» »

Osamljenost

Osamljenost

Nassmos ::

Odločil sem se, da napišem kar na tem forumu, saj sem sam bolj računalniški tip (beri geek po duši). Mogoče se pa najde kdo s podobnim problemom. Sorodne teme sem prebral, samo se večinoma nanašajo na iskanje punce. Pri meni pa se pokrije širše področje... tako punca kot tudi družba.

Na kratko moja zgodba ... prišel sem do točke, ko sem spoznal, da sem osamljen. Opažam, da bo v primeru neukrepov šlo vse samo še navzdol. Bil sem v daljši zvezi, ki sem jo končal, ker ni vodila nikamor. Do takrat sem večino časa zabil za faks, komp in pa skupaj z bivšo. Po nekih prijateljih niti nisem imel potrebe. Sedaj sem ostal sam. Faks bom počasi zaključil po liniji najmanjšega odpora, služba ravno toliko da je nek dohodek, na kompu se mi pa cele dneve na da več viseti. Skoraj da ne mine dneva, ko ne začutim da mi je dolgčas. Dela imam dovolj, ampak nimam več volje, ker mi manjka druženja.

Priznam, da sem delal napake, kar sedaj skušam popraviti.

Torej... kako si pridobiti družbo? Pa naj bo to le skupno hanganje, pjačke, žuranje... moški, ženski spol... sprejmem vse :)

In pa ja... vem... pojdi ven in se druži. Sem čisto normalen, prijazen, nisem hinavc... mogoče mal zategnjen in se zato težje sprostim, vključim. Ampak, če le najdem kaj za pogovor (aka tudi bedarije ipd :), se vključim.
Problem pri pojdi ven in se druži je... prvič me nič tako blazno ne fascinira, da bi se vpisal v kak šport, krožek, ples, ipd... drugič ne predstavlja nobene konkretne zadeve/rešitve, kamor bi lahko šel SAM in se družil. Edino kar mi pade na pamet je, da bi šel žurat in tam kaj našel... ampak sam? Je še kakšna dejavnost kjer ni čudno, da prideš sam in zabiješ čas?

Za okvirno predstavo... 23 let iz Ljubljane... počasi zavidam neljubljančanom v študentih...

Prepričan sem, da ima še kdo podoben problem... težava je, kje se najdemo :)

Torej, če ima kdo podobno težavo, kakšno idejo kako se zadeve lotiti... karkoli... na dan z besedo. Zaželjeni pa so konkretni predlogi.

pegasus ::

Najdi si hobi in okrog hobija družbo.

black ice ::

Koncerti. Lahko greš sam in vsakič spoznaš fajn družbo. Vsaj pri meni je tako, pa nisem nek blazno družaben tip.

Še tole: že na tem forumu najdeš nekaj ljudi, ki ti zagotovo ustrezajo. Napiši ZS in jih povabi na pivo/kavo/Cocto/whatever. Celo nekaj punc je tukaj, kar si za tak forum niti ne bi upal predpostavljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

SmeskoSnezak ::

Predlagam druzabne igre, to je meni pomagalo. Zdaj pa spilamo al doma pri komu karte, igre ali pa prek serverja kako online streljanko :))
@ Pusti soncu v srce... @

gendale ::

za začetek lahko pokličeš koga iz svoje stare družbe in se zmeniš z njimi, da se dobite na kaki pijači/izletu/kar ste pač počeli ko ste se še družili

če ni med vami kakih globljih zamer, sem siguren, da bo kateri od njih za (dobro mogoče si sedaj zadel rahlo nesrečno obdobje, ker so ravno izpiti, ampak verjemi mi, da se velika večina ljudi ne uči niti približno tako vliko kot probajo prikazat)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

oo7 ::

gendale je izjavil:

za začetek lahko pokličeš koga iz svoje stare družbe in se zmeniš z njimi, da se dobite na kaki pijači/izletu/kar ste pač počeli ko ste se še družili

če ni med vami kakih globljih zamer, sem siguren, da bo kateri od njih za (dobro mogoče si sedaj zadel rahlo nesrečno obdobje, ker so ravno izpiti, ampak verjemi mi, da se velika večina ljudi ne uči niti približno tako vliko kot probajo prikazat)


Tako ja pokliči kakega starega prijatelja in se zmenite za kašno stvar.Pa mogoče imajo oni kak hobi,ki bo še tebi všeč.

Je pa težko to po dolgem času naredit ampak,ko boš enkrat tadrugič bo lažje in potem še lažje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

jalovec09 ::

Jest sem navezal veliko stikov preko facebook raznih skupin, ampak se nas je na koncu tolk zbiralo, da je postalo že bolj vprašljivo,....če hočeš in te zanima narava piši na ZS.

algo ::

Zajeban je it sam ven, ker tkoj izpadeš "zguba", ki nima frendu in zakomiraš v kakem kotu. Seveda se te punce izognejo na dolgo in široko. Probi navezat stik s kakim bivšim kolegom pa skupi kam pejta. V LJ je pa ja malo morje lokalov in vedno kaj dogaja.

genesiss ::

Jaz grem jutri zvečer v CD na predavanje od Bucaya. Če maš cajt pridi zraven.

blackbfm ::

Zajeban je it sam ven, ker tkoj izpadeš "zguba", ki nima frendu in zakomiraš v kakem kotu. Seveda se te punce izognejo na dolgo in široko.


Ma to sploh ni res, meni še najbolj dogaja ko grem sam. Tut lažje spoznaš koga, kot pa če imaš svojo družbo in se jo potem ves čas držiš.

Tody ::

Hja jest sem tud družbo našel preko dogodkizasamske.si Pač tam ne moreš izpadit budala ker prideš sam ker jih večina pride samih. Greš na fajn večerjo, al pa kako zadevo in se malce pogovarjaš, če ti je kaka všeč jo vprašaš za telefonsko al pa mail in to je to :)

masterpsi ::

Jaz bi šel občasno mal ven v kak disco/party ampak noben od kolegov ni za tako muziko, tk da če bi šel v cirkus/top/kak drug partyplace, mi sporoči na ZS :)

D3m ::

Če rabš na en drink grem lahk, sem končal s šihtom za danes.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Donk3y ::

Preberi How To Get A Grip. Ni dolga, je zabavna, meni pa je tudi spremenila pogled na to tematiko...


algo je izjavil:

Zajeban je it sam ven, ker tkoj izpadeš "zguba", ki nima frendu in zakomiraš v kakem kotu. Seveda se te punce izognejo na dolgo in široko.


Ostalim je eno figo mar če si na žuru sam, al z družbo. Punce pa bodo načeloma raje pristopile do enega samega tipa, kot skupini tipov...

korenje3 ::

Nassmos je izjavil:

Odločil sem se, da napišem kar na tem forumu, saj sem sam bolj računalniški tip (beri geek po duši). Mogoče se pa najde kdo s podobnim problemom. Sorodne teme sem prebral, samo se večinoma nanašajo na iskanje punce. Pri meni pa se pokrije širše področje... tako punca kot tudi družba.

Na kratko moja zgodba ... prišel sem do točke, ko sem spoznal, da sem osamljen. Opažam, da bo v primeru neukrepov šlo vse samo še navzdol. Bil sem v daljši zvezi, ki sem jo končal, ker ni vodila nikamor. Do takrat sem večino časa zabil za faks, komp in pa skupaj z bivšo. Po nekih prijateljih niti nisem imel potrebe. Sedaj sem ostal sam. Faks bom počasi zaključil po liniji najmanjšega odpora, služba ravno toliko da je nek dohodek, na kompu se mi pa cele dneve na da več viseti. Skoraj da ne mine dneva, ko ne začutim da mi je dolgčas. Dela imam dovolj, ampak nimam več volje, ker mi manjka druženja.

Priznam, da sem delal napake, kar sedaj skušam popraviti.

Torej... kako si pridobiti družbo? Pa naj bo to le skupno hanganje, pjačke, žuranje... moški, ženski spol... sprejmem vse :)

In pa ja... vem... pojdi ven in se druži. Sem čisto normalen, prijazen, nisem hinavc... mogoče mal zategnjen in se zato težje sprostim, vključim. Ampak, če le najdem kaj za pogovor (aka tudi bedarije ipd :), se vključim.
Problem pri pojdi ven in se druži je... prvič me nič tako blazno ne fascinira, da bi se vpisal v kak šport, krožek, ples, ipd... drugič ne predstavlja nobene konkretne zadeve/rešitve, kamor bi lahko šel SAM in se družil. Edino kar mi pade na pamet je, da bi šel žurat in tam kaj našel... ampak sam? Je še kakšna dejavnost kjer ni čudno, da prideš sam in zabiješ čas?

Za okvirno predstavo... 23 let iz Ljubljane... počasi zavidam neljubljančanom v študentih...

Prepričan sem, da ima še kdo podoben problem... težava je, kje se najdemo :)

Torej, če ima kdo podobno težavo, kakšno idejo kako se zadeve lotiti... karkoli... na dan z besedo. Zaželjeni pa so konkretni predlogi.


torej zadeva je taka.
1. prvo poskrbiš zase. predvsem izgled, mora bit tip top. primerne teže, urejena frizura, urejeni zobje, urejena obleka. ker si geek, ti ne sme smrdet iz ust, torej ne kadit.

2. ko si pošlihtal 1. točko do nule, obvezno do nule, greš na to točko. torej poskrbeti za obnašanje. nič več govora o računalnikih, nič več govora o lastnih problemih, sam tih moraš bit.

3. ko maš prvi točki zrihtani si najdeš minimalno eno prostočasno dejavnost - ampak obvezno tako kjer so ženske prisotne. torej za 23 let se lahko lotiš kakšne anime fan skupine, tečaj plavanja, plesa, tekaški klub, .... polno je tega.

4. ne obupati nad točko 3, dokler ves pošlihtan (točka 1) ne dobiš punce. ko imaš to reč zdej, se držiš točke 3... potem naprej pa boš videl. družba ni tako pomembna ko imaš punco, namreč vsi grejo slej kot prej iz družbe zato ker jim je punca bolj pomembna.

oemdzi ::

@Korenje3: na avtorjevem mestu bi rajsi bil forever alone kot pa se spuscal na tak nivo kot ga ti predlagas ...

Mipe ::

@Nassmos: lahko se tudi včlaniš v kakšna društva.

iso2000 ::

korenje3 je izjavil:



torej zadeva je taka.
1. prvo poskrbiš zase. predvsem izgled, mora bit tip top. primerne teže, urejena frizura, urejeni zobje, urejena obleka. ker si geek, ti ne sme smrdet iz ust, torej ne kadit.

2. ko si pošlihtal 1. točko do nule, obvezno do nule, greš na to točko. torej poskrbeti za obnašanje. nič več govora o računalnikih, nič več govora o lastnih problemih, sam tih moraš bit.

3. ko maš prvi točki zrihtani si najdeš minimalno eno prostočasno dejavnost - ampak obvezno tako kjer so ženske prisotne. torej za 23 let se lahko lotiš kakšne anime fan skupine, tečaj plavanja, plesa, tekaški klub, .... polno je tega.

4. ne obupati nad točko 3, dokler ves pošlihtan (točka 1) ne dobiš punce. ko imaš to reč zdej, se držiš točke 3... potem naprej pa boš videl. družba ni tako pomembna ko imaš punco, namreč vsi grejo slej kot prej iz družbe zato ker jim je punca bolj pomembna.


Z zgoraj napisanim se ne bi čisto popolnoma strinjal.
Predvsem zadnja, 4. točka je precej nespametna.
Prijatelje imam za celo življenje, punce pa so bolj po vremenu... Sicer velikokrat upamo, da bo za celo življenje, ampak mene so grenke izkušnje naučile, da imajo ponavadi krajši rok trajanja kot pravi prijatelji. Tako da rajši 1 pravi frend, s katerim greš lahko vedno na pivo, kot 3 punce.
Drugače pa, če si bolj športen, greš na basket igrišče, pa ni hudič, da kakšni trojki ne manjka kakšen soigralec. Ali pa kakšen tečaj, ali pa kakšno potovanje. Sploh kaj s collegiumom, ko se gre tudi žurat, pa niso vsi poparčkani. Za ženske lovit je pa korenje dal kar ok hinte. Drugače imam tudi jaz par prijateljev, ki se bolj "babe držijo za kiklo", ampak ko pristane na "riti" brez ženske, komu joka na ramenu? Kdo mu ostane za podporo, poleg mame seveda? :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samsko življenje brez resne zveze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35068934 (11376) BigWhale

Spoznavanje ženskega spola (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28451916 (43842) dzinks63
»

Ah to življenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10116729 (12009) Vitez

Več podobnih tem