» »

laptop vs. vga/hdmi izhod vs. fresh install

laptop vs. vga/hdmi izhod vs. fresh install

Alen T 1978 ::

zdravo.

ker imam laptopa poškodovan - uničen ekran - delam za TVjem. danes sem dobil po pošti obvstilo, da obstaja neka final verzija win8 ki je še pred zadnjko uradsno. pa bi jo rad dal gor.

kako bo z inštalacijo, če se lotim tega?

men recimo boot ne dela na vga izhodu kjer imam priklopljen tv. šele ko se vinsi začno nalagat vidim na tvju sliko.
in če recimo poženem inštall iz dvdja, kao bo pol naprej? ne bi rad da mi preinštall (še v win7) kaj zašuštra ker pol v dos okolju zmrznem.

ne bi rad probal inštalirat win8 iz win7 okolja (sej tudi drugače ne morem) ker se bojim da pol ne bom videl ničesa po rebootu, ker ne vem kako majo winsi to narejen (dual ekran support) v času inštalacije le-njih.

no dej zjasnite se.
hvala in lep pozdrav.

Arto ::

kaj pa če win8 raje sprobaš v virtualki, a to bi blo v redu? no dej zjasni se.

Jst ::

Dokler grafična zazna, da je nekaj priklopljeno, sem opazil (sploh po w7 SP1), da privzame vse kar ji ponudiš (včasih je edino resolucija hecna).

Edino med setupom me skrbi, če boš videl sliko, to pa komot lahko sam probaš:

-odklopi disk in daj dvd inštalacijo notri;
-če boš videl reakcije na TVju, potem ne boš imel problemov.

Dost simple za probat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Alen T 1978 ::

aha. bom probal. ok.

Alen T 1978 ::

pa v bistvu dela. inštal zazna tv. edin problem je ker moram zagnat iz win7 (pač ta setup.exe) pa mi reče da moram free up 20gb of space na particiji c:. drugač pa noče. ni tiste opcije fresh install da povozi particijo. kva kr neki, haha. jaop ej cepci.

da bi delal virtual probo mi pa ni ker ne bom sprobaval os-a ampak sam da dam novo verzijo. da se mal navadim. itak bom, ko bojo prišli win8 ven, šel na win8.

Jst ::

Kaj? Kako se ne da inštalirati Win8, saj si sam rekel, da zazna TV. Kaj te moti z Win7 potem???
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

basket ::

@ Ijus
tako mimogrede, poglej si kaj pomeni "vs." (glede na to, da si ga uporabil v naslovu teme) ;)

DragonHeart ::

Alen T 1978 je izjavil:


no dej zjasnite se.



Zjasnimo naj se?

Ok, pa se bomo.

1. Nisem še videl bolj bednega naslova teme
2. nikakor mi ni jasno zakaj želiš instalirati windows 8? Morda še nisi slišal za virtualke (virtualbox ali Vmware player), kjer se takšne release preizkuša?
3. niti prbližno mi ni jasno kak šrot od računalnika imaš, da v dosu ne vidiš slike na tv?!? Jaz sliko vidim na prenosniku, namiznem lcd, tv istočasno ko sem v dosu. Seveda na vseh zslonih vidim kopijo slike ki naj bi se pojavila na originalnem zaslonu.
4. Če bi dejansko rad pomoč, napiši jasno, lepše in na koncu svoje prošnje za pomoč si niti okvirno ne drzni napisati da naj se ZJASNIMO.
5. Dejansko ne znaš naložiti na računalnik *.iso datoteke, jo zapeči na dvd in poizkusiti instalirati iz dvdja?!?

basta.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

patuljki.

Alen T 1978 ::

dos okolje nima tv/hdmi podpore tako, da ne morem inštalirat iz dvdja, usbja itd.
fresh install iz win7 mi pa ne potegne ker nimam doovlj placa na c: particiji; fresh inštal pa ni na voljo, je smao upgrejd, kar potrebuje prostor, ki ga pa nimam , na tej particiji.

in se ne usajite več.

DragonHeart ::

zakaj ne moreš?

saj inštalacija windows7 ali windows8 ne poteka v dosu? Med inštalacijo windowsov bi moral imeti sliko na obeh zaslonih.

Zapeči windows7 ali windows8 na dvd (za to rabiš iso datoteko), resetiraj računalnik in med zakonom računalnika recimo pritiskaj tipko Enter. Če imaš v biosu nastavljeno da se sistem najprej poizkusi zagnati iz dvd enote, če imaš vstavljen dvd, bi na tak način moral zagnati inštalacijski program iz dvdja.

Če pa se nič ne zgodi pa...imaš problem. Če ti dejansko ne pokaže slike na zunanjem zaslonu med bootanjem, primarn zaslon pa ne dela, to pomeni da ne moreš v bios, kjer bi nastavil vrstni red bootanja. To pa pomeni da ne boš formatiral.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

ma sej ni tolk nujno.
bom že počakal da kupm ekran nov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490437048 (2729) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8727089 (22209) R1710
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814694 (12194) fujtajksel
»

Sistema ni mogoče namestiti na disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
196809 (6446) Mare2
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29056623 (38364) mtosev

Več podobnih tem