» »

SSI in cgi

SSI in cgi

Jebiveter ::

Imam problem! Rad bi vkljucil ene par cgi skriptp na mojo stran! V bistvu gre za news in poll skripte!
Torej kakor jaz to razumem, je treba na strani ''pokazat'' kje naj se doticne skripte pojavijo! Torej SSI (Server-Side Included)!
Sajt delam z Dreamweaverjem 4 in ko definiram SSI mi v tisto polje kamor ''vstavim'' skripto napise vsebino skripte (tekst)! Ali mi lahko kdo pomaga?
luni, PaJo,.. kako ste mel to urihtano na starem (cgi) Slo-Techu?
Plese help!:O:O:O
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Primoz ::

Jah... prvič mora bit stvar executable...
Drugič moraš met tapravo končnico (bit mora v serverju nastavljena, da jo izvaja)
in tretjič moraš met od admina odobreno izvajanje cgi skript options ExecCGI........
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Jebiveter ::

Ne razumem!
Executable? WTF? To pomeni, da jo lahko izvajam, al kaj?

Koncnica? Server podpira *.cgi koncnice (Freedom2Surf)!

In kaj pomeni ExecCGI?

Mene u bistvu zanima, kako v Dreamweaverju 4 nastimat, da se bo rezultat dolocene skriptre prikazal v dolocenem polju na strani!
Tnx!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

whatson ::

ja... attribute moras na cgiju nastimat, tako da bo executable...

potem pa naredis *.shtml file

pa tam kjer hocer met cgi vstavljen napises:

!--#include virtual="pot/do/datoteke.cgi" --

na zacetku in koncu tega ukaza daj <>






8-)

darh ::

ce mals linux mors skripti doloct recimo 755 to pomen da je world executable, torej da jo lahko zažene krdor hoče, le prebrat jo ne more & pisat vanjo....anyway...

če ti server podipra SSI ( nisi kej posebej povedu ker web server mas ) po je use kul, v apachu pa nastavs v httpd.conf fajl tole:


AddType text/html .shtml
AddHandler server-parsed .shtml



evo.. kle lohka vids da lahk doloces tud kej druzga ( ne sam shtml ) za koncnico fajla, in pol mas file index.jebiveter in si frajer ;)

anyway..
ko kličeš en CGI s fajla uporabs tole vrstico: