» »

Koliko klopov je okuženih?

Koliko klopov je okuženih?

1
2
»

T-h-o-r ::

3 leta intenzivno hodim po raznih gozdovih in grmovjih (ok, večinoma previsoko, da bi še bili klopi), ampak nisem kakšnega fasal; pravzaprav se me še nikdar ni kak cek prijel


je pa, kot slišim, trava večji problem kot grmovja in drevesa :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kalko ::

Na koliko nadmorske ni več klopov? V glavi imam 1.500m, ampak ne vem, kje sem pobral ta podatek.

Tear_DR0P ::

arnidio je izjavil:

Deležen še nisem bil niti enega obroča, nobenih bolečin in ničesar kar bi lahko kazalo na kakršnokoli obolenje.

borelioza ima inkubacijsko dobo od nekaj dni do nekaj let. lahko se zgodi, da ne opaziš nikakršnih simptomov, pa si jo vseeno staknil.

kalko je izjavil:

Na koliko nadmorske ni več klopov? V glavi imam 1.500m, ampak ne vem, kje sem pobral ta podatek.

nad snežno mejo jih zagotovo ni več. drugače pa jih pričakuj povsod, kjer se giblje njihova hrana.

največ klopov sem nabral na travnikih in obronkih gozdov, kjer imajo dovolj rastja, na katerem lahko pričakajo svoje gostitelje. kar se mene tiče so najnevarnejše nimfe, ker jih ne vidiš - oziroma jih težko opaziš. problem je tudi v tem, da klopov ljudje ne pričakujejo na domačih vrtovih ali hišnih tratah. pa vam jih tja dostavljajo ježi, mačke, miši in ostale živali, ki se ponoči sprehajajo okrog.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

_geek_ ::

ivanuscha je izjavil:

Kakšna pa je razlika glede na navadno običajno pinceto?


Evo še navodila drugače pa je Pyr0 ganz genau vse opisal:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _geek_ ()

urbecar ::

Sam k sreči še nisem fasal klopa zadnje dve leti, niti ga nisem našel na obleki. Našel sem samo enega na sopotnikovi majici. Najbrž je najboljša preventiva pes, ker potem grejo vsi na psa. XD


Mene pa zanima če so te bolezni tudi tako nevarne za pse? In kakšne trajnejše žavbe priporočate za njih (razen ovratnic, ki imajo temno-rjav in oker pas).

Sam namreč te dni po vsakem sprehodu po travnikih ob robu gozda iz vsakega psa ki ga peljem poberem vsaj 15 klopov. In to niti slučajno ne morejo biti vsi klopi, ker so psi dolgodlaki(10cm+ dlaka), 1/2m veliki ovčarji. Psi niso moji vendar lastnik pravi, da so sicer "cepljeni" z nekimi ampulami. Te ampule niso repelent vendar naj bi ubile klopa, ko se prisesa. Vendar pa napihnjenih ali pa krvavih precej velikih krvavih kepic najdem na njih kasneje izredno malo (recimo nič do dva nova po vsakem sprehodu), pa vendar so to že kar konkretni balončki, tako da vseh klopov te ampule ne pobijejo.

noraguta ::

urbecar je izjavil:

Sam k sreči še nisem fasal klopa zadnje dve leti, niti ga nisem našel na obleki. Našel sem samo enega na sopotnikovi majici. Najbrž je najboljša preventiva pes, ker potem grejo vsi na psa. XD


Mene pa zanima če so te bolezni tudi tako nevarne za pse? In kakšne trajnejše žavbe priporočate za njih (razen ovratnic, ki imajo temno-rjav in oker pas).

Sam namreč te dni po vsakem sprehodu po travnikih ob robu gozda iz vsakega psa ki ga peljem poberem vsaj 15 klopov. In to niti slučajno ne morejo biti vsi klopi, ker so psi dolgodlaki(10cm+ dlaka), 1/2m veliki ovčarji. Psi niso moji vendar lastnik pravi, da so sicer "cepljeni" z nekimi ampulami. Te ampule niso repelent vendar naj bi ubile klopa, ko se prisesa. Vendar pa napihnjenih ali pa krvavih precej velikih krvavih kepic najdem na njih kasneje izredno malo (recimo nič do dva nova po vsakem sprehodu), pa vendar so to že kar konkretni balončki, tako da vseh klopov te ampule ne pobijejo.

nisem ziher kaj jim povzročajo, moje ščene je itak na cajte brihten kot kasparov, drugič butast kot bi prebolel 10 meningitisov. po amopulah je pa kake 3 dni fertik. lan se ga sploh niso prijemal,letos jih je pa nekaj fasal. pa imava borbe da mu jih pocufam(izvežban krožni gib).
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

tony1 ::

_geek_ je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Kakšna pa je razlika glede na navadno običajno pinceto?


Evo še navodila drugače pa je Pyr0 ganz genau vse opisal:



Tele Zeckenpinzetten so v laični rabi problematična reč.

Zakaj? Na škatli lepo piše, da se jih SME dati v sterilizator in to z razlogom. Ko ti s pinceto potencialno okuženega klopa odstraniš, lahko bakterija borelie burgdorferi ostane na pinceti in ko odstraniš naslednjega klopa... No, boš že znal naprej. :|

Poleg tega so res hudičevo močne in niso za v ekstremno netalentirane roke, ker z njimi lahko potrgaš svašta... So že napol orožje :)

Jaz bi bil vesel česa približno tako učinkovitega, ampak za enkratno uporabo.

Še to: že pred leti se je dalo za odstranjevanje klopov v lekarnah dobiti še nekaj boljšega: "klešče" so bile plastične in v obliki ravnine (površina 1 cm2), ki jo prisloniš vzporedno s kožo in klopa enostavno primeš in potegneš stran. Na vrhu pa je bila ampula (podobna inhalatorju za astmo), ki je klopa zmrznila (omrtvičila?) preden ga bezaš, da ti ne zbruha vsebine vampa (telesa :)) v rano. Bi pa tudi takšno reč jaz uporabljal samo v enkratni uporabi...

innerspace ::

Kje se lahko na obali cepim proti meningoencefalitisu? Zdravstveni dom, zavod za varstvo pri delu, ...veterinar:)...?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

mirage ::

Za začetek vprašaj svojega osebnega zdravnika, nekateri cepijo sami. Drugače pa zdravstveni dom ali pa zavod za zdravstven varstvo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cepljenje

Oddelek: Loža
359154 (2839) tikitoki
»

Dovzetnost za klope

Oddelek: Loža
161972 (1379) harmony
»

Cepljenje psov

Oddelek: Loža
384483 (3919) driver_x
»

ugriz klopa!

Oddelek: Loža
269538 (8694) z00s
»

Klopi

Oddelek: Loža
121770 (1440) Tear_DR0P

Več podobnih tem