» »

kabelski internet

kabelski internet

DK6607 ::

Kak je s downloadom in uploadom pri kabelskem internetu pri trieri, je tak da je odvisno eno od drugega?

Torej če upload zmanjšuje download (pri 1 in 2 generaciji me zanima) ???

LP!

Cinderela ::

upload bo vedno odvisen od downloada oz obratno ce sta samo dva frekvencna pasa.

DK6607 ::

aha, kaj potem to pomeni da tudi adsl je enako

Cinderela ::

jap

SasoS ::

tako pri kablu kot pri xDSLu se za upstream in downstream uporabljajo različne frekvence. Pri kablu je upload na 5-55MHz, download pa nad 108, ponavadi 400-500Mhz. Do zmanjšanja hitrosti pa lahko pride zaradi slabosti TCP protokola (potrditve) in ne povezave same.

Cinderela ::

Do zmanjsanje hitrosti pride vedno ker vsako zahtevo ko posles moras nazaj tudi poslat odgovor. Ce ti z 4Mbit downloadas neko stvar moras priblizno 16kB/s ackjev nazaj posiljat. To pa odstej potem od svojega uploada ce ga mas 60kB/s in dobis se samo 44kB/s koristnega upload za druge stvari med 4Mbit downloadom.

DK6607 ::

nekaj drugega sem mislil, naprimer ko na dc++ nekaj download, pa še poleg tega nekdo nekaj od mene downloada, potem pa ko ta upload odstranim mi kr naenkrat se download poveča, včasih enkrat več

Kak je s tem?

LP!

Cinderela ::

Ja zato ker ko mas upload polni se ACK paketi ki so potrebni da lahki ti sploh downloadas zgublajo ali fajn zamujajo in ker server nedobi potrdila o ze poslanem paketu ga bo seenkrat poslal in stem ti hitsot downloada pada. Tudi za polovico.
Receive window povecaj ali in se bolse uporabljaj prioritiziranje. Program Cfosspeed je edini za windowse.
http://www.cfos.de/download/download_e....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visok ping

Oddelek: Omrežja in internet
172379 (1935) BlazP
»

VDSL, simetričnost, full duplex,...

Oddelek: Omrežja in internet
113185 (2545) Hux
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614612 (3791) marjanX
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251788 (1154) BaRtMaN
»

edonkey speed

Oddelek: Omrežja in internet
191841 (1331) globoko grlo

Več podobnih tem