» »

Alcatel 910 ne pusti premikat aplikacij

Alcatel 910 ne pusti premikat aplikacij

GA_PI ::

Torej sestra ima omenjen telefon, gor je android 2.3.4. Težava je nastala ker se zgleda vse aplikacije in kar se prenese avtomatsko shranjuje na notranjem pomnilniku telefona. In zdaj se je vse skupaj zabasalo (ima 150MB notranjega pomnilnika), ko pade prostor pod 15 MB vrže opozorilo da se bo upočasnilo delovanje, ne moreš sprejemat sporočil ker ni placa, itd ...
SD kartica je mislim da 2GB, in je zasedena samo okol 100 MB. Enostavno se ne da prenest aplikacij kot so FB, YT, igre, galerija, in ostalo na SD kartico. Da se edino s PC na telefon ko povezan prek USB nalagat novo vsebino na SD. Ne pusti pa prek PC-ja premikat map na SD.

Kaj se je že probalo:
-prek application menegerja ne gre (okence ''premakni vsebino na SD kartico'' je zatemnjeno oz se ne da kliknit nanj)
-dolg pritisk na aplikacijo tut ne ponudi nič
-cel kup raznih aplikacij za premikanje vsebin prek marketa, nobena ne more prenest želene vsebine na SD kartico
-prek PC kot omenjeno zgoraj

Prosim za kakršnikoli nasvet, google mi ne vrže nič uporabnega.
Edino kar mi pade na pamet je kakšen reset telefona ali kaj podobnega.

Hvala lepa za kakršnekoli informacije in LP.

hojtad ::

Imam enak problem. Pripravljen sem ga celo root-at ( in izgubit garancijo), ampak ne najdem niti tega nikjer na netu.

toxius ::

Če sem prav prebral nekje na forumih (zaradi Samsunga ACE...), ki ga imajo nekateri uporabniki pri nas v službi in je težava v tem, da verzija androida za "cenejše" telefone NIMA funkcije spogramirane, da bi omogočalo premik na drugo pomnilniško lokacijo....

OmegaBlue ::

toxius je izjavil:

Če sem prav prebral nekje na forumih (zaradi Samsunga ACE...), ki ga imajo nekateri uporabniki pri nas v službi in je težava v tem, da verzija androida za "cenejše" telefone NIMA funkcije spogramirane, da bi omogočalo premik na drugo pomnilniško lokacijo....


Ne bluzi, ni res.

Če so aplikacije kot so FB, youtube in razne igre prišle že na telefonu, ko si ga kupil potem so na /system particiji, tam ne moreš spreminjati datotek in tudi ne prenest na sd kartico. Edini način za pobrisat jih tam je da rootneš telefon in še to moraš biti pri brisanju hudičevo siguren, da veš kaj delaš.

Pojdi v seznam aplikacij jih sortiraj po velikosti in prenesi na SD kartico vse kar se da. Druge opcije ravno nimaš. No pucanje cache ti tudi ne bi škodilo na kaki youtube in FB aplikaciji.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

toxius ::

OmegaBlue je izjavil:

toxius je izjavil:

Če sem prav prebral nekje na forumih (zaradi Samsunga ACE...), ki ga imajo nekateri uporabniki pri nas v službi in je težava v tem, da verzija androida za "cenejše" telefone NIMA funkcije spogramirane, da bi omogočalo premik na drugo pomnilniško lokacijo....


Ne bluzi, ni res.

Če so aplikacije kot so FB, youtube in razne igre prišle že na telefonu, ko si ga kupil potem so na /system particiji, tam ne moreš spreminjati datotek in tudi ne prenest na sd kartico. Edini način za pobrisat jih tam je da rootneš telefon in še to moraš biti pri brisanju hudičevo siguren, da veš kaj delaš.

Pojdi v seznam aplikacij jih sortiraj po velikosti in prenesi na SD kartico vse kar se da. Druge opcije ravno nimaš. No pucanje cache ti tudi ne bi škodilo na kaki youtube in FB aplikaciji.

Brez rootanja sem to napisal in NE bluzim, v oskrbi imamo 500 aparatov, to so žal resnične izkušnje... Malo uporabi search in poglej moje teme in boš videl da ne trolam kot drugi ;)

našel sem temo, kjer trdijo programerji, da enostvno ni spisane oz. omogočene funkcije v kodi ki bi omogočala premik, tako da tudi namenska aplikacija za premik na SD kartico ne deluje... preverjeno pred eno uro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

GA_PI ::

Meni se tudi tako zdi, tole je nek čip šit android telefon za 1€ na paketu. Vsi drugi 'normalni' android telefoni to omogočajo.
BTW: Smo obupal.

OmegaBlue ::

Vsi androidi podpirajo "Move to SD" od Froyo 2.2 naprej. Premik ni možen pri sistemskih aplikacijah (na /system/app) in aplikacijah kjer tega razvijalec ni omogočil. (če izključimo možnost da poganjaš nek retardiran custom rom).

toxius je izjavil:


našel sem temo, kjer trdijo programerji, da enostvno ni spisane oz. omogočene funkcije v kodi ki bi omogočala premik, tako da tudi namenska aplikacija za premik na SD kartico ne deluje... preverjeno pred eno uro


Jaz sem našel temo kjer pravijo da se da svinec pretopit v zlato doma v mikrovalovki. Pa to še ne pomeni da je res.

Vsekakor bi pa za take trditve prav prišel link kjer to trdijo.

GA_PI je izjavil:

Meni se tudi tako zdi, tole je nek čip šit android telefon za 1€ na paketu. Vsi drugi 'normalni' android telefoni to omogočajo.
BTW: Smo obupal.


"čip šit android telefon" je slabši v HW, da bi bile zaradi tega izklopljene android funkcije še nisem videl. Vsaj ne tako trivialne.

Vsekakor pa povej kaj bi želel premakniti, galerije kot si napisal v prvem postu, ne moreš premaknit, lahko pa slike. FB in Youtube aplikaciji sta skoraj gotovo sistemski in jih ne boš premaknil brez root dostopa.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sd kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
8858 (738) rusjan978
»

Samsung predstavil trpežni Xcover 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5018020 (13355) CitroX
»

Samsung Ace-aplikacije se ne nalagajo, ker je premalo prostora na telefonu, na SD kar

Oddelek: Mobilne tehnologije
183436 (3211) d4vid
»

Galaxy Ace 2 root

Oddelek: Mobilne tehnologije
203210 (2455) Nermal
»

Povečanje internega prostora telefona (Android)

Oddelek: Mobilne tehnologije
274572 (3930) Pithlit

Več podobnih tem