» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 183
»»

zmaugy ::

Apple Ipad 2 16 Gb + 3G http://www.cyberport.de/smartphone-und-...

ali

Asus Transformer Pad TF300T 32 Gb http://www.cyberport.de/notebook-und-ta...

Uporaba: brskanje po netu na kavču, skype telefonski pogovori, email itd. na poti, občasni nadomestek notebooka na poti, predvajanje glasbe...

Na telefonu imam 3G in wifi/wifi hotspot, tako da 3G ni nujen.

kmetek ::

kaj nima cyberport samo za firme?

drugače malce počakaj za tf300t, se bo dobilo pri nas če kake 2-3 tedne.

Padfone še ne bo. Nimam datuma zanj. TF300 sredi junija, TF700 ugibam da julija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

cordoba ::

Jaz imam tf300t tudi naročen iz cyberporta. Lustna stvar,se mi pa zdi ipad bolj odziven.
Bo pa za to uporabo več kot dovolj hiter tudi asus. Super je tudi dock, olajša pisanje, ima bližnjice pa še usb podporo, celo disk mi prebere.
Lp

zmaugy ::

Kaj pa Ipad 3 32 Gb?

http://www.cyberport.de/notebook-und-ta...

Še eno vprašanje - a se da na Asusa naložit Ubuntu?

sulaco ::

Jaz pa čakam samo transformerja brez docka...v bistvu je z dockom kar malo predrag (napram mali razliki do Ipad-a 3, ki tf300 premaga)

kmetek ::

brez docka je 399€ tujina + ptt, samo nimajo zaloge....

SLO_Matej ::

cordoba je izjavil:

Jaz imam tf300t tudi naročen iz cyberporta. Lustna stvar,se mi pa zdi ipad bolj odziven.
Bo pa za to uporabo več kot dovolj hiter tudi asus. Super je tudi dock, olajša pisanje, ima bližnjice pa še usb podporo, celo disk mi prebere.
Lp

To je problem OS-a. Za Android ni to nič posebnega. Drugi operacijski sistemi (npr. WP7) delujejo pač bolj tekoče in hitro.

zmaugy ::

SLO_Matej je izjavil:

cordoba je izjavil:

Jaz imam tf300t tudi naročen iz cyberporta. Lustna stvar,se mi pa zdi ipad bolj odziven.
Bo pa za to uporabo več kot dovolj hiter tudi asus. Super je tudi dock, olajša pisanje, ima bližnjice pa še usb podporo, celo disk mi prebere.
Lp

To je problem OS-a. Za Android ni to nič posebnega. Drugi operacijski sistemi (npr. WP7) delujejo pač bolj tekoče in hitro.


Ampak ker je OS sestavni del tablice, je to potem to. Pri uporabi sem pozabil še na Kindle. V sam ekosistem Apple ne bi ugriznil, tudi če bi nabavil Ipad 3, tako da bi zadevo uporabljal kot ločeno napravo za vse našteto (upam da obstaja tudi pri Applu možnost, da se sporočila ne brišejo s strežnika ko jih naložiš).

tabl ::

kmetek: na italijanskem amazonu stane ASUS-300 še manj=379€
http://www.amazon.it/gp/product/B007Y6X...

Pri nas pa ga lahko kupiš na enaa.com=430€
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

kmetek ::

379 + ptt.
enaa 15 dni čakanja ;)

zmaugy ::

Samo da je rok dobave pri enaa velikokrat stvar ugibanja in se lahko zelo zavleče.

tabonir ::

Tudi pri nas se ASUS Transformer TF300T z bazno postajo dobi po kar ugodni ceni:
www.comshop.si/shop/RaCunalniStvo/Preno...

kmetek ::

opa končno :D

Bias ::

aja Kmetek zarad higiene ne smeš "samegasebe" linkat :P

kmetek ::

recimo :P mah rekel so junija, in evo junija smo res hehe...še 2 nazaj jih niso imel ...bodo tudi brez tipkovnice, nekje 50-60€ ceneje, ampak se tipkovnica hudičeva splača imeti že zaradi extra baterije, tipkovnica sama ima šumnike....čudovita tablica.

zmaugy ::

kmetek je izjavil:

recimo :P mah rekel so junija, in evo junija smo res hehe...še 2 nazaj jih niso imel ...bodo tudi brez tipkovnice, nekje 50-60€ ceneje, ampak se tipkovnica hudičeva splača imeti že zaradi extra baterije, tipkovnica sama ima šumnike....čudovita tablica.


Šumnike na tipkovnici? Pa to potem normalno dela če napišeš kakšen mail?

kmetek ::

itaq

Bias ::

j mam transformerja TF101 nima šumnikov, pa jih niti ne pogrešam.

zmaugy ::

Večinoma jih verjetno ne bi tako zelo rabil, je pa zoprno pisati emaile brez njih ali pa za vsak šumnik uporabljati kakšne procedure, tako da če so na fizični tipkovnici in so uporabni brez nekih vsakokratnih procedur, je to plus.

shotalick ::

Živjo.

Pisal sem kar v že odprto temo. Imam namreč vprašanje glede tablice. Sestra (17 letno dekle), kupuje tablico, na kateri bi lahko pogledala kakšen video, poslušala glasbo, brskala po netu, pa kakšno android igro odšpilala.

Sama je na internetu malo brskala in ji je nekako tale zadeva všeč --> http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

Zanima me vaše mnenje in ali je zadeva vredna nakupa.

Tudi predlogi so dobrodošli.

Hvala za odgovore.


lp

forplan ::

Mi lahko kdo odgovori ali se da ASUS Transformer TF300T brez docka povezati na PC in prenašati podatke ter ga polniti.
da se strinjam

matonson ::

shotalick je izjavil:

Živjo.

Pisal sem kar v že odprto temo. Imam namreč vprašanje glede tablice. Sestra (17 letno dekle), kupuje tablico, na kateri bi lahko pogledala kakšen video, poslušala glasbo, brskala po netu, pa kakšno android igro odšpilala.

Sama je na internetu malo brskala in ji je nekako tale zadeva všeč --> http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

Zanima me vaše mnenje in ali je zadeva vredna nakupa.

Tudi predlogi so dobrodošli.

Hvala za odgovore.


lp


Kar se tiče zmogljivosti, za tak denar ne dobiš boljše. Kako je pa s kvaliteto pa ne vem. A73(ki je skoraj ista) deluje trpežno in nič kaj ceneno.

forplan je izjavil:

Mi lahko kdo odgovori ali se da ASUS Transformer TF300T brez docka povezati na PC in prenašati podatke ter ga polniti.


Seveda se da. Le priključek je nekoliko blesav, saj je namenjen še za dock.

Se popravljam. Polnjenje bi znal bit problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

forplan ::

Kako to misliš da bi znal biti problem? Kolko sem razumel razne forume je tako da priključki gredo skupaj pa polnil se naj bi tudi samo izklopljen in zelo počasi... Tako pravijo eni drugi spet drugače...
Rad bi zvedel od koga ki ima dejansko tablico in mi lahko pove stanje.
da se strinjam

matonson ::

Ja, saj naj bi polnilo. Jst mam TF101(kjer je princip isti) in mi noče. Se pa spomnim, da mi včasih je. Možno, da je kriv ICS, ki ima še nekaj manjših problemov.

tabl ::

Ali se da TF300 uporabiti tudi kot sekundarni zaslon za Win7 ??

plavko61 ::

jaz se odločam med:

1.Gogle Nexus Tablet
2.Acer a511
3.Acer A510
4.Apple ipad3 16gb
5.Asus Transformer Pad TF300T 32 Gb

Nekako bosta prva dva z modemom kar ugodno, zato bo treba še počakat...
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

matonson ::

Acerja se da sprobat v BigBangu. V primerjavi z Asusom se zdi delovanje dosti manj tekoče kljub enaki strojni opremi.

Gibbs007 ::

Kako je kaj s to tablico: http://www.mimovrste.com/artikel/272000...? Lastnosti ima kar dobre, me pa zanima kako je z zaslonom, a je slika lepa, čista ali se vidijo posamezni piksli?

medenko ::

to je nizko cenovna zadeva, ne pričakujte ne vem kaj.

Gibbs007 ::

Kateri pa je boljši: LINK
LINK

tabonir ::

Gibbs007 je izjavil:

Kateri pa je boljši: LINK
LINK


Piše ti v teh. podrobnostih kakšne so razlike. Očitno je Tab T75 boljša, nima integrirane zvočne, ima 3G senzor,....

Invictus ::

Bom kar tole temo ponucal.

Rabil bi eno tablico z dobrim ekranom, večinoma za branje e-knjig. Ostale stvari me sploh ne zanimajo kot internet, igrice, gps ...

Pa ne reči Kindle, ker ga nočem ... Premajhen ekran.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

medenko ::

Invictus: PRESTIGIO 5097 PRO, 9,7'' IPS ekran/1GB ram/8GB disk...

OK.d ::

Gibbs007 je izjavil:

Kateri pa je boljši: LINK
LINK

Sem nabavil T75, kaj naj rečem za 100€ tudi nisem ne vem kaj pričakoval:
+ -ima 1GB notranjega in ne 512 kot piše pod lastnostmi
-zaslon,resolucija, svetilnost v redu
-flash deluje
-market prav tako
-hitrost zadovoljiva
-wi-fi deluje solidno

- -3g senzor ne deluje najbolje ali pa slabo(speedex igro se ne da igrati, rotira kar po svoje, druge tudi nisem probal)
-imam en dead pixl na levem robu v kotu, sploh ne vem če se mi splača reklamirati
-baterija zdrži po prvem polnjenju 4-5 ur nonstop _rkarije po njem, sicer ne vem kakšen je to velik minus ker je to moja prva tablica

no toliko zaenkrat
LPOK.d

OK.d ::

p.s.
-nekaj me originalni file explorer zajebava ne vidi sd kartice v njem
LPOK.d

tejci ::

Kaj pa kaj takšnega?

http://www.mimovrste.com/artikel/272000...

Mnenja? Kako se te zadeve kosajo z ipad? (predvsem dvojko rabljeno)

Furbo ::

Kaj pa vem, kako se fičo kosa z mercedesom?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tejci ::

Skratka, na te zadeve se sploh ne spoznam. Kupujem pa tablico ki bi jo uporabljal predvsem po zabavah, po koncertih, za besedila, da nebi iskal besedil v mapi. Torej na računalniku bi si uredil tistih 500 besedil v doc ali pa txt formatu, naložil na tablico, ki bi morala imeti nek iskalnik da bi utipkal nekaj črk začetka naslova pesmi (že prej urejene na računalniku in naložene na tablico) in nato bi mi tablica takoj poiskala med vsemi tisto besedilo.
Tablico bi uporabljal še za gledanje slik, pa kakšnih filmov (s podnapisi srt), obvezno seveda wifi za internet, 3g omrežja ga ne potrebujem, če pa ga ima pa tudi nič za to.

Ekran 10''.

Kaj mi vi osebno priporočate? Bil sem že v big bangu kjer sem povpraševal po ipadu in ostalih tablicah. Prodajalec je bil nekoliko nagnjen bolj proti tablicam z androidom itd.

Osebno vidim da ima večina ljudi ipade. Kaj naj storim? Naj kupim kakšen ipad rabljen, drugo generacijo, naj kupim kakega novega gooclever-ja za 180€ z androidom? Naj kupim samsung tab z androidom? Kaj bi vi storili na mojem mestu, za stvari ki sem jih zgoraj napisal?

Seveda, da ne pozabim, dobro je da je tablica čim boljše narejena, torej ne kakšna poceni plastika itd...

Zakaj jih večina uporablja ipad? So to tisti fanatični pripadniki apple-a? So ostale tablice ravno tako dobro, kako se ipad oz. preostale tablice obnesejo?

Najlepša hvala za vse nasvete, priporočila, mnenje, linke kakih dobrih tablic itd.

Pa seveda, naprošam vse uporabnike takšnih in drugačnih tablic da mi malček več povedo o njihovem delu s tablicami.

Lp, pa najlepša hvala!

Gibbs007 ::

OK.d je izjavil:

Gibbs007 je izjavil:

Kateri pa je boljši: LINK
LINK

Sem nabavil T75, kaj naj rečem za 100€ tudi nisem ne vem kaj pričakoval:
+ -ima 1GB notranjega in ne 512 kot piše pod lastnostmi
-zaslon,resolucija, svetilnost v redu
-flash deluje
-market prav tako
-hitrost zadovoljiva
-wi-fi deluje solidno

- -3g senzor ne deluje najbolje ali pa slabo(speedex igro se ne da igrati, rotira kar po svoje, druge tudi nisem probal)
-imam en dead pixl na levem robu v kotu, sploh ne vem če se mi splača reklamirati
-baterija zdrži po prvem polnjenju 4-5 ur nonstop _rkarije po njem, sicer ne vem kakšen je to velik minus ker je to moja prva tablica

no toliko zaenkrat


Kako pa kaj igre delujejo?

kmetek ::

tejci: PRESTIGIO MULTIPAD 5097 PRO 9,7''.

tejci ::

Vidim da ste vsi mahnjeni bolj proti androidu kot prodi ipad. Ta prestigio pa je fletna zadeva.

tabonir ::

tejci je izjavil:

Vidim da ste vsi mahnjeni bolj proti androidu kot prodi ipad. Ta prestigio pa je fletna zadeva.


V kolikor hočeš tablico, ki bo primerljiva z ipadom ti več ali manj ostanejo na izbiro samo tablice Asus!
V višjem cenovnem razredu je to transformer prime ali, če počakaš na transformer pad infinity.
Trenutno dober kompromis pa je Transformer pad TF300T, ki ga s SLO tipkovnico in dodatno baterijo dobiš za slabih 500€ (s kodo za popust); http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

kmetek ::

Lahko pa tudi ACER A200 350€ cca.

tejci ::

No trenutno si ogledujem ipad 2 generacije, pa tudi gledam nekaj zelo poceni ipadov 1 generacije.

Kakšna je razlika, kaj se bolj splača? 1 generacijo ali 2 generacijo? Je razlika res prevelika med njima?

Pa še to me zanima, predvajata ipad 1 in ipad 2 xvid in pa dvix filme naložene iz partisa na računalnik? :D

Katere formate videa sploh podpira?

kmetek ::

tejci ::

Kako je pa kaj s prenašanjem aplikacij na ipadu? Je vse zastonj/gratis, samo vlečeš dol kar ti srce poželi ali je večina le teh plačljivih?

Okapi ::

Večina je plačljivih (vsaj večina zanimivejših). Sicer niso dragi, ampak če te prime zbirateljska strast, se zna nabrati;-)

O.

tejci ::

Pa je možno te programe kako shekat, jih povleč z interneta s torrentom, pa potem naložit na ipad?

Janac ::

da
««
«
1 / 183
»»