» »

Veljavnost tehnicnega pregleda

Veljavnost tehnicnega pregleda

bajsibajsi ::

Koliko casa velja tehnicni pregled pred ponovno registracijo avtomobila? Koliko casa prej se lahko opravi, ko se velja stara registracija, da se lahko potem ta isti papir uporabi ob ponovnem registriranju.

Vikking ::

vir: AMZS
Podaljšanje registracije
Za podaljšanje registracije morajo biti izpolnjeni naslednji pogoji:

da je za vozilo, za katerega se mora opraviti tehnični pregled, po opravljenem takem pregledu, izdan potrjen zapisnik, ki ni starejši od 30 dni,
da je za registrirano vozilo ugotovljeno, da se njegovi podatki, vpisani v prometno dovoljenje in listino o homologaciji vozila, ujemajo z dejanskim stanjem,
če je vozilo registrirano, da ni preteklo več kot 30 dni od dneva poteka veljavnosti prometnega dovoljenja.

MadMax ::

1 mesec.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

miraldi ::

MadMax je izjavil:

1 mesec.



To še vedno velja?

Je tehnični pregled še vedno veljaven 1mesec, ali so že kaj spremenili?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

tony1 ::

Po moje še vedno.

bobby ::

Pazi, NI 1 mesec ampak 30dni! to je razlika, da se ne boš zaj*** kot sem se jaz in sem mogel it še enkrat delat, ker je bil 31 dan :)
isto je zavarovanje, lahko 30 dni prej, NE 1 mesec :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

SkIDiver ::

Zavarovanje lahko skleneš in plačaš prej. Samo polica bo veljavna šele od datuma, ko stara poteče.

miraldi ::

bobby je izjavil:

Pazi, NI 1 mesec ampak 30dni! to je razlika, da se ne boš zaj*** kot sem se jaz in sem mogel it še enkrat delat, ker je bil 31 dan :)
isto je zavarovanje, lahko 30 dni prej, NE 1 mesec :)


Hvala za tole.

Se pravi 30dni.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Uporabnik45 ::

Kupujem avtomobil in sem našel lep primerek, ki pa mu tehnični poteče v avgustu. Ne bi rad kupil in avto potem ne bo šel skozi. Zastavil bi mu klasično vprašanje "si upaš na tehnični pregled". Če gre zadeva skozi brez problema, potem pregled plačam jaz. Če noče na pregled, je itak konec. Zanima pa me, do kdaj v tem primeru velja nov tehnični? Kakor sem nekje zasledil zgolj do avgusta. Ali se morda podaljša za eno leto od datuma pregleda?

Na kratko:
Tehnični poteče npr. 25.8.
Pregled uspešno opravim 20.6.
Ali velja novi tehnični velja do 25.8.2017 ali do 20.6.2018?

...:TOMI:... ::

1 leto od pregleda. Saj ta tehnični niti ni nujno, da je uraden. Pač greš na nek servis ali amzs ali najameš koga, ki se ukvarja s preverbami avtov, pa je zadeva rešena. Ne vem zakaj bi peljal nekam, kjer gledajo samo osnovne zadeve, ne pa vse detajle, ki so tudi zelo pomembni.

http://www.mtl.si/sl/
Tomi

smacker ::

Na tehničnega lahko greš komaj 1 mesec pred iztekom veljavnosti. Zdaj ga lahko pelješ na navaden pregled, tehnični bo kljub temu veljal samo do 25.8.2017.

Uporabnik45 ::

To vem, da greš lahko en mesec prej. Kaj pa še pred tem? Menda se da iti zastonj na pregled, kjer pa preveri le bremze. Kaj pa komplet teh. pregled? Če nima teh. ga ne bom kupil.

smacker ::

Če veš da lahko greš 1 mesec prej, kaj pol ni jasno? :D Sploh pa na tehničnem nikol ne preverijo druga kot bremze, izmerijo izpuhe in poiščejo rjo na karoseriji (za luči in brisalce še znajo komplicirat). Za dober pregled pelji k mehaniku, ki bo vedel kdaj boš moral menjat jermene, vodno pumpo, v kakem stanju je sklopka itd. Avto čez tehničnega spravit te stane 100eur max. (menjava zavornih ploščic, kitanje in barvanje pragov, švasanje auspuha), je pa to še daleč od izpravnega in zanesljivega vozila.

Uporabnik45 ::

Saj sem vse napisal v 1. postu.

smacker ::

Tud odgovore si dobil, le prebrati jih še moraš.

fosil ::

Lahko greš sedaj na tehnični in potem narediš registracijo in zavarovanje od danes in ti vse skupaj velja normalno za 1 leto.
V tem primeru ti pač "propade" 1 mesec tehničnega.

Če pa sedaj ne boš naredil tudi registracije in zavarovanja boš moral pa avgusta še enkrat na tehnični.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

steev ::

Uporabnik45 je izjavil:

Kupujem avtomobil in sem našel lep primerek, ki pa mu tehnični poteče v avgustu. Ne bi rad kupil in avto potem ne bo šel skozi. Zastavil bi mu klasično vprašanje "si upaš na tehnični pregled". Če gre zadeva skozi brez problema, potem pregled plačam jaz. Če noče na pregled, je itak konec. Zanima pa me, do kdaj v tem primeru velja nov tehnični? Kakor sem nekje zasledil zgolj do avgusta. Ali se morda podaljša za eno leto od datuma pregleda?

Na kratko:
Tehnični poteče npr. 25.8.
Pregled uspešno opravim 20.6.
Ali velja novi tehnični velja do 25.8.2017 ali do 20.6.2018?


Ko narediš tehnični, ti velja od danes. Ne za namen podaljševanja, ampak za tvoj primer.

Sam sem isto s prodajalcem pred nakupom opravil tehnični pregled, čeprav je stari veljal še pol leta. Avto je šel skozi, naredila kupo-prodajno in ga registriral za 1 leto.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

slitkx ::

Včeraj sem šel na tehnični pregled, čeprav mi glede na datum opravljanja prešnjega še ne bi bilo potrebno.
Na pregledu je bilo ugotovljenih nekaj pomanjkljivosti. Ker gre za star avto, ki ga kmalu ne bom več vozil (menjava z novejšim), je na mestu, ali se mi sploh splača odpravljati napake. Avto je bil sicer mišljen za prodajo (za nekaj 100 evrov).
Je zakonsko veljaven pregled iz leta 2016 ali včerajšnji?

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

smacker ::

slitkx je izjavil:

je na mestu, ali se mi sploh splača odpravljati napake.

Odvisno kake pomanjklivosti in koliko so ti vredna življenja tebe in sopotnikov.

slitkx ::

V ponedeljek preidem na nov avto.
Konkretno - gre za rele sprednjih (zasenčenih) luči, pakne zavor ter odtrgan nosilec izpušne cevi.
Vprašanje vlaganja v servis je na mestu, ker gre za avto iz leta 2001 z majhno vrednostjo. Vprašanje je že, ali mi ga bo sploh uspelo prodati (napak ne bi zamolčal) oz. ali bi bilo smiselneje ga prodati po delih ali pa celo poslati v stiskanje.

Za ceno releja, paken ter privaritve sem se sicer pozanimal - skupaj bi stalo vsaj 47 evrov, saj cena zamenjave paken ni znana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

No pa tudi servis zavor mi je znan. Bo šlo tole kar za dele.

Looooooka ::

Btw...lahko greste na "preventivni tehnični pregled".
Vam pregledajo avto, povejo kaj je narobe(nič ne sprintajo) in greste do mehankarja.
Meni za takega še niso zaračunali niti centa.
Tehničnega potem opravim na dan registracije in če nimaš ravno šalabajzerja od mehankarja, ki ignorira, kar so ti povedali na preventivnem...gre zadeva ponavadi lepo čez :)

nokaut240 ::

Meni 30.11. potečeta prometno dovoljenje in zavarovanje. Tehnični je veljaven do junija 2020. Ali bom sedaj lahko obnovil zav. polico in prometno dovoljenje za eno leto?

Horas ::

ja seveda, lahko pa tudi samo do tehničnega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačni tehnični pregled

Oddelek: Na cesti
4813170 (6824) jocoj
»

Tehnični pregled (koliko prej?)

Oddelek: Na cesti
3019764 (17534) solatko
»

Tehnični pregled odjavlenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
146278 (5953) koyotee
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
204627 (3840) krneki0001
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2710955 (10028) St235

Več podobnih tem