» »

NHL FINALE - debata 2 poizkus

NHL FINALE - debata 2 poizkus

«
1
2 3

kmetek ::

Kakor vas večina ve, se je včeraj zvečer ob 8 po lokalnem času v Newarku pričelo finale NHL lige. Letos še posebej zanimivo, ker imamo svojega državljana, asa, prijatelja, znanca, kolega, biserja iz majhne vasice HRUŠICE blizu Jesenic. Tako je, LOS ANGELES KINGS....proti NEW JERSEY DEVILS.

Pa poglejmo ROAD TO THE FINAL za obe ekipi:

ZAHOD

1.kolo
(1)VANCOUVER-(8)LOS ANGELES 1-4 (0-1,0-2,0-3,1-3,1-4)
že tukaj presenečenje, da so izločili zmagovalca rednega dela po točkah
2.kolo
(2)ST.LOUS-(8) LOS ANGELES 0-4 (0-1,0-2,0-3,0-4)
z eno besedo METLA-kar presenetljivo, ampak tako je :))
3.kolo = konferenčni finale
(3)PHX-(8)LAK 1-4 (0-1,0-2,0-3,1-3,1-4)
2 gostujuči zmagi + 1 domača ter drugi domači poraz, da zaključijo serijo v podaljšku, v gosteh.

VZHOD

1.kolo
(6)NYD-(3)FLA 4-3
izjemno izenačeno do zadnje 7 tekme (1-0,1-1,2-1,2-2,3-2,3-3 do končnih 4-3) in še to v podaljšku
2.kolo
(6)NYD-(5)PHI 4-1 (0-1,1-1,2-1,3-1,4-1)
veliko lažje kot v prvem krogu, lepa easy zmaga 4-1 proti bolje postavljeni ekipi, kljub porazu na prvi tekmi.
3.kolo = konferenčni finale
(6)NYD-(1)NYR 4-2 (0-1,1-1,1-2,2-2,3-2,4-2)
prednost domačega igrišča so imeli Rangersi, ki so ga držali do 2-1 v zmagah potem pa je šlo samo še navzdol za njih in zmaga Vragov doma, v šesti tekmi, po podaljšku.

FINALE:
(6)NYD-(8)LAK 0-1
1:2 (0:1; 1:0, 0:0)
Volčenkov 38.; Fraser 10., Kopitar 69 :D

Njihova 9 zaporedna zmaga v gosteh-rekord lige v playoffu....trenutno imajo score 13-2 !

Gol in izjava Anžeta Kopitarja

Video/foto: Velemojster Kopitar odločil 1. tekmo finala v podaljšku!

VIDEO: Velemojster Kopitar odločil prvo tekmo

Kopitar: Premešal sem vrstni red preigravanja

Anze Kopitar building his name

NEWARK, N.J. -- It was just after 5 a.m. in Slovenia when Los Angeles Kings center Anze Kopitar scored his game-winning goal in overtime Wednesday night, beating the New Jersey Devils, 2-1, in the opening game of the Stanley Cup finals.
Safe to say, the party should last all day in one of Europe's smallest countries.
Kopitar, the first Slovenian to play in the NHL, has long been a hero in his home country but has remained relatively unknown to the casual hockey fan, particularly those who live on the East Coast and don't stay up late to watch him play.

"And back home in Slovenia, they might just be building a statue right about now." :))

Danes je res lepo biti majhen, Slovenček.

ANZE THE GIANT ;((

 :))))

:))))



Gre kdo v nedeljo v Hrušice? Zna biti 500 folka :P





  • spremenil: kmetek ()

Zheegec ::

Fak jaz pa ravno po 3. tretjini med reklamami zaspim. OMG :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Jaz sem ob 4, pa sem naključno se zbudil ob 5, ko je nehalo snemati tekmo, da ravno lepo ujamem Kopygol :)

Alexius Heristalski ::

Ne moreš verjet, koliko je slovenski komentator slabši od ameriškega (ESPN America), potem pa še "pokrovitelj prenosa" povozi pol zaslona ob ponovljenem posnetku gola ... res bravo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kmetek ::

itaq hehe, gleda se ESPN.

oo7 ::

Jaz sem gledal na šport tv pa je čist uredu komentiranje od razlike A kanal in bratov Obrez.
Drugače pa Kopitar je kralj8-).
Upam,da osvoji Stanlija;).

Zheegec ::

Kje pa se lahko gleda ESPN? Ko poslušam angleški komentar je čisto druga zgodba.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

mi imamo na T2ju....drugače imate na partisu mkv HD posnetek ;((

kmetek ::

:D

oo7 ::

Zdaj 2 tekma bo v Nedeljo zutraj?

Nissan GTR ::

ja

kmetek ::

ob 2 zjutraj, noč sobota-nedelja...

c0ck4m0u53 ::

@kmetek pohvale za NHL temo na slo-tech forumu

Edini šport, ki ga gledam brez, da bi med tekmo izgubil zanimanje in bil z mislimi drugje. Če sem pošten je intenziteta, hitrost, gromozanski hitsi (trčenja, če je to pravi prevod), spretnost, igra ob bandi ter nasploh "in your face" način igre, tisto kar me vseskozi drži na robu stola.
Kingse sem začel spremljati leta 2010 v končnici, kjer so se sicer izgubili proti Vancuvru in od takrat naprej redno spremljam vse njihove tekme. Sprva predvsem zaradi Anžeta Kopitarja (res kapo dol) nato pa tudi zaradi celotne ekipe in sistema igre, ki ga gojijo.

Zanimivo je, da uporabnik Mondo Blando na LGK forumu zaradi podpovrečnega rednega dela celotne ekipe močno popljuval zgolj Anžeta Kopitarja, češ da mu manjkata odločnost volja želja in da enostavno ni iz pravega testa, da bi lahko vodil ekipo skozi končnico ter da bi moral glede na zaslužek pokazati več. Vesel sem, da ga Kopitar iz tekme v tekmo demantira in jasno kaže, da je med vodilnimi igralci lige na obeh straneh ledene ploskve.

Kar se tiče prenosov tekem na Šport tv pa se osebno ne morem pripraviti, do gledanja tekem zlasti zaradi komentiranja. Jim in Bob sta postavila zelo visoke standarde in zato mi je poslušati naše komentatorje prava muka.

Glede prve tekme finala pa lahko rečem, da so Kingsi igrali malce slabše, kot sem vajen, morda lahko to pripišem, dolgemu počitku med konferenčnim finalom ter začetkom finala ter izjemno slabemu ledu v NJ (menda je krivec visoka stonja vlažnosti), ne gre pa pozabiti tudi Devilsov, ki gojijo precej podoben način igre kot Kingsi z veliko forechecka, kar dosti omeji in razbija napade nasprotne ekipe.
Kakorkoli se bo izteklo upam, da letos Anžetu in Kingsom uspe osvojiti Stanleyev pokal, namreč nanj čakajo že vse od ustanovitve kluba leta 1967.

kmetek ::

Pride kdo iz slotecha na Hrušico morda?

judoka ::

c0ck4m0u53 je izjavil:



Zanimivo je, da uporabnik Mondo Blando na LGK forumu zaradi podpovrečnega rednega dela celotne ekipe močno popljuval zgolj Anžeta Kopitarja, češ da mu manjkata odločnost volja želja in da enostavno ni iz pravega testa, da bi lahko vodil ekipo skozi končnico ter da bi moral glede na zaslužek pokazati več. Vesel sem, da ga Kopitar iz tekme v tekmo demantira in jasno kaže, da je med vodilnimi igralci lige na obeh straneh ledene ploskve.



Koga bk kaj izjavlja en Američan, za katerega bi si upal stavit da ima 30kg viška in da v življenju ni resno treniral 1 športa. Teoretik pač. Na
katerem koli ameriškem fan boardu je podobno, ta njihova "band vagon" mentaliteta.

Vsi pa pozabljamo da je Kopitar za hokejske razmere še mlad igralec in da njegova najboljša leta še sledijo..

kmetek ::

še 14 ur! :D

kmetek ::

oo7 ::

Upam,da zmagajo danes8-).Kaj bi dal,da bi ga Kopitar spet gol dal;)

GeForce ::

Uh lepo...NHL tema. Sem pa izgleda da edini v celi SLO ki navija za NJ Devilse. :D Ne me še tepst, počakajte da pojasnim...:)) Privoščim Kopitarju zmago, res kapo dol, iz leta v leto je boljši, ampak kot za celotno ekipo, pa navijam za Devilse. Niti ne bi bil preveč razočaran če bi Kingsi osvojijli pokal...no vsaj ne toliko kolikor sem bil ob finalu lige prvakov. ;(

Zheegec ::

Kdaj se pa začne? Ob 2h imajo studio do 3h ali je že prej?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GeForce ::

Ob dveh je že začetek tekme pomojem. Vsaj na nhl.com tako piše. (8PM po njihovem je 02.00 po našem času)

martincek1 ::

A se ne začnejo te tekme ponavadi z vsaj polurno "zamudo"? :D

oo7 ::

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
Kralji vodijo8-)

Alexius Heristalski ::

Na ESPN America so pokazali tri slike s prve tekme na Hrušici. :) Komentator se je pošalil, da so ob zajtrku proslavljali zmago.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

oo7 ::

Ajde Kralji še 20 minut zdršte 8-)

[Michael] ::

zdele med pavzo pa menda ja :))

oo7 ::

Uf podalšek:O

[Michael] ::

In zmaga! Yeah 8-)

oo7 ::

Res je 8-).Zdaj pa igrajo 2 doma če se ne motim.

kmetek ::

POLOVICA KANTE STANE DOMA :D

kmetek ::

na NBCju so baje kazali v živo HRUŠICA, center SVETA :))

kmetek ::

 HRUŠICA POWER :)))

HRUŠICA POWER :)))

kmetek ::



Zheegec ::

Samo komentiranje na NBC je pa tolk hudo, kot da bi gledal kakšen Starcraft2 tournament... Komentiranje na Šport TV pa popolnoma dolgočasno pa zaspano. Kaj nimamo nobenega dobrega komentatorja?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::



NBC aka ESPN sta izredno dobra, potem je CBC Canada in na dnu naš ŠPORT TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

cattom ::

Danes ponoči bo odločilna tekma.Če zmagajo Kingsi, Devilse le še čudež reši. Če zmagajo Devilsi, se vračajo v igro.Prvi napad pri kingsih ni več tako suveren,predvsem Brown je precej padel,tako da tudi Anže ne pride do strelov na gol. Statistika Anžeta Kopitarja na 2. tekmi: brez točke, +/- 0, strel v, 2 blokirana, 1 mimo).

Še uradna stran LA Kingsov
http://lakingsinsider.com/2012/06/03/a-...

medenko ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

GeForce ::

Kdaj se tekma dejansko začne? Nebi rad vstajal ob dveh pa potem 40 minut čakal na začetek. :)

martincek1 ::

Tudi mene zanima enaka stvar :)

Alexius Heristalski ::

Druga tekma se je začela okrog 2:20.

Danes so Kralji povedli 3:0 v zmagah, NJD so sesuli 4:0, Anže je zabil gol za 2:0 in podal za 4:0, poleg tega ogromno naredi v obrambi, res pravi kralj med Kralji!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

koyotee ::

zej pa sam se kupi jeseniski klub in mu postavijo
spomenik :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

detroit ::

lepo bi blo če bi padu Conn Smythe, samo ni lih velik verjetnosti glede na to da ni amerigo

koyotee je izjavil:

zej pa sam se kupi jeseniski klub in mu postavijo
spomenik :D

to mogoče čez 12-15 let ko bo v penziji
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

medenko ::

KANTA :D

Nissan GTR ::

Kako je bilo lepo videti kako se Gretzky veseli, ko Kopi zabije gol...

Vikking ::

Qucik bo dobil Conn Smyth pokal, to je jasno kot beli dan. Pač sigurno daleč najbolj zaslužen, sploh pa so imel kingsi kar nekaj let probleme z vratarji. Kopitar je sicer takoj 2. mestu da ga dobi, a Quick je daleč v prednosti.

Zanima me kakšna vraža oz. od kod izvira to, da si igralci skozi playoff pustijo brado.

klemenSLO ::

Nekje sem prebral en komentar v smislu:
Kopitar je edini Jeseničan ki še igra, drugo leto pa ne bo nič drugače nažalost....

Bravo Kopi!

Los ANŽEles!
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

medenko ::

D3m ::

Yaaaaaaay!
|HP EliteBook|R5 6650U|

medenko ::



«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195695 (93004) Samael
»

Anže Kopitar..nova zvezda nhl-a

Oddelek: Loža
302627 (1285) iNooby
»

HOKEJ !!!

Oddelek: Loža
161736 (1534) sthep

Več podobnih tem