» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
31 / 183
»»

todman74 ::

kmetek je izjavil:

drugače imate še ugodne cene ACERjevih A210 po 299€.

Evo tudi TF700T ni več tok hudičevo drag,500€.


Evo še slaba stran tablic....tukajle sem po nesreči pritisnil "predlagaj izbris".

floyd1 ::

Res, tudi meni se je že zgodilo na telefonu. Pa razveljavit ne morš. Ampak kolk je meni nekdo (moderator?) razložil, mora biti za tak prispevek več predlogov, da sploh kdo odreagira in gre gledat.

kmetek ::

todman74? sam za tepst :)

Unknown_001 ::

Mislim, da ste me malo spregledali.

Iščem tablico v rangu do 300EUR. Igrice mi niso prioriteta. Pomembno mi je, da je android, je v redu za filme, musko, internet in ima dober zaslon + obvezno mora biti dobro odzivna.

kmetek ::

F16: PRESTIGIO 7100D 3G 299,99€ ravno danes je prišel 4.1 preko OTA....imaš še 3G vmesnik :)

novinec09 ::

Prestigio je za moje pojme največji šrot, kar sem ga imel do sedaj - sem kupil MultiPad 8.0 Pro Duo in tablica šteka na polno, zmrzuje, da se o zvočniku sploh ne pogovarjamo - se komajda kaj sliši-če je kakšen hrup v okolici ne slišiš popolnoma nič.
Sem jo že spakiral in jo bom vrnil, ker to ni za uporabo-še tablica za 60€ kupljena v TUŠu dela boljše!

kmetek ::

Daj ne trollaj.
Trenutno pri nas je tole best buy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

RockyS ::

kmetek je izjavil:

F16: PRESTIGIO 7100D 3G 299,99€ ravno danes je prišel 4.1 preko OTA....imaš še 3G vmesnik :)


V takem rangu je best buy ipad mini, pa je kak je. Tako tablico kupi folk, ki jo bo uporabljal en mesec potem pa se bo na njen nabiral prah.

Res bi bilo fajn, če bi že enkrat nehal forsirat te prestigio tablice. Ker zadnjih par strani druga nisi lepil kot pa te.

kmetek ::

Če drugih dejansko v SLO ni. So dražje potem 400€ itd...cenejših in kitajskih pa ne omenjam.
Ipad mini niti pod razno ni best buy, ima 7,7'' samo in brez 3GB če smo natančni. Potem 100% raje Nexus 7.

floyd1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Mislim, da ste me malo spregledali.

Iščem tablico v rangu do 300EUR. Igrice mi niso prioriteta. Pomembno mi je, da je android, je v redu za filme, musko, internet in ima dober zaslon + obvezno mora biti dobro odzivna.

Z Nexus 7 za ca. 250 EUR ne morš sfalit. Seveda če ti je 7" dovolj velika. Super predvaja filme (nima pa HDMI out), odzivna, android, fantastičen ekran, takojšnje posodobitve, kar jo imam še ni zaštekala (kot štekajo npr. ceneni kitajci), internet (browser) dela ko šus.

Zheegec ::

todman74 je izjavil:

Zheegec je izjavil:

zakaj bi ga pa navil, saj deluje čisto tekoče? Vsaj ta, ki ga pogosto uporabljam. Deluje bolj tekoče kot Note 10.1


Tale tvoja logika ne štima. Po testih, ki sem jih gledal, je Note hitrejši od vseh Asusovih android tablic.

Daj si Tab 10.1, Note 10.1, TF300 in TF700 enega ob drugega, pa nekaj folka okoli. Smo se vsi strinjali, da je TF700 daleč najhitrejši (splošno delovanje, menuji, brskalnik, odpiranje aplikacij), sledi TF300, potem Note in potem Tab. Če bi pa recimo želel poganjati video encoding na tablici (no, to ni ravno namen tablic) ima pa Note 10.1 več surove moči.

Je pa Note druga zgodba, če daš gor custom namestitev z Jelly Bean in brez TouchWiza, potem pa deluje praktično enako, kot TF700. Edino pri veliko odprtih aplikacijah je še vedno Note počasnejši (kljub več RAM).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

glistovje ::

jaz sem si isto vzel nexusa. sem brez besed :P

todman74 ::

Zheegec je izjavil:

Če bi pa recimo želel poganjati video encoding na tablici (no, to ni ravno namen tablic) ima pa Note 10.1 več surove moči.

Je pa Note druga zgodba, če daš gor custom namestitev z Jelly Bean in brez TouchWiza, potem pa deluje praktično enako, kot TF700. Edino pri veliko odprtih aplikacijah je še vedno Note počasnejši (kljub več RAM).


Ne samo več surove moči, tudi "grafična" je menda boljša kot pri TF700. Se pa strinjam, da je TouchWiz nekaj s čimer se Samsung ne more ravno hvaliti, no poleg zaslona z ne največjo resolucijo.

FlyingBee ::

torej, 500 EUR za tablico mi je veliko, tudi če bi imel 2x višjo plačo, AMPAK razmišljam o Ipad 4 16gb wifi, da bi lahko slike artiklov poslovnim partnerjem kazal in imel tudi za osebno zabavo ter da preizkusim appla kot je treba, da vidim ali je ves rompompom upravičen ... vsekakor mi je zaslon na napravah med najpomebnejšimi in hitrost delovanja ... zdaj pa vprašanje: katere so slabosti te tablice, s katerimi se bom vsekakor moral soočiti???
Da se izognem poplavam podobnih vprašanj in odgovorom, mene zanima predvsem kaj je resnično težavnega pri tej napravi, kaj je tisto kar je vas odvrnilo od nakupa oziroma glede na to kar rabite ...

Zgodovina sprememb…

Mohimm ::

Punca išče tablico do nekje 100€, možno malo več, raje manj.
Uporaba za filme/glasbo/sodoku na vlaku/busu, nič zahtevnega skratka, vseeno kakšna velikost.

Kaj v tem rangu je sploh primerno d abi zdržalo nekaj časa?

novinec09 ::

kmetek je izjavil:

Daj ne trollaj.
Trenutno pri nas je tole best buy.


Pri vas je mogoče res best buy, ampak si jo mogoče podrobno stestiral?
Sam sem jo kupil predvsem, da lahko otrok igra igrce in med vožnjo gleda kakšno risanko.
Zvok je IZREDNO slab - prijatelj je za malega kupil eno poceni tablico v TUŠu, ko so jih imeli po mislim, da 60€ (1Ghz 1-jedrni proc. , 512MB rama) in sma ju malo primerjala:
- Zvok na poceni tablici je VSAJ 5X močnejši
- Na Prestigio tablici vsake toliko časa zašteka navadna otroška igrca - na poceni ni niti 1X
- Če imaš prižgano igro in jo pustiš, se tablica po okrog 1 min. izključi (Gre v mirovanje) in ko jo želiš nazaj prižgat se enostavno ne odziva - šteka na polno, ker v ozadju dela igra, katere nikakor ne zažene nazaj ali vgasne - druge možnosti, kot izklop in ponovni vklop tablice NI MOŽNO! Navadna Chip tablica je igro normalno zagnala nazaj, ko se je ponovno aktiviral - BP.
- Internet dela tekoče - brez zatikanj, medtem, ko na poceni tablici obćasno "štekne".
- Filmi občasno štekajo tako na Chip modelu, kot na Prestigio.
- mp3 delajo na obeh tekoče z razliko, da na Prestigio skorajda ne slišiš glasbe.

To je to, kar sem jaz ugotovil - veliko je nisem uporabljal, saj ni uporabna.

Sedaj pa iščem drugo tablico, vendar nikakor ne najdem kaj pametnega v cenovnem rangu do cca 150€ (Bolje manj, kot več, saj bo predvsem v otroških rokah).

Pogoj je, da ima 1GB rama in 8" - 10" ekran.
Kakšna ideja?

kmetek ::

Sem stestiral prestigio 8, kot tudi vse poceni 7'' ala 70/80€, ki imajo enojedrni procesor/512mb rama/4g diska....več kot za posurfat niso....marsikatera igra zaradi pomanjkanja ne deluje.
Poglej: jaz ti govorim iz prve roke, sprobano na več tablicah ipd. Si morda dobil defektni kos, servis ali zamenjava z novim in rešeno.
Enjoy :)

novinec09 ::

Brez skrbi - sem šel v BB in je prodajalec vzel eno iz embalaže, namestil igro in sma probala - na obeh je bilo popolnoma enako - štekalo, ter zvok komajda slišen.
Da bi bila še ena enaka tablica iz druge trgovine z enakim defektom je skorajda nemogoče.
Na servisu, ko sem jih klical so mi povedali, da zvok je res zelo slab na tem modelu tablice in tukaj mi ne morejo kaj pomagat, kaj več izkušenj pa še niso imeli z njimi, saj so komaj prišle ven.

floyd1 ::

Sedaj pa iščem drugo tablico, vendar nikakor ne najdem kaj pametnega v cenovnem rangu do cca 150€ (Bolje manj, kot več, saj bo predvsem v otroških rokah).
Pogoj je, da ima 1GB rama in 8" - 10" ekran.
Kakšna ideja?

I tata bi, sine, i tata. ;)

RockyS ::

kmetek je izjavil:

Sem stestiral prestigio 8, kot tudi vse poceni 7'' ala 70/80€, ki imajo enojedrni procesor/512mb rama/4g diska....več kot za posurfat niso....marsikatera igra zaradi pomanjkanja ne deluje.
Poglej: jaz ti govorim iz prve roke, sprobano na več tablicah ipd. Si morda dobil defektni kos, servis ali zamenjava z novim in rešeno.
Enjoy :)


Si testiral tudi napako, da če tablico bolj močno primeš na hrbtni strani da se to pozna na ekranu? To je napaka prestigio tablic že od 5300 modela, pa še kr traja in traja.
Sem danes testiral tud ta model, ki ga tako hvališ, vidni koti so enaki kot pri kitajski tablici, browser je počasen, nisem testiral odpiranja strani ampak odpiranje/zapiranje tabov, par x v nastavitve in si že tam... v lagu.

Sicer nisem šel gledat koliko tehta, ampak v rokah se mi je zdela zelo težka, ampak to je mogoče samo občutek.
Tak da toliko o tvoje opevanem best buyu...

novinec09 ::

RockyS - to je še vedno prisotno.
Če jo držiš zadaj s prsti, jih lahko vidiš na ekranu kot nekakšno valovanje na vodi :|

FlyingBee ::

pozabte, sem prebral o ipad-ih ... čakam raje na soliden android

klemenSLO ::

Zdele februarja pridejo vn tablice z RockChip 3188 ARMji - 8 jedrni. Tako da čakam na spodobnega kitajca s tem.... nekaj v tem stilu
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

floyd1 ::

Si testiral tudi napako, da če tablico bolj močno primeš na hrbtni strani da se to pozna na ekranu?

Na mojem Ainolu je podobno. Tudi če močneje pritisneš zgoraj. Kitjački pač.

boolsheat ::

FlyingBee je izjavil:

pozabte, sem prebral o ipad-ih ... čakam raje na soliden android


Kaj si prebral?

FlyingBee ::

zaslone imajo res super, žalostno je, da na androidu in ostalih ne morejo tako dobre narediti ... ne gre se samo o PPI pri tem, recimo tudi ipad mini ima boljši zaslon od nexus 7, pa čeprav z manj piksli ... tudi avtonomijo imajo super ... spet konkurenca daleč zadaj ... da o zatikanju na androidu ne govorim ... AMPAK, da nimajo map in pod map in da priporočajo uporabo dropbox-a ali druge shrambe v oblaku, tukaj pa se moja zgodba z ipad-om konča

mogoče pa bo kakšen win8 z Haswellom presenetil ali pa android končno na ravni UI iOS

ne morem verjeti, da nexus 10 ima bojši PPI, ampak spet slabši zaslon, kaj Samsung za svojo tablico ne more narediti boljšega zaslona in ga skalibrirat, da bo končno tako kot ipad ali boljše izgledal

skratka, prebral sem in primerjal, čeprav so v marsičem najboljši, mojih 500 EUR še ne bodo videli, prej kakšen win8 tablet

todman74 ::

FlyingBee je izjavil:

ne morem verjeti, da nexus 10 ima bojši PPI, ampak spet slabši zaslon, kaj Samsung za svojo tablico ne more narediti boljšega zaslona in ga skalibrirat, da bo končno tako kot ipad ali boljše izgledal


Daj ti malo razloži tale svoj fetiš z zasloni.....na podlagi česa se tebi zdijo zasloni na iPadih toliko boljši, kot na ostalih napravah.

FlyingBee ::

ni fetiš, enega zraven drugega daš in pogledaš, potem pa še prebereš in pogledaš review-e, kolikor si jih pač želiš, saj je tega dostopnega zelo veliko ... seveda v živo je najboljše, vendar jih največ lahko primerjaš v testih tipa: X vs Y, na phonearena.com jih imaš veliko - http://www.phonearena.com/reviews/Apple...

ipad mini in nexus 7 je zlahka primerjat tudi v BB ali comshop-u

Invictus ::

A lahko te kitajske tablice nadgrajuješ z novo verzijo androida? Vsaj s stock verzijo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

todman74 ::

FlyingBee je izjavil:

ni fetiš, enega zraven drugega daš in pogledaš, potem pa še prebereš in pogledaš review-e, kolikor si jih pač želiš, saj je tega dostopnega zelo veliko ... seveda v živo je najboljše, vendar jih največ lahko primerjaš v testih tipa: X vs Y, na phonearena.com jih imaš veliko - http://www.phonearena.com/reviews/Apple...

ipad mini in nexus 7 je zlahka primerjat tudi v BB ali comshop-u


Sem tudi sam malo gledal zaslone pri najdražjih tablicah, pa ne opazim nobene bistvene razlike.....vsi so mi zelo dobri. Edino večja resolucija se opazi, pri tekstu recimo. Na tiste "teste" se pa ne bi preveč opiral, včasih takšne pišejo, da ne veš a so resni, ali se norca delajo iz nas. Predvidevam, da zaslona na Nexus 10 nisi videl v živo...eni ga zelo hvalijo.

FlyingBee ::

dokler ne primerjaš vizualno, ne veš o čem govorim ... seveda ni zaslon edino kar odloča katero tablico ... drugače so pri teh testih tuudi video opisi in se z lahkoto opazi kaj hočem dopovedat

todman74 ::

FlyingBee je izjavil:

dokler ne primerjaš vizualno, ne veš o čem govorim ... seveda ni zaslon edino kar odloča katero tablico ... drugače so pri teh testih tuudi video opisi in se z lahkoto opazi kaj hočem dopovedat


Sem pogledal tistole primerjavo na Phonearena, pa še zmeraj ne opazim tistega, kar ti opaziš.

Sam favoriziram naravne barve, pa bolj težko verjamem testerjem iz velemest, ki mi hočejo dopovedat, da je šončnica na iPadu bolj podobna oni v naravi, kot pa tista na Note-u.....na iPadu je bila kar hudo rumena. Dopuščam pa možnost, da moja dva monitorja ne pokažeta tistega, kar je on videl.

Moj telefon je še zmeraj Nokia 5800xm. Tri leta je delovala tekoče, po prebiranju telih prispevkov na forumu, pa je začela nenavadno štekati...menda ti je jasno zakaj.

FlyingBee ::

ko bi vsaj jaz bil z vsem tako sprijaznjen in nič opazil, bi precej manj denarja zapravil za gađete ... če daš nexus 7 in ipad mini skupaj in ne opaziš razlike, potem ne vem kaj naj še napišem

lepo se vidi

spyker123 ::

Kje v Sloveniji je mogoče nabaviti nexus 7 z 16GB Wifi only? Tablico iščem bolj kot ne za surfat po netu in pogledat kak film in mi je 16GB čisto dovolj( mislim tudi dati custom ROM gor itd)...

traxxas ::

Jutri dobim Prestigio 7100D.Bom sporočil kakšni so prvi vtisi(naroču brez 3G).

suhi ::

Danes sem bil v BB in sprobal cel kup tablic. Na kratko: navdušili so me samo Ipad 3/4 in Nexus 7. Absolutno pojdite najprej vse po vrsti sprobat in se šele nato odločite. Reklame za Prestigio v tej temi se mi zdijo, zdaj ko sem sprobal tri razstavljene modele, naravnost smešne. Gre za v najboljšem primeru povprečne tablete s podpovprečnim zaslonom. In za vse tri velja enako. Če ste karkoli več kot zelo nezahteven uporabnik vam bo IMO žal nakupa. Razlika v prikazu je napram, recimo, Nexusu 7, takoj opazna, pa že Nexus v tem pogledu gladko popuši proti velikim Ipadom. Predvsem barve so na N7 manj izrazite, nekako "sprane", čeprav v praksi ni neke panike, sploh ker ga verjetno ne boš vselej držal vštric ob Ipadu :)

Zheegec ::

suhi je izjavil:

Danes sem bil v BB in sprobal cel kup tablic. Na kratko: navdušili so me samo Ipad 3/4 in Nexus 7. Absolutno pojdite najprej vse po vrsti sprobat in se šele nato odločite. Reklame za Prestigio v tej temi se mi zdijo, zdaj ko sem sprobal tri razstavljene modele, naravnost smešne. Gre za v najboljšem primeru povprečne tablete s podpovprečnim zaslonom. In za vse tri velja enako. Če ste karkoli več kot zelo nezahteven uporabnik vam bo IMO žal nakupa. Razlika v prikazu je napram, recimo, Nexusu 7, takoj opazna, pa že Nexus v tem pogledu gladko popuši proti velikim Ipadom. Predvsem barve so na N7 manj izrazite, nekako "sprane", čeprav v praksi ni neke panike, sploh ker ga verjetno ne boš vselej držal vštric ob Ipadu :)

Nexus 7 malo tepe nižja svetilnost, kot na iPadu. Na srečo ima Asus potem TF700, ki je (all-around) boljši ekran od tistega na iPad4. Samsung ima pa pač povprečne ekrane...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Nexus 7 malo tepe nižja svetilnost,
Če pustiš na auto. Če ročno nastaviš, je najvišja svetilnost v zaprtem prostoru premočna, jo moraš znižati. Tako da mogoče je to problem na močnem soncu, sicer pa ne,

O.

Lonsarg ::

Mam Arnova 10d g3 iz akcije v conradu(gre za rebrandan Eken W10A) in lahko rečem samo noro za to ceno. Ok, ni out of the box izkušnja, je blo treba WiFi Fixer naložiti in par nastavitev klikniti, da WiFi ne gre kar sredi uporabe v spanje, pa market aplikacija rabi reset da deluje dobro. Zvok je zadosti glasen za gledat filme, ponavadi nimam na maks, deluje tekoče. Razen zaslona ni nobene druge stvari, ki bi izdala, da gre za eno najcenejših 10" tablet, ki sploh obstajajo. No najverjetneje bo čas pokazal na kvaliteti izdelave, zaenkrat je dost premium filing, ker je cel sprednji del pod enim kosom stekla.

Poleg Stock 4.0 ROMa pa je tudi že stabilen custom 4.1 ROM na voljo, priporočam zadevo. Iz Kitajske pride z prevozom vred 125$(torej okoli 130EUR z davkom pa vsem, to je pa ravno toliko, po kolikor so jo v COnradu imeli).

Branje knjig je kljub slabem zaslonu veliko maj moteče, kot z monitorja, tako da se po cele dneve učim z pdfjev iz njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Zheegec ::

Okapi je izjavil:

Nexus 7 malo tepe nižja svetilnost,
Če pustiš na auto. Če ročno nastaviš, je najvišja svetilnost v zaprtem prostoru premočna, jo moraš znižati. Tako da mogoče je to problem na močnem soncu, sicer pa ne,

O.

Nekje v trgovini na močnih lučeh se to kar pozna. V temi je pa na nexus 7 srednja svetilnost OK. Na TF700 pa srednja svetilnost ubija in je potrebno nastavit najnižjo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FlyingBee ::

ja asus ima IPS+ zaslon, nexus pa od enega japončka IPS, apple pa od Sharpa ali LG-ja ali Samsunga, ampak očitno SW nekaj twikajo

damjanll ::

Zheegec je izjavil:

Nekje v trgovini na močnih lučeh se to kar pozna. V temi je pa na nexus 7 srednja svetilnost OK. Na TF700 pa srednja svetilnost ubija in je potrebno nastavit najnižjo...


Huh, jaz ga uporabljam vecinoma noter pa imam nastavljeno svetilnost nekje okrog 1/4 - 1/3 pa mi je ravno prav svetlo, tako da se bolj svetel display kot ga ima nexus 7 mi nebi nic prav prisel.

Smrkc ::

Lonsarg je izjavil:

Mam Arnova 10d g3 iz akcije v conradu(gre za rebrandan Eken W10A) in lahko rečem samo noro za to ceno. Ok, ni out of the box izkušnja, je blo treba WiFi Fixer naložiti in par nastavitev klikniti, da WiFi ne gre kar sredi uporabe v spanje, pa market aplikacija rabi reset da deluje dobro. Zvok je zadosti glasen za gledat filme, ponavadi nimam na maks, deluje tekoče. Razen zaslona ni nobene druge stvari, ki bi izdala, da gre za eno najcenejših 10" tablet, ki sploh obstajajo. No najverjetneje bo čas pokazal na kvaliteti izdelave, zaenkrat je dost premium filing, ker je cel sprednji del pod enim kosom stekla.

Poleg Stock 4.0 ROMa pa je tudi že stabilen custom 4.1 ROM na voljo, priporočam zadevo. Iz Kitajske pride z prevozom vred 125$(torej okoli 130EUR z davkom pa vsem, to je pa ravno toliko, po kolikor so jo v COnradu imeli).

Branje knjig je kljub slabem zaslonu veliko maj moteče, kot z monitorja, tako da se po cele dneve učim z pdfjev iz njega.


ali 512 MB rama ne predstavlja nobene ovire pri tekočem delovanju, ko je odprtih več aplikacij? ali ti ga je že uspelo nadgraditi na 4.1 in kakšna je tvoja izkušnja s to verzijo androida?

Lonsarg ::

1GB rama in 1.2Ghz enojedrni procesor ima moj, obstajajo 4 različne različice Eken W10, moja je Eken_MID10.1_W10A_8235_FT5406-aks in ma to notri, druge imajo morda manj RAMa. Tak da vse osnovne aplikacije odpira kot urca. Nadgradil ga pa jaz osebno še nisem, ker se mi ga trenutno ne da, sam po poročanju enih na tistem forumu, ki so ga je zadeva zrela za dnevno uporabo glede stabilnosti itd.

Je pa to ROM za VSE tablete z VIA WM8850 procesorjem, sam en config file spremenih, glede na to, kater model točno imaš. Zanimivi so tile kitajci, ki masovno en in isti SOC uporabljajo na veliko poceni napavah, da so ROMi bolj ali manj kar kompatibilni med seboj, ker ena sama naprava nikoli ne bi bila dovolj popularna, da bi kdo custom ROM šel pisat, vseh naprav z WM8850 procesorjem pa je zadosti, da se je en lotil 4.1 ROMa(ene215 modelov je podprtih direktno, ampak načeloma dela za vse, če si sam prisrkbiš iz originalnega ROMa svoj config file)

BTW, na tem forumu so ROMi tudi za druge poceni kitajske tablete, je prav specializiran za to. In ne vprašte kako težko ga je bilo najt, ni šans da bi ga google najdel, ker brez logiranja sloh ne vidiš vsebine, sem slučajno referenco na xda videl, ki kaže na ta forum in odkril zlato jamo za modanje poceni kitajskih zadev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

M-XXXX ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/tabl...

wow, vzemte dokler lahko! Ker tole je pa kraja pri belem dnevu!

floyd1 ::

Za 270 ojrof je že bil tak komplet na bolhi, če se prav spomnim. In to takrat, ko so nekateri hoteli še 450 met, kar pa je bilo glede na cene novih čisti absurd. Do nakupa Nexusa 7 sem skoraj dnevno spremljal "zanimive" tablice in transformer je bil med njimi. Je pa treba upoštevati, da je dandanes to dokaj povprečna mašinca, razen po trajanju baterije.

EDIT: Tisti, ki sem ga jaz takrat gledal, je bil 16GB, se mi zdi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

boolsheat ::

Kaka je pa razlika med TF300 in TF201? Prvega, sicer 16GB, dobiš novega za 330€.

OK.d ::

Lonsarg je izjavil:

1GB rama in 1.2Ghz enojedrni procesor ima moj, obstajajo 4 različne različice Eken W10, moja je Eken_MID10.1_W10A_8235_FT5406-aks in ma to notri, druge imajo morda manj RAMa. Tak da vse osnovne aplikacije odpira kot urca. Nadgradil ga pa jaz osebno še nisem, ker se mi ga trenutno ne da, sam po poročanju enih na tistem forumu, ki so ga je zadeva zrela za dnevno uporabo glede stabilnosti itd.

Je pa to ROM za VSE tablete z VIA WM8850 procesorjem, sam en config file spremenih, glede na to, kater model točno imaš. Zanimivi so tile kitajci, ki masovno en in isti SOC uporabljajo na veliko poceni napavah, da so ROMi bolj ali manj kar kompatibilni med seboj, ker ena sama naprava nikoli ne bi bila dovolj popularna, da bi kdo custom ROM šel pisat, vseh naprav z WM8850 procesorjem pa je zadosti, da se je en lotil 4.1 ROMa(ene215 modelov je podprtih direktno, ampak načeloma dela za vse, če si sam prisrkbiš iz originalnega ROMa svoj config file)

BTW, na tem forumu so ROMi tudi za druge poceni kitajske tablete, je prav specializiran za to. In ne vprašte kako težko ga je bilo najt, ni šans da bi ga google najdel, ker brez logiranja sloh ne vidiš vsebine, sem slučajno referenco na xda videl, ki kaže na ta forum in odkril zlato jamo za modanje poceni kitajskih zadev.

link?
LPOK.d

floyd1 ::

boolsheat je izjavil:

Kaka je pa razlika med TF300 in TF201? Prvega, sicer 16GB, dobiš novega za 330€.

Brez "tipkovnice" verjetno? TF 201 ima malo hitrejši procesor, kovinsko ohišje, malo večjo avtonomijo baterij (po specifikacijah), tudi ekran je bolj kvaliteten (gorilla glass). Imel pa je nekaj problemov z wi-fi in GPS, ampak se ne spomnim več, če so to pol kaj porihtali s kakim FW.

M-XXXX ::

boolsheat je izjavil:

Kaka je pa razlika med TF300 in TF201? Prvega, sicer 16GB, dobiš novega za 330€.

Tf300 je naslednik od Tf201 kateremu so popravili nekaj napak (GPS recimo), vendar je debelejši, malo manj zmogljiv, malo slabša baterija, slabši zaslon...

Je pa treba upoštevati, da je dandanes to dokaj povprečna mašinca, razen po trajanju baterije.

Huh? Relativno visokofrekvenčna Tegra 3, fenomenalen zaslon, izjemno tanek, lep (subjektivno), cel iz aluminija,... Brez problema se kosa s top tablicami. Pa še za tako ceno...
««
31 / 183
»»