» »

Energizer svetilke

Energizer svetilke

JanezH ::

Mogoče kdo ve ali se da pri nas kje kupiti energizer svetilke?

KLIK

Tole bi rad kupil KLIK

luka150 ::

probaj na svetilke.com

JanezH ::

Na strani nimajo, sem jim pisal zdajle, če lahko dobijo ...

jest10 ::

Kolk je pa cena za tale hec

JanezH ::

v tujini okrog 20€

jest10 ::

Heh. Če bi bila 10€, bi še bilo. 20€ za ta hec?;((

JanezH ::

In zakaj je tole hec in kaj po tvojem ni hec?
Sprašujem zato, ker tole zelo toplo priporočajo ljudje (beri lovske in ribolovske angleške ali druge forume), ki uporabljajo tudi Petzl in Black diamond čelke in me sedaj resnično zanima zakaj je pol tole hec?

jest10 ::

Ker ne poznajo drugega?:|
Ja, ta luč je pravi hec. Majhna svetilnost za preveč denarja.
Če res rabiš tudi rdečo/zeleno svetlobo, si nabavi tako luč posebej. Tole nametano v eno luč ni vse skupaj nič.

Architect ::

jest10, kako točno si ti to predstavljaš? Da boš imel belo led na čelu in eno rdečo ter eno zeleno v vsaki roki, pa boš svetil kot božično drevo? Valda mora biti vse vgrajeno v 1 luč, drugače je useless. 3 različnih svetilk nihče ne nosi s seboj.

Je pa imeti belo luč na čeli ter rdečo in zeleno v vsaki roki odlična ideja za božič in petje Svete noči.


ontopic: 80 lumnov je grozno malo, je pa vsekakor kul da ima še modro in zeleno luč, kar poveča kontrast ob slabši vidljivosti. Ko dežuje recimo s 3 watt led svetilko vidim slabše kot s kakšno rumeno, zaradi barve svetlobe. Sklepam da če imaš prižgano belo luč in zraven prižgeš še zeleno, to zelo poveča kontrast v gozdu?

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

Se mi v glavi poraja čisto enako vprašanje kot ga ima Architect :)

90 lumnov in snop do 72 metrov
 KLIK

KLIK

.
To je zame čisto zadovoljivo. Verjamem pa da se da kupiti svetilko z veliko večjo svetilnostjo ampak za koliko denarja?

Čakam na kak predlog???

Sodeč po tvojem odgovoru je seveda tudi Petzl Tikka XP 2, ki stane skoraj 50 EUR, za en klinc čelka KLIK

Daj povej kaj pa zate ni hec? Cena mislim, da je vsem jasna, tam do okoli 30 EUR se gleda. Verjamem pa da kak batman reflektor ni hec, sam je pa verjetno dosti dražji ;)

jest10 ::

80lm ima čelka, ki so jo pol leta nazaj prodajali v Hoferju za 12€:| (imam 2 take)

Kaj recimo ni hec? Za boge 9€ dobiš že takole luč. Ene 150-200lm>:D Je pa res, da imaš še dodaten strošek okoli 10€ za par baterij, če jih še nimaš.

No sam imam tako malo predelano(zamenjava driverja, ter menjava XR-E diode za XM-L). Okoli 400lm za 20€

Če bi pa res rad "batman reflektor" pa vzameš tole>:D (samo je že malo preglomazna za nošenje na glavi, ter da ima pol manj lm, ko je napisano)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Architect ::

odvisno zakaj uporabljaš luč. mene bi 400 lumnov za hojo po gozdu izjemno motilo, saj bi preveč bleščalo. moja 3watt led zmore 100 lumnov, pa je dejansko premočno če posvetim na 1 meter oddaljen predmet. Za hojo po gozdu bi jaz kupil luč, kjer lahko nastaviš kako močno svetlobo potrebuješ. Od 100 do 400 lumnov recimo. Zaenkrat take zverine ne potrebujem, mi zadostuje luč iz hofra s 3watt led:)

Če pa hodiš po odprtih terenih pa je vsekakor bolje če ima več lumnov, da vsaj kaj vidiš.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Hja, kdo pa pravi, da moreš imeti luč stalno upaljeno na max? Jo imaš na medium, če pa rabiš pogledati kaj na daleč, daš na max

JanezH ::

Vem ja, sem gledal tudi taka jajca od kitajca in se odločal ali naročim ali ne. Pa ti rata najti še kako tako čelko ampak, da ima čisto običajen enojen elastični trak brez zadnjega dela za baterije in da nima kakih dodatnih kablov. Obvezno mora biti taka kot je tisti energizer ali petzl. Iščem tako luč, ki jo dam čimlažje na glavo, ker sredi noči v praktično popolni temi laufam iz šotora in moram z eno roko dajati to lampo na glavo.
Torej zelo pomembno mi je, da je luč čimbolj enostavna in trpežna.

Punca bi jo rabila za hojo po gozdu, ko sprehaja psičko. Jaz pa jo rabim za ribičijo in zato sem zgoraj napisal, da mora biti čimbolj enostavna, da jo dam lahko ponoči na glavo, ko ves zalepljen laufam ven proti jezeru. Mam tudi jaz 2 kitajski iz eleclerca in tisto je bolj švoh zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

jest10 ::

Enojen trak in konkretna svetilka ne bo šlo skupaj. Pri večjih močeh potrebuješ kovinsko ohišje zaradi hlajenja, to pa ne bo dobro stalo z enojnim trakom, če boš skakal naokoli.

Brez kablov imaš take in podobne, je pa vprašanje koliko to dejansko sveti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

JanezH ::

Ma glej jaz rabim eno čelko, ki mi sveti okoli 70 metrov in je čisto dovolj zame, lahko tudi kaj manj.
Zdajle imajo v petrolovem katalogu led lenser H5 za dobrih 20 EUR, ki sveti okoli 70 metrov ampak ima na zadnjem delu za baterije KLIK, drugače bi jo vzel.

Druge kandidatke so pa petzl, Fenix HL20 in še kaj ampak te so 2x dražje od energizerja, zato bi ga vzel samo ga pa nikjer pri nas ne najdem.

JanezH ::

jest10 je izjavil:

Enojen trak in konkretna svetilka ne bo šlo skupaj. Pri večjih močeh potrebuješ kovinsko ohišje zaradi hlajenja, to pa ne bo dobro stalo z enojnim trakom, če boš skakal naokoli.

Brez kablov imaš take in podobne, je pa vprašanje koliko to dejansko sveti


Tale mi je pa vredu videt pa še džabe je, samo ko ne piše res koliko sveti ... če najdeš še kaj podobnega mi prosim kar prilepi, jaz tudi iščem :)

JanezH ::

Ali pa tale 160 lumnov in snop 160 metrov KLIK

Me samo zanima kolk lumnov realno je tole :)

jest10 ::

Če je LEDica gnana tako kot je treba, bi res lahko bilo okoli 160lm. Jasno pri širokem snopu, pri ozkem pod 100lm.
V realnosti pa lahko pričakuješ okoli 100lm.

JanezH ::

Kaj pa metraža?

JanezH ::

Tole sem še našel in se mi dobra stvar zdi: Varta 1 Watt LED Sports Head Light 2AAA - Beam Range: 90m (0.25lux)
KLIK

Stane pa 20 EUR pri nas: KLIK

Mnenje? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

jest10 ::

0,25lux na 90m ni nič>:D To v popolni temi komaj zaznaš.

Za malo več denarja imaš pa takele Je pa tole na 18650 baterije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

gendale ::

jst sm siguren, da na dealextreme dobiš praktično enako za veliko manj denarja
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

JanezH ::

Evo ste me prepričali za nakup kitajca :)
Tole sem naročil danes KLIK, upam, da bo vredu :)

jest10 ::

Bolj svetla od tiste energizerce bo sigurno.
Edino odvisno, če ti bo všeč oblika svetlobnega snopa. Meni recimo oblika od zoom svetilk ne paše, imam raje reflektorske lampe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

T0RN4D0 ::

Sveti zelo OK, problematično je ohišje. Ponavadi poči že med potjo, ker jo vtaknejo v kuverto in odleti jeziček za zapiranje ali kaj podobnega. :D

Če pot preživi pol pa ni panike :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

JanezH ::

Aja, da odgovorim na dogodke ... pred 1 mesecem sem dobil to čelko iz kitajske. High mode in flashing ne delata (če pogledam notri v luč v teh dveh primerih gori tisti kvadratek notri, ampak ne oddaja nobene svetlobe ven). Dela samo medium brightness (luč oddaja svetlobo), ampak je pa totalni poden, sveti slabše kot lučka za 5€ iz eleclerca. Sem kontaktiral prodajalca in mi bo poslal novo (je že na poti). Zopet ena klinc kitajska roba (upam da bo naslednja delala).

Ker pa luč rabim in ne morem čakat pol leta sem včeraj v interšportu nabavil Led Lenser H7: KLIK.
Sem sprobal včeraj ponoči in ta zadeva pa dejansko iz noči naredi dan, ampak je pa tudi cena ustrezno višja. Totalno zadovoljen in tudi nobenih reklamacij niso imeli s temi čelkami mi je povedal prodajalec, upam da res :)

Sem pa včeraj iz DX naročil še polnilec KLIK in 2 kompleta polnilnih AAA baterij KLIK, da bom lahko pol kar filal baterije za led lenser in za kitajsko lampo.

Pyr0Beast ::

Architect je izjavil:

odvisno zakaj uporabljaš luč. mene bi 400 lumnov za hojo po gozdu izjemno motilo, saj bi preveč bleščalo. moja 3watt led zmore 100 lumnov, pa je dejansko premočno če posvetim na 1 meter oddaljen predmet. Za hojo po gozdu bi jaz kupil luč, kjer lahko nastaviš kako močno svetlobo potrebuješ. Od 100 do 400 lumnov recimo. Zaenkrat take zverine ne potrebujem, mi zadostuje luč iz hofra s 3watt led:)

Če pa hodiš po odprtih terenih pa je vsekakor bolje če ima več lumnov, da vsaj kaj vidiš.


Jaz sem jih imel 1200 za po hosti in vidi se odlično !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Ne no>:D Ne moreš no od kitajcev naročati NiMH baterij;((
No saj boš sam videl zakaj

JanezH ::

Zakaj ne? Soshine AA 2500mAh sem kako leto nazaj nabavil za fotoaparat in sem zadovoljen z njimi.
In tudi, če gledaš feedback folka, boš videl, da so zadovoljni.

Sem kupil 3 leta nazaj na mimovrste duracel polnilne baterije in so totalen crap, samo 100 slik lahko naredim z njimi pa so prazne, so me nategnili ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

jest10 ::

JanezH je izjavil:

Zakaj ne? Soshine AA 2500mAh sem kako leto nazaj nabavil za fotoaparat in sem zadovoljen z njimi.
In tudi, če gledaš feedback folka, boš videl, da so zadovoljni.

Sem kupil 3 leta nazaj na mimovrste duracel polnilne baterije in so totalen crap, samo 100 slik lahko naredim z njimi pa so prazne, so me nategnili ...

Soshine so najboljše med najslabšimi;) Pa znova poglej feedback, niso vsi ravno zadovoljni. Kapaciteta med 2000-2400mAh, nove crknjene baterije, nadstandardni obseg baterij,...
Pri nas lahko za manj denarja vzameš recimo šparove polnilne in boš na istem ali celo malo boljšem, kar se tiče kvalitete.
Duracell? Kdaj pa je že bil Duracell dober?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

JanezH ::

Kot sem rekel, ene Soshine baterije že uporabljam in nimam nobenih težav z njimi. Celotno je pa feedback dober, vedno se pa najdejo kake svetle in temne zvezde. Poglej še enkrat celoten feedback.

Ja mislim kaka je bila pa ta luč, ki sem jo naročil iz kitajske in za katero si rekel, da bo kul, če že kritiziraš te baterije? :) Upam, da bo nova pošiljka boljša :)

Kar se mene tiče je tale Led Lenser top in mu jajca od kitajca ne sežejo niti do kolen, vsaj ta, ki jih trenutno posedujem:)

jest10 ::

A rem res rekel, da bo ta kitajska lučka "kull"?:|
Če malo bolje pogledaš, sem rekel, da bo ok, če bo LEDica dobro gnana-če bo ok driver.
Če se ti da, jo odpri in malo premigej driver. Vrjetno je samo slab stik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

JanezH ::

Hehe če kupiš en izdelek, pol verjetno od njega pričakuješ, da dela v celoti tako kot mora, ne pa da razmišljaš, da če bo v izdelku delalo xy stvari tako kot mora, da pol bo tudi izdelek v celoti vredu :)

jest10 ::

JanezH je izjavil:

Hehe če kupiš en izdelek, pol verjetno od njega pričakuješ, da dela v celoti tako kot mora, ne pa da razmišljaš, da če bo v izdelku delalo xy stvari tako kot mora, da pol bo tudi izdelek v celoti vredu :)

Zato pa imaš možnost pojamrati in dobiti nov izdelek. Vsaj v tem so kitajčki super.
V bistvu tudi če dobiš dobrega, lahko pojamraš in dobiš še en izdelek zastonj>:D

JanezH ::

To se pa v celoti strinjam s tabo, je bil ful prijazen in brez problema poslal novo luč. Tudi o tem drugem sem že razmišljal ampak sem si rekel, da sem zaenkrat še prepošten :)

JanezH ::

A pa si ti dejansko sploh imel kdaj v rokah kako nekitajsko luč :D
No, danes sem dobil to 300 lumnov kitajsko čelko, ki si jih hvalil. Tokrat delujoča verzija :)
Seveda sem šel takoj v temen prostor in sprobal. Zadeva je res nekoliko razsvetila prostor ampak ne kaj dosti bolj kot ta obstoječa iz eleclerca, ki jo imam. Pol sem šel še po Led Lenser H7, da naredim primerjavo in mislim, da je brezveze sploh karkoli tu debatirati :D No H7 je dobesedno razsvetlil celoten prostor, ko sem svetil v eno smer. V drugo smer pa sem svetil s kitajsko čelko, ki premore ogromnih 300 lumnov in na tej strani je bila samo bleda svetlobica. Vglavnem ni primerjave :)

Bi ti svetoval, da res enkrat v roke vzameš eno kvalitetno svetilko in sam narediš primerjavo potem s kako ultra lumnastično kitajsko zadevo in potem na podlagi take izkušnje deliš nasvete, pa brez zamere :)

jest10 ::

Brez skrbi, imam doma dosti kitajskih in nekitajskih zadev.
Res pa je, da nimam nobenih zoom svetilk.

Recimo 2 kitajki za 5 in za 11€, slikano s telefonom(slaba slika, vidi se samo "hot spot" in skoraj nič šibkejše svetlobe okoli) na okoli 10-15m razdalje.


Ter na 2,5m


In btw, svetilko, ki si jo ti kupil, nisem nikjer hvalil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Luč za kolo

Oddelek: Na cesti
183669 (1139) Invictus
»

Naglavna luč (headlamp)

Oddelek: Loža
347768 (5429) specing
»

Svetilka - maglite vs. led lenser vs. drugo

Oddelek: Kaj kupiti
112059 (1770) tx-z
»

Mag lite

Oddelek: Loža
113735 (3117) luka150

Več podobnih tem