» »

Android v IDE Eclipse

Android v IDE Eclipse

adam1900 ::

Prosil bi če mi lahko kdo pošle kak kratek program za adroid narejen v IDE Ecplise. V šoli smo imeli nalogo da naredimo kratek program. Saj bi naredil sam vendar problem pa je ker sem še trenutno v 1. letniku sš(Računalniški tehnik) in se še sploh nismo učili osnov programiranja.

black ice ::

Polno primerov imaš na internetu. Poišči kakšen enostaven hello world program. Če ne drugo, lahko spremeniš vsaj besedilo.

xardas ::

Težko boš programiral karkoli, če niti osnov programiranja ne poznaš. Najprej se nauči programirati v programskem jeziku Java, nato ti pa svetujem, da si pogledaš tole knjigo, ki predstavlja odličen uvod v programiranje za android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

adam1900 ::

xardas je izjavil:

Težko boš programiral karkoli, če niti osnov programiranja ne poznaš. Najprej se nauči programirati v programskem jeziku Java, nato ti pa svetujem, da si pogledaš tole knjigo, ki predstavlja odličen uvod v programiranje za android.

Trenutno bi samo prosil za kakšen kratek program. Ko bodo počitnice si bom res mogoče pogledal kako knjigo, vendar še ne zdaj ker sem v stiski z časom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adam1900 ()

black ice ::

Jola: Google -> android hello world example

Spura ::

A to dejansko prfoks v 1. letniku hoce od folka? Android app?

adam1900 ::

black ice: hvala, bom poskusil.
Spura: ja in to pri predmetu ki sploh nima veze s programiranjem O.o

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adam1900 ()

Marat ::

ko v eclipsu narediš nov android projekt, je to že prvi program (hello android). Potem pa samo v main.xml dodaj vizualno en gumb in en textview, ki bo izpisal en random text ko pritisneš na gumb. Če ti rata do tega pridt, ti lahko še napišem kodo za click listener ;)

killa bee ::

Reci profesorju, da ne boš prinesel programa, ker ga ne znaš narediti.
(itak se niste učili).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

MaTTe ::

Kratek program? Kaj želi imeti tip Hello World malo zmodificiran? To ni težko naredit. Malo XML file posodobiš in imaš, ne rabiš skoraj nič znanja :D
Je pa res, da je tale vaš profesor malo trčen. Bi žačel kar za Android aplikacije vas učit pa ne znate niti programirat, kaj šele, da bi znali javo ...:))

P.s. good luck with eclipse.

edit: the new boston ima dosti vodičev na to temo (200) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaTTe ()

shadeX ::

Mah.. mulo mal pretirava pomoje. Dvomim da bi profesor kar reku: ja do druzga tedna naredite eno enostavno android aplikacijo. In to seveda vse, brez Java podlage.

Če je to res, mora biti profesor res , totalno zabit. Mogoče, se hoče ON naučiti androida od učencev ? :D

AaBoy ::

Da ne govorimo kako je lahko problem za začetka, da si nastavi okolje in ima porihtane vse pravilne verzije od Eclipsa, jave, ADT, android SDK, itd...

adam1900 ::

shadeX je izjavil:

Mah.. mulo mal pretirava pomoje. Dvomim da bi profesor kar reku: ja do druzga tedna naredite eno enostavno android aplikacijo. In to seveda vse, brez Java podlage.

Če je to res, mora biti profesor res , totalno zabit. Mogoče, se hoče ON naučiti androida od učencev ? :D

Dam j@jca vstran, če sem se kaj zlagal. Bila je naloga: Predstavitev Android OS in IDE Eclipse ter kratek android program v IDE Eclipse. Če nalogo nebi bila za oceno je nebi naredil.. Saj za program pa ni važno kaj imaš ampak da vsaj imaš. Aja pa naloga je bila pri predmetu ki nima veze z programiranjem niti 1%, čist mim tema.

shadeX ::

Aja pa naloga je bila pri predmetu ki nima veze z programiranjem niti 1%, čist mim tema.


Ma kaj? Daj napiši tukaj ime šole, ter po možnosti še ime in priimek profesorja, da bodo vsi vedeli kdo je ta človek.

Mavrik ::

Ja, da mu gremo dat aplavz. Kako si upa zahtevat od učencev da razmišljajo?!?!
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

pa še neki. Kateri predmet je to? Pri katerem predmetu bi se učili od Eclipse pa Androida, če ne kot pa pri programiranju..

bog pomagaj.

Mavrik je izjavil:

Ja, da mu gremo dat aplavz. Kako si upa zahtevat od učencev da razmišljajo?!?!


Kako naj razmišljajo, če se niti učili še niso??!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Mavrik ::

Kako naj razmišljajo, če se niti učili še niso??!


Kaj a jim je treba vse na pladnju prinest? Ta naloga se reši tako, da slediš enemu od 200+ internetnih tutorialov za Android. Vse skupi par dni dela, oz. mal več če moraš vmes čakati učitelja, da ti razloži kaj o stvareh, ki so se ti zalomile. Uporabit pa moraš Google.

Če pa ljudje niso sposobni niti Googla povprašat v 21. stoletju na srednji RAČUNALNIŠKI šoli, pa se mi zdi da si tudi zaslužijo cepniti a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

shadeX ::

Ja kar si sedaj napisal imaš absolutno prav. Se strinjam s tabo..

Ko sem še jaz par let nazaj hodil v šolo je bilo še vse po "starem". Rekli so nam, naredite to, naredite ono. Vse je bilo v sklopu tistega kar smo se učili v šoli.


Po tem takem, kar si povedal ( in sem se tudi strinjal s tabo ) ne bi bilo več potrebno hoditi v šole, ampak bi se lahko vse doma naučili. V šolo bi nato šli samo test pisati. Če je že učitelj, tam naj ne lenari, in naj ljudem kaj razloži zato pa so prišli tja.


Slučajno je na internetu veliko tutorialov od programiranja itd. Kaj pa če bi bila to druga šola in bi profesor zahteval recimo od učenca kakšno stvar ki ni na internetu tutorala kako se naredi. Kako bi pa potem to človek naredil?


Pa še nekaj. Nekateri tudi niso za jezike. Zelo malo tutorialov je v slovenščini.. Če ne znaš angleško si pogorel.

adam1900 ::

Šole raj nebom pisal, predmet je pa: Osnovne materialne lastnosti(OML).
Mavrik: haha kako naj vprašam profesorja, če pa ima o računalništvu manj znanja kot mi ;) Saj imaš prav ampak kako lahko nekaj ocenjuje kar niti razložil ni? Pa ti bi rad da kar cepnem, ne da bi se hvalil ampak pri strokovnih predmetih imam nadpovprečne ocene če ne celo najboljše.

Aja pa to isto nalogo je dal vsem dijakom, tako da mora 30-krat poslušati eno in isto O.o In kot je omenil shadeX mi angleščina ne gre najbolje.

shadeX ::

no. kar je jola125 povedal.

Marat ::

adam1900 je izjavil:

haha kako naj vprašam profesorja, če pa ima o računalništvu manj znanja kot mi ;)

Potem mu pa pokaži Instagram na telefonu, pa mu reci da si ga ti naredil :D

Spura ::

Mavrik je izjavil:

Kako naj razmišljajo, če se niti učili še niso??!


Kaj a jim je treba vse na pladnju prinest? Ta naloga se reši tako, da slediš enemu od 200+ internetnih tutorialov za Android. Vse skupi par dni dela, oz. mal več če moraš vmes čakati učitelja, da ti razloži kaj o stvareh, ki so se ti zalomile. Uporabit pa moraš Google.

Če pa ljudje niso sposobni niti Googla povprašat v 21. stoletju na srednji RAČUNALNIŠKI šoli, pa se mi zdi da si tudi zaslužijo cepniti a ne?

To pa je mal harsh. V koncni fazi gre za 1. letnik SŠ ne pa za faks. Pa ajde, ce das kaj takega za bonus, ne pa da je required.

Punoru ::

Če maš samo za predstavit eclipse in pa nekaj majhnega o android aplikacijah potem je najbolš da "prepišeš" kar boš slišal v temu tutorialu. Poglej prvih par videov.

Mavrik ::

Spura je izjavil:


To pa je mal harsh. V koncni fazi gre za 1. letnik SŠ ne pa za faks. Pa ajde, ce das kaj takega za bonus, ne pa da je required.


Tudi v srednji šoli ni nič kaj posebnega pričakovati, da grejo ljudje naredit referat pri zgodovini o kaki temi ali kaj podobnega, kjer pogosto (!!!) celo ni vsega na Wikipediji. Zakaj je zdaj nenadoma problem poiskati pri zadetek "Android Tutorial" na googlu?
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android programiranje

Oddelek: Programiranje
404954 (1204) acookook
»

Tehnik računalništva

Oddelek: Šola
396086 (4066) janezekk
»

Kje/kako ste se naučili programiranja? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programiranje
21656217 (40893) DaMachk
»

kako začeti programiranje za android

Oddelek: Programiranje
259026 (8184) k--p
»

Programiranje na FRI

Oddelek: Šola
3210883 (9095) lebdim

Več podobnih tem