualisti! Pa se mnogo visji standard zivljenja, vec pravic in svobod bi imeli, ker bi zaradi vojne del populacije umrl. Uniciti bi morali consumerisem, corporacije, ljudje bi opravljali bolj meaningful dela aka obrt, kmetijstvo, terciarne storitve in bili manj nadomestljivi in tako manj zasuznljivi. Supply-demand na trgu dela bi prisel v bolj pravicen equilibrium.

Mnenja?

jest10 ::

Ne bluzi

furion ::

Hipoteticne moznosti...sicer verjetnost da se moj del blodenj zgodi je zanemarljivo majhna...moznost za scenarij iz videa ima vec sans. Bi bil vesel, da na to temo pise samo folk, ki ima dejansko kaj za povedat in tudi argumentirat.

Glede svetovne vojne...mislim da za nafto se bojo tepli, ker hocejo prodajat za zlato, US pa to ni vsec, oni bi radi da se nafta sam za dolarje trguje. Da so tirani postavljeni z strani US je pa res, sej osama pa gadafi to je vse preset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

bluefish ::

furion je izjavil:

Mislim, da bi to vojno lahko ljudje uporabili v svoj prid, ce bi zanetili organizirano revolucijo in poiskali/poklali cimvec te gnojne elite. Da bi bili zdruzeni ne pa individualisti! Pa se mnogo visji standard zivljenja, vec pravic in svobod bi imeli, ker bi zaradi vojne del populacije umrl. Uniciti bi morali consumerisem, corporacije, ljudje bi opravljali bolj meaningful dela aka obrt, kmetijstvo, terciarne storitve in bili manj nadomestljivi in tako manj zasuznljivi. Supply-demand na trgu dela bi prisel v bolj pravicen equilibrium.
Zgodovino v osnovni ter srednji šoli si prešprical?
Zanimivo, kako se vsake toliko pojavi kak sanjač in v svetovni vojni vidi priložnost za kvazi enakopravnost in flower-power.

furion ::

Zgodovina v soli je bolj boga...samo skope informacije o dogodkih brez motivov in vecje slike. Butasta piflarija. Nimam pojma, kako bi se to izslo, ampak ce bi se po vojni ljudje unitali bi morda blo kej iz tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

49106 ::

Brez zamere ampak tole je pa butasto nakladanje

furion ::

Ce je to sam conspiracy bullshit naj mod zbrise thread..nima smisla.

Samo iscem argumente za proti...ce imate kej.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: lonz ()

Gladi ::

Ti še nič nisi argumentiral in pričakuješ argumentirano debato?

To je tko kot bi rekel da smrkci prikrito vladajo svetu, ostali nej pa argumentirajmo zakaj to ni res.

furion ::

2 posta nazaj sem argumentiral motive za vojno na mid. east. Za ww3 pa celoten conspiracy nimam argumentov, je sam conspiracy. Tu gre bolj za belief in possibility kot nekaj konkretnega.
Mene zanima, zakaj je odgovor na moje stalisce o razdrobljenosti pa zeljeni revoluciji - 'ne bluzi'. Sej moznosti da se to zgodi so nicne, o tem se verjetno strinjamo. Meni se zdi lepa utopija, priloznost za boljse zivljenje.

Da se vrnem k ww3. Meni se zdi scenarij verjeten. Motiva za to sta pa centralna banka (aka globalni FED), in centralizacije oblasti. Kar je posledicno vec moci za vladajoce in vec prikritega suzenjstva za ostale. Dokaj velik gain, za ceno ene vojne.

Po drugi strani pa se sprasujem, koliko stabilen bi bil tak sistem represije...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Blinder ::

tudi če bi več keša po vojni bi blo slabše zaradi žalosti ker bi ljudje zgubili koga
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

furion ::

Seveda. Kdo pa hoce vojno. Jaz ne.

Ampak, v primeru da se zaneti...ali obstaja magicna moznost da vojne razesnosti spremenijo miselnost clovestva na tak nacin, da se ljudje uprejo sistemu? Ali bi enostavno pojedli svoj grief in nebi bilo nic iz tega? A je kdo prebral kaj povojne literature, mislim, da se skriva odgovor na to vprasanje prav tam. Bi bil vesel kakega mnenja na to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Architect ::

furion je izjavil:

Seveda. Kdo pa hoce vojno. Jaz ne.

Ampak, v primeru da se zaneti...ali obstaja magicna moznost da vojne razesnosti spremenijo miselnost clovestva na tak nacin, da se ljudje uprejo sistemu?



na kratko, ne. Ali si pozabil da sta za nami že 2 svetovni vonji, pa se človeška golazen še vedno pobija za vsako reč? Enostavno ni variante, da bi naredili bolj grozovito vojno kot je bila 2. svetovna vojna in če človeštvo 2. svetovna ni izučila, ga ne bo nič izučilo.

Zdaj pa pojdi na sonce in svež zrak preden dobiš še kakšno pametno idejo.

Good Guy ::

Froci mal vn na luft
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Gandalfar ::

Za conspiracy teorije brez osnove argumentirane debate predlagam kaksen drug forum.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj so največkrat muslimani teroristi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9513856 (8826) ahac

Evharistični kongres + mučenec Alojzij Grozde (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24548090 (43627) kuglvinkl
»

Vojna bi rešila krizo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
584571 (3239) username

Zmagovalci 2 svetovne vojne Nemci ali Zavezniki ??

Oddelek: Loža
61209 (1159) WarpedGone
»

Arbeit mach frei (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018860 (6766) MadMicka

Več podobnih tem