» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
32 / 183
»»

first_line ::

CM zelo slabo podpira TF201, v bisvu sploh ni nobenega pametnega roma zanj.

floyd1 ::

M-XXXX je izjavil:

Je pa treba upoštevati, da je dandanes to dokaj povprečna mašinca, razen po trajanju baterije.

Huh? Relativno visokofrekvenčna Tegra 3, fenomenalen zaslon, izjemno tanek, lep (subjektivno), cel iz aluminija,... Brez problema se kosa s top tablicami. Pa še za tako ceno...

Se strinjam in sem res malo butasto napisal. Ampak gre za rabljeno zadevo in v časih, ko prihaja N10 za 300 EUR in dobiš (sicer le 7") novega N7 s podobnim "srcem" za 250 EUR, se mi zdi ta cena dokaj realna. Tegra 3 tudi več ni "top of the top", 1GB RAM-a pa je danes prej nuja kot luksuz. In še vedno ne vem, kako je pri teh tablicah z wi-fi sprejemom. Precej jokanja je bilo po netu. Ker sem imel SGS (precej slab wi-fi), sem okrog tega še vedno zelo previden.

first_line ::

floyd1 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Je pa treba upoštevati, da je dandanes to dokaj povprečna mašinca, razen po trajanju baterije.

Huh? Relativno visokofrekvenčna Tegra 3, fenomenalen zaslon, izjemno tanek, lep (subjektivno), cel iz aluminija,... Brez problema se kosa s top tablicami. Pa še za tako ceno...

Se strinjam in sem res malo butasto napisal. Ampak gre za rabljeno zadevo in v časih, ko prihaja N10 za 300 EUR in dobiš (sicer le 7") novega N7 s podobnim "srcem" za 250 EUR, se mi zdi ta cena dokaj realna. Tegra 3 tudi več ni "top of the top", 1GB RAM-a pa je danes prej nuja kot luksuz. In še vedno ne vem, kako je pri teh tablicah z wi-fi sprejemom. Precej jokanja je bilo po netu. Ker sem imel SGS (precej slab wi-fi), sem okrog tega še vedno zelo previden.


Da bi se ti besede pozlatile.

Buggy ::

Kaj pa tole za 240$...danes se je zacel preorder. Postnina 26$ + DDV in carina pride okoli 280-290EUR

Onda V972 Quad Core 9.7 Inch Retina Screen RAM 2GB Daul Camera Android Tablet PC 16GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

first_line ::

A POWER VR SGX544 @8 'cores' - might easily beat IPAD2 performance and according to some source it should provide up to 90% of IPAD3 performance.

http://vondroid.com/threads/a31-allwinn...

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

M-XXXX ::

Se strinjam in sem res malo butasto napisal. Ampak gre za rabljeno zadevo in v časih, ko prihaja N10 za 300 EUR in dobiš (sicer le 7") novega N7 s podobnim "srcem" za 250 EUR, se mi zdi ta cena dokaj realna. Tegra 3 tudi več ni "top of the top", 1GB RAM-a pa je danes prej nuja kot luksuz. In še vedno ne vem, kako je pri teh tablicah z wi-fi sprejemom. Precej jokanja je bilo po netu. Ker sem imel SGS (precej slab wi-fi), sem okrog tega še vedno zelo previden.

Jah 300€ za N10 bi blo top, vendar ga pri nas ne boš dobil ne za 300€ ne za 400€. Po drugi strani pa imaš tukaj še dodaten dock + baterijo kar je tudi velik plus. No nikjer nisem trdil, da ni boljših procesorjev, vendar razlike so v rangu nekaj 10% ne pa razred višje.

FlyingBee ::

z dockom je ta cena, ne glede na nizek PPI, tf201 še vedno super tablica

Mtosev, probal prestigia v BB in ugotovil, da ima še slabši zaslon od nexus 7 in HW drobovje, kot tudi precej težek za svojo velikost, je pa izdelava na nivou ... vprašanje kako je z baterijo?

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

8-) Se posipam s pepelom, seveda sem mislil 400 eur (teh 300 pa sem zgleda iz oglasa pobral ;))

keitai ::

Trenutno je celo 500e, ne 400 (geizhals

Lonsarg ::

OK.d je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

na tistem forumu

BTW, na tem forumu so ROMi tudi za druge poceni kitajske tablete, je prav specializiran za to. In ne vprašte kako težko ga je bilo najt, ni šans da bi ga google najdel, ker brez logiranja sloh ne vidiš vsebine, sem slučajno referenco na xda videl, ki kaže na ta forum in odkril zlato jamo za modanje poceni kitajskih zadev.

link?

Saj sm ga prilimal, sam res da malo skrito:-) Evo:
forumu

floyd1 ::

keitai je izjavil:

Trenutno je celo 500e, ne 400 (geizhals
Tudi pri N7 so cene v začetku poletele v nebo, pač ponudba/povpraševanje. A tisti, ki smo malo počakali smo potem dobili 32GB tablico za ceno, ki je bila (ob predstavitvi) oglaševana za 16GB model. Pri nas.
V bistvu precej redko kupim stvar takoj, ko pride v trgovine. "Beta testing" raje prepuščam drugim. Sicer ni nujno, a po kakih 2 mesecih se navadno že pokaže, če je kakšna huda napaka.

FlyingBee ::

katera tablica dobavljiva v Slovniji bi bila najboljša izbira namesto ipad4, to mislim predvsem da mora imeti tako odziven UI, primerljiv zaslon, ... cena 500 EUR

first_line ::

Asus TF700.

Rašo ::

Jaz še vedno obračam italijanske e-trgovine. cene se gibljejo od 300 pa do cca. 340 za TF300T s 16g ali 32gb. Edino potem zmenit se znjim za nakup je večji problem :-)

Zdaj pa razmišljam, če mogoče ne bi bil boljši nakup Nexus 10- moti me edino da nima možnosti za microSD in kje ga nabaviti - verjetno nekdo v ZDA da mi kupi po ceni npr. 400 $ za 16gb in pošlje (možnost plačila uvozne carine grrr).

M-XXXX ::

verjetno nekdo v ZDA da mi kupi po ceni npr. 400 $ za 16gb in pošlje (možnost plačila uvozne carine grrr).

Nažalost ne samo možnost vendar zelo velika verjetnost! Žal.

FlyingBee ::

zasledil sem tudi, da veliko jamrajo glede pomanjkanja nativnih appov za android tablice, v tem naj bi bil ipad najboljši, ker tudi najnovejše 8tudi igre) najprej za iOS pridejo

več berem več je minusov tako za enoi kot tudi za drugo, mogoče vse skupaj reši win8 tabletka na intelu

mtosev ::

na mercator tehnika imajo nekatere tablice znižanje za -10%, če koga zanima
tud drug stuff je znižan
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boolsheat ::

Imajo še Nexuse v MTehniki?

suhi ::

Jaz ga v ponudbi ne vidim. Sem tudi zdaj najprej nanj pomislil :P

boolsheat ::

Cena bi bila ravno pravšnja, 250€. :)

FlyingBee ::

v bistvu januarja kupovat tablico je nesmisel, do junija bodo nove prišle ven

black ice ::

Obstaja kakšna pametna tablica za zapiske na faksu?
Recimo kakšen Boogie Board na steroidih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

boolsheat ::

Stojansto, vedno bodo prišle nove ven, tudi po juniju... Če najdeš dober deal kupiš, ko rabiš.

black ice, misliš tipkati ali pisati? :) Zvezek je še vedno najboljša stvar za pisat, tipkati pa tudi ni preveč zabavno na tablicah...

Za iOS vem, da so neke aplikacije ki so narejene prav za pisanje (pač najboljše je imet pisalo za iPad), za Androida pa ne vem kako je aplikacijami.

Zgodovina sprememb…

black ice ::

boolsheat je izjavil:

black ice, misliš tipkati ali pisati? :) Zvezek je še vedno najboljša stvar za pisat, tipkati pa tudi ni preveč zabavno na tablicah...

Za iOS vem, da so neke aplikacije ki so narejene prav za pisanje (pač najboljše je imet pisalo za iPad), za Androida pa ne vem kako je aplikacijami.

Pisati, tipkanje je preveč zamudno, še posebej če misliš narisati kakšen graf.
Damn, v 21. stoletju smo pa še vedno pišemo v zvezke. ;((

Okapi ::

Obstaja kakšna pametna tablica za zapiske na faksu?
Kaj je s Samsung Note 10.1 narobe?

O.

FlyingBee ::

ppi zaslona daleč pod 200

Okapi ::

Aja, ker ti lahko prostoročno pišeš s ppi 400.;((

O.

suhi ::

FlyingBee je izjavil:

v bistvu januarja kupovat tablico je nesmisel, do junija bodo nove prišle ven

Zato naj zdaj pol leta gledam v luft in čakam na nove modele? Bi prej rekel, da je to nesmisel. Kupim 3G model Nexusa za cca. 300EUR, pa mam mir par let, ne vidim problema.

Edit: Sam naj se že enkrat pojavi pri nas po vsaj približno taki ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: suhi ()

carota ::

FlyingBee je izjavil:

v bistvu januarja kupovat tablico je nesmisel, do junija bodo nove prišle ven

"Prišle ven" kam, v USA? N7 je prišel k nam novembra - pred dvema mesecema. ;)

Dromar ::

http://www.mimovrste.com/artikel/272001...

Kaj mislite o tem. Resolucija me NE moti. Brskanje, branje pdf fajlov, revij, knjig, filmi, youtube, kdaj kaksna igra.
Se splaca kaj drugega bolj? Pogoj je 10".

damjanll ::

Dromar: pri taki resoluciji branje pdf-jev odpade, brskanje pa bo bolj bogo. Za youtube, filme in igrice pa bo...

Lonsarg ::

Jaz ima podoben tablet(isti cenovni rang, bolj ali manj ista zadeva) isto resolucijo 1024*600 na 10" in sem ta teden komot po 8 ur dnevno in več iz PDFja se učil za faks. Veliko bolj udobno, kot to početi preko računalnika. Več kot zadosti resolucije, kar me je kaj motilo je vse prej kot resolucija, recimo bleščanje zaslona, če je bil direkt proti oknju obrnjen, ko je sijalo. Vglavnm 100 reči prej kot pa vaša frdamana resolucija, ki vam jo je marketing potisnil. Ja je pomembna, ampak je veliko reči bolj pomembnih, kontrast je recimo bolj pomemben kot ena "retina" za udobno branje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mtosev ::

Dromar je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/272001...

Kaj mislite o tem. Resolucija me NE moti. Brskanje, branje pdf fajlov, revij, knjig, filmi, youtube, kdaj kaksna igra.
Se splaca kaj drugega bolj? Pogoj je 10".
ni dual core pozab
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dromar ::

Azgard, mi poves kaj imas in kako si zadovoljen? Vecina folka tu je s temi zasloni zamorjenga, pa ne izves nic od njih. Imas 1gb pomnilnika? Igre pa to...? Za ostalo vem da bo najverjetneje ok.

Lonsarg ::

Sem že enkrat v tej temi napisal, eno stran nazaj se mi zdi, bom kar copy pastal v eni urejeni obliki vse:

Mam Arnova 10d g3 iz akcije v conradu(gre za rebrandan Eken W10A) in lahko rečem samo noro za to ceno. 1GB rama in 1.2Ghz enojedrni procesor ima, terl Mali 400 grafiko, ki naj bi poganjala vse, na youtube je prikazano kako deluje tudi GTA VIce City, ki stane 4EUR android verzija. Jaz sem tudi kar nekaj špilov naložil in zanekrat vsi tekoče delajo. Edino ko sem imel recimo en 90 strnai dolg pdf odprt pa sem hkrati zagnal igro je štekalo, ko sem pdf zaprl je spet normalno delalo, pač to je 1 jedrni CPU.

Ni pa to out of the box izkušnja, je blo treba WiFi Fixer naložiti in par nastavitev klikniti, da WiFi ne gre kar sredi uporabe v spanje, pa market aplikacija rabi reset(počistiti data) da deluje dobro. Zvok je zadosti glasen za gledat filme, ponavadi nimam na maks, deluje tekoče. Razen zaslona ni nobene druge stvari, ki bi izdala, da gre za eno najcenejših 10" tablet, ki sploh obstajajo. No najverjetneje bo čas pokazal na kvaliteti izdelave, zaenkrat je dost premium filing, ker je cel sprednji del pod enim kosom stekla.

Poleg Stock 4.0 ROMa pa je tudi že stabilen custom 4.1 ROM na voljo. Je pa to ROM za VSE tablete z VIA WM8850 procesorjem, sam en config file spremenih, glede na to, kater model točno imaš. Zanimivi so tile kitajci, ki masovno en in isti SOC uporabljajo na veliko poceni napavah, da so ROMi bolj ali manj kar kompatibilni med seboj, ker ena sama naprava nikoli ne bi bila dovolj popularna, da bi kdo custom ROM šel pisat, vseh naprav z WM8850 procesorjem pa je zadosti, da se je en lotil 4.1 ROMa(ene215 modelov je podprtih direktno, ampak načeloma dela za vse, če si sam prisrkbiš iz originalnega ROMa svoj config file)

BTW, na tem forumu so ROMi tudi za nekaere druge poceni kitajske tablete, je prav specializiran za to. Link do foruma


Torej tvoj ima isto grafo kot moj in podoben procesor, tak da bi moral špilat vse igre. Čeprav za resen multitasking zelo priporočam dvojedrne zadeve, šaltanje med kakimi večjimi aplikacijami je počasno, pa tudi nalaganje spletnih strani, bi bilo lahko kaj hitrejše, tak da tvoj tablet je že tako 150EUR(Moj je bil 130EUR, pa še 3letno garancijo sem zraven dobil), tak da ker je v Merkator Tehniki še dva dni akcija, mogoče razmisli, če bi vzel celo kaj takega, če misliš veliko mutitaskati, (oziroma če misliš zadevo za veliko časa kupovati, jaz sem si namreč svojega omislil samo za kako slabo leto, ker čakam na kak pameten Windows 8 hibrid):
http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...

V nasprotnem primeru bo pa tisti čisto vredu, men je res zakon. In vsakič ko pomislim, kako malo denarja sem dal, mi je še bolj zakon:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Yossarian ::

Lonsarg je izjavil:

In vsakič ko pomislim, kako malo denarja sem dal, mi je še bolj zakon:)


Tudi jaz imam nizkocenovnega (Prestigio 5097C) in se povsem pridružujem temu mnenju.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Dromar ::

O.o kje imajo v mercator tehniki za 130€ in pod kakimi pogoji? Grem takoj ponj, sam se mi zdi de sm ze mal pozen, ker nikjer niso odprti po 12 ali 13 uri. Okolica nm ali lj ker sem glih nekje vmes

plecotit ::

Zdravo,odločam se za nakup tabličnega računalnika. Prioriteta mi je multimedija, brskanje po netu in branje pdf in e-book knjig. Če me ne bi motil premali ekran pri Nexus 7, bi odločitev že zdavnej padla. Nexus 10 je sicer spica, sam bo verjetno pri nas res imel ceno 500+, toliko pa nočem dati. Izbiram med naslednjimi: prestigio 9,7/Acer iconia a210/Lenovi ipad A210? Kaj menite o Yarvik XENTA 10ic tab 10-201, slednjega prodajajo o Harvey Nomrmanu? Katero tablico priporočate za budžet do 330 evrov recimo?

Dromar ::

Midva sva si glede cheapota premislila. Si je enih par punca pogledala v BB in so precej slabsi od kaksnih galaxy tabov, konkretnega iz mimovrste pa ne moreva niti sprobat poprej. Verjetno bova vzela tako kar http://www.electronic4you.si/tablets/sa...
8.9" sicer, je pa vsaj dvojedrnik in se vedno konkretno vecji od 7", ki ji je pac premali. Pa se samsungi so ji bili nekako najbolj vsec. 10.1 ji je bolj sedel kot iPad mini, tako da sklepam, da ji bo ta ok.
Se komu poraja se kaksna druga ideja? Posiljajo, sklepam, po nakazilu, tudi direkt v Slovenijo ane? Pa a rabim kreditno al velja spletno bancnistvo?

boolsheat ::

Poleg tega Tab-a 8.9 imaš za podoben denar tudi Motorola Xoom 2 Media Edition:
https://www.expansys.si/motorola-xoom-2...

http://www.phonearena.com/phones/Motoro...

giko97 ::

Živjo, ali se na tablicah lahko gleda DIVX filme, ki imajo še srt podnapise in ali je možno igranje on-line pokra (na PCjih je potrebna predhodna inštalacija programa pokerstars)? Se nanje lahko priključi zunanji disk?

kmetek ::

Dromar: žal ti, nima usb, nima hdmi...

CaqKa ::

FlyingBee je izjavil:

ppi zaslona daleč pod 200

samsung ativ smart pc pro
pa sony ima neko varianto.

sicer pa se strinjam ja... peemajhno resolucijo deva samsung v zadnje generacije tablic

nasploh industrija nevem zakaj ne zagrabi za visje resolucije. v osnovi je za to jamranjem kriv microsoftov glup vmesnik, ki na majhnih resolucijah ni uporaben...
pa tudi na androidu se izdelovalci programov za pisarniska opravila ne zmenijo za optimizacije ui in prilagoditve tem resolucijam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

lanced ::

spyker123 je izjavil:

Kje v Sloveniji je mogoče nabaviti nexus 7 z 16GB Wifi only? Tablico iščem bolj kot ne za surfat po netu in pogledat kak film in mi je 16GB čisto dovolj( mislim tudi dati custom ROM gor itd)...


http://www.bigbang.si/tablicni-racunaln...

Dromar ::

Naročil Galaxy Tab 8.9 za punco iz Avstrije. Ko pride, povem izkušnje, če se splača za 239€, glede na to, da je zadeva "stara" 1 leto. Bom nadgradil na ICS in vse to, pa da vidim, če laufa res boljše kot Tab 2 10.1

kmetek ::

PTT zastonj? Garancija v SLO?

Dromar ::

Garancija v SLO, da, PTT nekih 8€ se mi zdi, tako da vsega skupaj nekaj malega čez 245€. V Sloveniji 8.9 tabov niso imeli in nekako je blo to za njene potrebe najboljše v smislu p/p. Čim hočeš imeti več kot 7" in da ni neka cenena znamka je v Sloveniji okrog 300€, pa še to kak podhranjen Acer.
Baje je Galaxy tab prve generacije boljši od 2. generacije, naslednik je namreč Note 10.1, tako da na koncu nisva niti razmišljala.

suhi ::

Jaz sem Taba 8.9 pred dobrim mesecem naročil za 229EUR iz iste trgovine (nekaj ur po mojem naročilu so dvignili ceno za 10EUR). Po prejemu prižgal, se 10 minut igral in takoj zapakiral nazaj ter sporočil odstop od pogodbe. Ekran, ki je sicer sam po sebi zelo dober, je imel precej grdo uhajanje svetlobe ob robovih (backlight bleed), pa še mrtev piksel na sredini. Ne vem, mogoče samo nisem imel sreče.

Poleg tega Tab 8.9 že ohoho časa nima več uradne podpore s strani Samsunga, v nekaterih regijah še vedno čakajo na ICS update, čeprav vemo, kako dolgo je zunaj že JB 4.2. Na koncu sem se vprašal, kaj sem sploh razmišljal, da sem to naročil :) Je pa vsekakor boljša izbira od teh noname jajc za 150EUR, sploh pa za nekoga, ki ni power user (kar tvoja punca predvidevam, da ni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: suhi ()

boolsheat ::

Za Tab 8.9 imaš CyanogenMod 10.1 --> Android 4.2.1 Jelly Bean.
««
32 / 183
»»