» »

Brisanje Netframe work-a?

Brisanje Netframe work-a?

mitja12345 ::

Pozdravljeni!
Zanima me,če lahko zbrišem microsoftov netframe work in še bo delovalo vse tako kot prej? Izbrisal ga bi zato,ker imam malo prostora na disku.Za vsak odgovor že vnaprej hvala za pomoč.

Lp! Mitja

Looooooka ::

winsi bojo delal.ce mas pa kksn program, ki uporablja verzijo frameworka, ki ga zelis odstraniti (1.1,2.0,3.5 ali 4)...pa program definitivno ne bo vec delal.

mitja12345 ::

Nevem kateri bi lahko bili ti programi,ki uporabljajo framework 2.0?

Duhec ::

Če ti gre toliko za nohte, da se spogleduješ z brisanjem sistemskih komponent OS-a samo zato, da pridobiš največ okoli 180MB, imaš povsem drug problem in si raje omisli večji disk.
Jaz se ne bi igral z deinštalacijo NFW.
http://support.microsoft.com/kb/829019
Pa Gimp tudi potrebuje NFW.

Looooooka ::

ce mas slucajno disk razdeljen na vec particij in si si z instalacijami zafilal sistemsko particijo...lahko probas premaknit programe na drug disk in na sistemca nardit symlink(to ni isto kot shortcut...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

mitja12345 ::

hm....Imam dva diska.Disk z windowsi imam razdeljen na dve particiji in ta na kateri je tudi framework je velika samo 10gb zato se mi pogosto dogaja,da zmanjka prostora.Ostalega prostora je pa okoli 100gb.Verjetno bi bilo najbolje,da bi povečal disk C samo sem že pozabil kateri brezplačni programi že obstajajo za to.Bi kdo vedel kateri je najbolj enostaven.Hvala lp

bluefish ::

Windows XP?

mitja12345 ::

Ja.

Duhec ::

Potem moraš na disku, kjer so XPji zmanjšat večji del particije in razširit c: particijo z nekim free partition Manager sw, recimo:
http://www.partition-tool.com/personal....
Pazi pa kaj počneš, da ne zamešaš particije/črke, ki jo ima drugi disk. Za vsak slučaj si naredi na zunanji disk varnostno kopijo podatkov/datotek brez katerih ti živeti ni.

mitja12345 ::

Hvala za pojasnilo:D.Še lahko nekaj vprašam kar sicer ne spada pod to temo: se dobi kje kaki program na internetu katerga lahko instaliraš,da se računalnik ugasne samodejno po naprej določenem času? Vem,da obstaja "kibernate" ampak bil bi mi zelo dober kaki program z časovnikom za naprej sprogramiran čas.:)) lp

SLO_Matej ::

mitja12345 je izjavil:

Hvala za pojasnilo:D.Še lahko nekaj vprašam kar sicer ne spada pod to temo: se dobi kje kaki program na internetu katerga lahko instaliraš,da se računalnik ugasne samodejno po naprej določenem času? Vem,da obstaja "kibernate" ampak bil bi mi zelo dober kaki program z časovnikom za naprej sprogramiran čas.:)) lp

Task Scheduler je že vgrajen v Windows: http://msdn.microsoft.com/en-us/library...

mitja12345 ::

Matej ne najdem nikjer kje bi se to dalo nastavit.Lahko prosim opišeš postopek?

rogi2010 ::

mitja12345 ::

Hvala.:) Sem poizkusil nastavit.Čakam samo še na preizkus na uro ob kateri sem nastavil,da se računalnik ustavi.Imam še eno vprašanje: je mogoče ta taskmanager nekako prilepit na namizje,da imaš hiter dostop? :P

Malajlo ::

Z desnim knofom odneseš ikono na desktop in nato izbereš create shortcut

mitja12345 ::

Hvala.

mitja12345 ::

Nevem zakaj ne deluje Task Scheduler.Bi vedel kdo razložit? Izpisalo se je to sporočilo:

The new task haas been created,but may not run becouse the account information could not be set. The specific error is: 0x80070005: Access is denied.
Try using the Task page Browse button to lacate the application.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Hja, očitno bi rad delal nekaj, kar potrebuje admin pravice. Brez UAG sranja.
Vnesi podatke za usernqme in password, pa bi moralo biti ok.

mitja12345 ::

Tam,kjer bi mogel vnest username še je vse ok,ker se je pojavil avtomatski izpis imena žal pa nevem kakšen je password.Kako bi lahko to ugotovil?

Malajlo ::

Tako, da ga nastaviš? Desni knof na My ocmputer, Manage, Local users and groups. Najdeš administratorja, preveriš, da ni disabled, mu nastaviš geslo.

mitja12345 ::

Ok.Bom poskusil,hvala!

mitja12345 ::

Nikjer ne piše za set password.Mogoče nastavim to pri Full name,kjer je prazno?Sem pa našel pri user ime administrator,ter pri groups administrators.Je treba pri obeh nastavit?

Valentin ::

mitja12345 je izjavil:

Nikjer ne piše za set password.Mogoče nastavim to pri Full name,kjer je prazno?Sem pa našel pri user ime administrator,ter pri groups administrators.Je treba pri obeh nastavit?


Desna tipka na Administrator, Set Password.
Dovolj je, da nastaviš samo pri user...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

mitja12345 ::

Hvala Valentin! Bom poizkusil naredit tako.:P
lp

18zimoni ::

Tole poskusi.Super zadeva.

http://www.airytec.com/en/switch-off/ge...

mitja12345 ::

Valentin sem poizkusil naredit novo geslo pa se mi je izpisalo tole:

Set password for Administrator
resetting this password might couse irreversible loss of information for this user account.For secutity reasons,windows protects certain information by making it impossible to access if the users password is reset.
This data loss will occur the next time the user logs off.
You should use this command only if a user has forgotten his or her password and does not have password reset disk.If this user has created a password reset disk,then he or she should use that disk to set the password.
If the user knows the password and wannts to change it,he or she should log in,then use user accounts in control panel to change the password.
For additional information,click help.
The message will be self destroyed in 1,2,3,.........:D

mitja12345 ::

mitja12345 je izjavil:

Valentin sem poizkusil naredit novo geslo pa se mi je izpisalo tole:

Set password for Administrator
resetting this password might couse irreversible loss of information for this user account.For secutity reasons,windows protects certain information by making it impossible to access if the users password is reset.
This data loss will occur the next time the user logs off.
You should use this command only if a user has forgotten his or her password and does not have password reset disk.If this user has created a password reset disk,then he or she should use that disk to set the password.
If the user knows the password and wannts to change it,he or she should log in,then use user accounts in control panel to change the password.
For additional information,click help.
The message will self destruct in 5 seconds: 1,2,3,.........
lp :D


Izpisalo se še je pod tem besedilom: proceed ali cancel? Nevem,če lahko kliknem na proceed?

mitja12345 ::

Bom še poizkusi s temle programom(airytec.com) katerega mi je predlagal 18zimoni.Hvala!!!!!!!
Program za avtomatsko ugasnitev: airytec.com

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Other user WIN8pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
5523 (354) Tomay
»

Reset biosa na Hp

Oddelek: Strojna oprema
232026 (1853) RiNC
»

Izšel TrueCrypt 4.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
264976 (4117) poweroff
»

Težave s POSTGRESQL 8.0 (TCP/IP)

Oddelek: Programiranje
81636 (1590) darh
»

Trojan W32.IRCBot.F

Oddelek: Operacijski sistemi
61313 (1212) Tear_DR0P

Več podobnih tem