» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
183 / 183
»
»»

yayo ::

Smsung je predstavil novo S9 serijo pa je normalno, da cene padajo. Verjetno bodo še bolj v naslednjih par mesecih. Osebno čakam novice o nasledniku Galaxy Taba S7 FE (S8 FE), o katerem se še nič konkretnega ne govori. Z druge strani pa sem S7 FE kupil pred manj kot letom dni, tako, da se ne splača menjati.

Jnou ::

Iščem tablico za ženo, uporabljalo se bo le za Netflix, Youtube in surfanje po netu, torej nič posebnega, le da bi delalo čimbolj brez štekanja, budžet okol 200€. Imate kakšen dober p/p nasvet? Po možnosti, da bi imela tablica HDMI izhod (sem opazil da je redkost) ampak to ni pogoj.

Gogo ::

Nimaš kaj razmišljati:
https://www.amazon.de/dp/B0CCRYWB7Q?tag...
Sicer nima hdmi, a je to tako ekzotično da nima smisla.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

kanarin ::

Se strinjam, trenutno ni boljše tablice za ta denar. Glede HDMI se tudi strinjam da je to danes eksotična zadeva na tablicah, pred davnimi leti ko sem nabavljal prve tablice se mi je to zdelo kul in kao uporabno, ampak v praksi pa tega nisem nikoli uporabljal. Mogoče je to imelo kakšen smisel v časih pred Android TV / Android box oz HDMI ključkih /Chromecast, tako da me res zanima za kakšen konkreten namen si si ti zamislil ?

Jnou ::

kanarin je izjavil:

Se strinjam, trenutno ni boljše tablice za ta denar. Glede HDMI se tudi strinjam da je to danes eksotična zadeva na tablicah, pred davnimi leti ko sem nabavljal prve tablice se mi je to zdelo kul in kao uporabno, ampak v praksi pa tega nisem nikoli uporabljal. Mogoče je to imelo kakšen smisel v časih pred Android TV / Android box oz HDMI ključkih /Chromecast, tako da me res zanima za kakšen konkreten namen si si ti zamislil ?


Kot "drugo" televizijo imam še eno staro ne-smart TV, ki se jo uporablja le na način, da jo prek HDMI povežem z računalnikom in sem hotel, da bi sedaj namesto računalnika uporabljal novo tablico. Ni pa to življenjskega pomena, hvala obema za nasvet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jnou ()

Kodrnusa ::

Kupis cromecast za 40€ vtakneš v tv in imas smart tv. Tablica vse predvaja pol na tv prek cromecasta.

trololololo ::

katere tablice imajo obliko podobno navadnem ipadu-u (pa niso apple). to pomeni, da so malo širše, bolj "kvadrataste". Večina androidov mi je namreč preveč dolgih in premalo širokih (mi gre na živce, če berem pdf, ker mi ga preveč stisne na robovih)...edino kar sem našel je tablica od one plus... je še kaj na voljo?

kanarin ::

Težka bo, iščeš nekaj kar praktično ne obstaja (več).

MrStein ::

V kaki iskalnik, ki omogoča izbiro po ekranu, pogledati.

Recimo: geizhals.eu (na linku je nastavljen filter za 4:3 ekrane)
ali mogoče https://www.gsmarena.com/ (ne vem, če ima iskanje po razmerju stranic, lahko pogledaš)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

OnePlus Pad je edina dobra alternativa iPad formatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

blink ::

Kodrnusa je izjavil:

Kupis cromecast za 40EUR vtakneš v tv in imas smart tv. Tablica vse predvaja pol na tv prek cromecasta.


Eno vprasanje: ce bi zelel predvajati Youtube posnetke iz smartphona (Firefox + adblocker) in to predvajati na TV:
- ali bi se preko Chromecast izvajalo predvajanje brez oglasov (mirroring iz smartphona)?
- ali bi Chromecast sam vzpostavil povezavo z Youtube in predvajal vsebino z oglasi (brez mirroringa, direktna povezava mimo smartphona)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

Kodrnusa ::

Cromecast poveze z youtube. Tako da oglasi ti ne uidejo ce nimas narocnine. Miroring bi slo pa brez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

trololololo ::

Han je izjavil:

OnePlus Pad je edina dobra alternativa iPad formatu.


Pride še Oneplus Pad Go, ki bo pa imel nek čunga lunga g99 procesor notri... bo pa format podoben... eh...

CyberPunk ::

So trenutno na trgu kaksne solidne Windows tablice, kot jih je imel Chuwi pred korono, npr. Ubook in Hi10 (kot Surface, samo za ~tretjino cene)?

kanarin ::

Imaš še vedno Chuwi Ubook pa Surface GO 2/3, ampak še precej cenejše dobiš prenosnike kjer je tudi seveda veliko več izbire. Zakaj sploh iščeš (poceni) windows tablico , kakšen je namen uporabe ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

CyberPunk ::

Za "teren" oz. potovanja - ce hoces kaj urejati/pisati na poti, kar ni izvedljivo na telefonu. Hi10 in pred njim netbooki (Asus EEE...) 10" so bili super za to.

globoko grlo ::

A je kdo kje najdu kksno solidno cca 10" tablco za yt pa filme, druzga ne bo gor laufal, za cca 200 ojrov?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

slosi ::

Še mene zanima glede tablic katero izbrati in kakšne so razlike med njimi. Otrok igra igrice na nekem starem ipadu in sedaj bi mu vzel nekaj novega. Roblox je ena od teh iger, da mora delati b.p. :)
Zdaj gledam amazon in kakšna je razlika recimo med: Lenovo Tab M10 Plus, TECLAST M50 Android 13 12GB RAM + 128GB ROM in Xiaomi Redmi Pad SE Android Tablet. Kako se obnese tale teclast? Vidim da ima največ rama in glede specifikacij izgleda dobro.

kanarin ::

Kakšno tablico izbrati je odvidno od zastavljenega budgeta in potreb. Če govorimo o Android tablicah bi sam izbor zožil oz poenostavil na ti dve izbiri:

1. Redmi Pad (SE) - cenejša, za manj zahtevne
2. Mi Pad 6 - malo dražja, za zahtevnejše

Sam imam Mi Pad 5 s katero sem super zadovoljen. Kot berem različne review-je pa vsi precej hvalijo tudi to cenejšo Redmi Pad. Teclast M50 je budget tablica (Pro je malo boljša, še boljša pa je T60). Količini RAM-a sam ne bi dal večjega pomena (6 GB je že vrh glave). Za nezahtevno uporabo so lahko povsem dovolj tudi razne Teclast, Alldocube in Lenovo tablice, samo ne pričakovat preveč. Na koncu se itak mora odločit vsak sam zase.

Yossarian ::

Mipad 6 - optimalno razmerje med ceno in kvaliteto.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Anney ::

Jaz sem vzel lanski model Redmi Pad (2022), po specifikacijah je rahlo boljša od novejše SE. 199€.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

d4vid ::

Mogoče faljena tema...
Katero rabljeno in poceni tablico naj vzamem, da ima soliden zaslon z dobrim vidnim kotom in (zaželjeno) brezzicnim polnjenjem?

Ideja je, da bi tablico zmontiral na steno, z brezzicnim polnjenjem pa skril kable za njo.

Zmogljivosti prav hude ne rabim, uporabljala bi se za smart home display.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bosmla ::

Ne rabis brezzicno mas taksen kabel da ja "okoli obrjen"

CyberPunk ::

Na katero lastnost v specifikacijah je treba biti pozoren pri tablicah (in tudi telefonih), da se nanje lahko priklopi zunanji display (preko USB-C)?
Vem, da iPlay 40, 50 Mini in 50 Pro niso kazali ničesar, ko sem gor priklopil USB-C hub in nanj HDMI display ("no signal"). Po drugi strani je en Lenovo/Xiaoxin prikazal celo "desktop" mode (za razliko od spet nekaterih, ki gor samo "prezrcalijo" sliko z naprave, kot je imel na začetku iPad).

KTr1sk ::

Kaj menite je tale opis fejk za 127€ tablica z snapdragon procesorjem
https://www.aliexpress.com/item/1005006...
1.Model No.:Pad 6 Pro
2.Platform : snapdragon870 (Latest 10 Core)
3.Standby:One sim+SD card/Two sim card
4.Screen: 10.1"HD Full Display 2560*1600
5.Speaker: 1511 Box Speaker
6.Frequency: GSM-B2 B3 B5 B8 WCDMA-B1 B5 B8 FDD-B1 B3 B5 B7 B8 B20 TDD-B34 B38 B39 B40 B41 TDSCDMA-B34 B39 5G
7.Vibration: Support
8.Colors: Black/Blue/Gold
9.Memory: 16GB RAM+512GB ROM
10.Multi Media: MP3/MP4/3GP/FM Radio/Bluetooth
11.Multi Function: Full screen, GPS,Face recognition, Dual SIM, Wi-Fi,Bluetooth4.0, GPS,Gravity Sensor, Alarm ,Calendar ,Calculator ,Audio recorder ,Video recorder, WAP/MMS/GPRS, Image viewer,E-Book,World clock,Tasks card, rear flash
12.Languages: Muti-language support
13.Others: Android OS 12 System
15.Battery: 10000mAh Lithium-ion battery
16.Ultra unibody
17.TypeC input
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

igorpec ::

KTr1sk je izjavil:

Kaj menite je tale opis fejk za 127€ tablica z snapdragon procesorjem


Fake.

Denis24 ::

Pozdravljeni,

kupujem tablico, ki se bo primarno uporabljala za delo na terenu-gradbisce in sicer primarno za branje nacrtov, slikanje in izmere izvedenih del ter urejanje pdf datotek.

Kaj priporocate? Ipad odpade, ker mi pisalo nekako ne sede v roko.

Lp

mtosev ::

Do koliko € se pogovarjamo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

d4vid ::

Samsung Galaxy Tab Active 4 mogoče? Glede na to, da rabiš na gradbišču...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Denis24 ::

Budget, ki ga imam je naceloma ranga Galaxy S8+.

Potrebujem nekaj s cim vec prostora, pisalom in moznostjo tipkovnice. Ne zelim oz ne potrebujem tablice velikosti Samsung Ultra, saj mi je enostavno prevelika oz. prevec nerodna za nošenje po gradbisču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denis24 ()

KTr1sk ::

Jaz sem potem kupil ALLDOCUBE iPlay 50 Pro 10.4"
https://www.geekbuying.com/item/ALLDOCU...
s pttjem je bilo 160€
Ima MediaTek Helio G99 procesor kot nekateri mid-range telefoni, sem presenečen nad delovanjem, hčera je zadovoljna :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

kanarin ::

Kateri MID-RANGE telefoni ?? :O To je retorično vprašanje ker poznam (najdem) seznam slednjih. Se strinjam, da je tablica lahko povsem primerna za nezahtevno rabo, ampak to je vseeno še vedno budget segment (ne ravno low-end ampak vseeno). (Pravi) midrange je nekaj povsem drugega, recimo pri telefonih okoli 500 €. Sam sem pred leti kupil enega od predhodnikov (iPlay 20) za očeta upokojenca (še za precej nižjo ceno) sem se zelo dobro zavedal kaj kupujem. Za svoj denar in predvsem namen je povsem zadovoljiva, seveda pa logično se v nobenem pogledu ne more primerjat z višjim rangom - recimo Mi Pad 5 (kupljeno za 300 €) katero si sam lastim. To je dejansko nekakšni mid-range pri tablicah. Več kot to pa osebno za tablico res ne bi dal oz bi racionalno gledano zelo težko upravičil nakup (iPad(Pro), Samsung Tab S7/S8). No, mogoče je izjema samo čisto osnovni iPad.

Kosek1 ::

Ali je ta tablica OK?
https://www.amazon.com/CHUWI-UBook-XPro...

Rabim za Windows. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kosek1 ()

d4vid ::

Tudi jaz iščem en windows tablet, se da kaj dobit za 250-300€, pa če se da nalozit linux, je +.
Pa tipkovnico in pisalo bi mel zraven. 10-11" in seveda čimboljša avtonomija baterije.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mtosev ::

Kosek1 je izjavil:

Ali je ta tablica OK?
https://www.amazon.com/CHUWI-UBook-XPro...

Rabim za Windows. :)

Je ja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
183 / 183
»
»»