» »

Utorrent zmrzne račnunalnik

Utorrent zmrzne račnunalnik

Drekcpekc ::

Živjo,

Imam problem da računalnik vsakič zmrzne ko se nekaj downloada preko utorrenta. Ponavadi rabi kakšnih 5 minut nato a računalnik zmrzne da ga lahko rešim edino z hard reset.
To so je začelo dogajat kakšnega pol leta nazaj. Drugače računalnik deluje normalno,nikoli problemov ali zmrzvanja in "crash-anja". Edino ko se nekaj downloada na utorrent.
Sploh si neupam več nič downloadad ker se bojim da mi to zmrzovanje škoduje prenosniku.
Imam pa HP Probook 4710s če komu pomaga.

Lp

amigo_no1 ::

Katera verzija UT in winsev ?
Kaj imaš od AV/FW/spyware programov ?
Si preveril disk z chkdsk in orodjem proizvajalca ?
http://support.microsoft.com/kb/315265
Če želite preverjanje diska zagnati v pogovornem oknu >>Moj računalnik<< ali v Raziskovalcu

Dvokliknite Moj računalnik in z desno tipko miške kliknite pogon trdega diska, ki ga želite preveriti.
Kliknite Lastnosti in nato še Orodja.
V razdelku Pregled diska kliknite Preglej. Odpre se pogovorno okno, v katerem so prikazane Možnosti preverjanja diska.
Naredite nekaj od tega:
Če želite preverjanje diska zagnati v načinu samo za branje, kliknite Začni.
Če želite popraviti napake, ne da bi pregledali nosilec, ali so na njem poškodovani sektorji, potrdite polje Samodejno popravi napake v datotečnem sistemu in kliknite začni.

Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Zgodovina sprememb…

Drekcpekc ::

Utorrent je najnovejša 3.1.3
Windows Xp sp2
Avg antivirusni + spybot
Preveril disk : Moj računalnik in z desno tipko miške kliknil pogon trdega diska,Lastnosti in nato Orodja.
V razdelku Pregled diska - Preglej. Nič obklukano. Windows javil da je preveril disk in to je to.

Kako naj vem kakšen disk imam notri? Vem da je WD 500Gb to je pa vse kar vem. Zato nemorem naložiti tapravega diagnostičnega orodja iz tega linka http://support.wdc.com/product/download...

hojnikb ::

Probi z kakim drugim clientom.
Pa prever če je ok disk z crystaldiskinfo in če so rami kul (memtest86)
#brezpodpisa

amigo_no1 ::

V tem vrstnem redu:
Greš v device manager, disk drives, tam ti bo pisala oznaka.

Pri chkdsk označi "Samodejno popravi napake v datotečnem sistemu" (verjetno bo potreben reboot).

Uninstall Avg antivirusni + spybot , reboot.
Testiraj kako dela brez.
Avg je po mojih izkušnjah slab AV, počasen in preveč zadev gre skozi ne zaznano.
Avira ali avast sta dosti boljša izbira.

hojnikb ::

najboljši je antivirus vgrajen v možganih. Porabi 0% resorsov ;)
Sicer pa MSE tut ni slab, če je že glih potreba po AV.
#brezpodpisa

amigo_no1 ::

Še bolj uporaba gost računa, tako da tudi če ti uspe kaj poklikati, bo škoda še vedno omejena na tvoj omejen račun in ne celoten sistem.
Mse & ostali na av-comparatives testih: http://www.av-comparatives.org/en/compa...

Drekcpekc ::

Živjo
Evo tole je screenshot od diagnostic programa od WD,ki sem ga dobil na strani od diska. Kakor je vidt na sliki je z diskom use uredu.
Tako da mora biti nekaj drugega.
Bom za viknd ko bom mel čas zbrisal še antivirusni program. Pa bom instalirou pol enga druzga, mislm da kaspersky.
A to mislte da bo pol uredu?

 Screenshot

Screenshot

jat2406 ::

Poglej v event log če se ti slučajno pojavlja "EventID 4226: TCP/IP has reached the security limit"
Že na nekaj mašinah sem naletel na ta problem, le da je bilo vse skupaj nepopisno počasno, ni pa zmrzovalo.

Če se pojavlja ta napaka, potem za uTorrent rabiš povečati število polodprtih TCP/IP povezav vsaj na 10 (originalno je 5)
Na netu najdeš patcher, ki to naredi zate, samo zgornji navedek v google in ti vrne veliko napisanega in povezav.

polde66 ::

Za vsak slučaj preglej še kable ide ali sata v računalniku, se zgodi včasih da so krivci za čudne stvari prav oni.
polde

Drekcpekc ::

Krivec je bil avg antivirusni program, ker ima vgrajen svoj požarni zid in čeprav je bil utorrent dodan med izjeme, ga je še vedno antivirusni izklopljeval. Ko sem potem ta požarni zid od AVG antivirusnega ugasnil, se problem ni več ponovil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 vs. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
378106 (7941) dree
»

Vuze, uTorrent, Downloadanje...

Oddelek: Pomoč in nasveti
101676 (1516) jedateruk
»

cFosSpeed

Oddelek: Omrežja in internet
102119 (1729) steev
»

kabelski internet

Oddelek: Omrežja in internet
71212 (985) Cinderela
»

Tožba proti Microsoftu zaradi slabe varnosti

Oddelek: Novice / Varnost
162711 (2711) pirx

Več podobnih tem