» »

Kateri mobilnik do 300€ brez vezave

Kateri mobilnik do 300€ brez vezave

;-) ::

Malo me je povozil čas, sploh pri nokiah.
Kupujem telefon tam do 300€, kak euro gor ali dol.

V tem rangu gledam za:
iPhone 4 ali 4S (sicer sem si že oba lastil in sta mi všeč ena in edina pomanjkljivost in moj strah je da ga razbijem)
Nokia lumia 800 (je kdo ki je že uporabljal iphone 4 in lumio 800 in primerjava ?)
Nokia lumia 710 (sem že imel v roki in deluje precej cenena)

Tukaj pa se mi bolj kot ne zaključi izbor, ker po parih androidnih telefonih, ki so bili vsi štekajoči in počasni sem bolj kot ne obupal nad njimi. Bom pa vesel če je kaj novega na sceni.

Telefon se kupuje za dlje časa, največ se uporablja brskalnik, skype in podobni programi za brezplačno komunikacijo, fotografiranje.

Je whatsup messenger in podobno tudi za nokio ? Kake so prednosti ?

Bor H ::

Govorimo o novem al rabljenem? Če gledaš nove bi ti priporoču Sony Xperia Sola, na Mobisvetu je okol 300€, na nemšek amazonu kak € manj, ima pa dual core in bo v kratkem na ICS upgrejdana tako da štekat ne bi smela.

;-) ::

Lahko je tudi rabljen, le da je ohranjen kot nov. Xperije slovijo po plastičnosti in nekvalitetni izdelavi, tega si nebi upal kupit ker se tudi težko proda če se naveličaš.

Je kdo držal že v roki iphone 4 in lumio 800 pa da bi pokomentiral ?

RejZoR ::

Osebno se mi zelo dopade HTC One V. Sicer ni zadnji krik tehnike ampak je all in all lušten telefon, sploh ker pride že tovarniško z ICS-om. Pa HTC mi je nekako všeč ker sicer ni najbolj techy kot Sasmung ampak stvari vsaj naredijo kot je treba ne šlampasto v tri krasne. Xperia Sola tud izgleda zanimivo ampak na GSMArena še ni testa tko da nimam pojma kako se obnese. Je pa vsaj po specifikacijah in slikah videt zanimiv telefon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

djordjevic ::

Meni je tudi silno všeč (trenutno še imam Legenda) in kolikor sem ga sprobal, je pravi mali snappy bastard. Osebno sem se vseeno odločil iti na X, če bom menjal, da me potem čez leto in pol ali dve leti ne doleti razna pomanjkanja spomina in omejenost z nadgradnjo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Nokia lumia 800 (je kdo ki je že uporabljal iphone 4 in lumio 800 in primerjava ?)


Imam Lumio. Imel sem tudi vse možne iPhone razen 4s (s katerim sem se imel tudi možnost igrati dovolj dolgo). Ne vem kaj točno bi rad slišal, dejansko je vse razvidno iz testov. Lumia je po kvaliteti izdelave na podobnem nivoju, samo, da je pač plastična. Meni je ohišje veliko bolj všeč kot pri iPhonu. V roko sede lepše kot iPhone, razlike v resoluciji ekrana se ne občuti toliko. Tudi delo z OS je enako gladko in udobno kot pri iPhonu.

iPhone je objektivno gledano boljši telefon, sploh 4s. Tudi iOS je trenutno boljši od WP7. Če imaš kakšne specifične potrebe se za iOS sigurno najde app. Ima pa Lumia svoje prednosti - kul, drugačen dizajn in malo drugačen OS. Meni osebno je bolj všeč. iPhona nisem imel nobenega več kot 1 mesec, Lumio bom pa verjetno obdržal dokler ne crkne.

;-) ::

Se na lumi-i 800 tud ne vidijo pixli kot se ne vidijo na iphonu ali se vidijo kot na ostalih ?

IceIceBaby ::

Se vidijo, če se fajn pomatraš. Ampak to je že iskanje dlake v jajcu. Ekran je precej dober, IMHO boljši kot na iPhonu. Kljub nižji resoluciji je precej svetlejši in ima bolj žive barve.

JawKnee ::

_Dormage_ ::

JawKnee je izjavil:

http://www.phonearena.com/news/Here-are...

http://www.telegraph.co.uk/technology/a...

Berem vsebino na teh linkih in res ne vem kaj si postal?
WTF is this?
Nič od tega nima smisla in vse je zgrešeno...
A si sploh prebral ?

;-) ::

IceIceBaby je izjavil:

Se vidijo, če se fajn pomatraš. Ampak to je že iskanje dlake v jajcu. Ekran je precej dober, IMHO boljši kot na iPhonu. Kljub nižji resoluciji je precej svetlejši in ima bolj žive barve.


Torej je ekran podoben SGS2, tudi ta je svetlejši in ima močnejši kontrast, tega nočem ker nočem da me v temi pečejo oči ko brskam.

Kdaj pa naj bi prišel nov iphone ven ? Nebi rad kupil sedaj 4S, potem pride novi in zgubim 100€ čez noč.

_Dormage_ je izjavil:

JawKnee je izjavil:

http://www.phonearena.com/news/Here-are...

http://www.telegraph.co.uk/technology/a...

Berem vsebino na teh linkih in res ne vem kaj si postal?
WTF is this?
Nič od tega nima smisla in vse je zgrešeno...
A si sploh prebral ?



To je komično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

SLO_Matej ::

Saj zaslon na Lumii 800 sploh ni presvetel, če te to skrbi. Danes sva s prijateljem primerjala zaslon na njegovi Lumii in moji Omnii 7 pri nastavljeni najvišji svetlosti pri prikazu iste slike in je tisti na Lumii 800 malo manj svetel od Samsungovega Super AMOLED-a. Potem pa imaš tako ali tako vklopljeno samodejno prilagajanje svetlosti. Predlagam nakup Windows Phona, torej Lumie 800 za kvaliteten izdelek z OS-om, ki vedno deluje odlično. :)

;-) ::

kako je z sinhronizacijo, vrjetno je to prednost pred iphoni in androidom, torej je sinhronizacija z pc-jem še boljša ?

Kako je z aplikacijami, je podobno kot market ali kaj podobnega ? se najdejo večinoma zastonjske ali plačljive ?

Je kaka dobra navigacija na lumii 800 ?

SLO_Matej ::

Multimedijo sinhroniziraš z Zune Sofrwarom, za dokumente pa oblak SkyDrive ali aplikacijo tretjega razvijalca Send to WP7.

Vse aplikacije so v Marketplacu. Veliko je zastonjskih, veliko plačljiv pa ima tudi brezplačno trial verzijo.

Na Lumiah je prednaložena offline navigacija Nokia Drive, ki je seveda zastonj.

;-) ::

Ok super, jutri grem sprobat zadeve v trgovino preden se dokončno odločim konec tedna pa v nakup. Nekak ste me (pa ne samo vi, tud drugi forumi, youtube filmčki itd.) prepričali da je lumia enkratna zadeva.

SLO_Matej ::

Sej je. Hehe. :)

IceIceBaby ::

Ekran ni presvetel, poleg tega imaš avtomatično svetlost, kot je omenil SLO_Matej.

Navigacija je kul. Jaz sem upokojil Garmina, odkar imam Lumio.

Ted ::

Med windows phone 7 imaš precej izbire, se pa za 300 EUR najdejo tudi odlični android telefoni.

Recimo tale:

http://www.mobisvet.si/index.php?page=s...

Nvidia tegra 2 dual core telefon za 300 EUR z mikro hdmi izhodom :).
Mah...

SLO_Matej ::

Pa lahko ima 82 jeder, pa ne bo delal tako tekoče in lepo kot WP7. ;)

GeForce ::

Ted je izjavil:

Med windows phone 7 imaš precej izbire, se pa za 300 EUR najdejo tudi odlični android telefoni.

Recimo tale:

http://www.mobisvet.si/index.php?page=s...

Nvidia tegra 2 dual core telefon za 300 EUR z mikro hdmi izhodom :).


Samo ne vzemi Optimus 2X, če se ne misliš zaje**vati s custom ROMi in podobnim, ker tovarniško telefon kljub dvema jedroma ŠTEKA, da kar glava boli.
Aja, pa ne verjet vsega kar SLO_Matej pove dobrega o WP7 in slabega o androidu.

Sicer pa predlagam Xperia Sola ali pa Lumia 800. ;)

SLO_Matej ::

GeForce in kaj si povedal o Optimus 2X drugače kot jaz? In predlagal si tudi isti telefon kot jaz. Zanimivo. :)

martincek1 ::

GeForce je izjavil:


Aja, pa ne verjet vsega kar SLO_Matej pove dobrega o WP7 in slabega o androidu.


True that. Vseeno predlagam Lumio za ta denar.

Bor H ::

Meni tudi WP7 vcčasih šteka, predvsem ko poslušam MP3je ali pa ko zaprem kako velko spletno stran, dvomim da dodatnih 400MHz na novih WP7 telefonih odpravi. Po mojih izkušnjah znajo bit dual core ICS Androidi enako odzivni, je pa res da Androidi slovijo po tem da se z leti uporabe 'zapacajo' in zgubijo na odzivnosti.

RejZoR ::

Men nič ne šteka pa imam gnilega Wildfireja brez GPU-ja. Sicer je navit na 745MHz ampak dvomim da to karkoli bistveno spremeni (enojedrni ARMv6 pa to). Če Android šteka je to ponavad al slabo napisana aplikacija al pa bug. Tud morte razumet, da Androida tlačijo na vse živo (primer moj Wildfire). WP7 in iOS imata dočno določen hardware (oz bolje rečeno hardwarske zahteve), da dela lepo v vsakem primeru.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

basket ::

ta ti je pa verjetno že predrag http://www.amazon.de/Sony-Smartphone-To...

denabiker ::

RejZoR je izjavil:

Men nič ne šteka pa imam gnilega Wildfireja brez GPU-ja. Sicer je navit na 745MHz ampak dvomim da to karkoli bistveno spremeni (enojedrni ARMv6 pa to). Če Android šteka je to ponavad al slabo napisana aplikacija al pa bug. Tud morte razumet, da Androida tlačijo na vse živo (primer moj Wildfire). WP7 in iOS imata dočno določen hardware (oz bolje rečeno hardwarske zahteve), da dela lepo v vsakem primeru.


ponavadi so slabe aplikacije, saj folk vse gor objavi, pa nima niti toliko izkušenj. Kolega dela android aplikacije in sva enkrat debatirala, če si površen oz. premalo izkušen, kako lahko brezveze obremeniš telefon, tudi ko dela aplikacija v ozadju. In sedaj ravno dela eno aplikacijo in mi je razlagal, kako je najdel boljšo rešitev v kodi in bo posledično veliko manj požrešna app in telefon bo delal veliko bolje. Tak je pač to...

RejZoR ::

GSMArena je izdala test Xperia Sola:
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sol...

Mal sem razočaran. Predvsem manjko microSD slota je butast (welcome to 2012). Drugače pa je vseeno ok aparat če te to ne moti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

SLO_Matej je izjavil:

GeForce in kaj si povedal o Optimus 2X drugače kot jaz? In predlagal si tudi isti telefon kot jaz. Zanimivo. :)

Ti si napisal le da ima lahko nešteto jeder pa še vedno ne bo deloval tako tekoče kot WP7, jaz sem pa povedal da je daleč od tega da bi deloval tekoče, amapak precej šteka. Predlagal sem mu Lumio, ker sem ga testiral in je precej vredu aparat, in nič nimam proti če je za nekoga boljša izbira WP7 namesto Androida. Nisem toliko proti WP7 kolikor mogoče na to spominjajo moji posti, gledam na mobilni trg povsem objektivno, sploh sedaj ko se mi je dosedaj moja najljubša firma kar precej zamerila. ;(

Mentalist ::

Samsung Galaxy S?
Lool.

RejZoR ::

Men se zdi Optimus 2X še vedno dobra izbira. Kljub temu, da ga že mal dajejo "leta" še vedno spada v high end segment.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bor H ::

RejZoR je izjavil:

GSMArena je izdala test Xperia Sola:
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sol...

Mal sem razočaran. Predvsem manjko microSD slota je butast (welcome to 2012). Drugače pa je vseeno ok aparat če te to ne moti.


Sej ma microSD slot:
Removing the back cover reveals the microSD and SIM card slots.

Nisem pa še do konca prebral review, je pa pri benchmarkih treba upoštevat da še nima ICSa ki za kr nekej procentov izboljša rezultate.

RejZoR ::

Eh, my bad. Tisto, da je brez microSD slota je pisalo za Xperia U, ne za Xperia Sola (nakoncu reviwa)...
Tko da je pol zadeva kar luštna i guess.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FlyingBee ::

optimus 2x ima LG software-ske probleme, tako da tukaj je žal v zaostanku, strojna oprema pa se mi zdi super, tudi ergonomsko je dobro oblikovan

pri rabljenih telefonih poglej na Bolho, tam so vsak dan novi oglasi, eni kupijo na mobitelu za 1 eur in odplačujejo kot en kradit brez obresti, aparat pa prodajajo, da bi gotovino dobili takoj - tako dobiš nov telefon z računom in garancijo in za ceno ki je krepko nižja od proste prodaje
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

RejZoR ::

http://forum.cyanogenmod.com/forum/265-...

;)

Edino čudno mi je da ne razvijajo CyanogenMod 9 za Optimusa 2X, ker je več kot zmogljiv za tako nalogo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

Danes sem sprobal še nokie.

Nokia lumia 800 - jaz nevem ali je to res za ene tak super dizajn da ga lahko primerjate z iphonom, jaz sem prvo pomislil da imajo plastične makete na simobilu namesto pravih telefonov, tudi punca je rekla "kak je plastična!", ekran pa izgleda gumijast, ampak prijem v roko potem popravi vsa ta bedni občutek ko še ga božajo samo oči.

Lumia 710 - čeprav je dosti cenejša je dosti lepši dizajn in lepše paše v roko, sploh pa nima tistega dump okvirja okoli telefona.

Kaj več o teh bi težko rekel ker nisem testiral nalagat programov, ampak sistem deluje res tekoče, gladko...na prvi pogled zgleda malo zapleteno ampak je super sistem na napačnih telefonih.

Nokia N9 ima od teh vseh kar so na simobilu nekak najlepši dizajn ampak ga nebi vzel zaradi butastega operacijskega sistema MeeGo, mogoče ni butast je pa sigurno premalo razširjen in poznan med laiki, tak da če bi bla kaka težava se nebi rad ubadal še z tem.

Če bi imel dovolj financ za Galaxy S3 bi sigurno vzel tega...ima vse kar je SII manjkalo da bi bil dober telefon-ohišje več ne škripa in dizajn je bolj roki prijazen.

Če bi imel iphone izgled iphona, trdnost HTC-jev in za OS w7 bi dal zanj tud jurja, za zdaj pa se mi nobeden ne zdi vreden svojega denarja, razen če najdem iphone 4S za okoli 300€ na bolhi pa da je v nulo ohranjen. 1x sem ga že upam na najboljše.

Bolf3nk ::

Nokia N9 ima od teh vseh kar so na simobilu nekak najlepši dizajn


Nokia lumia 800 - jaz nevem ali je to res za ene tak super dizajn da ga lahko primerjate z iphonom, jaz sem prvo pomislil da imajo plastične makete na simobilu namesto pravih telefonov, tudi punca je rekla "kak je plastična!", ekran pa izgleda gumijast, ampak prijem v roko potem popravi vsa ta bedni občutek ko še ga božajo samo oči.


saj sta praktično enaka telefona, le drug OS :D

jizzer ::

Lumia 800 all the way. Priporočam bilokaki WP7, ker ko se enkrat navadiš na njega je enkratno. Za android nebom nič rekel ker ga poznam le preko ostalih, vem edino da full šteka na low end telefonih, katerih ti itak nimaš v načrtih, na teh z boljšim hardwerom pa načeloma naj nebi bilo straha da bi si kupo kaj slabega.
Aja, lahko tudi naletiš na kaki čuden model(wp7/andriod/iOS nima veze) in takrat bolj šteka ampak to so minimalne možnosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

;-) ::

Vzel sem lumio 710, malo rabljeno, dal malo denarja telefon pa je praktično kot nov-bil je v uprabi samo ene 3dni, od starejšega znanca.

Prve minute so bile mukotrpne, proti ios in androidu zgleda zelo "zaprt" sistem in ničkaj prilagodljiv, je pa res da kaj naredim to dela (za enkrat)-tok tok! Pohvale tudi navagaciji, ki poveže res v 3-5sekundah od klika na ikonico.

Prva stvar ki mi je moteča je kamera. Tak zmazek pri razmeroma dobri svetlobi nevem...



Sistema in dizajna se navajam in mi je stalno bolj všeč, čeprav nekaj pogrešam ampak nevem točno kaj.

Bolf3nk ::

Za kakšno ceno pa, če ni skrivnost? :)

;-) ::

150€

Bolf3nk ::

Dobra cena :D

Tilen ::

Luma 710 nima Carl Zeiss leč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

;-) ::

Jaz bi reko kar realna oz. poštena če ne gledamo cen na bolhi, če bi prej vedel da prst boli od trdih spodnjih tipk je še za to ceno nebi vzel

;-) ::

Aja tipkovnica je čista kopija android gingerbread tipkovnice...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SLO_Matej ()

Tilen ::

;-) je izjavil:

Aja tipkovnica je čista kopija android gingerbread tipkovnice...


Gingerbreada še ni bilo, ko je WP imel to tipkovnico.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

;-) ::

No super potem pa je obratno :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261363 (37195) rok_p
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681686 (48106) Ciklamen
»

Sony Xperia P vs Nokia Lumia 710 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7720016 (16161) SLO_Matej
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499463 (8162) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028316 (22479) leiito

Več podobnih tem